Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1460 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 15 luty 2012 - 13:55

Ja wybrałem plastiki, bo wcześniej miałem Oakley ze szklanymi i mi się szybko porysowały, a szlifowanie szkieł zdzierało jakąś tam powłokę. Po drugie ja czasami zapędzam się na mocno słone wody wędkarsko i żeglarsko, a tam plastikowe szkła szybciej do używalności można doprowadzić jak sól na nich skrystalizuje.

#282 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 15 luty 2012 - 15:41

Te sa naprawde zajebiste. Niebieskie szkla (szklane), dodatkowo lustrzanki, ramka kosmos...roznice widac juz zanim sie wlozy na nos...

Tylko mi nie wyjezdzac, ze drogo... B)
Na wedke czy kreciol to sieczesto, zauwazylem, nie zaluje 300 albo i wiecej... <_<

http://www.basspro.com/Costa-Hammerhead-580G-Polarized-Sungl asses/product/102043/85286

Gumo

Jeszcze chyba troche wody w Wisle uplynie zanim wielu ludzi zrozumie co to dobre okulary i moze faktycznie zamiast kupowac nastepny drogi krecial ktory bedzie nad woda od swieta lepiej zakupic porzadne okulary.

#283 OFFLINE   gniewny

gniewny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaLubin /Góra / Dolnośląskie

Napisano 16 luty 2012 - 21:17

Witam w wątku szanownych kolegów :D,a używał ktoś z was może tych okularków: http://bass-sklep.pl/okulary-polaryzacyjne-rapala-visiongear -sportsman-s-rvg-022e.html? Jeśli tak to jakie sa wasze opinie na ich temat?


#284 OFFLINE   roofi

roofi

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaLesko
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Mełgieś

Napisano 16 luty 2012 - 22:13

Dzisiaj w programie Z wędką nad wodę w TV Trwam prowadzący był z wizytą w firmie Liw Lewatan(chyba dobrze napisałem :D ), która produkuje okulary, o których pisał wobler129. W sumie to nic ciekawego właściciel nie mówił, nic o polaryzacji itp, jednak moją uwagę zwróciła niesamowita elastyczność tych okularów. Rozginał je we wszystkie strony, zgniatał w dłoniach i okulary wracały do swojej pierwotnej formy. To chyba będzie dobry wybór dla osób, u których okulary nie mają łatwego życia ;) Pozdrawiam. Roofi

#285 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2012 - 10:28

Jezeli mozna gniesc razem ze szklami to lece kupowac zaraz.. B)

http://www.optika-formankova.cz/novinky/slunecni-bryle-liw-l ewant/

Gumo

#286 OFFLINE   roofi

roofi

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaLesko
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Mełgieś

Napisano 17 luty 2012 - 11:11

Pan właściciel twierdzi, że gdyby położyć te okulary na trawniku i przejechać po nich samochodem to nic by im nie było :D A te z linku mają jakieś takie mało męskie oprawki ;)

#287 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 18 luty 2012 - 14:36

Polecam nowy odcinek Z wędką nad wodę z wizyty w firmie Liw Lewant, aby przekonać się naocznie o wyjątkowości tych okularów:

http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=zwnw§io=126

#288 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 18 luty 2012 - 18:53

Witam serdecznie
Teraz odkryłem ten wątek wiec dodam coś od siebie. Willexy - są dobre choć przy ostrym słońcu maja troche za słabe filtry i męczą oczy, dobre sa julbo uzywane przez himalaistów z wlkadkami ze skórki, a najlepsze jakie miałem to ray -banki. Cenowo to okolo 120$ wiec jesli ktos nie topi czesto okularów to warto. :D Pozdrawiam.

#289 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 18 luty 2012 - 19:14

chcialbym delikatnie zaznaczyc ze Wileyxy maja rozne opcje filrtow i cen ... mozna dopasowac w zaleznosci od checi ...podobnie maja inne firmy ktore sie specjalizuje w okularach i robia wiele rodzai :D

#290 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 18 luty 2012 - 21:16

szukałem w necie opinii na temat takich okularów BRENDA 841-C3 jednak tych opinie jest bardzo mało. Może ktoś z kolegów posiada takie i może coś więcej na ich temat napisać. Poniżej link do tych okularków.
http://www.mr-sport.pl/produkt-322-Okulary_SPORTOWE_BRENDA_I RON_841C3.html



#291 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 luty 2012 - 11:06

Expresowa przesylka z USA (niecaly tydzien) i sa Wiley-X.

Brick Polarized Smoke Gloss Black Frame.

TAIWAN B)

Moj rozmiar, czyli medium - large face Embarassed
Jakosc wykonania bardzo dobra.
Dobrze dopasowane do facjaty, wstawka z pianki idealnie wycina boczne swiatlo. Dodatkowy plus to fakt ze jest demontowalna i mozna ja wymienic po czasie jak te gabki umra.

Jakosc szkiel robi wrazenie.Szybkie testy przy porannym hiszpanskim sloncu B)

W weekened pierwsze zastosowanie w terenie :D

Jeszcze raz dziekuje za pomoc Arkowi.

Pozdrawiam

Guzu
B)

#292 ONLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2012 - 14:38

Z racji zawodu miałem okazję przetestować parę znanych marek i jeśli chodzi o szkła to Ray Ban wymięka przy Serengeti. To najlepsze szkła jakie kiedykolwiek miałem na nosie. Produkcja z przed paru lat, ściągnięte z USA.
Różnica polega na tym co widać patrząc przy ostrym słońcu i kiedy jest ciemno (w Serengeti dużo więcej szczegółów, ba... bez porównania).
Nie wiem jak jakościowo teraz prezentują się Serenegti, jak napisałem moje były modelem sprzed paru lat.
  • pitt lubi to

#293 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 luty 2012 - 15:02

I tutaj kolejne z okularów prezentowanych wcześniej. Tym razem inny kształt szkieł jak kto woli :D

http://images43.fotosik.pl/1384/04550ef9ddaf0ac5med.jpg

#294 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2012 - 20:39

Ja na ryby używam najtańszych Jaxona - ok. 35 zł w wersji bursztynowej. Sprawdzają się w każdych warunkach. Uważam, że w zupełności wystarczają. Zaoszczędzoną gotówkę mogę przeznaczyć na przynęty. :D
Droższych używam do jazdy na rowerze. Do tego kupiłem sobie Rudy Project - Rydon.

#295 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 luty 2012 - 22:03

szukałem w necie opinii na temat takich okularów BRENDA 841-C3 jednak tych opinie jest bardzo mało. Może ktoś z kolegów posiada takie i może coś więcej na ich temat napisać. Poniżej link do tych okularków.
http://www.mr-sport.pl/produkt-322-Okulary_SPORTOWE_BRENDA_I RON_841C3.html



Ogólnie super produkty. Jedno ale, polaryzacja nie dotyczy kąta załamania światła na granicy woda/powietrze. Świetne okulary, ale do rekreacji, turystyki, narciarstwa, wspinaczki. Mam ich gogle narciarskie, okularki do śmigania w terenie, ale w wodzie niewiele zobaczysz, nie te kąty załamania światła.

#296 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2012 - 21:18

Po weekendzie moge napisac kilka slow wiecej o brylach zza oceanu.

Bardzo dobry produkt.
Ramka dopasowuje sie do ksztaltu facjaty. Nie mam jakiejs powypadkowej twarzy (mozna mnie zobaczyc w dziale fotek z rybami). Ale naprawde jestem pod wrazeniem jak dobrze dopasowuja sie te Wileye. Gabki nie uwieraja. Za to super skutecznie odcinaja wszelkie swiatlo wciskajace sie z boku.
Podczas dnia wedkowania zapominasz o okularach. Dla mnie to jest dobry wyznacznik tego, ze produkt jest sprawdzony. Tak samo mam z kolowrotkami. Jak o nim zapominam to znaczy ze jest GIT :D

Pozdrawiam

Guzu

p.s. nie trzeba ich importowac zza morza. sa w polskich sklepach dostepne - widzialem www


#297 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 luty 2012 - 10:25

Witam kolegów B) tyle już napisano na ten temat ,że niewiadomo na co się zdecydować. Chcę kupić solidne działające okulary polaryzujące i jak da radę fotochromowe, nie chcę wydawać kwoty powyżej 250zeta, chyba że będzie warto kilka dyszek dopłacić.
Czy mogę poprosić o konkretne linki do miejsc i firm, gdzie zakupię sprawdzony model.
Pełno na alledrogo firm, brenda, solano, fischer?, arctica, solsken, polaroid? itp. Czy te naprawdę się nie nadają (złe konty polaryzacji itd )? Można zgupieć, wygląda na to, że tylko w Usa są zajebiste okulary? Czy nasz rynek jest tylko bublami zawalony? Z całym szacunkiem dla wszystkich kolegów po kiju, co mam kupić? :unsure:

#298 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 29 luty 2012 - 11:09

Tak samo mam z kolowrotkami. Jak o nim zapominam to znaczy ze jest GIT :D

Pozdrawiam

Guzu


Czyli jak go (ten kołowrotek) zostawisz w domu to jest GIT? ;)
:lol: :lol:

#299 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 luty 2012 - 11:13

[quote]
Tak samo mam z kolowrotkami. Jak o nim zapominam to znaczy ze jest GIT :D

Pozdrawiam

Guzu
[/quote]

Czyli jak go (ten kołowrotek) zostawisz w domu to jest GIT? ;)
:lol: :lol:
[/quote]


B) raz sie juz zdarzylo. Kolega poratowal :D



#300 OFFLINE   jackybrown

jackybrown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaUSA

Napisano 29 luty 2012 - 22:39

Witam wszystkich chcialbym dorzucic swoje trzy grosze do tego watku .Zostalem bardzo mile zaskoczony przez jednego z mojego sponsorow pare dni temu otrzymalem expresowa przesylke z firmy Frabill z textem ''You have to wear this glasses at next fotoshoot''otwieram futeral a tam okulary ktore wydaja mi sie znajome...ogladam dokladnie ....Made in Poland!szczeka mi opadla poniewaz do tej pory uzywalem Wiley X i byl to product z kraju pachnacego Bublem :mellow: ,po roku uzywania farba na noskach utlenila sie i zaczela schodzic ,teraz musze tylko porownac stopien polaryzacji tych obydwu ale na pierwszy rzut oka te nasze wygladaja na duzo lepsza jakosc.Jestem naprawdy bardzo zadowolony ze duze firmy amerykanskie zaczynaja dostrzegac jakosc naszych produktow .

Załączone pliki







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych