Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#2601 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 27 sierpień 2019 - 07:21

Uważam że  potocznie zwana  " bojka " jest elementem zestawu i  ma utrzymać żywca w danym miejscu . Należy zdawać sobie sprawę że jest to przede wszystkim metoda łowienia na przyntyęty naturalne ryb drapieżnych i jest to metoda zgodna z RAPR. " Bojka "  może to być piłka , butelka , kula styropianu , odbijacz . Jej zadaniem nie jest oznaczanie łowiska . Z drugiej strony jest też widoczna i czy to żle  że butla 5 lit jest widoczna i tym samym BEZPIECZNA . Zestaw z żywcem można postawić na wiele sposobów . Można i tak że będzie sam spławik na wodzie . Czy to będzie bezpieczniejsze ? Jeżeli " bojka "  nie to " podwiązka " do wystających korzeni , trzcin a na to już nie ma przepisu . Warto się zastanowić czy to będzie bezpieczniejsze . To i tak będzie coraz częściej widoczne na wodzie Siemianówki . Są inne metody nie tylko troll . Nie tkwimy w średniowieczu . 

 

A teraz pytanie .  Co będzie jak zestaw się podepnie do bojki odgradzającej zasięg trolla . Kto dostanie zostanie ukarany wędkarz czy PZW . 


Użytkownik neor edytował ten post 27 sierpień 2019 - 08:15

  • TomaszN. lubi to

#2602 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 sierpień 2019 - 07:27

Koleżko, nie życzę sobie takich prywatnych wycieczek. Takie jest prawo każdy opłacający składkę ma prawo do wędkowania, a wypuszczenie ryb to trochę inny temat nie poruszony przeze mnie.Mi kilka rybek udało sie nagrać Możesz pochwalić się swoim wypuszczaniem bo po wpisie wnioskuje że wypuszczasz...
  • beton007, Tabor i cobrax lubią to

#2603 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6257 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 sierpień 2019 - 09:57

Panowie, proszę uspokoić emocje i zakończyć osobiste przepychanki. 



#2604 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 27 sierpień 2019 - 12:49

Panowie robicie kolejny shitstorm...a nie rozumiecie sedna ....sprawa jest prosta....na wodach PZW Białystok nie można stawiać bojek i markerów...czego nie rozumiecie? nie przekonuja mnie Wasze argumenty....widzę że nie pamiętacie problemu starego tematu bojek z czasów "karpiarskich" kiedy to wzdłuż dostepnych brzegów były prywatne "kąpieliska strzeżone" z bojek ...uważam ,że na wodzie najważniejsze jest przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO...takie zestawy wprowadzają  większe ryzyko wypadku na wodzie i nie powiecie mi, że tak nie jest ...a lekko zatopiona bojka, której nie widać na wodzie  :)  to dla mnie jakaś abstrakcja na zbiorniku, gdzie  co weekend jest na wodzie pełno idiotów, którzy potrafią np. przepłynąć w szybkim slizgu miedzy dwiema łodziami stojącymi na kotwie w odległości 50 m od siebie czy zapieprzanie po metrowej wodzie z karczami.... o skuterach nie wspomnę ;)  to takie lajtowe przykłady ...pływam tam 20 lat i swoje widziałem  ;) i nie musi mi nic podpowiadać wyobraźnia bo widziałem to na własne oczy...i potrafię sobie też wyobrazić co będzie jak wejdzie na stałe wśród sumiarzy moda na bojki ze zrywką.....potrafię nawet wyobrazić sobie jak ktoś ze Starego dworu w przypływie fantazji wywozi zestaw na Budy albo pod duża wyspe... bo ma szpule z belarki i mu starczy...a tam panie biere ;) ....a nad tą całą pajęczyną bedzie popierd...ć  150 łódek w trollingu ! AMEN

Kamil 90 % nie wie że jest górny wymiar ochronny  w Białostockim a ty im tu o zakazie oznakowania łowiska .Płacę więc wymagam kolego Tabor.Ja płacę wicęc też wymagam złowienia ponownie ryby którą inny wędkarz musi wypuscić powyżej  górnego wymiaru. A bojki mogły by stać gdyby były zabierane po zakończonym łowieniu a tak są to pułapki nie na trolujacych  tylko na gosci szalejących na skuterach.



#2605 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 27 sierpień 2019 - 13:34

Można też inaczej....zakazać pływania na zbiorniku czymkolwiek  i zaj**ac po całości bojkami .... w sumie też będzie bezpiecznie ;)  Podejście typu płacę to wymagam jakoś do mnie nie dociera ....myślenie na poziomie klasycznego wędkarskiego Janusza...i to jest dla mnie właśnie średniowiecze i widzenie jedynie czubka swojego nosa...Widzę że dyskusja nie ma sensu 

Zakaz stawiania bojek puki co obowiazuje... macie problemy z interpretacja przepisów to wyjaśniajcie sobie ze straznikami, władzami okręgu a nawet z ksiedzem proboszczem...mi to do niczego nie potrzebne....nie łowię na żywca...nie uznaję tej metody...ale jak ktos chce na żywca z bojką to proszę bardzo tylko nie chciałbym żeby  jakakolwiek metoda połowu mogła się przyczynic do zwiekszenia ryzyka wypadku na wodzie a myślę że o to głownie chodzi w tym zapisie .

  Myślę że szybko zmienicie zdanie jak wkręcona lina w śrubę z 10cio kilowym dociążeniem ropzp*****li Wam spodzinę ....także może wysilcie się na odrobinę więcej tej wyobraźni........



#2606 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 27 sierpień 2019 - 13:40

Kamil 90 % nie wie że jest górny wymiar ochronny  w Białostockim a ty im tu o zakazie oznakowania łowiska .Płacę więc wymagam kolego Tabor.Ja płacę wicęc też wymagam złowienia ponownie ryby którą inny wędkarz musi wypuscić powyżej  górnego wymiaru. A bojki mogły by stać gdyby były zabierane po zakończonym łowieniu a tak są to pułapki nie na trolujacych  tylko na gosci szalejących na skuterach.

Andrzej 90 % myśli jeszcze że szczupak/sandacz ma dalej dolny 45  :)  Sam wiesz że jak pozwolisz jednemu to za chwilę cały zbiornik zasypią bojkami...bo taka skuteczna metoda....a to niestety nie do przejścia przy tak dużej presji i pływadeł na wodzie....przypomnę , że 90% nie ma również pojęcia o jakichkolwiek zasadach panujących na wodzie....odrobinie zdrowego rozsądku czy podstawowej kulturze .....



#2607 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów

Napisano 27 sierpień 2019 - 17:27

Panowiem, wiem że to nie dział motorowodny ale chciał bym zasięgnąć opinie wedkujących na siemianówce. Aktualnie pływam na 3m kondonie, głównie trollinguje ale i lubię połapać z rzutu. Trolling na pontonie puki jest gładko jest przyjemy problem zaczyna się przy wietrze bo ciąga to to niemiłosiernie, nie wspominając o uderzeniach na fali. Mam okazję kupić w dobrej cenie łódeczkę 3,10m x1,40m płaskodenna. Zazwyczaj pływam sam ewentualnie we 2 osoby i nie wiem czy się pchać w taka małą łódkę czy szukać czegoś w okolicach 3,6m. Miejsca raczej mi wystarczy chodzi tylko o komfort pływania. Silnik mam 2hp ale po zimie wleci jakiś 5-6 konny  4sów 



#2608 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 sierpień 2019 - 17:31

Ale to zostało wyjaśnione w tamtym roku brat rozmawiał ze strażnikami i mocowanie zestawu sumowego do boi jest ok. O co ta gównoburza, ta metoda nie jest powszechna i nie będzie, bo trzeba do tego pływadła przede wszystkim. A może jest nowy wróg żeby od trola uwagę odwrócić... ? Kurna już to pisałem że wszyscy powinni widzieć innych użytkowników i bedzie git. Jak stawiam bojkę to na rozsądną odległość a jak pływam to uważam na tych na brzegu.
  • Tabor lubi to

#2609 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 27 sierpień 2019 - 18:01

Panowiem, wiem że to nie dział motorowodny ale chciał bym zasięgnąć opinie wedkujących na siemianówce. Aktualnie pływam na 3m kondonie, głównie trollinguje ale i lubię połapać z rzutu. Trolling na pontonie puki jest gładko jest przyjemy problem zaczyna się przy wietrze bo ciąga to to niemiłosiernie, nie wspominając o uderzeniach na fali. Mam okazję kupić w dobrej cenie łódeczkę 3,10m x1,40m płaskodenna. Zazwyczaj pływam sam ewentualnie we 2 osoby i nie wiem czy się pchać w taka małą łódkę czy szukać czegoś w okolicach 3,6m. Miejsca raczej mi wystarczy chodzi tylko o komfort pływania. Silnik mam 2hp ale po zimie wleci jakiś 5-6 konny 4sów kolego nie warto pchać się w.nic mniejszego jak 3.6 a celował był w coś koło 4 m ... Do tego silnik co najmniej 10 albo te twoje 2 wystarczy ...jest naprawdę mała różnica między 2 a 6 km . Jeśli masz jakieś pytania wal na priv przerabiałem te klimaty i dylematy i mam wyrobione zdanie na ten temat 😊



#2610 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 sierpień 2019 - 18:18

Jak kolega wcześniej pisał, lepiej pływaj jeszcze na pontonie i nie kupuj półsrodków, odkładaj na coś 3.6 lub więcej

#2611 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 sierpień 2019 - 20:42

Jak koledzy wyżej uważam, ze lepiej dołożyć i kupić co najmniej 3.6 m. Pływam na 3.6 i jest ok, chociaż jak jesienią zaczyna wiać to nie jest komfortowo. Jezeli chodzi o miejece, myślę że ok 3 m na 2 osoby trochę mało do wygodnego łowienia.
Nie mam doświadczenia z plaskodennymi, ale to nie jest tak że na fali nie zachowują się zbyt dobrze?

P.S. Można gdzieś w Internecie sprawdzić poziom wody na Siemianówce?

Użytkownik leszczynski.bp edytował ten post 27 sierpień 2019 - 20:49

  • PrzemekL lubi to

#2612 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 sierpień 2019 - 22:15

W necie raczej nie ma gdzie sprawdzić, ale jest bardzo słabo, byłem w niedziele to przy wypłynięciu z rudni na zalew w przesmyku około 1m.

#2613 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 28 sierpień 2019 - 07:27

Andrzej 90 % myśli jeszcze że szczupak/sandacz ma dalej dolny 45  :)  Sam wiesz że jak pozwolisz jednemu to za chwilę cały zbiornik zasypią bojkami...bo taka skuteczna metoda....a to niestety nie do przejścia przy tak dużej presji i pływadeł na wodzie....przypomnę , że 90% nie ma również pojęcia o jakichkolwiek zasadach panujących na wodzie....odrobinie zdrowego rozsądku czy podstawowej kulturze .....

Kamil  w 100% masz rację



#2614 OFFLINE   Beny

Beny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaSupraśl/Białystok/Skomack Wielki

Napisano 28 sierpień 2019 - 20:34

Jak koledzy wyżej uważam, ze lepiej dołożyć i kupić co najmniej 3.6 m. Pływam na 3.6 i jest ok, chociaż jak jesienią zaczyna wiać to nie jest komfortowo. Jezeli chodzi o miejece, myślę że ok 3 m na 2 osoby trochę mało do wygodnego łowienia.
Nie mam doświadczenia z plaskodennymi, ale to nie jest tak że na fali nie zachowują się zbyt dobrze?

P.S. Można gdzieś w Internecie sprawdzić poziom wody na Siemianówce?

w którym miejscu Cie interesuje ?  generalnie to co masz na mapach  i poprawka  -1,2m   :)



#2615 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 03 wrzesień 2019 - 08:23

Koledzy podobno plywa masę śniętych ryb ... Co jest grane ma.ktos jakieś informacje co tam się wogole wydarzyło ?

#2616 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 03 wrzesień 2019 - 08:26

Z tego co piszą to na rudni w kanale tylko, na zalewie niby nie ma.

#2617 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 03 wrzesień 2019 - 19:16

Koledzy podobno plywa masę śniętych ryb ... Co jest grane ma.ktos jakieś informacje co tam się wogole wydarzyło ? Byłem na nockę. Przepłynąłem późnym popołudniem z plaży pod Stary Dwór, dziś rano z "postojami" z powrotem i widziałem może ze cztery małe martwe rybki.



#2618 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 04 wrzesień 2019 - 13:14

Zalew jest "czysty". Nie ma śniętych ryb.



#2619 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 04 wrzesień 2019 - 21:50

Ktoś po prostu strzelił piorunem z agregata na kanale ;)  grubsze zebrali drobnica została zeby gnić po trzcinach...standard


  • knd i dtzab lubią to

#2620 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 04 wrzesień 2019 - 21:55

...nocą na Siemianówce odchodzą akcje , które filozofom  nawet nie śniły się ;)