Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2986 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 marzec 2013 - 09:53

Masz z boku strony napisane że powstają blanki 6lb do 2,9m.Czyli chwila cierpliwości i oferta jest i będzie rezalizacja.Pytaj Forecasta, on w tych pchłach siedzi to powinien znać szczegóły :) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 16 marzec 2013 - 09:53

  • Wojti25 lubi to

#462 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 16:40

:D


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 24 luty 2014 - 19:48


#463 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 20 marzec 2013 - 17:22

Faaaaaajny :D



#464 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 10:31

Teraz to w zbrojeniu.

 

Blank SLF8615-2 White
Blank SLXF1006-2 White



#465 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:06

Ja też już dostałem pierwszy blank SS8620-2 8'6” i teraz czeka na wszystkie komponenty i będzie składany .Drugi boronek  SS9015-2 9'0 jest jeszcze nie wyprodukowany . Blank który już mam można określić jako "brutalna siła" . Specjalnie  została wzmocniona szczytówka bo łowisko oraz techniki łowienia tego wymagają .Duża rzeka i głębokość 6-8 metrów . Kij będzie w 90 % operował 20-28 gr główkami na 4"-5,8" gumach w dość powolnym nurcie ale, zacięcie musi być szybkie i potężne , więc wymagany jest kij bardzo szybko generujący siłę i taki właśnie blank otrzymałem. Wracając do boronka to jest to ciężki blank 85 gram na wadze ,ale niestety taki musi być , trochę leci "na pysk" i przy tej długości blanku punkt wyważenia znajduje się na 94 cm co w standardowym  SS8620-2 8'6” będzie z pewnością troszkę korzystniejsze , jak wspomniałem szczyt jest extra wzmocniony.To było brane pod uwagę ale za to ugięcie jest przepiękne i po ubraniu myślę że blank trochę "zmięknie". Akcja szczytowa z progresywnie narastającym ugięciem.Pod sporą siłą dół pracuje prawie aż po  rękojeśc więc amortyzacja podczas holu będzie bajeczna. Podczas testów na maszynie blank generował 22-23 lb i tak trzeba określić jego moc. Robi duże wrażenie bo pod rybą będzie pięknie pracował ,więc nie jest to sztywna pała tylko to co potrzebne do agresywnego łowienia sandacza na ciężko w dużej rzece. Myślę że będzie się sprawdzał także na dużych polskich rzekach typu Wisła Odra itp.Jak tylko go zrobię wstawię foty ugięcia bo bez przelotek obraz może być lekko zamazany.



#466 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 kwiecień 2013 - 16:48

Ze względu na diametralnie różne warunki łowiska poszliśmy z Arturem w dwóch przeciwnych kierunkach.

Artur wzmacniał do 22-23 lb seryjny blank a ja go osłabiłem z 20 lb do 18-17 lb.

Skrzyżujemy je w czerwcu na Artura wodzie, będą jaja jak się okaże, że typowy seryjny byłby najlepszy  :lol:  :lol:  :lol: a my szukaliśmy śmietany na gównie  :lol:  :lol:  :lol:

Tylko bidny Krzysiek się napracuje przy tym...Ale może będzie warto bo Artura woda jest zupełnie niepowtarzalna a już na pewno nie w polskich warunkach.

Moje rozwiązanie powinno nadać się do polskich warunków, choć nie będzie żadnym nowatorskim pomysłem oczywiście poza wyjątkową konstrukcją Krzyśkowego borona.



#467 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 kwiecień 2013 - 18:13

Arek na wodzie Artura i tym 17lb połowisz sandacze.Poleci główka 20g+8cm gumiaczek i dasz radę bez problemu :) .Bardziej finezyjne łowienie będzie.


Użytkownik Jozi edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 18:14

  • Maciej W. lubi to

#468 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 kwiecień 2013 - 18:22

To może nie być takie oczywiste :rolleyes:  ze względu na to iż uciąg wody choć nie taki mocny jak u mnie, to prąd odpływowy w przeciwnym kierunku do uciągu i prawdopodobnie brak uciągu tuż przy dnie powodują iż linka niby napięta przy zacięciu musi skasować najpierw te chińskie "S" do tego opór ok 9m głębokości i dopiero potem wbić hak w sandaczowy pysk. to jest główny powód wzmacnianej szczytówki Artura.

Zobaczymy na razie to tylko gdybologia,- nigdy jeszcze nie łowiłem w takich warunkach tym bardziej mnie to rajcuje ;)



#469 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 kwiecień 2013 - 18:23

Mam w łapach dwa blanki, boronek 10lb oraz ośmiostopowca 25lb jako lekką sumówke. Powyginane nie tylko moimi rękami, podobają sie. Po ubraniu na taśmę podobają mi się jeszcze bardziej. 10lb w boronie będzie chodziło jako delikatniejsza sandaczówka, moc w cieciu kapitalna powinna wyjść z kolei  ugięcie zamortyzuje zębacza bez rwania na klatę.

A podejście Krzysztofa przy zamówieniach jak zwykle super.



#470 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 kwiecień 2013 - 18:29

A podejście Krzysztofa przy zamówieniach jak zwykle super.

To najszczersza prawda,- zbroję i łowie customami od ponad 15 lat i czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem, jestem pod ogromnym wrażeniem :o


  • Artion_123 lubi to

#471 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:36

czemu stronka fishing artu nie działa ?



#472 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:44

U mnie działa.


  • Patryk1125 lubi to

#473 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:45

fishingart.pl działa ale eu nie :P



#474 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:48

potwierdzam fishingart.pl działa ale eu nie ........ pewnie prace modernizacyjne ;)


Użytkownik lopez77m edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 20:51


#475 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:52

Ja też sobie chwalę indywidualne podejście do klienta a raczej podejście kolegi " po kiju"do drugiego kolegi . Jeszcze się nie zdarzyło aby jakiś mail został bez odpowiedzi , na wszystkie zadane pytania otrzymuję profesjonalną odpowiedz ,nawet nieraz nie koniecznie korzystną dla producenta .Bez cukru i pudru po prostu szczerze i uczciwie i na temat.  Pan Krzysztof to nie sprzedawca towaru ale fachowiec, wędkarz którego mottem jest zadowolony drugi wędkarz a nie ilość sprzedanego towaru . Prosty przykład chciałem do borona jakiś bardziej uniwersalny lekki blank i od razu pomyślałem o drugim boronie na co pan Krzysztof odpowiedział że kije mogą się dublować i zaproponował dużo tańszy węglowy blank .Uzgodniliśmy że jeden będzie mocny drugi do innej metody raczej lajtowy. Wyrafinowany handlarz starał by się "wcisnąć" droższy blank mimo że mógłby się dublować. Nie chcę już przypominać sprawy reklamacji z tamtego roku (zorientowani wiedzą o co chodzi) powiem tylko że zawsze będę wracał do FishingArt, szczególnie teraz jak wytwarzają swoje blanki bo różnie to bywa ale wiem że serwis w naszym hobby jest bardzo ważny a jakość blanków nie odbiega od renomowanych. Co do boronków to mam nadzieję że twoja 17 lb będzie pasować do twoich sandaczy a moje boronki do hamburskich. Złożyłem kij "na sucho" co prawda nie na wszystkich przelotkach docelowych i na razie bez dolnego reargripu ale z uchwytem i pozostałymi gripami i po dokręceniu korby wygląda to dobrze. Miałem stracha że będzie leciał na pysk , lecz nic z tych rzeczy , szacuję że gotowy będzie ważył 160-170 g i będzie dobrze wyważony t.j jakieś 8-10 cm od środka stopki w stronę szczytu a więc znowu miłe rozczarowanie.



#476 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 kwiecień 2013 - 03:09

O widzisz Artur to co napisałeś w ostatnim zdaniu jest dobrą wiadomością!!! To znaczy że mój będzie ważył max 190g a to waga którą lubię, do takich kijów  :) z lżejszymi głupio się czuję :D



#477 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 kwiecień 2013 - 08:10

O widzisz Artur to co napisałeś w ostatnim zdaniu jest dobrą wiadomością!!! To znaczy że mój będzie ważył max 190g a to waga którą lubię, do takich kijów  :) z lżejszymi głupio się czuję :D

Arek z Krzyśkiem kilka lat się znam i nie doświadczyłem nigdy takiej sytuacji aby Krzysiek nieprofesjonalnie podszedł do tematu.Rozumie temat, rozumie wędkarza bo sam łowi, jednym słowem frofesjonalizm w każdym calu :) .



#478 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 06 kwiecień 2013 - 10:03

Arek z Krzyśkiem kilka lat się znam i nie doświadczyłem nigdy takiej sytuacji aby Krzysiek nieprofesjonalnie podszedł do tematu.Rozumie temat, rozumie wędkarza bo sam łowi, jednym słowem frofesjonalizm w każdym calu :) .

jak trzeba to nawet doklei warstwę  maty grafitowo-ołowianej na dolniku żebyś miał swoje 190g i nie czuł się na rybach głupio ;)


  • robbox4 i Rheinangler lubią to

#479 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 kwiecień 2013 - 10:29

No aż tak źle ze mną nie jest :rolleyes:  żebym musiał mieć jakąś określoną wagę w wędce, po prostu mam kilka wędek z tego przedziału cw i długości i ważą one 170-185g ale przy tym są bardzo dobrze zbalansowane i jak nimi łowie to nie myślę o tym ile ważą...

Teraz już jestem stary więc i moje wyjazdy na ryby nie są jak kiedyś po 17 godzin łowienia non stop ale 12-13 jeszcze jestem w stanie zaliczyć bez wielkiego zmęczenia i spadku koncentracji - pisząc w kontekście wagi wędek... Kołowrotków też nie używam lekkich bo ich nie lubię, najczęściej 300-370g.



#480 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 kwiecień 2013 - 10:44

A tak chyłkiem się do wątku podłączając , to ciekaw jestem czy tak szeroko praktykowany w świecie obyczaj , tutaj wyrażający się w wezwaniu  - kupuj u Polaka , przebije się przez powszechnie objawianą  skłonność do byle jakiej tandety , jak Dosia zajebistej .. :rolleyes:  







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych