Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#4601 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 15 lipiec 2016 - 16:34

Mimo niesprzyjającej wietrznej pogody dzisiejszy wypad w porze obiadowej dał kilka brań. Jedna rybka już fajna +/- 70 cm.

Załączony plik  e462169624bce805.jpg   95,92 KB   27 Ilość pobrań

Było tez kilka chlapaków :

Załączony plik  14777.jpg   109,43 KB   24 Ilość pobrań Załączony plik  637ca2dabe374410.jpg   152,01 KB   24 Ilość pobrań Załączony plik  a3bc61507ba0c313.jpg   126,13 KB   25 Ilość pobrań pzdr


Użytkownik maicke82 edytował ten post 15 lipiec 2016 - 16:34


#4602 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 15 lipiec 2016 - 19:14

Szalejesz 😊 gratuluję!

#4603 OFFLINE   riversider

riversider

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 lipiec 2016 - 23:07

jaka Straz Rybacka co to jest?? w życiu nie widziałem, nie no chyba dwa lata w stecz miałem kontrole (karte ma?? to niech pokaże) 

Przez 30 lat wedkowania Straz Rybacka widzialem na zywo tylko raz... Nawet do mnie nie podeszli...


Użytkownik riversider edytował ten post 15 lipiec 2016 - 23:08


#4604 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 00:53

Hm a ja praktycznie co  2 wyjazd kontrole mam czasami nawet 2 razy w ciagu doby ,teraz  juz  na Ty jesteśmy ;)pozdrowienia  dla PSR z Małkini. Widzimy sie za tydzień :P  

Przemek słyszałeś o sandaczu 3 cyfrowym w okolicy byłego mostu przy szpitalu - pływa czy czapa ?


Użytkownik robisum1 edytował ten post 16 lipiec 2016 - 00:55


#4605 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 16 lipiec 2016 - 07:22

Oczywiście, że są ryby. Trochę ich nawrzucałem w tym wątku, a znacznie więcej złowiłem. Więc moje posty nie wynikają z braku sukcesów. Ale co z tego. Jest dużo mniej, niż być powinno.
Wyjadę na weekend i obskoczę 4 niedostępne bankówki (gdzie jest potrzebny pełen fantazji dojazd samochodem terenowym) lub długie brodzenie środkiem rzeki to nie ma bata, zawsze coś się trafi.
Jednak przynajmniej dwie z nich są puste/bez aktywności - najlepsze miejsca bytowania danego gatunku w danej porze roku na danym odcinku.
Łowione ryby są raczej duże, ale też samotne. Nie mam takich serii jak w Warszawie, ze złowię 3 bolki, suma, kilka kleni, sandaczyków i jazia.

Podobnie z rybami spokojnego żeru. Na Bugu można połowić leszczy, ale pomijając okres przed i po tarle trzeba się nagimnastykować. Trochę litrów zanęty, gliny, 2 litry robaków, kastery + tyczka w 1,5m rynnie. Ewentualnie jak jesteś miejscowym i łowisz codziennie rano i wieczorem w 1 miejscu to przystawka z kukurydzą i lekka gruntówka z ciężarkiem i pijawkami.
Na Dewajtis, czy tam za Północnym, wystarczy wrzucić koszyk z byle czym, białymi na końcu i poczekać. Przeciętny wynik to masa krąpi, sap, jaź i ze 2 leszcze.

Na prawdę, nie ma porównania. Dlatego też, robię się lekko wzburzony, czytając "jest dobrze, bo połowiłem".

Ja sam jestem emocjonalnie związany i zawsze będę wracał. Chociażby dla tych widoków. Więcej mi nie trzeba. Ale tak po prawdzie, jakbym miał się nastawić tylko na wynik to zdecydowanie pełna szmat i innego rodzaju śmieci Warszawska Wisła.
PS. Muszę kiedyś przetestować Odrę :)

Piotrek jak będziesz szukał ekipy nad tą Odrę to jestem mocno zainteresowany :-D Już od dłuższego czasu nad tym myślę. Ale żeby samemu się wybrać to jakoś nie teges ;-)

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka
  • korol lubi to

#4606 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 lipiec 2016 - 10:07

też bym się chętnie przejechał nad odre :P



#4607 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 16 lipiec 2016 - 10:48

OK, dam znać, jak tylko dostanę zezwolenie od żony : )


  • beton007 i Qcyk lubią to

#4608 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 16 lipiec 2016 - 12:09

To działaj chłopie. Jakaś delegacja...wyjazd służbowy... itd ;) Ja jestem do 18 września do dyspozycji.



#4609 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 16 lipiec 2016 - 15:40

To działaj chłopie. Jakaś delegacja...wyjazd służbowy... itd ;) Ja jestem do 18 września do dyspozycji.

 

Danzel a co po 18stym? Kończysz sezon... :P :ph34r: :blink: ??

 

...też bym nad Odrę pojechał....


Użytkownik malcz edytował ten post 16 lipiec 2016 - 15:40


#4610 OFFLINE   Piotrek454

Piotrek454

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P

Napisano 16 lipiec 2016 - 20:47

Panowie znajdzie się jakiś regulary łowca boleni na odcinku od Dorohuska do Drohiczyna który za czteropak, ewentualnie 0,5 wytłumaczyłby jak krowie na miedzy jak te potwory łowić? Bo cuda niewidy wyczyniam i jeden jedyny wziął na obrotówkę przy kancie przykosy, potwór aż 30 cm. Czytam forum, artykuły, książki, skradam się, rzucam setki razy i tylko frustracja rośnie.

#4611 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 lipiec 2016 - 22:01

Piotrze... łowienie bolków na Bugu wymaga nieco cierpliwości. Znajdź książkowe miejsce, najłatwiej będzie złowić na rafie bądź warkoczu. Skradnij sie cicho, załóż wobka boleniowego i napieprzaj przez 2 godz to w prawo to w lewo, jak nie weźmie, jedź w inne miejsce :-) Spróbuj z samego rana i przy zachodzie słońca, bądź w upalne dni o każdej porze :-) Jak nie zlowisz to po prostu..... jesteś D***  :D  :D  :D

Załączone pliki


Użytkownik beton007 edytował ten post 16 lipiec 2016 - 22:02

  • Piotrek454 lubi to

#4612 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 lipiec 2016 - 22:04

Najważniejsza sprawa - bolki nie mogą się "skumać", że tam jesteś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



#4613 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 16 lipiec 2016 - 23:25

Danzel a co po 18stym? Kończysz sezon... :ph34r: :blink: ??

...też bym nad Odrę pojechał....

Ze względu na moje ostatnie perypetie skierowano mnie na 3 tygodniowe wczasy nad rzekę Ropę Właśnie od 18 września...

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 16 lipiec 2016 - 23:53


#4614 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 17 lipiec 2016 - 00:27

No to połowisz klenie na smużaka z Tomkiem @Winko 😆

#4615 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 17 lipiec 2016 - 08:16

Najważniejsza sprawa - bolki nie mogą się "skumać", że tam jesteś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wcieło mi posta :unsure: z wczorajszymi wynikami i ilością boleni więc w skrócie:

Wyszedł wędkarz na przykosę stanął jak słup i w ciągu godziny wyciągnął 5 czy 6 boleni. Faktem jest że takie 50+ i żadnych tam 70 czy 80 nie dojrzałem. Może jest tak że "słup" na środku rzeki młodym boleniom nie przeszkadza?



#4616 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 17 lipiec 2016 - 11:51

Darek na moim odcinku bolenie i to duże łowione są dość podobnie.
Wędkarz w śpiochach wchodzi w wodę po pas, na środku rzeki wypuszcza przynęty bardzo daleko,dosłownie spławia je z nurtem a efekty ma i nie są to żadne 50tki
  • woblerus lubi to

#4617 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 17 lipiec 2016 - 12:02

 i nie są to żadne 50tki

Tutaj też mieszkają :) takie +/- 80cm a może i więcej. Przy mnie wędkarz z Lubartowa testujący własne woblery złowił takiego ok. 80cm. Wcześniej miał podobnego i b. dużą brzanę i nie w sezonie ale w ciągu ......... godziny czy dwóch :) . Nick Rapan 72? Rapiszon 72? W tym roku (ale tylko słyszałem) jakiś gość przyjezdny chwalił się 84cm. Wczoraj od 16:00 siedziałem jak normalny gumofilc z glizdami :P i tłukły bolki wszędzie, na płytkiej po drugiej stronie, na środku i pod moim brzegiem w rynnie. Ok. 19:00 się uspokoiło i widziałem zdaje się ataki suma B) piękną falę robiły.



#4618 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 lipiec 2016 - 06:18

Tutaj też mieszkają :) takie +/- 80cm a może i więcej. Przy mnie wędkarz z Lubartowa testujący własne woblery złowił takiego ok. 80cm. Wcześniej miał podobnego i b. dużą brzanę i nie w sezonie ale w ciągu ......... godziny czy dwóch :) . Nick Rapan 72? Rapiszon 72? W tym roku (ale tylko słyszałem) jakiś gość przyjezdny chwalił się 84cm. Wczoraj od 16:00 siedziałem jak normalny gumofilc z glizdami i tłukły bolki wszędzie, na płytkiej po drugiej stronie, na środku i pod moim brzegiem w rynnie. Ok. 19:00 się uspokoiło i widziałem zdaje się ataki suma B) piękną falę robiły.

Rapen72.
  • sacha lubi to

#4619 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 lipiec 2016 - 08:11

Jesienią będą łatwiejsze do złapania. Łowiłem w Bugu i bolenie łatwiej tam złowić niż w Wiśle ale i one mają swoje kaprysy. Ćwicz technikę i testuj woblery a wyniki przyjda jesienią.
  • Piotrek454 lubi to

#4620 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 18 lipiec 2016 - 09:26

Hehhehehe a mi się zawsze wydaje na odwrót hehhehe jadę do @Tymona to bolenie same siadają a u mnie to najczęściej mają mnie w nosie ☺
  • maicke82, Qcyk i korol lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych