Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7444 odpowiedzi w tym temacie

#4541 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 23:45

Powinien zamknięty worek włożyć do rzeki na min.15 minut, wyrównać temperaturę. 

Drapieżniki trzeba wypuszczać małymi porcjami, do szybkiego nurtu. Nie można im pozwolić na grupowanie się w spokojnych miejscach. Kilka okoni potrafi zmasakrować całe zarybienie. Na Liwcu bawimy się siteczkiem na długim kiju, wpuszczamy po kilkaset rybek w środek nurtu, co kilkaset metrów. Upierdliwe, męczące, ale przynosi efekty.  :D Do każdego worka narybku (ok. 50 tys.) trzeba dwóch ludzi z autem. Staramy się, żeby 15 worków wypuszczało minimum 5 ekip, dzięki temu ryby mają szansę. Jedna ekipa z trzema workami zarybia około 3-4 godziny na odcinku ok. 5 kilometrów rzeki. 

Fajnie to Bartek opisał ale ta "zabawa" to tak naprawdę ciężka robota,szczególnie jeśli się wpuszcza rybki brodząc w rzece.Jednak fakt,że robi się coś co w jakimś stopniu pomoże wodzie ,sprawie,że uśmiech nie znika z gęby. 



#4542 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 czerwiec 2016 - 15:40

Powinien zamknięty worek włożyć do rzeki na min.15 minut, wyrównać temperaturę.
Drapieżniki trzeba wypuszczać małymi porcjami, do szybkiego nurtu. Nie można im pozwolić na grupowanie się w spokojnych miejscach. Kilka okoni potrafi zmasakrować całe zarybienie. Na Liwcu bawimy się siteczkiem na długim kiju, wpuszczamy po kilkaset rybek w środek nurtu, co kilkaset metrów. Upierdliwe, męczące, ale przynosi efekty. :D Do każdego worka narybku (ok. 50 tys.) trzeba dwóch ludzi z autem. Staramy się, żeby 15 worków wypuszczało minimum 5 ekip, dzięki temu ryby mają szansę. Jedna ekipa z trzema workami zarybia około 3-4 godziny na odcinku ok. 5 kilometrów rzeki.

No to niestety zarybienie którego byłem świadkiem tak nie wyglądało. Było wchodzenie do wody, był średni nurt, ale 3 worki poszły w jednym miejscu. Całość trwała moment. Nie było też wyrównania temperatury.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#4543 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6268 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 czerwiec 2016 - 19:39

Duże rzeki najskuteczniej zarybia się z łodzi. Wypływasz w okolice głównego nurtu, worek za burtę, nacinasz, wypełnia się wodą z rzeki, a narybek swobodnie wypływa do rzeki. Niestety, nie zawsze są możliwości techniczne, nie zawsze jest odpowiednia ilość ludzi, prawie zawsze presja czasu.

Takie życie.  :(



#4544 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 07 czerwiec 2016 - 07:25

Wypociny z ostatniej wyprawy.Niestety naprawdę spory pan bolesław uderzając pod nogami rozgiął kotwicę ownera ,mimo w moim przekonaniu dobrze ustawionego hamulca.Jednak pałowaty XLS w takich sytuacjach nie jest wędką idealną.

Załączony plik  Zdjęcie1171.jpg   115,31 KB   23 Ilość pobrań Załączony plik  Zdjęcie1198.jpg   118,89 KB   24 Ilość pobrań

CD XLS+Biom FB+samołówka  ;)  pzdr

 



#4545 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:10

Ryba wzięła znów pod nogami.Ale pierwszy raz w życiu miałem taką zaobserwowaną sytuację.Kilka metrów ode mnie boleń wyprzedza wobler, po czym znika, zawraca i niemal przed wyjęciem woblera z wody uderza z takim impetem ,że mało z burty nie spadłem. :o Przez kilka sekund widziałem tylko kawał ogona,bo ryba pruła wierzchem.Na szczęście wziąłem diaflexa ,który pięknie zamortyzował tak bliskie uderzenie.Szczęściem jest rónież to,że przed wyjazdem zmieniłem kotwiczkę na 6 od Tymona i ta nie miała prawa puścić.Boleń ma charakterystycznie przeciętny ogon, więc mam nadzieję,że go kiedyś jeszcze zobaczę.Szkoda tylko,że zdjęcie marne. 

Załączony plik  028ae42a29ebe555.jpg   91,67 KB   23 Ilość pobrań

Diaflex +biom fb+ moja samołówka.pzdr


Użytkownik maicke82 edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 10:11


#4546 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 08 czerwiec 2016 - 11:31

Dajesz czadu kolego z tymi bolkami ;) a zdjecia prawie identyczne;)

#4547 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 08 czerwiec 2016 - 11:59

Niestety o tej porze roku trawa wszędzie jest zielona.Specjalnie dla Kolegi następną rybę w odróżnieniu obwieszę łańcuchem z choinki  ;)


Użytkownik maicke82 edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 12:01


#4548 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 08 czerwiec 2016 - 14:26

To prawda pięknie łowisz :-) i co najważniejsze systematycznie :-)

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 14:26


#4549 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 czerwiec 2016 - 13:02

Bug graniczny 84 cm, oczywiście dalej pływa.

Załączone pliki



#4550 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 12 czerwiec 2016 - 14:31

Bug graniczny 84 cm, oczywiście dalej pływa.

Fajny smok, zdjęcie w Sandaczach'16 super.

 

W jakich okolicach przechytrzony? Łowię między Chełmem a Włodawą i jakoś brak takich okazów.



#4551 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 czerwiec 2016 - 15:53

Bug graniczny z Białorusią. Ogólnie woda to prawie jak kawa z mlekiem już taka płynie od 5 tygodni a ponadto ciągle spada.

#4552 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 12 czerwiec 2016 - 16:10

W połowie maja na granicznym z Ukrainą było jeszcze wysoko. Za tydzień mam zwody gruntowe koła i może być ciężko...

Jak podejście Straży Granicznej do łowienia z pontonu?



#4553 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 czerwiec 2016 - 16:27

SG problemu nie robi robisz zgłoszenie, że pływasz trzymasz się granicy i jest ok. Bo druga strona jak zablisko pod płyniesz to ruki wierch.

#4554 OFFLINE   Tomek_

Tomek_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaChełm

Napisano 12 czerwiec 2016 - 19:23

potwierdzam woda na Bugu granicznym z Ukrainą spada w przerażajacym tempie jeszcze miesiąc i ne bedzie gdzie łowić...



#4555 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 13 czerwiec 2016 - 13:45

JB.pl to forum poświęcone metodzie połowu na sztuczne przynęty a nie "filety" . Więc proszę o nie umieszczanie takich wpisów.

 

Pozdrawiam



#4556 OFFLINE   czerwony590

czerwony590

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 16:50

Tam juz nie ma co łowić w tamtym roku Ukraińcy zrobili robote podczas niżówki a juz dochodza sygnały ze znowu wala pradem na potęge 



#4557 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 19:10

Tam juz nie ma co łowić w tamtym roku Ukraińcy zrobili robote podczas niżówki a juz dochodza sygnały ze znowu wala pradem na potęge 

Potwierdzam!Na Bugu "ukraińskim" nie ma ryb! Wszystko wybite i zeżarte.Nie przyjeżdżajcie tu, bo nie warto! W ogóle traktujcie Bug jakby go zasypali  


  • Kosa i Norbert 78 lubią to

#4558 OFFLINE   czerwony590

czerwony590

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 20:25

. Nic juz nie zostało  z tej pieknej dzikiej rzeki nie dosc ze nie ma ryb to jeszcze płynie syf . 

Ten reportarz mówi sam na siebie wszystko http://panorama.tvp....a-zanieczyszcza



#4559 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 13 czerwiec 2016 - 20:31

Tam juz nie ma co łowić w tamtym roku Ukraińcy zrobili robote podczas niżówki a juz dochodza sygnały ze znowu wala pradem na potęge 

Będzie już kilkanaście lat jak na własne oczy widziałem dwie osoby po Ukraińskiej stronie walące prądem i nabijające wszystko na widły... Miesiąc temu na zwodach mojego rodzimego koła na Bugu nie udało się przechytrzyć żadnej ryby, jedynie starorzecze uratowało zawody.
 



#4560 OFFLINE   Andrzej@Wyszków

Andrzej@Wyszków

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 20:37

Witam Kolegów i Koleżanki (?) po raz pierwszy.

Próbuję od 1. maja na odcinku poniżej Wyszkowa, i jak dotąd tylko jeden bolek i jeden pistolet, oba wciąż pływają mam nadzieję. Jak na ca. dziesięć dwu-trzy godzinnych starań to gorzej niż słabo, nie? 

Co sądzicie o tym odcinku rzeki, może nie warto się męczyć? 

 

 


Użytkownik Andrzej@Wyszków edytował ten post 13 czerwiec 2016 - 20:55

  • BOSMAN 76 lubi to