Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Please log in to reply
1484 replies to this topic

#261 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,808 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 14 February 2012 - 19:06

Chciałbym w końcu w kraju kupić polaroidy z niebieskimi szkłami. Dlaczego? Bo mi się podobają.
wujek

#262 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 14 February 2012 - 19:18

Rozumiem o co chodzi, razem z rozciągnięciem nauszników, oprawka wraz ze szkiełkami się prostuje rozciągając na większą powierzchnię,
trochę szkoda że są to takie ,,uniwersały, z doświadczenia wiem jak ważne jest by okulary dało się dopasować ,,na stałe tak by nawet
delikatnie nie uciskały, strasznie upierdliwie jest to szczególnie w lecie przy długim noszeniu, niestety mało które firmowe wyroby seryjne - ze względu na ich plastikowatość :mellow:
dają się wyprofilować, wszystkim polecam przy zakupie wziąć pod uwagę możliwość regulacji nanośników, zauszników jak i całego frontu oprawki,
nawet jeśli obawiacie się sami majstrować - pod wasze potrzeby od ręki wyprofiluje je pierwszy lepszy optyk za 10zł :D

ps. w ogóle zastanawiam się dla czego nie wybrać się po okulary polaryzacyjne właśnie do optyka zamiast kombinować? Często gęsto mają ogromną wiedzę w temacie, x'naście katalogów i xx'naście więcej pomysłów niżeli katalogów.

Pozdrawiam :D

edit: gwoli pewności, optycy mają również katalogi z propozycją stricte dla wędkarzy, nie znajdziecie tam jednak jaxonów i innych dragono kongeów :D

#263 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 14 February 2012 - 19:21


[quote]
Jak polaryzacja i fotochrom?
[/quote]
Jaka odpowiedź byłaby tu najbardziej na miejscu? Może „zajebista polaryzacja z zajebistym fotohromem” :D. Zgaduję, że to skrót myślowy i jedyne o co chodzi to o to czy faktycznie są fajne czy nie :D...
[/quote]

Kurde Tomek serio - Dwa razy kupiłem polaryzacyjne wędkarskie, które były ładne i polaryzacyjne.
Różnicę poczułem na fajnym łowisku pstrągowym, gdzie z mostu 3 kumpli widziało kabana tylko ja nie. Pożyczyłem na chwilę porządne okulary i wszystko stało się jasne. Kupiłem takie same i jestem zadowolony, ale nie pamiętam nazwy producenta. W Krokodylu koło 80-90zł. Moim zdaniem warto kupić nieco lepsze z prawdziwą polaryzacją. Żebym nie miał ich w samochodzie to bym sprawdził markę...

#264 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 posts
  • LokalizacjaTarnów

Posted 14 February 2012 - 19:22

Trzeba dodac, ze pierwsze mrozne testy juz maja okulary za soba. Byly uzywane w trakcie mistrzostw w Kazahstanie przez nasza kadre podlodowa. Okazaly sie hitem w tych trudnych warunkach. Umozliwialy doskonala kontrole nad sprzetem i nie powodowaly zmeczenia oczu. Mozna wrecz uznac,ze staly sie swietnym uzupelnieniem wysokich umiejetnosci naszych podlodowcow i w pewnym stopniu przyczynily sie do swietnego wyniku. Okulary wzbudzily spore zainteresowanie innych startujacych zawodnikow. Kolejne, letnie testy zostana przeprowaszone na otwarciu sezonu sandaczowego organizowanego przez Witolda Kowalczyka dla calego Teamu Relax.

#265 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 14 February 2012 - 19:29

Jak by było wiadomo jakiej kategorii jest to polaryzacja (w tych relaxach) to można by było dyskutować nad czymś innym :D

uv 400'setka (czyli norma dla wszystkich polaryzacyjnych)
Kategoria polaryzacji szkieł i przepuszczalność światła:
kat.2 - średnio intensywne światło słoneczne – 18%-43%
kat.3 - intensywne światło słoneczne – 8%-18%.


@Wujek może Ci się spodobają któreś z tych: 7138 7127 7118 7094

http://www.zeppelin-sport.pl/polaryzacja.php?i_start=46& i_stop=60&strona=4

#266 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,499 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 14 February 2012 - 19:40

Karol, szyderco okropny <_<

#267 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 14 February 2012 - 19:50

Ja pierdziu, 8 słownie osiem stron o okularach. ;) :lol: :lol: :lol:

#268 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 14 February 2012 - 19:52

Zima! :mellow:

#269 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 14 February 2012 - 19:53

Karol, szyderco okropny <_<



Pomóc chcę przecież! <_< <_<

#270 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 14 February 2012 - 19:55

@Panek i pomoc, zajefajny kawał :lol: :lol: :lol:.

#271 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 14 February 2012 - 19:58

Jozi w czym jak w czym, ale w noszeniu okularów to ja mam 14 letnie doświadczenie! :lol:

#272 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 posts
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Posted 15 February 2012 - 10:27

Chciałbym w końcu w kraju kupić polaroidy z niebieskimi szkłami. Dlaczego? Bo mi się podobają.
wujek


Też za takimi długo chodziłem..........i znalazłem firma champion, ostatnio widziałem je w intersporcie w Arkadii. Zeszły sezon cały w nich przechodziłem, nie tylko na ryby. Trochę się porysowały z powodu mojego niedbalstwa.
W tym roku kupuje drugie takie same - cena 139pln. Świetna o każdej porze dnia i na każdą pogodę. Trzeba założyć je na nos aby zobaczyć efekt.


#273 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 15 February 2012 - 12:06

Te sa naprawde zajebiste. Niebieskie szkla (szklane), dodatkowo lustrzanki, ramka kosmos...roznice widac juz zanim sie wlozy na nos...

Tylko mi nie wyjezdzac, ze drogo... B)
Na wedke czy kreciol to sieczesto, zauwazylem, nie zaluje 300 albo i wiecej... <_<

http://www.basspro.com/Costa-Hammerhead-580G-Polarized-Sungl asses/product/102043/85286

Gumo

#274 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 15 February 2012 - 12:11

Gumo nie podobywują mi się, takie jakieś nijakie są :unsure: i za taką kase? :o a właściwości mają takie same jak te od nas za 100zł ^_^

#275 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 15 February 2012 - 12:17

Nie ma w ogole zadnego porownania, nawet jak dorzucisz do tego z 1,5ej stowki.
Jakbym nie sprawdzal to bym nie pisal...chociaz rzeczywiscie, ostatnio sie zlozylo, ze mniej pisalem i jakos tak wrogow nieublaganych mniej i w ogole swiat bardziej kolorowy (zwlaszzca w okularach z barwionymi szklami)

Gumo B)

#276 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 posts
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Posted 15 February 2012 - 12:39

Gumo, sam przymierzam się do Costa, lecz w wielu opiniach na stronach stoi too small for my face nawet jak ludziska wybierali opcje dla dużej twarzy. Dlatego Ja mam wątpliwości, bo buźki małej nie mam <_< .

#277 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 15 February 2012 - 12:40

Kurde Tomek serio - Dwa razy kupiłem polaryzacyjne wędkarskie, które były ładne i polaryzacyjne.
Różnicę poczułem na fajnym łowisku pstrągowym, gdzie z mostu 3 kumpli widziało kabana tylko ja nie. Pożyczyłem na chwilę porządne okulary i wszystko stało się jasne.

Tomek, mówisz o tych Flying Fisherman? :D

#278 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 15 February 2012 - 12:48

@Gumo - Pewnie masz rację, musiał bym porównać kiedyś takie o jakich piszesz ze swoimi, do tej pory założyłem nad wodą kilka par okularów polaryzacyjnych obserwując ryby z mostu i nie zauważałem między nimi specjalnej różnicy, może dla tego że na coś lepszego naprawdę trzeba ,,trafić :D

#279 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 posts

Posted 15 February 2012 - 13:06

Mogę tylko potwierdzić za @Gumofilcem, że okulary Costa to całkowicie inny wymiar jakości. Ja mam model Blackfin z bursztynowymi szkłami (Amber) i po sezonie intensywnego użytkowania mogę stwierdzić, że to najlepsze okulary jakie miałem. Można nosić godzinami bez problemu, a jeśli chodzi o to, że niby rozmiar dla tych mniejszych to nie wydaje mi się. Ja mam prawie 190 cm, a szwagier ponad 2 metry i obaj je nosimy z dużym komfortem. Wyglądają też fajnie, bo już kilka osób na ulicy mnie zagadywało co to za okulary. Dla mnie warte tych około 200 USD.

Link do moich to:

http://www.cabelas.com/product/Costa-Black-Fin-Polarized-Sun glasses/720691.uts?Ntk=AllProducts&searchPath=%2Fcatalog %2Fsearch%2F%3FN%3D%26No%3D0%26Ntk%3DAllProducts%26Ntt%3Dcos ta%26Ntx%3Dmode%252Bmatchallpartial%26WTz_l%3DHeader%253BSea rch-All%2BProducts%26WTz_st%3D%26WTz_stype%3DSP%26form_state %3DsearchForm%26search%3Dcosta%26searchTypeByFilter%3DAllPro ducts%26x%3D0%26y%3D0&Ntt=costa&WTz_l=Header%3BSearc h-All+Products

#280 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 15 February 2012 - 13:37

No zdarza sie, ze nie wchodza na glowe....tutaj juz nas bije dobrodziejstwo internetowych obrazkow, ktorych pomacac sie nie da.

Podejrzewam, ze to mniej wiecej to samo, rozni sie tym ze szkla sa plastikowe (co akurat przy wykorzystaniu w fishingu i sportach moze byc na +)

Gumo





Also tagged with one or more of these keywords: okulary