Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2986 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 maj 2013 - 11:01

Pozwolę sobie być daleki od optymizmu przy takim rozrzucie wagi przynęt, chociaż wędki na tym blanku nie miałem. Zarykuję stwierdzenie, że nie ma takiego blanku, który dobrze załaduje się na 2g i pociągnie 16g boleniówkę z dużym sterem. Wóz albo przewóz - niestety - kolego.

Nie tak do końca można się zgodzić z tym stwierdzeniem.Blanki z Krakowa po opisie i ich charakterystyce przejawiają inklinację do wydawałoby się niemożliwego.Mocna szczytówka i ładujący się środek blanku umożliwiają podanie lekkiego wobka a jednocześnie nie nie pozwolą na klęknięcie podczas prowadzenia cięższego stawiającego znikomy opór nawet w silnym nurcie.

Mam akurat bardzo podobny kijek przerobiony z muchówki #6-7 288cm. podaje poprawnie i prowadzi z jednoczesnym czuciem klenio-jaziowe 2-3g ,oraz obsłuży np Jazowe ukleje 7cm 12g ,Matusiaki 7cm jak i wczoraj testowany Salmo trill 7cm. A rozdziewiczony bolesławem 67cm poswolił odejść rybie na metr góra 2 przy dość odkręconym hamulcu na plećce 0,10 PP.

Więc a nóż widelec będzie rewolucja na rynku RB :)


  • donkicha lubi to

#562 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 maj 2013 - 11:01

A te 3g z dołu obsługuje już dosyć komfortowo ? Ciekawe jak zachowuje się ten blank w długości 2,9 m ...górne cw pewnie wzrośnie o to 2-3 g ale czy dół pozostanie taki sam jak u Ciebie ? Jeśli tak by było to raczej blank sprostałby moim wymaganiom :)

#563 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 maj 2013 - 11:05

Raczej spodziewałbym się efektu ale w drugą stronę ,że obniży się dolny ,agórny to pozostanie na podobnym poziomie jak krótszy , lub też delikatnie pójdzie w dół.



#564 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 maj 2013 - 11:10

Chyba się nie zrozumieliśmy , kolega ma blank 3,05 a ten co ją chcę zrobić ma 2,9 dlatego raczej cw się zmieni tak jak ja pisałem ...

#565 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 maj 2013 - 11:30

A to wszystko gra :)



#566 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 16 maj 2013 - 12:53

A te 3g z dołu obsługuje już dosyć komfortowo ? Ciekawe jak zachowuje się ten blank w długości 2,9 m ...górne cw pewnie wzrośnie o to 2-3 g ale czy dół pozostanie taki sam jak u Ciebie ? Jeśli tak by było to raczej blank sprostałby moim wymaganiom :)

tak przy 3g już jest ok.,od biedy to i można 1,5g rzucić .... Czucie przynęty,ciętość i amortyzacja w czasie holu według mnie  bdb,choć nie miałem na nim jeszcze zadnego kabana.Myślę że 2,9 będzie się zchowywał tak samo bo mam tez (blank)2,7 i na sucho różniły się tylko długością.



#567 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 16 maj 2013 - 13:58

Może powiem inaczej :) Szukam blanku w miarę uniwersalnego , takiego żeby obsłużył bolenia na średnie przynęty ale jak będzie trzeba założyć małego woba pod klenio-jaziowanie to żeby też dało radę :) Zdaję sobie sprawę , że nie można pogodzić bolka i średniego klenia ale zawsze można znaleźć jakiś kompromis , którym w tym wypadku jest właśnie ten blass :)

Powiem CI tak, pod to co piszesz to nada sie w 100 %. Jest to uniwersum. Ja go wybrałem jako stricte kleniowy kij na wiślane przelewy i opaski tak ze na testy przyjdzie czas i na wiśle, jak na razie sprawdził sie na jaziach z mniejszych rzeczek i na wzdręgach z wody stojącej ;)



#568 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 maj 2013 - 14:15

Powiem CI tak, pod to co piszesz to nada sie w 100 %. Jest to uniwersum. Ja go wybrałem jako stricte kleniowy kij na wiślane przelewy i opaski tak ze na testy przyjdzie czas i na wiśle, jak na razie sprawdził sie na jaziach z mniejszych rzeczek i na wzdręgach z wody stojącej ;)


Kuba , jakimi najmniejszymi przynetami i z jakim skutkiem rzucałś ?

#569 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 16 maj 2013 - 14:18

Kuba , jakimi najmniejszymi przynetami i z jakim skutkiem rzucałś ?

Paproch 3 cm na 0.8g głowce ale to już mazochizm :D

 na jakieś 10 m w porywach do 15 tym rzucisz :D

Ja to mam zbrojone na minimach tak, że raczej lekko :)



#570 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 16 maj 2013 - 14:26

Nie wiem jak jest z Blaasem F, ale miałem Blaasa XF w gramaturze o jakiej rozmawiacie. To nie jest delikatny kij. Ten blank optymalnie będzie obsługiwał moim zdaniem przynęty od ok 4g do opisanych 17-18g z pewnością spokojnie (a może i więcej). Idealnie sprawdzi się na dużych rzekach do kleni i boleni łowionych na przynęty w podanej gramaturze i raczej "na grubo". Zapas mocy ten kij ma niemały tak więc powinien poradzić sobie z każdym ewentualnym przyłowem. 



#571 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5850 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 maj 2013 - 14:33

Czy ktoś użytkuje wędki na blankach SD 803-2 (2.40m, 10-35g,8-15lb), oraz Blaas XF SLXF8020-2, 2.40, 10-20lb,10-35g ? Wędka ma być budowana pod bolenia do łowienia z pływadła, czyli ma dać radę pociągnąć 2-4kg bolenia po silny nurt rzeki, a zarazem nie być zbyt pałowata.

wujek

       

 



#572 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 maj 2013 - 15:27

Widzisz Maniek. Kalsyka w odpowiedziach. Jednemu lata od 1g, a drugiemu od 3. I zwróć uwagę co Wobi napisał. Nie wiem czy znacz jego bolenióki, ale musisz wiedzieć, że one nie stawiają praktycznie oporu w wodzie.

 

@Maciek_7 dzięki. Mam kolejnego kandydata do przetestowania. W wersje F jako jaziowo-klenio-boleniową nie wierzę niestety po tym co napisał Wobi.



#573 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 maj 2013 - 18:07

Ostatnia przymiarka do kija metoda float, blank produkcja K. Zieliński "Fishing Art" - 12' 6-10lb, cztery kawałki i zero stresu jak to zapakować. Tak ładnej wędki jeszcze nie miałem. :D

 

 

 

kijdofloat.jpg



#574 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 24 maj 2013 - 18:15

Szok.Niesamowite cacuszko!!



#575 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 maj 2013 - 21:00

Kij jest na etapie dopieszczania, powinienem odebrać go w przyszłym tygodniu. Dużym wyzwaniem było dopasowanie dolnika pod moje przed ramie, wyważenie, sam uchwyt (foregrip) - podebranie pod palcami korka nadając odpowiedni profil, słowem sporo drobnych niuansów które sprawiają, że nie chce się wypuszczać patyczka z łapki. Szczegółowe fotki niebawem, jak na razie tylko te robocze z przymiarki...

 

 

 

kijdofloat2.jpg



#576 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 24 maj 2013 - 21:14

Andrzej ty wariacie ;)

 

ja po sezonie szpadę sobie przerobię pod kolor blue ;) i kręcioł prysnę



#577 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 24 maj 2013 - 21:16

Kuba, uderzasz w estetykę? :o Zmieniasz się chłopie, tylko nie zacznij ładnych wobków robić! :D

 

Andrzeju, piękny projekt w którym wszystko ma swoje miejsce i przeznaczenie :)



#578 OFFLINE   Marcys1973

Marcys1973

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaJozefow nad Swidrem

Napisano 24 maj 2013 - 21:24

Piękny. No ale jak się dwóch wybitnych estetów (Pan K i Pan A) spotkało to musiało coś takiego powstać. Andrzej, zdajesz sobie sprawę, że po tym co zobaczyłem na tych zdjęciach to moja wędka będzie bardzo podobna do Twojej....A juz chciałem w Twoim wątku o float fishingu zrobić zdjęcie mojego Fenwicka spasowanego z Zeppelinem, ale po tym co zobaczyłem to jakoś mi się odechciało.... Super. Gratulacje dla obydwu Panów!!!...


Użytkownik Marcys1973 edytował ten post 24 maj 2013 - 21:34


#579 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 24 maj 2013 - 21:28

Czasem mnie korci ;)



#580 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 25 maj 2013 - 00:16

Mi

Mi to się podoba,wszystko razem sie komponuje w jedną ca łóść.To uchwyt RECa?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych