Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#5321 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 31 grudzień 2016 - 20:32

Tak na koniec tego roku pozwoliłem sobie nieco uspokoić dyskusję, kładąc szczególny nacisk na prywatne dyskusje i mniejsze lub większe pretensje.

 

Wszystkim miłośnikom pięknego Bugu życzę, by rzeka wylała szeroko, woda stała na łąkach jak najdłużej, ryby się wycierały, a Wasza determinacja w dbaniu o rybostan i etykę nad Jej brzegami nie ustawała. Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.

 

Bartek



#5322 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 04 styczeń 2017 - 08:53

Czy tak powinna wyglądać wędkarska pasja:

Oby bużańskie ryby w 2017 miały tyle szczęścia co ten legwan. :D


Użytkownik maicke82 edytował ten post 04 styczeń 2017 - 09:19


#5323 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 styczeń 2017 - 22:43

Panowie, dygresja Maćka w postaci filmiku jest naprawdę ciekawa, ale komentarze zdecydowanie zbędne.


  • beton007 i Wojtek B. lubią to

#5324 OFFLINE   turkucpodjadek

turkucpodjadek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Błażej

Napisano 01 marzec 2017 - 17:04

Byłem dzisiaj kontrolnie w Sutnie.

 

Woda wysoka ale nie wylewa(w Mielniku na Topolinie można spokojnie łazić), kra nie idzie można kleniować a nad wodą pusto.

 

Na moście w Kuzkach jadąc w stronę Siemiatycz ta wysepka po lewej ledwie widoczna.

 

Bocianów jeszcze nie ma.


  • sacha lubi to

#5325 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 marzec 2017 - 19:31

Najlepszy wątek lada chwila znów zacznie żyć... ;-) Ja poczekam, aż woda troszke opadnie.


  • Przemek i Michał. lubią to

#5326 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 marzec 2017 - 20:27

@beton007 i @maicek82 wymiatacie ten watek :) Zycze wam jeszcze lepszych efektow w tym sezonie dzieki takim osobom jak wy mam wiare w to ze wedkarstwo nie umarlo i mozna zlowic fajne rybki... Jutro oplaca karte i ja zaczynam batalie...

 

Połamaaaaaniaaaaa na taaaakiej rybie :) :D

 

Pozdrawiam


  • beton007 lubi to

#5327 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 02 marzec 2017 - 16:58

Na mnie już czekają okonki na znanym starorzeczu .Niech tylko woda opadnie . Miętusy też zaczynają mi się śnić  .



#5328 OFFLINE   turkucpodjadek

turkucpodjadek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Błażej

Napisano 07 marzec 2017 - 15:24

ehh szkoda słów (nie chcę zaśmiecać) od Narwi do Brześcia, ciekawe jak pogłębią i co z natura 2000?

 

http://jerkbait.pl/t...ort-śródlądowy/



#5329 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 marzec 2017 - 17:21

Nie ruszą Bugu Adamie. Jestem tego wręcz 100% pewny. Ta rzeka jest zbyt cenna (w skali europejskiej a nawet światowej). Powodów jest masa, o których nie chce mi sie pisać. Poza tym nawet jakby pogłębili koryto to bodajże do 4 klasy żeglugi koryto musi mieć gł. 2,5 m. to skąd wezmą wodę ;-) ?



#5330 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 12 marzec 2017 - 18:47

Nie ruszą Bugu Adamie. Jestem tego wręcz 100% pewny. Ta rzeka jest zbyt cenna (w skali europejskiej a nawet światowej). Powodów jest masa, o których nie chce mi sie pisać. Poza tym nawet jakby pogłębili koryto to bodajże do 4 klasy żeglugi koryto musi mieć gł. 2,5 m. to skąd wezmą wodę ;-) ?

inni mogą tego nie dostrzec :( i to mnie martwi.
sami widzicie co się teraz dzieje w Polsce, wycinka drzew, pogłębianie małych i średnich rzek.
jak odre mogli to i mogą Bug :( 



#5331 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 12 marzec 2017 - 19:44

Też mnie to martwi... oni nie myślą racjonalnie niestety...



#5332 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 marzec 2017 - 21:29

Patrząc na to pod względem ekonomicznym decyzja jest zrozumiała, jednak przyrodniczym nie. Tak czy siak nie ma co dywagowac. Po żyjemy zobaczymy :-)

#5333 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 marzec 2017 - 08:26

Patrząc na to pod względem ekonomicznym decyzja jest zrozumiała, jednak przyrodniczym nie. Tak czy siak nie ma co dywagowac. Po żyjemy zobaczymy :-)

Andrzej, w innym wątku chyba napisałem jak będzie wyglądało wydawanie środków na ten cel ale Bugu nie ruszą. 

Projekty, analizy, sprawozdania firm które wezmą zlecenia pochłoną część środków. Lwią cześć pochłoną nagrody za sam pomysł i premie w 2-3 ministerstwach. A po kilku latach analiz trzeba będzie wypłacić coś jeszcze tym co te analizy zrobią. Wniosek będzie że ze względu na dobro środowiska naturalnego i unikatowe występowanie "tego czy tamtego" trzeba zrezygnować z tak ważnego projektu. 

Ekonomicznie zrozumiała ? podaj przykład co można transportować Bugiem do Gdańska? 


  • Qcyk lubi to

#5334 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 08:40

Ekonomicznie zrozumiała ? podaj przykład co można transportować Bugiem do Gdańska? 

Zboże, wyngiel, drewno czyli to samo co ciągną wagony od ruskich  :P



#5335 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 marzec 2017 - 08:46

Zboże, wyngiel, drewno czyli to samo co ciągną wagony od ruskich  :P

Futra, oszczepy, miód, okowita , koła drewniane, maselnice, koła młyńskie  :P



#5336 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Napisano 13 marzec 2017 - 08:48

Ze dwadzieścia lat temu, widziałem takie barki płynące Bugiem na wysokości Janowa Podlaskiego. Właściwie to nie płynęły, tylko stały na wodzie z powodu niskiego poziomu wody. Holownik pojedyńczo je jakoś wtedy przeciągał.



#5337 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 13 marzec 2017 - 08:48

Andrzej, w innym wątku chyba napisałem jak będzie wyglądało wydawanie środków na ten cel ale Bugu nie ruszą. 

Projekty, analizy, sprawozdania firm które wezmą zlecenia pochłoną część środków. Lwią cześć pochłoną nagrody za sam pomysł i premie w 2-3 ministerstwach. A po kilku latach analiz trzeba będzie wypłacić coś jeszcze tym co te analizy zrobią. Wniosek będzie że ze względu na dobro środowiska naturalnego i unikatowe występowanie "tego czy tamtego" trzeba zrezygnować z tak ważnego projektu. 

Ekonomicznie zrozumiała ? podaj przykład co można transportować Bugiem do Gdańska? 

Darek, rok temu przyznałbym Ci rację. No bo przecież jeżeli za jedno wycięte bezprawnie drzewo można zapłacić nawet 200 tyś. złotych kary to znaczy, że taki Bug jest nie do ruszenia. Dziś sytuacja się odwróciła. Zaczynam dostrzegać wyraźnie, że poza wielką grupą ludzi dla których są to bardzo ważne sprawy jest druga grupa, wcale nie mniejsza, dla której to brednie. Bo jak drzewko może przeszkadzać w czymś tam, blokować inwestycje etc. Tym samym tokiem rozumowania można dojść do różnych wniosków i jeżeli ktoś kto ma władzę znajdzie racjonalne dla siebie (bo przecież nie dla mnie czy dla Ciebie) argumenty za tym, żeby Bug pogłębić czy wyprostować to niestety to zrobi... To jak dziś po "mojej" stronie rzeki kładą las to... Pęka mi serce, ale z pewnością jest jakaś ekspertyza, która mówi o tym, że trzeba. Nie chcę się o to sprzeczać- bardzo chcę byście mieli rację...!


Użytkownik Fossegrim edytował ten post 13 marzec 2017 - 08:49


#5338 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 marzec 2017 - 09:05

Ze dwadzieścia lat temu, widziałem takie barki płynące Bugiem na wysokości Janowa Podlaskiego. Właściwie to nie płynęły, tylko stały na wodzie z powodu niskiego poziomu wody. Holownik pojedyńczo je jakoś wtedy przeciągał.

2 + pchacz? to nie 20 a jakieś 14-15. Cały weekend na rybach w Podgórzu Gazdy k. Małkinii miałem sp.....lony  :rolleyes: . Zaryły się w piach i pchacz je próbował przemieścić przód-tył-przód-tył. Wyjeżdżałem w niedziele to jeszcze walczył. Był to jakiś polsko-ukraiński projekt zakładający transport takie jak ......... przed wiekami transport zboża z Kresów do Gdańska. I to wcale nie były jakieś ogromne barki takie jak widziałem na Renie tylko takie po 10-12m , no ale i tak zestaw z pchaczem miał ponad 30m długości.



#5339 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 marzec 2017 - 09:38

2 + pchacz? to nie 20 a jakieś 14-15.

Mnietek, masz rację - około 20 lat temu bo  to było jakoś 1997 albo 98. Przemyślałem sprawę , jak ten czas zap.....la  :rolleyes: .



#5340 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Napisano 13 marzec 2017 - 13:30

Mnietek, masz rację - około 20 lat temu bo  to było jakoś 1997 albo 98. Przemyślałem sprawę , jak ten czas zap.....la  :rolleyes: .

Mogło tak być, nie pamiętam dokładnie roku, ale wiem, że mój brat wtedy miał super miejscówkę na leszcza - z małą góreczką podwodną na Bugu i jak te barki przepłynęły, górki już nie było  :) i leszcze się skończyły. I rzeczywiście, te barki nie były jakieś super duże, pamiętam, że to była już jesień gdy one płynęły.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych