Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7440 odpowiedzi w tym temacie

#4561 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 13 czerwiec 2016 - 20:51

Witaj...proponuję Ci na początek przywitać się w wątku

http://jerkbait.pl/t...-na-jerkbaitpl/

A później przeczytaj uważnie :

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

I dopiero wstawiaj foty :)

 

Pozdrawiam Daniel.



#4562 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 19 czerwiec 2016 - 10:44

Witam.Jakieś ostatnie skromne wypociny znad Buga.

Załączony plik  0666.jpg   83,69 KB   33 Ilość pobrańZałączony plik  0667.jpg   81,15 KB   35 Ilość pobrańZałączony plik  0668.jpg   64,37 KB   32 Ilość pobrań

Wszystkie rybki wracają w dobrej kondycji :  :)

pzdr



#4563 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 28 czerwiec 2016 - 07:52

Brawo chciałbym się tak spocić ☺

#4564 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 29 czerwiec 2016 - 16:59

Witam.Po dłuższej przerwie znowu ładną rybę udało się oszukać. 

Załączony plik  Zdjęcie1322.jpg   148,55 KB   27 Ilość pobrań 

Diaflex + biomek ze szpulą od TP+ samołówka pzdr


Użytkownik maicke82 edytował ten post 29 czerwiec 2016 - 17:00


#4565 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 04 lipiec 2016 - 15:10

Witam.Po ostatniej torpedzie rybki 65+/- wypadają blado ale nie zawsze mamy dzień dziecka  ;)

Załączony plik  af4a177e573be9b1.jpg   111,74 KB   28 Ilość pobrań Załączony plik  fcab65fba037e7ba.jpg   154,84 KB   28 Ilość pobrań

Załączony plik  b171d7197e955033.jpg   120,18 KB   24 Ilość pobrań

Był też przyłowiony w ekspresie wymiarowy sumek ,który miał grubym bolkiem i boleniowy narybek:

Załączony plik  2aec10e84c0941ce.jpg   101,51 KB   26 Ilość pobrań Załączony plik  2e54cd065c4cf26d.jpg   135,97 KB   23 Ilość pobrań

Zestaw Diaflex plus biomaster spisuje się znakomicie.Kijek puścił mi tylko jedną rybę co przy Xls jest nagminne,aczkolwiek przy rybach jak ta z poprzedniego posta brakuje mu trochę mocy. pzdr

 

 

 



#4566 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 09 lipiec 2016 - 23:31

Witam.Dwie frontowe rybki. Sorki za jakość ale robione zaparowanym kalkulatorem.Na zdjęciach są bolenie  ;)

Załączony plik  lipiecc22.JPG   29,35 KB   18 Ilość pobrań Załączony plik  10.o7.jpg   32,56 KB   18 Ilość pobrań pzdr



#4567 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 11 lipiec 2016 - 07:42

Byłem w ten weekend. Niestety trafiłem na załamanie pogody.
Efekt to szczupak, kilka okoni.

Miałem grubą brzanę, ale po ok 15min holu, zrobiła jeszcze jeden odjazd w rynnę i ugrzęzła pomiędzy kamieniami. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, najpierw się spięła ryba, a potem musiałem zerwać woblera :/
Straciłem też bolenia życiówkę, tutaj już przez swoje lenistwo, bo nie chciało mi się zmieniać tych kijowych kotwic w hermesie. Nie przyciął się dobrze.

W ogóle to namierzyłem kilka bardzo dużych bolków, tylko kiedy ja do nich wrócę:(

Przykro to pisać, ale w rzece pusto. Chyba obsiewanie i spryskiwanie terenów zalewowych robi swoje.



#4568 OFFLINE   Brenducha

Brenducha

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Sieradzki

Napisano 11 lipiec 2016 - 08:59

Byłem w ten weekend. Niestety trafiłem na załamanie pogody.
Efekt to szczupak, kilka okoni.

Miałem grubą brzanę, ale po ok 15min holu, zrobiła jeszcze jeden odjazd w rynnę i ugrzęzła pomiędzy kamieniami. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, najpierw się spięła ryba, a potem musiałem zerwać woblera :/
Straciłem też bolenia życiówkę, tutaj już przez swoje lenistwo, bo nie chciało mi się zmieniać tych kijowych kotwic w hermesie. Nie przyciął się dobrze.

W ogóle to namierzyłem kilka bardzo dużych bolków, tylko kiedy ja do nich wrócę :(

Przykro to pisać, ale w rzece pusto. Chyba obsiewanie i spryskiwanie terenów zalewowych robi swoje.

Obsiewanie i spryskiwanie to jedno, a kłusownictwo, zwłaszcza w trakcie niżówek, to drugie. Od trzech lat mamy coroczne niżówki, a miejscowi bardzo rybę lubią jeść. Taki sport narodowy. Rok temu prawie wszędzie dawało się przez Bug przejść. Nie trzeba wymyślnych sieci, miejscowym wystarczy tzw.: "kłomelka" - obręcz zbita z kilku listew, do tego siatka lub firana. I tak się działo na całym mazowieckim odcinku Bugu. Jak do tego dodać przyduchę sprzed kilku lat, mamy efekty. Ryb jest kilkukrotnie mniej niż przed przyduchą i niżówkami. Straż kontroluje przeważnie tylko w czasie dnia i głównie wędkarzy.

 

Ja od przyduchy tylko sporadycznie odwiedzam Bug - głównie dla pięknych widoków. Trochę lepiej jest tylko bliżej Zalewu.

 

pozdrawiam

 

ARTS



#4569 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 12 lipiec 2016 - 07:25

Rok temu prawie wszędzie dawało się przez Bug przejść. Nie trzeba wymyślnych sieci, miejscowym wystarczy tzw.: "kłomelka" - obręcz zbita z kilku listew, do tego siatka lub firana. I tak się działo na całym mazowieckim odcinku Bugu.

Na odcinku Niemirów - Mielnik w ub. roku też wody nie było , podobnie jak 2 lata temu. Było na tych kilkunastu km wody kilka rynien a w zasadzie rynienek z wodą po 1,2-1,5m a reszta taka że i kajak siadał na mieliźnie a zanużenia to ma z 10cm  ;) . Jednak miejscowi z kłomelkami ani innym sprzętam nie chodzą  :) a ryb i tak jak na lekarstwo. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych widać tylko bolenie. "Białej ryby" jak na lekarstwo.


  • RobertsWalters lubi to

#4570 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 12 lipiec 2016 - 07:44

Z białą faktycznie słabo. Mam na bieżąco info od znajomych, dobrych zawodników tyczkowych. Sama drobnica, jakiś zagubiony leszczyk, czy tam jazik.
W głębszych, niedostępnych dołkach walą prądem podczas niżówki. Te dostępne są cały czas obstawione. Wszystko na patelnie - niezależnie kto jakim samochodem przyjechał.
 



#4571 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 12 lipiec 2016 - 08:52

Panowie, bez przesady. 

Kawałek w dół rzeki od Ciebie, Darku, minione dwa weekendy były dość obfite w ryby. Brał leszcz, piękne półtorakilowe krąpie, a na rafkach okonie i klenie, a i sandaczyk też się trafił. Szału nie ma, ale tragedii też nie, ot normalny lipiec po dwóch beznadziejnych.


  • beton007 lubi to

#4572 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 12 lipiec 2016 - 09:19

Mielnik rok temu darzył sandaczami może nie powalały rozmiarem, bo takie wymiarówki. Ale szczupaka czy okonia, nie było mało. W tym roku tam się nie wybierałem. Za to Trojan standardowo darzy. Nie o każdej porze, ale idzie tam "naskrobać"(i nie mam na myśli jej jedzenia) rybki. Ostatnio fajne miejsce boleniowe zlokalizowałem choć nie współgrały, mam nadzieje, że kolejnym razem coś się uwiesi.

 

Bug miejscami odżywa, kilku elektryków już nie "łowi" i ryb przybywa. Na mamuśki trzeba poczekać, cierpliwości.


Użytkownik adamekkp edytował ten post 12 lipiec 2016 - 09:21


#4573 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 12 lipiec 2016 - 10:51

Jest bardzo słabo. Prawda, że coś można złowić jeszcze dużo nie mówi. maicke82 połapał boleni. Sam też, podczas każdego wyjazdu mam w najgorszym przypadku kontakt z dużą rybą.
Ale to wynika z tego, że obławiam tylko konkretne miejscówki i nie tracę czasu na czesanie jałowych kilometrów.

Nie ma żadnego porównania z taką warszawską Wisłą, zarówno w rybach drapieżnych, jak i spokojnego żeru.
 

 

#4574 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 12 lipiec 2016 - 11:42

Mielnik rok temu darzył sandaczami może nie powalały rozmiarem, bo takie wymiarówki. Ale szczupaka czy okonia, nie było mało. W tym roku tam się nie wybierałem. Za to Trojan standardowo darzy. Nie o każdej porze, ale idzie tam "naskrobać"(i nie mam na myśli jej jedzenia) rybki.

 

 

Pierwsze słyszę  :rolleyes: , albo masz duuuuużo więcej farta (czyt. umiejętność).



#4575 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 12 lipiec 2016 - 12:47

Pierwsze słyszę  :rolleyes: , albo masz duuuuużo więcej farta (czyt. umiejętność).

Ciężko mówić o umiejętnościach na Bugu, głównie to ten fart, a i częstotliwość wypraw.


  • sacha lubi to

#4576 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 12 lipiec 2016 - 13:08

Ciężko mówić o umiejętnościach na Bugu, głównie to ten fart, a i częstotliwość wypraw.

I chyba zmiany bytowani ryb. W 2014 miałem miesjcówkę blisko domu gdzie kiedy nie poszedłem to zawsze brały płotki. Na spławik fajnie było się pobawić z takimi 20-25cm. W 2015 w tym samym miejscu, o tej samej porze roku, na takie same zestawy nie złowiłem ANI JEDNEJ płotki  :( . Siedziały tam krąpie wielkości znaczka pocztowego  :rolleyes:



#4577 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 12 lipiec 2016 - 15:27

Stan wody w tym roku chyba jeszcze niżej niż rok temu :-( moje ulubione miejsca nie nadaja się do spinningowania. Zakret na Bojanach to teraz kałuża, a spinem 2,7m pukam w filar mostu w Broku. Wody jest jakies 40cm tam gdzie powinno i bylo 1,5m. Brakuje mi pomysłu gdzie się podziać w tym roku.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#4578 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 lipiec 2016 - 16:04

Ten sezon na Bugu bynajmniej u mnie "fajny" :-) Sporo kleni, boleni, okoni no i ostatnio brzanka 70 + :-)

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   117,83 KB   20 Ilość pobrań


#4579 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 12 lipiec 2016 - 20:22

Stan wody w tym roku chyba jeszcze niżej niż rok temu :-( moje ulubione miejsca nie nadaja się do spinningowania. Zakret na Bojanach to teraz kałuża, a spinem 2,7m pukam w filar mostu w Broku. Wody jest jakies 40cm tam gdzie powinno i bylo 1,5m. Brakuje mi pomysłu gdzie się podziać w tym roku.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

To chyba jeździmy nad inny Bug, albo na odcinku od Janowa do Broku woda tak intensywnie paruje  :ph34r:

Moim, skromnym, zdaniem laika stan wody jest około metr wyższy niż w ubiegłym roku. Oczywiście mogę się mylić, podobnie jak komunikaty IMGW.  :unsure:


  • Guzu, beton007 i Wobi lubią to

#4580 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 12 lipiec 2016 - 20:28

Metr to przesada ale prawie długość woderów więcej. :)