Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#1581 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 19:59

Jak tylko mam okazję straż rybacką jadę jak trutni.
Oczywiście nie wszystkim się należy ale co ja na to poradzę, ryby zresztą też głosu nie mają.
Dwa razy w tym roku dostałem mandat po 200 zł, za to że karta została w domu, nic nie pomogły odwołania.

Płać na utrzymanie gównorobów i płacz.
Jeszcze ostatnie pływające ryby sprzedadzą i będzie na nową furę dla prezesa związku od siedmi boleści

#1582 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:43

Niestety rybacy maja przyzwolone na odlowy dwa dni w tygodniu nawet noca, wtorek i czwartek od 6 rano do 6 dnia nastepnego.Jeden typ dzierzawi rzeke od Bojan do Tuchlina,drugi od Tuchlina do Branszczyka a trzeci od Branszczyka po Wyszkow bodajze.Miejscowy mi sie zalil nad rzeka,ze przy tym niskim stanie wody, tak mu kazdy dolek przetrzepali ,ze nawet krapia nie moze zlowic.Dzwonil gdzies wyzej to mu powiedzieli,ze na Bugu musza byc odlowy bo jest tyle ryby ze inaczej by skarlowaciala :huh:


Też mnie szlag trafia jak to widzę. W zeszłym roku opisywałem na forum sytuacje, w której zobaczywszy jednego z tych rybaków (Brańszczyk)wezwałem policję będąc pewnym, że dorwałem kłusola. Łyso mi było jak się dowiedziałem, że koleś stawia te siaty na legalu. Chociaż wiadomo, że jednak nie do końca na legalu, bo rybaka też obowiązują wymiary i limity, tyle że nie są one egzekwowane.

A nad Bug może w niedzielę zawitam :D Oczywiście nic pewnie nie złowię, ale co tam, lubię tą rzekę.

#1583 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 13 wrzesień 2012 - 23:02

nie bluźnić, nie bluźnić dziś znów kur..w..a gówno złowiłem bo pewnie gówniany wędkarz ze mnie, ryb jest w brud podejrzewam a boleni i sandaczy to zatrzęsienie

na leciutki spławiczek trzepa się przestawić i łowić ukleje bo tego jest sporo

a spining to ciężkim młotkiem z głowy wybić i już

#1584 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:56

Ryby tyle że można na śledziową choinkę łapać i na każdym haku sandacz 80+ będzie siedział, a jak przeprowadzisz wobka nad przykosą lub w warkoczu to stada boleni tłuką raz za razem. A okoni w starorzeczach tyle że miejscowi kłusole siatek nie stawiają bo ryb już nie mają gdzie trzymać a poza tym jak wejdzie stado okonia to im siatki z kołków rwie, tyle jest tej ryby. Tak!! Bug to prawdziwe Eldorado!! Niestety tylko w oczach prezesa związku i jego popleczników... Szkoda gadać :(

#1585 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 14 wrzesień 2012 - 09:06

przynajmniej nie bluźnisz <_< , ale idzie lepsze i wierzę, że w końcu przyjdzie trzeba tylko trochę poczekać myślę, że jakieś 30 lat, a jak już Bug będzie rybny taki jak przed wielu laty to przyjdzie UE i wprowadzi dyrektywę ograniczającą wolność przebywania nad wodą, będziemy mieli wyznaczone stanowiska wybetonowane wielkości 1x1m i tam można będzie łowić nigdzie indziej - to chyba lepiej niech już zostanie taki bezrybny B)

#1586 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 16:56

Był ktoś w niedzielę na zawodach w Broku, dużo ryb zberetowali?

#1587 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 18:34

Ja byłem w okolicach kamieńczyka.
4 szczupaki na kiju w tym 3 niewymiarowe najmniejszy ok 15 cm, jeden lekko ponad i jeden sandacz też niewymiarowy.
Biorąc pod uwagę że ryb w Bugu jest od zajebania(że aż nasze związki udostępniają połowy rybakom) to można powiedzieć że na 18 godz. czesania wynik nie powala.
Rzeka martwa jak na tą porę roku, ani jednego ataków bolenia o innych rybach nawet nie wspominam.

#1588 OFFLINE   Mikros

Mikros

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 17 wrzesień 2012 - 19:33

można wiedzieć w którym miejscu w okolicach Kamieńczyka ? Pytam ,bo mieszkam w Kamieńczyku i jestem ciekawy . Mam jeszcze pytanie do ludzi z okolic Wyszkowa o miejsce koło mostu samochodowego jest ciekawa przykosa przy której codziennie jest multum wędkarzy , hmm ciekawe co oni tam łowią ?

#1589 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:59

Hej, ja też byłem w niedzielę w okolicach Kamieńczyka, chociaż precyzyjniej byłoby napisać, że Brańszczyka ale na drugim brzegu. Plusy - zero ludzi nad wodą, byłem zupełnie sam, minusy - nic nie złowiłem, na wodzie cisza jak makiem zasiał. Gdzie się podziały bolenie? O tej porze roku powinny srogo chlapać...

#1590 OFFLINE   Mikros

Mikros

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 17 wrzesień 2012 - 21:08

Ja w często łowię z główek po stronie Kamieńczyka,wyniki ostatnio zerowe na spina , na feedery trafiają się leszcze , no i fajna przykosa jest po stronie Brańszczyka na której aż się gotują bolenie

#1591 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5852 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 wrzesień 2012 - 21:16

Jak wchodzę w wątek o Bugu rzadko czytam o jakiś łowionych rybach.
Nie chcę się mądrzyć, ale jeśli ktoś na danym odcinku nie łowi ryb przez dłuższy czas może warto zmienić odcinek, pojechać w inne rejony i poszukać ryb, gdzieś na pewno są. Ja byłem nad Bugiem w sierpniu przy okazji delegacji. Fajnie się złożyło że spałem blisko rzeki i udało mi się wyskoczyć na 2h z wieczora i 2 h z rana. Efekt to 3 bolenie w tym jeden już całkiem, całkiem. Biorąc pod uwagę okoliczności łowienia przy okazji, to że łowiłem tam pierwszy raz i nie chodziłem po rzece można uznać ten wynik za bardzo dobry. Ryby były, rzeka na pewno nie wyglądała na martwą, więc proponuję wziąć mapę do ręki i sprawdzić kolejne zakręty. O odcinek proszę mnie nie pytać :D.
pozdrawiam
wujek

.

Załączone pliki



#1592 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 21:22

Śliczny...padaka radzi sobie w każdej wodzie :D
Wuju pozamiataj tej jesieni!! z całego serducha Ci życzę...przebij tą 85+...należy Ci sie!!! pozdro

#1593 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5852 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 wrzesień 2012 - 21:46

Ano radzi :D. Michał, pogoń za życiówkami odbiera radość łowienia. Ja robię swoje, a jak siądzie coś dużego będzie fajnie, jak nie też:).
pozdrawiam
w

#1594 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 21:58

Już tak długo ganiasz że ta 85+ powinna z uśmiechem na mordce zlądować w Twoim gumiaku!!wiem jakie są realia złowienia byczka ale Tobie należy się jak nikomu innemu...znam Twoje zacięcie, wytrwałość i tą fascynację! ja wiem że to kwestia czasu :D

#1595 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5852 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 wrzesień 2012 - 22:07

Tak w niego wierzę że zacząłem łowić inne ryby i to może być klucz do złowienia bolenia kabana :D, ale dosyć off topu.
w

#1596 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2012 - 07:50

Podoba mi się bo z rz.Bug :D , ładne zdjęcie. Gratulacje @wujek. Jesteś zadowolony z kołowrotka Twin Power 4000FA?, chyba teraz takim kręcisz... ??.

#1597 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 17:47

Trzeba przyznać że ryby z Bugu mają coś w sobie, są o niebo piękniejsze niż z innych rzek.
Wuju jeżeli odcinek od Małkini do ujścia nazywasz jedną miejscówką to chyba poławiasz na Amazonce.
Wszędzie lipa w szczególności w tym roku nie widaća szczupaka. Jak już jakiś się trafi to niewymiarowy :(.

#1598 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5852 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 wrzesień 2012 - 19:02

Biosteron, łowię TP ale wna innym zestawie, do boleni używam Ultegry 4000, tez fajnie kręci. Lokoko, nie wierzę że nie ma w Bugu ryb, na pewno trzeba trochę włożyć wysiłku i pokombinować żeby coś złowić, ale gdzie nie trzeba, a szczupaki dopiero powinny się ruszyć.
pozdrawiam
wujek

#1599 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 18 wrzesień 2012 - 20:25

Gratuluję ślicznej rapy i płodnego odcinka. Masz rację ryby trzeba szukać.

#1600 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 18 wrzesień 2012 - 22:31

Wujek gratulacje. Wynik w takich okolicznościach rzeczywiście bardzo dobry. Ja ten Bug biczuję niemiłosiernie i w tym roku nie wyjąłem jeszcze więcej niż 2 bolków jednego dnia, a tu proszę przyjeżdża taki partyzant i od razu 3 <_<

W tym wątku jak słusznie zauważyłeś jest dużo narzekania na bezrybie, ale też i sporo informacji o namierzonych aktywnych rybach (bolenie, sandacze), których nie udało się podejść. Ja sam od maja do czerwca do sierpnia spędziłem nad Bugiem dużo czasu w wielu miejscach i praktycznie za każdym razem, w pewnych porach dnia i nocy trafiałem na aktywne ryby. Czasami nawet bardzo aktywne i niemałe... A że moje statystyki skuteczności są słabiutkie to już inna sprawa :D. Jedynie ostatnia wrześniowa wizyta przywitała mnie niemiłą ciszą. W każdym bądź razie, gdybym nie wierzył że jest tam ryba to bym tam nie jeździł, krajobrazy piękne, ale to jednak za mało.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych