Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Narew


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1622 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 13:59

Narew umiera...dopóki decydenci przymykają oko na Siemianówkę, nie kiwając palcem, dopóki nie będzie jednego, mądrego gospodarza, z roku na rok będzie gorzej. Zalew o średniej głębokości pewnie nie większej niż 2 metry, z podłożem torfowym, generuje namnażanie sinic oraz ogromne parowanie, przez co podczas tegorocznej suszy nie można zasilić rzeki, a to, co się do niej sączy, truje ją. Do tego NPN, ukierunkowany jedynie na ochronę ptaków, których przekornie od czasu powstania parku ubywa w tempie zastraszającym. Jazy, podnoszone albo opuszczane wedle jakiegoś tajnego planu. O przegrodach na terenie parku nie wspomnę, bo za bardzo nerwowy jestem.

 

Efektem powyższego jest widoczna degradacja rzeki. Woda jest nie tylko bardzo niska, ale przede wszystkim brudna i pozbawiona tlenu. Migracje ryb są zatrzymane przez wspomniane buble hydrologiczne. Melioracja skutecznie osuszyła wszelkie rozlewiska. Ilość naturalnych tarlisk gwałtownie się obniżyła. Niedługo tereny zalewowe zostaną przekształcone w działki budowlane.

 

Albo Siemianówka w obecnym kształcie, albo Narew! Zlikwidować, pogłębić....cokolwiek będzie lepsze, niż to co nam słusznie miniony system zostawił w spadku. System minął, mentalność niestety została :wacko:



#202 OFFLINE   dieBullen

dieBullen

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:M.
  • Nazwisko:B.

Napisano 27 sierpień 2015 - 17:47

..... jak tam sytuacja nad Narwią? Gryzie coś? Spędziłem w tym roku na rybach w okolicach Gnojna około 2 tygodnie na rybach(w sensie wyjść około 15-16 nie dzień po dniu), bez jakiś większych sukcesów...troszkę drobnych rybek nic ciekawego. 


Użytkownik milupa edytował ten post 30 sierpień 2015 - 20:05


#203 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2015 - 21:27

Trochę ryby przy rynnach powyżej Ostrołęki widać. Głównie klenie i bolenie. Gryzą też małe sandałki. Mnie udało się wydłubać klenika... 52 cm :)

Załączone pliki


  • @spius83, tibhar i Skorio lubią to

#204 OFFLINE   dziadek71

dziadek71

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:N

Napisano 13 wrzesień 2015 - 18:28

Troszkę woda się podniosła. Myślę ze tak na oko 10-20 cm, przelewać się zaczęła przez główki. Byłem dziś na Żeraniu Dużym około 15 km od Ostrołęki, trafiłem małego szczupaczka... i coś się dużego spławiało chyba sum... chyba :)



#205 OFFLINE   Danni91

Danni91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Damian

Napisano 23 wrzesień 2015 - 09:54

Witam.  Łowię na Narwi w okolicach Łomży . To co dzieję się z tą wodą to jakaś masakra . Złowić wymiarowego szczupaka czy sandacza to jak trafić w totka jedynie czego nie brakuje to boleni i kleni , które nie raz ratują wędkarski honor . Puki nie zmienią się dzierżawcy wody nasza Narew będzie dalej umierać :(



#206 OFFLINE   cheli

cheli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 25 wrzesień 2015 - 11:10

Wczorajsze popołudnie spędziłem nad Narwią pod Łomżą na dłubaniu okoni. Wyniki mizerne, jedna ryba 27 cm, reszta narybek. Zastanawia mnie bardzo brudna woda. Czy może to być jakiś zrzut z Siemianówki ?


  • grzesiekp. lubi to

#207 OFFLINE   grzegorzp

grzegorzp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 wrzesień 2015 - 11:17

Wczorajsze popołudnie spędziłem nad Narwią pod Łomżą na dłubaniu okoni. Wyniki mizerne, jedna ryba 27 cm, reszta narybek. Zastanawia mnie bardzo brudna woda. Czy może to być jakiś zrzut z Siemianówki ?

 

a skąd miałaby być, ten zbiornik to taka wielka kloaka



#208 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 październik 2015 - 06:27

Witam,

 

Koledzy, jak tam wysokość wody na Narwi / na wysokości Pomiechówka.

Da radę połapać czy 20cm wody    :( .

Dzięki za wszelkie info. Chce mi się do Narwi.


  • przem lubi to

#209 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 październik 2015 - 17:06

Czy nikt z kolegów nie łapie na tym odcinku wody ... :)



#210 OFFLINE   tete

tete

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 01 październik 2015 - 18:35

Czy nikt z kolegów nie łapie na tym odcinku wody ... :)

Byłem dzisiaj powyżej Pomiechówka (Czarnowo). Woda niska maskarycznie, zero kontaktu z rybą. Ukleje oczkowały :-)



#211 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 01 październik 2015 - 18:36

W zeszłym roku jak w Czarnowie można było jeszcze wypożyczyć łódkę, to tam łowiłem.
W tym roku, nie byłem ani razu.

#212 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 październik 2015 - 21:15

No to klapa totalna. Szkoda...dzięki chłopaki.



#213 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 12 październik 2015 - 13:11

ktoś coś wie? plotki ino słyszałem że poniżej Pułtuska woda daje........



#214 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 28 październik 2015 - 22:18

Wina Siemianówki oczywiście się zgodzę, ale nikt nie wspomina o tym że gdy tylko 4 osoby złowią w okolicy Łomży po szczupaku, to zaraz nad wodą komar siuśki za przeproszeniem nie wciśnie. Ale to nic niech łowią tylko że pazerność jaką można wtedy zaobserwować jest makabryczna a zarazem śmieszna jak jeden przed drugim się chowa żeby szczupaczka 30 cm schować!!!! Widziałem to na własne oczy i pewnie znajdą się tutaj ludzie którzy byli też tego świadkami. Więc są też inne przyczyny braku ryb. A jak zwrócisz uwagę to Ci ''milsi" mówią "panie jak ja go nie wezmę to zaraz ktoś inny". Podejrzewam że taki proceder występuje nie tylko na tym konkretnym kawałku tej rzeki ale też na innych jak i innych rzekach. 



#215 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 29 październik 2015 - 07:44

Cały poprzedni tydzień ganiałem po Narwi między Wizną a Nowogrodem. Dużo drobnego szczupaka, i okonia. Jeden wymiarowy szczupły 74cm, kilka kleni, ani jednego kontaktu z sandaczem, nawet w najbardziej "bankowych" miejscówkach. Ogólnie zimno, mokro i nieciekawie :angry:



#216 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 29 październik 2015 - 10:12

W niedziele bylem nad Narwią, Nowogród i okolice Łomży. Bolek około 55, kolega ciut mniejszego. Trafiliśmy też na ładne żerowanie na powierzchni, dwa uderzenia w tym jedno takie ze odprostował kotwiczkę i jedno wyjście. Kilka minut i cisza...

#217 OFFLINE   Hamilton

Hamilton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 29 październik 2015 - 21:58

Wybieram się w przyszłym tygodniu nad Narew w okolice Łomży. Jak tam panowie ze stanem wody? Coś się poprawiło w stosunku do sierpnia?



#218 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6268 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 październik 2015 - 23:16

Trochę poszło w górę, ale do normalności daleko



#219 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 29 październik 2015 - 23:32

Wina Siemianówki oczywiście się zgodzę, ale nikt nie wspomina o tym że gdy tylko 4 osoby złowią w okolicy Łomży po szczupaku, to zaraz nad wodą komar siuśki za przeproszeniem nie wciśnie. Ale to nic niech łowią tylko że pazerność jaką można wtedy zaobserwować jest makabryczna a zarazem śmieszna jak jeden przed drugim się chowa żeby szczupaczka 30 cm schować!!!! Widziałem to na własne oczy i pewnie znajdą się tutaj ludzie którzy byli też tego świadkami. Więc są też inne przyczyny braku ryb. A jak zwrócisz uwagę to Ci ''milsi" mówią "panie jak ja go nie wezmę to zaraz ktoś inny". Podejrzewam że taki proceder występuje nie tylko na tym konkretnym kawałku tej rzeki ale też na innych jak i innych rzekach. 

Nawet nie wiesz kolego jakie to prawdziwe, to co napisałeś. Starzy, młodzi, ku....wa nie ma znaczenia, co za naród. Jak tępym trzeba być, żeby zrozumieć, że tak zabija się tak piękną rzekę o ogromnym potencjale. Oczywiście nie wszyscy tak robią... no tak ze 99%. Złażą się w tych sklepikach i czekają na nowe wieści znad wody hehe...gdzie tu by jutro z wiaderkiem udzerzyć  :ph34r:

 Ps. woda poszła w górę, tak ze 30 cm.


Użytkownik @spius83 edytował ten post 29 październik 2015 - 23:33


#220 OFFLINE   Danni91

Danni91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Damian

Napisano 29 październik 2015 - 23:37

Niestety w moim rejonie ( naszym) rzadko widzę wypuszczane ryby . Ja wypuszczę to ktoś inny złowi i zabierze - tak to działa . Ostatnio myślałem , że jeden starszy Pan zabije ze wypuszczenie 70 cm bolenia . Niezły mialem ubaw nad wodą :D


  • homax lubi to