Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#3521 OFFLINE   prabart

prabart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWaWa
  • Imię:Bart

Napisano 27 luty 2015 - 10:51

Kolego @prabart, ..................

Kolego @bartsiedlce moje kilka "kamyczków do ogórdka zarybienia" dorzuciłem z prostego faktu, że w ostatnich 3 latach osobiście mam znaczący regres w kontakcie z rybą czy to na Bugu, Wisle czy kilku znanych mi jeziorach mazurskich czy okręgu Bydgoskiego. Oczywiście może być przyczyna u mnie; zobaczę jak ten sezon.

Skoro słowem gwarantujesz to zarybienie z grzywny to dla mnie OK; bo jak wynika kochasz "tę robotę". A co do mojego angażowania się w jakiekolwiek działanie :) to nie to forum.

 

Na dziś gdy jestem jedynie składkowiczem nie chcę decydować jak są wydawane pieniądze a jedynie chcę wiedzieć jaki % składek idzie/będzie szedł na zarybianie.

To może wybiorę takie koło, okręg który bedzie mi odpowiadał.

Argument, że jedynie będąc we władzach będę miał moralne prawo do ocen nie trafiony - tym schematem nie mogę oceniać rządzacych, włodarzy gmin ect. jak wydają moje pieniadze?

 

I na koniec docenienie strazników - doceniam jedynie tych którzy szanują człowieka; tylko 2 przykłady - okolice bydgoszczy panowie podpływaja z impetem na silniku do brzegu tak że muszę zwinąć sprzęt by w niego nie wjechali i na dzień dobry zaczynają od tekstu "szykuj gruby portfel no chyba że masz zezwolenie..."; okolice Nowego Targu - przynajmniej 4 panów "podchodzi" przez kamienisty brzeg tak że kamieniami zsypują miejscówkę, więc po kontoli i tak nie było po co tam siedzieć.

W obu przypadkach byłem z dziećmi. Na szczęscie to sporadyczne przypadki które mi się trafiły, znad Bugu czy Wisły jak do tej pory mam pozytywne doświadczenia.



#3522 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 luty 2015 - 11:01

Jak najbardziej, wybierz koło. Na tym polega świadome decydowanie o własnych składkach. Problem naszego związku polega na braku chęci do reform. Pisząc o ocenie miałem na myśli zaangażowanie choćby w wybór władz. Moim zdaniem ktoś, kto nie był na wyborach nie powinien oceniać. Przecież, nie korzystając z podstawowego przywileju, dał wyraźny sygnał, że jest mu wszystko jedno i ma to gdzieś, kto nim rządzi, wydaje jego pieniądze itp.

Taki jestem sobie dinozaur i życiowy optymista.  :lol:

 

Jeśli chodzi o strażników, to jak wszędzie, trafiają się głupole, niestety.



#3523 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 27 luty 2015 - 15:44

Ja bym powiedział, że bardzo niska jak na tą porę.

#3524 OFFLINE   maniek72

maniek72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaStare Stulno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Karpowicz

Napisano 27 luty 2015 - 18:49

Ja bym powiedział, że bardzo niska jak na tą porę.

A Ja bym powiedział, że kosmicznie niska; najstarsi mieszkańcy nie pamietają, żeby w lutym/marcu kiedykolwiek była na Bugu tak niska woda.



#3525 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 27 luty 2015 - 19:12

Brak opadów, brak śniegu i solidnej pokrywy lodowej spowodował taki stan. Wydaje mi się, że taki rok się trafił. 2 lata temu Wisła pobiła rekord stanów niskich w całej historii pomiarów a zeszły rok można powiedzieć, że przez większość sezonu nie było długich niżówek (piszę o warszawskim odcinku).



#3526 OFFLINE   prabart

prabart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWaWa
  • Imię:Bart

Napisano 09 marzec 2015 - 13:58

Dzień dobry; jak po naprawdę ciepłym weekendzie? mam na myśli klenio-jazie?



#3527 OFFLINE   Potamolog

Potamolog

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPodlaski Przełom Bugu
  • Imię:Marek

Napisano 09 marzec 2015 - 14:13

 W moim przypadku niestety wczoraj zamiast klenio-jazi małe woblerki sprowokowały tylko 2 szczupaczki oraz bolenia (wszystko ok. 40 cm). 



#3528 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 marzec 2015 - 23:43

Ja męczyłem rzekę z kolegami kilka godzin, bez efektów. Na starorzeczu wydłubałem przyzwoitego okonka i to wszystko.



#3529 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 10 marzec 2015 - 11:40

Ja męczyłem rzekę z kolegami kilka godzin, bez efektów. Na starorzeczu wydłubałem przyzwoitego okonka i to wszystko.

Wielbiciele połowu okonia na 4 calowe gumki już są ?

Woda niska, wszędzie można dojść, dojechać.... nie za dobrze.



#3530 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 10 marzec 2015 - 12:11

Wody jak na lekarstwo, jeżeli w najbliższy m czasie nie zacznie padać to bedzie straszna lipa w dalszej części sezonu. A na burzyskach wielbiciele szczupakow i sandaczy juz sie pojawili.
Sam ostatnio przy połowie okoni mialem spotkanie z dwoma szczupakami około 80 i takim samym sandałem.

Użytkownik misiek116p edytował ten post 10 marzec 2015 - 12:13


#3531 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 10 marzec 2015 - 13:34

O dziwo na starorzeczu wędkowali tyko gliździarze, jeden latał ze spinningiem, ale miał paproszka. 



#3532 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Napisano 10 marzec 2015 - 13:51

Ja byłem z żoną w niedzielę w Malowej Górze i w Neplach na Krznie za jaziem i kleniem, ale nic nie złowiłem, potem pojechaliśmy na Bug do Krzyczewa i Pratulina w tym samym celu, to a jakże, już widziałem kilka osób, które czają się na okonie z dużymi kopytami, zwłaszcza w Pratulinie.



#3533 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 20:51

W tamtym roku spotkałem takich 2 co łapali klenie na 4,5 calowe gumy świecące jak kamizelka drogowa

Powinno się takim na dzień dobry po 500 zł wręczać, to jest jawne oszustwo ludzie nie mają wstydu



#3534 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 10 marzec 2015 - 21:25

Na fb co chwila wklejane są fotki i filmiki pewnego właściciela agroturystyki z Pratulina. Najczęściej są to sandacze i szczupaki złowione w tym roku. Oczywiście łowione są jako przyłowy przy jaziowaniu, na zestaw z gumą i stalką, żeby nie męczyć ryb, są nawet filmiki z wypuszczania niektórych ryb, mam nadzieję że wszystkich. Kilka osób zwracało na to uwagę, w odpowiedzi usłyszały że, na bugu klenie i jazie łowi się tylko na gumę, zresztą i tak wszystkie ryby wracają do wody. 


  • Majo, tonyopole i #Radek# lubią to

#3535 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 21:50

Na fb co chwila wklejane są fotki i filmiki pewnego właściciela agroturystyki z Pratulina. Najczęściej są to sandacze i szczupaki złowione w tym roku. Oczywiście łowione są jako przyłowy przy jaziowaniu, na zestaw z gumą i stalką, żeby nie męczyć ryb, są nawet filmiki z wypuszczania niektórych ryb, mam nadzieję że wszystkich. Kilka osób zwracało na to uwagę, w odpowiedzi usłyszały że, na bugu klenie i jazie łowi się tylko na gumę, zresztą i tak wszystkie ryby wracają do wody. 

Nawet w okresie ochronnym niektórzy muszą cwelować wodę... Nie lepiej dać rybom spokojnie dotrzymać do tego tarła i się wytrzeć???  :ph34r:



#3536 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 marzec 2015 - 07:03

Pewnie lepiej ale pewni ludzie są niereformowalni... zresztą na Wiśle można zaobserwować to samo co gorsza nawet dosyć świeże pokolenie  wędkarzy tak łowi. W zeszłym roku w połowie kwietnia widziałem kilku łebków którzy uganiali się za nie wiem czym z przynętami boleniowymi prowadzonymi ekspresem...



#3537 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 11 marzec 2015 - 08:34

W okresie przedmajowym często wyskakuję na feeder z córką (spinning jeszcze jej nie leży), mamy fajne miejsce w okolicach Broku, na początku kwietnia łowcy okoni z 12 cm gumami to nic "dziwnego", jak się pytam czy co było to standardowa odpowiedź: " okonie wogóle nie chcą brać". :angry:



#3538 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 09:34

W okresie przedmajowym często wyskakuję na feeder z córką (spinning jeszcze jej nie leży), mamy fajne miejsce w okolicach Broku, na początku kwietnia łowcy okoni z 12 cm gumami to nic "dziwnego", jak się pytam czy co było to standardowa odpowiedź: " okonie wogóle nie chcą brać". :angry:

Osobiście na Bugu bym wprowadził na czas okresu ochronnego zakaz połowu na przynęty większe niż np.4cm.(np.do maja) Pierwszymi dużymi rybami na jakie można stosować większe wabie są szczupaki i bolenie. Przynajmniej tacy łowcy by nie chodzili bez żadnego strachu z wielgachnymi gumami... A tak to ,,klenie łowię" na kopyto 4L, albo morsa 3.


  • mazur.t lubi to

#3539 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Napisano 11 marzec 2015 - 13:00

Na fb co chwila wklejane są fotki i filmiki pewnego właściciela agroturystyki z Pratulina. Najczęściej są to sandacze i szczupaki złowione w tym roku. Oczywiście łowione są jako przyłowy przy jaziowaniu, na zestaw z gumą i stalką, żeby nie męczyć ryb, są nawet filmiki z wypuszczania niektórych ryb, mam nadzieję że wszystkich. Kilka osób zwracało na to uwagę, w odpowiedzi usłyszały że, na bugu klenie i jazie łowi się tylko na gumę, zresztą i tak wszystkie ryby wracają do wody. 

Hej Norbert, chyba masz rację, w niedzielę widziałem żonę tego gościa i akurat spiningowała za jaziem ze stalką i dużą gumą.



#3540 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 marzec 2015 - 13:15

Osobiście na Bugu bym wprowadził na czas okresu ochronnego zakaz połowu na przynęty większe niż np.4cm.(np.do maja) Pierwszymi dużymi rybami na jakie można stosować większe wabie są szczupaki i bolenie. Przynajmniej tacy łowcy by nie chodzili bez żadnego strachu z wielgachnymi gumami... A tak to ,,klenie łowię" na kopyto 4L, albo morsa 3.

Na niektórych rzekach takie ograniczenia działają jak należy na Bugu zdałoby to egzamin pod warunkiem zintensyfikowania kontroli  PSR.


Użytkownik Qcyk edytował ten post 11 marzec 2015 - 13:16





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1), BodzioPT