Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7440 odpowiedzi w tym temacie

#5281 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:27

Darku tak się uparłeś czasu spędzanego nad wodą. Tak poświęciłem duzo czasu, inaczej się nie da. Dzięki temu na praktycznie każdej wyprawie mam kontakt z rybami w różnych miejscach. A jeżeli chcesz poprawić swoje efekty to po prostu kombinuj, bo warunki masz świetne  :-) Ps. bardzo prosze o nie komentowanie tego co napisałem, to jest jedynie moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać. Ten wątek za każdym razem schodzi na bezrybie, od początku jego istnienia.

Zauważyłem Twoją informację o nie komentowanie ale to co piszę jest właściwie dla innych kolegów. Cały Twój post wyjaśnia temat, jak najczęściej być nad wodą, poznać miejsca, poznać pory dnia czy nocy. W temacie zimowiska w Mierzwicach, zupełnie nie rozumiem chociaż nawet nie wiem gdzie to jest bo najdalej byłem na Trojanie ale jeśli jest zimowisko to chyba zakaz powinien być. Obawiam się jednak że działania PZW BP nie są do końca zrozumiałe. Do Bugu w swoim obwodzie rybackim wpuścili (w/g info na stronie) 200kg szczupaka, 100kg sandacza, 5000sztuk brzany i 10000sztuk świnki. Generalnie zarybiają starorzecza i zbiorniki sztuczne. Nie wiem jak to działa ale przecież znaczna ilość wędkarzy jest z okręgu białostockiego czy siedleckiego więc czy oprócz porozumień na wędkowanie nie powinno być porozumień na wspólne zarybienia? Chociaż słyszałem że Siedlce coś takiego robią, jak Białystok nie wiem. Ja się przygotowuję do wędzenia B) , sum 4kg i 4 pstrągi.

ps. wczoraj na stawach w Pokaniewie kupiłem ryby B) żeby nie było że złowiłem.



#5282 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:33

To jak z tym decydentem odnośnie zimowiska?



#5283 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 29 grudzień 2016 - 12:07

 Jakaś szyszka z PZW ma tam blisko po ryby . Tak jest prościej i wygodniej . 


Użytkownik neor edytował ten post 29 grudzień 2016 - 12:08


#5284 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 grudzień 2016 - 14:24

W ubiegłym roku wpadam do skarbnika mego koła w Bielsk Podl. opłacić składki itp.. Standardowo w kole siedzi kilka osób, ludzie starsi, szachy, flaszeczka klimat lat 80 tych. Gadu gadu i jak zszedłem n.t zimowiska na Łoknicy i powiedziałem, ze powinno być więcej takich miejsc to myślałem, że mnie zjedzą. Wstaje jegomość z oburzeniem i krzyczy : a gdzie kurwa w takim razie ryby nałapać jak zimowiska zamkną, a reszta daje  z nim!!!!!!????? Wdałem się w chwilowa dyskusje, po czym zrezygnowałem, bo to najzwyczajniej nie ma sensu. Na 100% podobna sytuacja była w okręgu Biała Podl. Duża ilość łatwego mięsa, takiej okazji nie można przegapić.



#5285 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 29 grudzień 2016 - 14:36

W ubiegłym roku wpadam do skarbnika mego koła w Bielsk Podl. opłacić składki itp.. Standardowo w kole siedzi kilka osób, ludzie starsi, szachy, flaszeczka klimat lat 80 tych. Gadu gadu i jak zszedłem n.t zimowiska na Łoknicy i powiedziałem, ze powinno być więcej takich miejsc to myślałem, że mnie zjedzą. Wstaje jegomość z oburzeniem i krzyczy : a gdzie kurwa w takim razie ryby nałapać jak zimowiska zamkną, a reszta daje  z nim!!!!!!????? Wdałem się w chwilowa dyskusje, po czym zrezygnowałem, bo to najzwyczajniej nie ma sensu. Na 100% podobna sytuacja była w okręgu Biała Podl. Duża ilość łatwego mięsa, takiej okazji nie można przegapić.

Otóż to. Jakiś czas temu zadałem to pytanie Bartkowi (@bartsiedlce). Napisał mi, że okręg BP dał ciała i nie wpisał w zezwolenie. Zapomnieli? No chyba raczej nie. Ostatnie zdanie napisane przez Andrzeja oddaje jedyny powód takiego działania, jaki przychodzi mi do głowy...



#5286 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 29 grudzień 2016 - 14:36

Ja kiedyś wdałem się w podobną dyskusję na temat widełek...
Nawet spytali przy mnie pare osób opłacających karty "czy chcesz wypuszczać duże ryby?"



#5287 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 29 grudzień 2016 - 14:59

Jak zwykle spotykamy się z kolegami na Bugu lub starorzeczu w ostatnie dni roku , wypadło na najbliższą sobotę żeby pomachać wędką ,zjeść kiełbachę i się  natlenić .

Ryby pewnie nie będą współpracować ale nie o to chodzi . Ważne że będziemy nad wodą i na pewno nie będzie tłoku .



#5288 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 29 grudzień 2016 - 15:16

Ok, zadzwoniłem do kolegi i już wiem, że to BP nie była zainteresowana ochroną :/
Temat szarpakowania na Mierzwicach jest lokalnie znany, był poruszany, bez efektu.

Znajomi próbowali interweniować u tamtejszych władz. Raz w tygodniu jeżdżą chociaż postraszyć.


Użytkownik korol edytował ten post 29 grudzień 2016 - 15:40

  • woblerek48 lubi to

#5289 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 29 grudzień 2016 - 17:38

Ok, zadzwoniłem do kolegi i już wiem, że to BP nie była zainteresowana ochroną :/
Temat szarpakowania na Mierzwicach jest lokalnie znany, był poruszany, bez efektu.

Znajomi próbowali interweniować u tamtejszych władz. Raz w tygodniu jeżdżą chociaż postraszyć.

witaj Kolega B.Podlaska to ogólna porażka ze strażą rybacką .Rzeka Bug to dobra kontrola ST.SIEDLEC.


  • Majo i Qcyk lubią to

#5290 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 29 grudzień 2016 - 21:35

Dobra, zamiast marudzić to rano jadę na ryby zakończyć sezon na mojej rzece... 


  • Dano. lubi to

#5291 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 grudzień 2016 - 23:17

Niestety, muszę potwierdzić, Okręg PZW w BP zrezygnował z ochrony zimowiska w Mierzwicach. Dlaczego? Odpowiedzi są mętne i nic z nich nie wynika.  :(

PSR z Siedlec jest minimum raz w tygodniu nad Bugiem, latem bywają akcje nocne i weekendowe, naloty na najbardziej oblegane miejsca. Niestety tak nieliczny posterunek nie jest w stanie chronić czterech obwodów rybackich i kilkudziesięciu zbiorników. Wojewoda mazowiecki nie jest zainteresowany podniesieniem liczby etatów, a płace strażników są nikczemne. Z tego wynika niedostateczna ochrona naszych wód.

Na szczęście rośnie liczba ochotników w SSR, w styczniu pojawi się kilku kolejnych. Znam większość z nich, to chłopaki, którym się chce, więc będzie minimalnie lepiej. Okręg w Siedlcach przeznaczy kolejnych parę złotych więcej na SSR w przyszłym roku, oby było za co płacić.



#5292 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 30 grudzień 2016 - 00:13

Akurat wniosek na walnym o ustanowienie obrębu ochronnego na ujsciu Łoknicy był moim pomysłem i pamiętam ze podczas głosowania w kole było gorąco :-) Nie wiem jak było na okręgowym walnym ale przeszlo nadzwyczaj gładko i ze 150 m obrębu ochronnego od ujścia w górę rzeki jakie zgłosiłem we wniosku okręg bialostocki po opinii ichtiologa podbił do 400m! ....bylem pozytywnie zaskoczony ze jednak się da :-) ... w przypadku Mierzwic znowu zaskoczenie ale w drugą stronę ;-) i teraz pytanie do Bartka ....czy ta decyzja okręgu Bp była podparta opinią ichtiologa czy to takie widzimisię lobby miesiarskiego? I jaki ichtiolog stwierdziłby ze jednak zdrowiej dla ryb będzie walić je w beret na zimowiskach? ....a może ryb po prostu za dużo się tam narobilo i tlenu w wodzie brakuje :-) :-) :-)

#5293 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Napisano 30 grudzień 2016 - 08:28

Ja też w tym roku zostałem pozytywnie zaskoczony na Bugu, nawet bardzo. Druga kontrola PSR w życiu na Bugu, pierwszy w tym roku wyjazd z Żoną do Pratulina na ryby, raczej na opalanie i suszenie zębów, niż łowienie w październiku, a tu w pewnym momencie przychodzi dwóch panów: dzień dobry, PSR, poproszę dokumenty do kontroli.

 

I wydaje mi się, że to byli goście z Białej, bo mówili, że sporo po Żeliźnie i Podedwórzu jeżdżą. Tylko że pierwsza kontrola, jaką miałem, była ze dwadzieścia lat temu.

 

Mogliby jeszcze wyłączyć z łowienia jesienią kawałek Bugu w Krzyczewie pod kościołem, ale pewnie to nierealne. Mimo tego, iż jest tam naprawdę głęboko i ryba na zimę się schodzi, to jednak chyba jest to komuś nie na rękę, by taki odcinek zamykać na zimę z łowienia.


Użytkownik mnietek edytował ten post 30 grudzień 2016 - 08:28


#5294 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 30 grudzień 2016 - 08:50

Coraz mocniej jestem przekonany, że ochrona powinna przebiegać przy większej współpracy i kompetencjach lokalnych ośrodków.
Przykładowo na tym odcinku po jednej stronie były by to Mielnik, Siemiatycze i Drohiczyn. Po drugiej Łosice, Siedlce Sokołów.


Użytkownik korol edytował ten post 30 grudzień 2016 - 08:55

  • Qcyk lubi to

#5295 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 grudzień 2016 - 11:11

Kamil, nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jak pisałem, mętne tłumaczenia, nic nie wnoszące, zasłyszane od osób trzecich. Może gdyby jakieś koło z terenu BP oficjalnie zadało to pytanie, to byłaby szansa na konkretną odpowiedź.



#5296 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 grudzień 2016 - 11:31

Kamil, nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jak pisałem, mętne tłumaczenia, nic nie wnoszące, zasłyszane od osób trzecich. Może gdyby jakieś koło z terenu BP oficjalnie zadało to pytanie, to byłaby szansa na konkretną odpowiedź.

Ja jakieś 2-3 lata temu o coś innego pytałem okręg BP. Po 30 dniach wysłałem ponownego maila. Do tej pory nie mam odpowiedzi.



#5297 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 30 grudzień 2016 - 12:00

Ja jakieś 2-3 lata temu o coś innego pytałem okręg BP. Po 30 dniach wysłałem ponownego maila. Do tej pory nie mam odpowiedzi.

 

Ten okręg ma chyba generalnie jakiś problem z nowoczesną techniką. Na maila odpisać nie mogą a żeby kupić zezwolenie okresowe 1 lub 3 dniowe należy zrobić przelew na poczcie lub w banku. Potwierdzenie przelewu wykonanego przez internet nie będzie honorowane. 



#5298 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 12:39

A ja z nimi mam jak najlepsze doświadczenia ;)  



#5299 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 30 grudzień 2016 - 13:23

Ten okręg ma chyba generalnie jakiś problem z nowoczesną techniką. Na maila odpisać nie mogą a żeby kupić zezwolenie okresowe 1 lub 3 dniowe należy zrobić przelew na poczcie lub w banku. Potwierdzenie przelewu wykonanego przez internet nie będzie honorowane. 

bo u nas na wschodzie jest zaścianek a UE przychodzi najpóźniej :D 



#5300 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 30 grudzień 2016 - 13:24

i jest niestety tak samo z kontrolami PSR