Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#2801 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 17:24

widocznie nie mógł i go sam rozumiem, kilka razy dzwoniłem do SSR przy PZW B.P. i odpowiedź była taka że ,,oni nie są w stanie wszystkiej wody przypilnować", podałem im kłusoli na Talerzu a oni nie potrafili przyjechac i ich zgarnąć, nie wiem może to byli ich ,,koledzy" :ph34r: , a miesiąc pózniej widziałem jak SSR chciała wypisać  mandat dla dziadka że miał podpórki wycięte z wierzby ;) ,

 

sam teraz to mam głęboko w ....., zostawiam samochód i idę ze spiningiem nad bugiem 3-5kilometry i mam się bać żę coś zrobią z samochodem, odpuściłem...

rozumiem też osoby które tak postępują, po co mamy narażać się charytatywnie, jak ci co za to biorą kasę nie mają nawet 1% chęci aby przyjechac do zgłoszenia o kłusownictwie,

 

sam kiedyś rozpaliłem ognisko ze znalezionych w krzakach 2 siatek, długiego sznurka  i dętki pewnie do pływania :D

 

wczesniej na kontrolę do okręgu biała podlaska przyjeżdzała bodajże PSR z Siedlec ci mi się podobali bo nie przepuścili nikomu, szli wzdłuż rzeki bug i kontrolowali wszystkich po kolei, a z SSR B.P potrafią dupy tylko woźić, 

dobrym pomysłem były by kontrole w sąsiednich okręgach przez SR z innych okręgów wtedy nie było by znajomości nad wodą...

 

co do trola to podejrzewam że w okręgu B.P. przeszkadzał moherowym beretom bo nie mogli stawiać 3-ej wędki na żywca ;)

 

nie jest też dobrym pomysłem zakazywanie wedkowania czy spinningowwania, bo wtedy nie ma nikogo nad wodą oprócz KŁUSOLI, przykład: koło janowa podlaskiego wprowadzono zakaz wędkowania na Pralni Dużej i Małej przy bugu na okres zimy od 1listopada do 31 marca, wiecie co tam się wyprawia przez ten okres gdy nie ma wędkarzy ?!! RZEŹ!  pierw na siatki zanim woda zamarznie z potem na szarpaka do zejścia lodu, no i skoro te dwa starorzecza są wyłączone z wędkowania to już tam SR nie ma potrzeby zaglądania- NASTĘPNY CHORA DECYZJA OKRĘGU PZW B.P.

popieram kolegę w 100%

a ci co gadają od rzeczy że dlaczego nie zareagował to tylko mądrzy przed komputerem jak ten głupi burek co szczeka przez siatkę


  • ww lpawel lubi to

#2802 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 23 kwiecień 2014 - 18:43

popieram kolegę w 100%

a ci co pier ..lą od rzeczy że dlaczego nie zareagował to tylko mądrzy przed komputerem jak ten głupi burek co szczeka przez siatkę

Brawo kolego :clappinghands:  zajebista postawa...tylko pozazdrościć ;) ...

...czyli reasumując mam płacic składki i dawać sie okradać w biały dzień przez bande frajerów co nie patrafia ogarnąć się ,żeby w uczciwy sposób zarobic na flaszkę!!!....do tego przymykać na to oko tym samym godząć się na taką kolej rzeczy i łudząć się, że może zostaną jakieś ochłapy....to chyba raczej nie ruszy progresu do przodu.... jak myslisz? :D ....ja tam zostaję przy opcji lania ich po mordach przy każdej mozliwej sytuacji :D  a nie ogladania sie na psr czy ssr....bo tych widziałem tylko na filmach akcji ;) ...trzeba działać we własnym zakresie....jak jestes obsrany w takich sytuacjach to zostaje ci zadzwonić pod odpowiedni numer i modlić się że przyjadą :D ....lub jezdzić z konkretną ekipą lub odpowiednim sprzętem antykłusowniczym ;) ...ale NIGDY!!!!!!!! nie można poddawać się takiej znieczulicy i olewać temat....chyba, że macie wy....ne na swoja własną rzekę a potem tylko biadolicie jak te pi....dy że ryb nie ma......panowie ogarnijcie się...kto ochroni lepiej rzeke od nas samych...bo w końcu w niej pływają Nasze ryby ;) ....psr?SG?HWDP??? :whistling: 



#2803 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 23 kwiecień 2014 - 19:05

Zwracam uwagę na "czystość języka" używanego na j.pl.

Dalsze wypowiedzi bez kultury słowa pisanego będą kasowane.

Swoje emocje można naprawdę wyrazić w inny sposób.

 

Zanderix


  • czocho lubi to

#2804 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 19:07

Brawo kolego :clappinghands:  zajebista postawa...tylko pozazdrościć ;) ...

...czyli reasumując mam płacic składki i dawać sie okradać w biały dzień przez bande frajerów co nie patrafia ogarnąć się ,żeby w uczciwy sposób zarobic na flaszkę!!!....do tego przymykać na to oko tym samym godząć się na taką kolej rzeczy i łudząć się, że może zostaną jakieś ochłapy....to chyba raczej nie ruszy progresu do przodu.... jak myslisz? :D ....ja tam zostaję przy opcji lania ich po mordach przy każdej mozliwej sytuacji :D  a nie ogladania sie na psr czy ssr....bo tych widziałem tylko na filmach akcji ;) ...trzeba działać we własnym zakresie....jak jestes obsrany w takich sytuacjach to zostaje ci zadzwonić pod odpowiedni numer i modlić się że przyjadą :D ....lub jezdzić z konkretną ekipą lub odpowiednim sprzętem antykłusowniczym ;) ...ale NIGDY!!!!!!!! nie można poddawać się takiej znieczulicy i olewać temat....chyba, że macie wy....ne na swoja własną rzekę a potem tylko biadolicie jak te pi....dy że ryb nie ma......panowie ogarnijcie się...kto ochroni lepiej rzeke od nas samych...bo w końcu w niej pływają Nasze ryby ;) ....psr?SG?HWDP??? :whistling: 

a teraz ja kolego lokoko83  popieram kolegę w 100%



#2805 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 23 kwiecień 2014 - 19:44

Brawo kolego :clappinghands:  zajebista postawa...tylko pozazdrościć ;) ...

...czyli reasumując mam płacic składki i dawać sie okradać w biały dzień przez bande frajerów co nie patrafia ogarnąć się ,żeby w uczciwy sposób zarobic na flaszkę!!!....do tego przymykać na to oko tym samym godząć się na taką kolej rzeczy i łudząć się, że może zostaną jakieś ochłapy....to chyba raczej nie ruszy progresu do przodu.... jak myslisz? :D ....ja tam zostaję przy opcji lania ich po mordach przy każdej mozliwej sytuacji :D  a nie ogladania sie na psr czy ssr....bo tych widziałem tylko na filmach akcji ;) ...trzeba działać we własnym zakresie....jak jestes obsrany w takich sytuacjach to zostaje ci zadzwonić pod odpowiedni numer i modlić się że przyjadą :D ....lub jezdzić z konkretną ekipą lub odpowiednim sprzętem antykłusowniczym ;) ...ale NIGDY!!!!!!!! nie można poddawać się takiej znieczulicy i olewać temat....chyba, że macie wy....ne na swoja własną rzekę a potem tylko biadolicie jak te pi....dy że ryb nie ma......panowie ogarnijcie się...kto ochroni lepiej rzeke od nas samych...bo w końcu w niej pływają Nasze ryby ;) ....psr?SG?HWDP??? :whistling: 

Ja również popieram, wiadomo że lepiej siedzieć cicho tak jest wygodniej...



#2806 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:09

@czacho

opowieści o laniu po mordach możesz zostawić swoim dzieciom, może ci uwierzą

A mi uwierz że nie raz groziłem PSR i dzwoniłem po nią i kończyło się a to na urwanym lusterku, wycieraczkach czy pobitej lampie

i jestem święcie przekonany że ktoś im dał cynk dlatego nie będę dokładał do tego interesu 100 kroć więcej niż karta wędkarska

Teraz jak widzę takie przypadki to co najwyżej pytam ludzi czy im nie wstyd i idę dalej

 

A Ty możesz się tu wypisywać jaki to z Ciebie bohater nie z tej ziemi, tylko zastanów się kto będzie większym przestępcą czy ten co chodzi z gumą 12 cm czy taki bohater jak Ty, który wymierza samosąd


  • pawelG lubi to

#2807 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 291 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:13

myślę panowie że przed komputerem każdy jest jak Rambo a nad wodą chowacie głowę w muł :D

 

każdy jest cwany jak jedzie na ryby w 3-4 osoby i spotka kłusola, ale jak już jedzie sam i spotka 3-4 kłusoli to obchodzi ich 2kilometry bokiem hehe :wacko:

 

wiec nie ma co tu kogokolwiek obrażać bo to nie nasza wina, że żyjemy w biednym kraju, w Niemczech tylko obcokrajowcy zabieraja ryby z łowiska, Niemiec wszystko wypuszcza a jak chce zjeść rybę to jedzie do sklepu ;) u nas też tak to powinno wyglądać ale z tego co widać to nigdy nie dogonimy Europy



#2808 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:22

Na paprocha z opadu

Załączone pliki



#2809 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:28

myślę panowie że przed komputerem każdy jest jak Rambo a nad wodą chowacie głowę w muł :D
 
każdy jest cwany jak jedzie na ryby w 3-4 osoby i spotka kłusola, ale jak już jedzie sam i spotka 3-4 kłusoli to obchodzi ich 2kilometry bokiem hehe :wacko:
 
wiec nie ma co tu kogokolwiek obrażać bo to nie nasza wina, że żyjemy w biednym kraju, w Niemczech tylko obcokrajowcy zabieraja ryby z łowiska, Niemiec wszystko wypuszcza a jak chce zjeść rybę to jedzie do sklepu ;) u nas też tak to powinno wyglądać ale z tego co widać to nigdy nie dogonimy Europy


Tak. U siebie Niemiec ryby nie zabierze, ale wystarczy spojrzeć co robią Niemcy w Skandynawii..
A wracając do tematu, to kłusowcictwo było jest i będzie, i można tylko starać sie zmniejszać skalę zjawiska.

#2810 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:48

Na paprocha z opadu

Ładna rybka :)  Jakiego fishmakera używasz ?   :)  



#2811 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 21:22

Ładna rybka :)  Jakiego fishmakera używasz ?   :)  

tego największego



#2812 OFFLINE   maniek72

maniek72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaStare Stulno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Karpowicz

Napisano 23 kwiecień 2014 - 21:44

@czacho

opowieści o laniu po mordach możesz zostawić swoim dzieciom, może ci uwierzą

A mi uwierz że nie raz groziłem PSR i dzwoniłem po nią i kończyło się a to na urwanym lusterku, wycieraczkach czy pobitej lampie

i jestem święcie przekonany że ktoś im dał cynk dlatego nie będę dokładał do tego interesu 100 kroć więcej niż karta wędkarska

Teraz jak widzę takie przypadki to co najwyżej pytam ludzi czy im nie wstyd i idę dalej

 

A Ty możesz się tu wypisywać jaki to z Ciebie bohater nie z tej ziemi, tylko zastanów się kto będzie większym przestępcą czy ten co chodzi z gumą 12 cm czy taki bohater jak Ty, który wymierza samosąd

W końcu i ja może coś napiszę w tym temacie- jako mocno zorientowany- oczywiście lokoko83 ma pełną rację; wyżej "CH" nie podskoczysz- możecie sobie pogadać a internecie, a w prawdziwym życiu jest inaczej. Też kiedyś (przeprowadzając sie tutaj gdzie teraz mieszkam) chciałem zmieniać świat- zostało mi to skutecznie wybite z głowy, a teraz chodząc po Bugu z 2-3centymetrowymi woblerami musze tłumaczyć swoim sąsiadom, że to najlepsze wabiki na szczupaki :D Jak ktoś jest kozak, to niech przyjedzie w okolice... no, może bez nazw miejscowości, ale na prawdziwie dziki - graniczny Bug- z dala od miast, od wsi, i niech zwróci komuś uwagę, że jest okres ochronny na szczupaki. No w sumie uwagę może zwrócić, ale musi to zrobić delikatnie- żeby nikogo nie urazić, bo inaczej może być kłopot. Zaraz sie pewnie na mnie rzucicie, ale ja teraz to olewam- bo NIC NIE DA SIĘ Z TYM ZROBIĆ. Ja już toleruje kwietniowe szczupaki- bo nie mam argumentów - wszyscy mówią ; wytarty- można łowić, i łowią, i właściwie wszystkie idą do wora; 25-30cm... jaki wymiar ochronny :angry:  Jak zwracam na to uwagę, to większość mówi- jak ja nie wezmę, to Ukraińcy prądem czy siata zatłuką, tak więc argumentów brakuje, ale szczupak to wbrew pozorom mądra ryba, w tarle nie żeruje, zimą Bug zamarznięty, ale z lodu go połowić w zasadzie nie idzie, tak więc on se poradzi jest go dużo i jego populacji nic moim zdaniem nie zagraża, ale sum to ma dopiero przerąbane;  U mnie zaczęli już go łowić; próbuje sie nażreć przed tarłem więc żeruje i bierze -_-  i też nic konkretnego nie da się z tym zrobić, więc tylko chodzę i zwracam na to uwagę i wywstydzam, tłumaczę... niektórzy jakby zaczynają rozumieć...



#2813 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 23 kwiecień 2014 - 23:55

Jak to czytam to zastanawiam się skąd się urwaliście :D  spuścić  główkę  i podkulic kite....to w końcu takie polskie.......jak ktos jest miekkim robiony to pewnie że wyżej niego nie podskoczy ( nie mam tu nikogo konkretnego na myśli ;) )

 pozdrawiam..... tych co wolą robić cokolwiek, żeby walczyć z tym ścierwem..... niz tylko patrzec sie bezczynnie jak go ktoś ( żeby mi nie skasowali :D ) penetruje analnie :D  :D  :D


  • palibrzuch lubi to

#2814 OFFLINE   maniek72

maniek72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaStare Stulno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Karpowicz

Napisano 24 kwiecień 2014 - 05:40

Jak to czytam to zastanawiam się skąd się urwaliście :D  spuścić  główkę  i podkulic kite....to w końcu takie polskie.......jak ktos jest miekkim robiony to pewnie że wyżej niego nie podskoczy ( nie mam tu nikogo konkretnego na myśli ;) )

 pozdrawiam..... tych co wolą robić cokolwiek, żeby walczyć z tym ścierwem..... niz tylko patrzec sie bezczynnie jak go ktoś ( żeby mi nie skasowali :D ) penetruje analnie :D  :D  :D

No właśnie widzę, że sie nie rozumiemy. Panowie, po co te nerwy, po co ta agresja, tak jak napisałem wyżej najlepszy skutek przynosi rozmowa z takimi ludzmi. Zobaczysz kogoś takiego; zapal z nim fajanę, wypij browara, posiedź, pogadaj, wytłumacz... To przynosi jakieś efekty, a na pewno większe niż jakieś mordobicie czy skarżenie się do PSR, która i tak nigdy nie przyjeżdza



#2815 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 24 kwiecień 2014 - 06:52

Witam,

 

Panowie małe pytanko jutro wybieram się na moją ukochaną rzekę wiadomo jaką:) I w związku z tym mam pytanie czy możecie podrzucić mi jakieś miejscówki kleń/jaź na Bugu w okolicach Mierzwice/Serpelice/Zabuże/ może okolice "Trojana", nie wiem most kolejowy we Franołowie??

Pytam bo przeważnie chodziłem za Boleniem, Szczupakiem i okoniem, a w tym roku zainteresowały mnie również klenie i jazie(oczywiście jednym z powodów jest okres ochronny:)). Jeśli ktoś może pomóc to proszę info na priv:) będę wdzięczny.

 

 

Pozdrawiam Qcyk!



#2816 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 24 kwiecień 2014 - 07:00

Panowie małe pytanko jutro wybieram się na moją ukochaną rzekę wiadomo jaką :) I w związku z tym mam pytanie czy możecie podrzucić mi jakieś miejscówki kleń/jaź na Bugu w okolicach Mierzwice/Serpelice/Zabuże/ może okolice "Trojana", nie wiem most kolejowy we Franołowie??

Niestety z tamtej strony to nie wiem ale promem na drugą stronę i wiem że i 2 lata temu i w ub. chodzili za kleniem w ok. Wajkowa.

Nie mam też pewności czy ich nie ma na kamiennej opasce w dół od Mielnika, coś tam żre intensywnie co jakiś czas.



#2817 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 24 kwiecień 2014 - 07:12

 pozdrawiam..... tych co wolą robić cokolwiek, żeby walczyć z tym ścierwem..... niz tylko patrzec sie bezczynnie jak go ktoś ( żeby mi nie skasowali :D ) penetruje analnie :D  :D  :D

15,20 czy 30 lat temu nie zastanawiałbym się. Jakieś doświadczenia z młodości mam ale teraz gdzie mi bliżej do sześdziesiątki na 2 czy 3 nie wyskoczę-chyba zrozumiałe? Z jednym osobnikiem mogę przedyskutować nawet sporo młodszym ale taki kozak jak 30 czy więcej lat temu nie jestem  :rolleyes: .Zresztą cholera wie co się spodziewać nawet po jednym. Kiedyś były zasady  :rolleyes: "solówa" i koniec. Każdy wiedział że nie ma prawa użycia bejsbola, kastetu czy innego narzędzia a teraz jaką mam gwarancję?



#2818 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 24 kwiecień 2014 - 08:27

Niestety z tamtej strony to nie wiem ale promem na drugą stronę i wiem że i 2 lata temu i w ub. chodzili za kleniem w ok. Wajkowa.

Nie mam też pewności czy ich nie ma na kamiennej opasce w dół od Mielnika, coś tam żre intensywnie co jakiś czas.

Szkoda bardziej mi pasuje po tej stronie...ale dzięki za podpowiedź skorzystam kolejnym razem:) Teraz spróbuje coś namierzyć na tym brzegu...

Może jeszcze ktoś ma jakieś namiary??

 

Pozdrawiam Qcyk!!!



#2819 OFFLINE   palibrzuch

palibrzuch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • Lokalizacjatrochę tu, trochę tam (obecnie Warszawa)
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 kwiecień 2014 - 11:45

Ja kleni nie lowie ale trafilem przypadkowo na zimowisku jesienia sztuke cos 25cm moze nie wiem bo od razu do wody

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

#2820 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 24 kwiecień 2014 - 11:54

Ja kleni nie lowie ale trafilem przypadkowo na zimowisku jesienia sztuke cos 25cm moze nie wiem bo od razu do wody

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście na tym zimowisku o którym myślę;) Tam gdzie w maju nie ma gdzie usiąść??:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych