Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1486 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 09 marzec 2015 - 22:33

Dzięki za pomoc :) Sprawdzę je w tym sezonie :)



#602 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 marzec 2015 - 22:47

swoje strony polecam , brendy , tanie dobre , maja polaryzacje.  Od półtora kroku wytrzymują dużo, uzywam ja na rybach i i w samochodzie zdaja egzamin , teraz nie poszedł bym bez polarojdów na ryby .


  • WojtekCIN lubi to

#603 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 09 marzec 2015 - 23:32

Po ile masz te Oakley ? Napisz priva.Pozdro.



#604 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 10 marzec 2015 - 08:04

Łukasz jakieś konkretne Brendy polecasz ?



#605 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 10 marzec 2015 - 08:51

Oczy się nie męczą czyli polaryzacja jest dobra.

A stolec jest czarny i smolisty bo oprawki są z poliwęglanu :).

 

Co ma piernik do wiatraka?

 

Odpowiedź na pytanie, które okulary wybrać znajduje się w tym temacie i w temacie bliźniaczym o identycznym tytule... tyle, że trzeba przeczytać cały temat, żeby wyłowić odpowiedź, która też nie jest jednoznaczna :)


  • Zwierzu lubi to

#606 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 10 marzec 2015 - 09:59

Czytam, dociekam ale jak się nie jest w temacie dobrze ogarniętym i jest taki wybór to można zwariować od możliwości wyboru okularów :)



#607 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 10 marzec 2015 - 11:18

A stolec jest czarny i smolisty bo oprawki są z poliwęglanu :)


Ale z połyskiem czy bez ?

#608 OFFLINE   Mateczek123

Mateczek123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 11:47

A stolec jest czarny i smolisty bo oprawki są z poliwęglanu :).

 

Co ma piernik do wiatraka?

 

Odpowiedź na pytanie, które okulary wybrać znajduje się w tym temacie i w temacie bliźniaczym o identycznym tytule... tyle, że trzeba przeczytać cały temat, żeby wyłowić odpowiedź, która też nie jest jednoznacTa

Tak, oczy się nie męczą, np w sytuacji kiedy jadę samochodem w słoneczny dzień, okulary sprawiają że światło odbite od samochodów czy od jezdni nie męczy mi oczów. Miałem kiedyś okulary z bazarku za 40 zł z polaryzacją, okulary zamiast pomagać to przeszkadzały, w rzeczywistośći nie miały polaryzacji  a w dodatku strasznie przybliżały. Więc chłopaki nie oszczędzajmy kasy, dbajmy o oczy. Pozdrawiam


  • Jack__Daniels lubi to

#609 OFFLINE   Mateczek123

Mateczek123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 11:51

Czytam, dociekam ale jak się nie jest w temacie dobrze ogarniętym i jest taki wybór to można zwariować od możliwości wyboru okularów :)

Najlepiej jak się pójdzie do optyka, założy na nos kilka sztuk i te które Ci najbardziej pasują, kup je.Firmy jak Solano, Arctica, Fischer wszystkie maja przeważnie polaryzacje i dobrej jakości soczewki , wystarczy dobrać tylko pod siebie design i tyle. Pozdrawiam 


  • rutra lubi to

#610 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 10 marzec 2015 - 13:10

Na ten sezon zostanę przy tych które poleciłeś i tyle. Jak się zawiodę to na następny sezon udam się do optyka :)



#611 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 13:22

Ja mam Brenda model 8169. Bardzo porządne, fajnie wykonane oksy z dobrą polaryzacją i ok ceną. Sprzedawca w sklepie wyginał je prawie na płasko i nic się z nimi nie działo. Twierdził że podobno ten model był wykorzystywany przez nasz kontyngent w Iraku i Afganistanie. Ile w tym prawdy nie wiem.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#612 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 marzec 2015 - 20:27

Dzisiaj podczas zakupów w tk-maxxie całkiem przypadkiem trafiłem w alejkę z okularami słonecznymi. Jak się okazało mają spory asortyment okularów polaryzacyjnych. Kupiłem jakieś File za 59 zł. Dam znać jak się sprawdzą nad wodą

#613 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 10 marzec 2015 - 21:45

Dzisiaj podczas zakupów w tk-maxxie całkiem przypadkiem trafiłem w alejkę z okularami słonecznymi. Jak się okazało mają spory asortyment okularów polaryzacyjnych. Kupiłem jakieś File za 59 zł. Dam znać jak się sprawdzą nad wodą

Też w piątek zaszedłem do tego sklepu. Mierzyłem te File o których piszesz ale ostatecznie zakupiłem ten model Polaroida:

 https://okularypolar...11#!prettyPhoto

 

Cena - 65 zł  :lol:



#614 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 marzec 2015 - 07:59

Podsumujmy:

- Okulary z bazaru to nie są okulary tylko chu* wie co. O tym nawet nie rozmawiamy i nie porównujemy do okularów.

- Jakie okulary wybrać? Jeżeli mamy przynajmniej 99zł w kieszeni to już jest wybór, a jak pokazują posty powyżej może być nawet 59zł. Wybieramy takie, które mają filtr polaryzacyjny i kolor soczewek WEDLE upodobania. Kształt oprawek wybieramy INDYWIDUALNIE. Do mojego ryja nie muszą pasować oprawki, które akurat komuś pasują. Kształt oprawek ma za zadanie nie wpuszczać nam do oczu światła bezpośrednio czy też odbitego od powierzchni wody. Całe światło ma iść przez soczewki.

- Jak sprawdzić czy mamy do czynienia z polaryzacją czy nie? Patrzymy na obrazek, który będzie widoczny tylko dla okularów z polaryzacją - jeśli widzimy na nim to czego nie widać gołym okiem to znaczy, że polaryzacja jest. Są również inne sposoby, które należy odszukać w wątku tym bądź bliźniaczym.

- Przed zakupem sprawdzamy czy soczewki nie mają nadlewek, które będą zniekształcać obraz (zdarza się również dobrym firmom) i sprawdzamy czy nie są porysowane.

- Zapomniałem o czymś?



#615 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 08:22

- Zapomniałem o czymś?

 

tak, zapomniales napisac, mam od tygodnia i polecam


  • Jack__Daniels i guciolucky lubią to

#616 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1021 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 11 marzec 2015 - 10:42

 

- Zapomniałem o czymś?

 

Należy brać pod uwagę kategorię filtra, czyli stopień przyciemnienia soczewek. W jaśniejszych zobaczymy więcej, zwłaszcza w pochmurne dni.



#617 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 12 marzec 2015 - 13:45

Wybieramy takie, które mają filtr polaryzacyjny i kolor soczewek WEDLE upodobania.

 

 

 

Należy brać pod uwagę kategorię filtra, czyli stopień przyciemnienia soczewek. W jaśniejszych zobaczymy więcej, zwłaszcza w pochmurne dni.

 

 

Nie, nie zapomniałem, być może użyłem zbyt dużego uproszczenia/skrótu myślowego pisząc o kolorze soczewek.

 

Aha, mam od tygodnia i polecam :)


Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 12 marzec 2015 - 13:46


#618 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 02 maj 2015 - 19:16

Witam,

Mam prośbę do osób które się znają się na okularach polaryzacyjnych. Chciałbym jakieś kupić do 100zł (wiem że szału nie ma ale tyle mam) W miarę jakieś estetyczne żeby były, i chciałbym przyciemniające (na słoneczne dni). Bo chyba uniwersalnych w miarę dobrych za te pieniądze to chyba nie znajdę. Wielka do was prośba żebyś cie jakieś polecili ponieważ ja nie mam bladego pojęcia na co zwrócić uwagę podczas ich kupowania (oprócz wyglądu, ale tu nie o to tylko chodzi).

Za pomoc bardzo będę wdzięczny.


  • tomasxt, Bolen30 i fazi22 lubią to

#619 OFFLINE   bronzo

bronzo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowa Zarzyna

Napisano 02 maj 2015 - 19:33

Ja odkąt skosztowałem żółtych polaroidów to przyciemnających nie chcę znać, chyba że do wypadów na rower lub do chodzenia. Używałem wcześniej solano i arctici, a w tamtym roku trafilem na dragony 51-39-002 i są one od wymienionych wcześniej o klasę wyższe; dałem za nie koło 120 zł a w tym roku kupiłem dodatkową parę do auta za niecałe 6 dych. Naprawdę świetne.

Użytkownik bronzo edytował ten post 02 maj 2015 - 19:33


#620 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 02 maj 2015 - 19:45

Chodzi mi o takie w które w słoneczne dni będą przyciemniać mi obraz wody żebym dobrze namierzał ryby i oczywiście o komfort bo nikt nie lubi jak słońce świeci mu po oczach. Ktoś się jeszcze wypowie o nich a może zna ktoś jakieś jeszcze lepsze modele za tą cenę???







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary