Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z cyklu: zakup 4 kółek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
464 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:55

Astra III 125KM, benzyna ma większy moment obrotowy od diesla, jeden i drugi ta sama moc-125KM


No chyba nie bardzo diesel 280 a benzyna 170Nm

#142 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:57

Diesel to jest dobry w traktorze.


A gaz w zapalniczkach :D

#143 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:00

Właśnie ma jeździć i jeździć;)
Mazda, jak i pozostałe w/w auta zbierają super opinie, ale chodzi mi stricte o ich bezyniaki i ich współpraca z lpg ;)
Żeby nie szaleć z rocznikami i utemperować wodze fantazji, powiedzmy do 20-25 tysi ;) 30 to już góóórna granica, choć mi się nie spieszy. Może zmienię za 6 miesięcy, może za półtora roku :) pytam, bom ciekawy :)

#144 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:09

No chyba nie bardzo diesel 280 a benzyna 170Nm

Znasz się lepiej. :)



#145 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:13

Znasz się lepiej. :)


Podaj konkretnie jaki silnik. :)

Użytkownik esoxlucius1 edytował ten post 12 styczeń 2015 - 22:26


#146 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:16

Renault Megane jast tak uczciwe jak D.Tusk

Odradzałem kumplowi nie wierzył teraz nie może się pozbyć !!

Jak to ty Dawid to sorry nie wiedziałem że łowisz ryby :)

 

A ja tam narzekać nie mogę...kupiliśmy żonie 1,5 dci i przez dwa lata kompletnie nic nie robione...a przebieg nie mały bo już 200 tysiaków przekroczył...a średnie spalanie poniżej 5 litrów...tak więc wszystko zależy jaki egzemplarz się trafi...



#147 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:20

Głupio mi się nie zrobiło, tylko napisałem, że znasz się lepiej, więc o co ci chodzi. Głupio to się powinno tobie zrobić, po tym
jak rodzina wcisnęła ci szrot, o którym pisałeś wcześniej.

#148 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:21

Dlatego pytanko do znawców.
Autko w kombi, pojemne, jeśli chodzi o silnik, chyba benzyna(po zakupie montaż instalacji lpg). Nowych diesli się po prostu trochę boję. Sam mam takowego i na razie jest git, ale boję się myśleć, ile mogą kosztować ewentualne poważne naprawy. Stąd myśl o benzyniaku. Do wyboru raczej coś z pośród trójcy: Mazda 6 raczej z tym motorem 2,0, Toyota Avensis, Skoda Octavia (Jak się "skodovskie" bezyniaki sprawują? )
Za wszelkie opinie odnośnie w/w aut, a konkretnie silników i ich zachowaniu pod lpg, wielkie dzięki :)

Może na miano znawcy nie zasłużyłem i nie chcę nawet do takiego aspirować , ale bardzo dokładnie zobacz sobie Mitsubishi Lancera VII - 1.6 współpracuje z LPG wzorowo , nie wiem jak 2.0 , ale chyba też jest ok , tylko z tego co pamiętam 2.0 jest nieco obniżone.Popytaj na forum Mitsumaniaków , aha nawet jak na Kombi nie jest to super pojemne auto , ale ma dużo innych zalet.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 12 styczeń 2015 - 22:22


#149 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:25

Jest tu użytkownik tego auta, odkupiony z przebiegiem 40.000 z rodziny. Streszczajac tragedia sypie się na potęgę


Przeczytaj jeszcze raz..

#150 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2015 - 23:22

Można takie 3.0tdi lekko podkręcić za kilka stów i raczej takiej miazgi nie będzie.Mój brat ma A6 3,0tdi zrobił 280kucy auto robi ponad 280km/h

Do 250 idzie zaj..ie .Wcześniej miał S8 no fakt to był samolot. Ale o żarłoczności nie wspominajmy. :)

Podkręć 3,0 Tfsi. Fakt, trochę drożej ala zrobisz potwora. W serii masz od 270-330 km. Mały upgrade i masz 350-380. Duży - i lądujesz grubo powyżej 400-tu.

 

To poprosze o jeden jedyny przykład silnika o mocy np 150KM diesla i benzyny, taki gdzie benzyna bedzie miala wiekszy moment obrotowy.

I jak nie bylo przykładu tak nie ma...

Pisałem o porównaniu osiagów samochodu . I pisz raczej o pojemności. 2 litry dieselek i benzynka. Który ma lepsze osiągi?????



#151 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 23:26

Diesel to jest dobry w traktorze. 

 

 

A gaz w zapalniczkach :D

Dokładnie a już zagazowanie Hondy R-type czy Forda RS to już chyba w domu nie wszyscy zdrowi.



#152 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 12 styczeń 2015 - 23:34

Podkręć 3,0 Tfsi. Fakt, trochę drożej ala zrobisz potwora. W serii masz od 270-330 km. Mały upgrade i masz 350-380. Duży - i lądujesz grubo powyżej 400-tu.

Pisałem o porównaniu osiagów samochodu . I pisz raczej o pojemności. 2 litry dieselek i benzynka. Który ma lepsze osiągi?????


Odnioslem sie do momentu obrotowego bo o tym byla mowa.Ktos palnął glupote ze benzyna ma wyzszy moment obrotowy od diesla. Przyklad tej astry III diesel 1,7cdti 125KM 280NM, 1,8 benzyna 125KM 170NM roznica porazajaca. Ktos napisze ze ta benzyna nie ma turbiny. Prosze o przyklad turbo benz i turbo diesel o tej samej mocy. Zawsze diesel bedzie mial wyzszy moment obrotowy.

#153 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 12 styczeń 2015 - 23:54

Taka mala zagadka jedziesz 150 konnym autem turbodieslem i turbobenzyna (ta sama moc zeby porownanie mialo sens) pod wzniesienie za tirem 80km/h na piatym biegu. Chcesz go wyprzedzic wiec wciskasz gaz do oporu. Ktorym samochodem zrobisz to sprawniej?

#154 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2015 - 00:12

A jak jedziesz na trzecim i masz 5000 obrotów ?.  Nie porównuj mocy. Moc 150 Km można uzyskać z silnika o pojemności 1 litra w benzynie i 2 litry w dieslu. I jak to porównać? Moim zdaniem nie ma to sensu.

Sprawdź sobie osiągi w 2-3 litrowych dieslach i benzynach z turbo. Benzynka zje Diesla na śniadanie. 

Kończę off top. Nie dojdziemy do porozumienia. Ale póki mnie będzie stać  ;) i ceny paliwa będą mało istotne wybiorę turbobenzynę. Cichsza, szybsza, mocniejsza.


  • albercik2 lubi to

#155 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 13 styczeń 2015 - 00:31

Ano jest tych samochodów mnóstwo: japońskie, francuskie, włoskie, niemieckie i AUDI ;)



#156 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 styczeń 2015 - 00:36

Słyszałem , że od nowego roku  można rejestrować bez problemów wędkarskie ;) angliki , prawda to ?



#157 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 13 styczeń 2015 - 00:53

A jak jedziesz na trzecim i masz 5000 obrotów ?.  Nie porównuj mocy. Moc 150 Km można uzyskać z silnika o pojemności 1 litra w benzynie i 2 litry w dieslu. I jak to porównać? Moim zdaniem nie ma to sensu.

Sprawdź sobie osiągi w 2-3 litrowych dieslach i benzynach z turbo. Benzynka zje Diesla na śniadanie. 

Kończę off top. Nie dojdziemy do porozumienia. Ale póki mnie będzie stać  ;) i ceny paliwa będą mało istotne wybiorę turbobenzynę. Cichsza, szybsza, mocniejsza.

 

Ale po co mam na 3 jechać w trasie i to przy 5000obr? Sam sobie odpowiedziałeś benzyna jest mniej elastyczna, nie ma obrotów to i nie ma jazdy.

Albo rozmawiamy na jakims poziomie technicznym albo na poziomie szkoly podstawowej. Porównywać można benzyne i diesla o jednakowej mocy wtedy ma to sens. 

Benzyna zje diesla  z miejsca na prostej tak, ale pod górkę może się udławić swoją mocą nie popartą momentem obrotowym.  Również kończę tą dyskusję odpowiadałem na post który był wyżej nie wiem po co się wtrąciłeś.



#158 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 13 styczeń 2015 - 01:28

Jechałem ostatnio za swoją kobitą. Ona firmowym Focusem w dieslu, ja jej Celicą 1,8 194 kuce z ostatniego wypustu, niestety bez turbiny. Ledwo ją mogłem zgonić w tym Focusie, a przecie Cela jak się ją przyciśnie, to całkiem ostre autko. Takie prawie sportowe.

Nowoczesny, mocny diesel to bardzo sprawny napęd, niewiele mający wspólnego z traktorem. Szkoda że się psuje.



#159 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 styczeń 2015 - 01:39

Chyba nie jest az tak źle z tym psuciem się. Są bardzo czułe na paliwo bo te nowe to większość common rail. Z tą jazdą to wiadomo że na trasie dieslem się sprawniej będzie jeździło. Nie trzeba biegów redukować przy wyprzedzaniu czy podjazdach pod górkę jak się za kimś wolniej jedzie.



#160 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 styczeń 2015 - 11:10

Może na miano znawcy nie zasłużyłem i nie chcę nawet do takiego aspirować , ale bardzo dokładnie zobacz sobie Mitsubishi Lancera VII - 1.6 współpracuje z LPG wzorowo , nie wiem jak 2.0 , ale chyba też jest ok , tylko z tego co pamiętam 2.0 jest nieco obniżone.Popytaj na forum Mitsumaniaków , aha nawet jak na Kombi nie jest to super pojemne auto , ale ma dużo innych zalet.

A ja właśnie szukam jednocześnie czegoś pojemnego ;)