Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2986 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 24 czerwiec 2013 - 21:07

Szanowny Kolego tego "pana" to w bajki. W podobnych czasach zdzieraliśmy kolana, jesteśmy niczym ferajna... ;) Co do Rileh-Rex-57, był kładziony lakier młoteczkowy coś pośrednio między starym złotem-brązem i zielenią. Około dwudziestu lat temu Tato przemalował go i tak już zostało. Obecnie szukam kogoś kto zechciał by poddać go renowacji zgodnie z oryginałem. Motylki kremowe, filc też jest jako podkładka. Mam do niego trzy szpule. Kiedyś wyczytałem, że protoplastą kołowrotka był Polak chyba z Gdańska. On to cacko zaprojektował i chyba powstało dwadzieścia egzemplarzy. Jak przypuszczam projekt trafił do Niemiec a tam wiedziano co z nim zrobić. Kołowrotek dostał medal na targach w Szwajcarii to jednak jest tylko zasłyszana opowieść. Co do Cardinala 44 - nie miałem, był zbyt drogi. Za to w tym samym sklepie i czasie kupiłem Mitchell 300. Tańszy i super nowoczesny jak na tamte lata. Nawinął na szpulę zacne ilości szczupaków, okoni. Miałem go długo aż do pojawienia się Shimano GT 3000, reszty możesz się domyśleć. Pozdrawiam.  :)

 

PS

Bym zapomniał - ulubione spławiki to te z kory topoli, dół naturalny korek góra lekko przemalowana na czerwony kolor i z gęsiego pióra. Na rzekę robiliśmy na bazie korka z butelki + patyczek do środka. Ten z jeżozwierza też miałem, kora była niezastąpiona. Dzisiaj szukam rękodzieła coś jak to z linku:http://handmadefloats.blogspot.com/ i nie jest to proste w warunkach polskich.

Michella 300 też miałem :) niestety ukradli mi go nad wodą , pamiętam tylko że był czarny i mechanizm przypominał skrzynię biegów jakiegoś samochodu bo chyba z pięć kół zębatych poruszało się w środku ,przedziwna konstrukcja a co do Shimano GT to pierwszego kupiłem już w Niemczech w roku 1988 w rozmiarze 1000 z nowatorskim rozwiązaniem hamulca walki , zresztą mm go do dzisiaj , 3000 GT był drugi a potem 2500 GTM i Shimano pozostało do dzisiaj , wyjątkowo przeplatają tą serię  Daiwy ,wiek też mamy podobny więc nic dziwnego że łowiliśmy podobnym sprzętem :)



#662 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 25 czerwiec 2013 - 10:33

Wracając do tematu myślę,że P.Krzysztof jednak po tych targach ma o wiele więcej zamówień (pracy) niż np pół roku wstecz.Tezę tą wysnuwam na podstawie szybkości realizacji zamówienia.Kilka miesięcy do tyłu czekałem na swojego CTS-a ok dwóch tygodni a teraz na SLXF-a trzeba czekać w granicach miesiąca.Może też to być spowodowane tym,że CTS-y były na miejscu a SLFX-a trzeba dopiero "wypalić"..?Ja w każdym bądź razie nie wnikam bo wiem,że warto zaczekać,z tego CTS-a jestem bardzo zadowolony,raz z wykonania na najwyższym poziomie a dwa ze świetnego kontaktu z P.Krzysztofem (i bardzo cennych rad,które w praktyce okazały się strzałem w dychę)Tak czy siak,czekam spokojnie bo wiem już teraz,że kolejny patyk z tej pracowni będzie super narzędziem do realizacji naszej pasji..pzdr



#663 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 11:47

Dostałem właśnie nowy uchwyt do oceny od Krzysztofa.Elementy dobrze spasowane,może się podobać,cena umiarkowana.

Załączony plik  P1110204.JPG   71,51 KB   164 Ilość pobrańZałączony plik  P1110199.JPG   44,91 KB   200 Ilość pobrańZałączony plik  P1110211.JPG   49,77 KB   199 Ilość pobrańZałączony plik  P1110214.JPG   46,99 KB   202 Ilość pobrańZałączony plik  P1110212.JPG   46,66 KB   202 Ilość pobrańZałączony plik  P1110207.JPG   69,03 KB   209 Ilość pobrańZałączony plik  P1110210.JPG   61 KB   180 Ilość pobrań

No i dwa "Blaasiki" już niedługo będą w moim arsenale na tych uchwytach.


Użytkownik Tomy edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 11:59


#664 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 25 czerwiec 2013 - 11:58

wow,fajny Tomek,taki troszkę ala miecz mistrza Yody...ps.Ty coś myśl nad tym disagne w moim boleniowym patyku,bo kleniowo-jaziowa szpada już "się robi" a po niej idzie "coś" na bolenia... ;) pzdr


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 12:00


#665 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 czerwiec 2013 - 11:59

Ciekawy, szkoda że lakierowany. Jakoś nie mam zaufania do tego typu rozwiązań.



#666 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 25 czerwiec 2013 - 12:04

Te uchwyty to są te chińskie o których coś już tu kiedyś bylo ?? :) Ładny i wygląda na porzadny 



#667 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 12:04

Mi to wygląda raczej na kolor w masie i polerowanie.Morethany Branzino miały bardzo podobnie.



#668 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 12:07

Te uchwyty to są te chińskie o których coś już tu kiedyś bylo ?? :) Ładny i wygląda na porzadny 

Jest Chińszczyzna i Chińszczyzna :)



#669 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 12:08

Ciekawy, szkoda że lakierowany. Jakoś nie mam zaufania do tego typu rozwiązań.

Krzyśku tą tuleje od góry można założyć do każdego Fuji nielakierowanego,z resztą nie trzeba jest z nią uchwyt na ACS'ie.


Użytkownik Tomy edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 12:11


#670 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 25 czerwiec 2013 - 12:15

Tomek a które blassy zbroisz na tych uchwytach ? :) 



#671 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 12:16

wow,fajny Tomek,taki troszkę ala miecz mistrza Yody...ps.Ty coś myśl nad tym disagne w moim boleniowym patyku,bo kleniowo-jaziowa szpada już "się robi" a po niej idzie "coś" na bolenia... ;) pzdr

No faktycznie kojarzy się z mieczem świetlnym z Gwiezdnych Wojen.No teraz to już na 100% będą na tych uchwytach.Kij pod Bolenia prosta sprawa Blaas F 2,60m 8-28g moc też wystarczająca.Design to zależy jaki masz młynek pod to przeznaczony.Ja raczej nie jestem do tego potrzebny.Krzysztof jest bardzo elastyczny i potrafi sam stworzyć piękne wędki. 

Załączony plik  P1100421.JPG   62,43 KB   169 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 12:19

  • krystiano1981r lubi to

#672 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 12:32

Tomek a które blassy zbroisz na tych uchwytach ? :)

 oba 2,60m 3-15g i 8-28g.Ty już takie masz.Wszystko pod tego Zilliona Niebieskiego.To będą kije pod woblery.Pod gumy narazie zostawiłem jednak CTS'y ale potem wejdą na ich miejsce Vegter Boron.Blanki będą lakierowane na granatowo/niebieski metalic do przelotki wlotowej reszta kijka grafitowa.Na omotkach coś tam powalczymy z kolorkami.Pierśćienie czerwone.Przelotki Tytan SiC.Szczyt może złota gold cermet.Nad resztą jeszcze myślę i sobie rysuje.


Użytkownik Tomy edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 12:35


#673 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 czerwiec 2013 - 18:32

 oba 2,60m 3-15g i 8-28g.Ty już takie masz.Wszystko pod tego Zilliona Niebieskiego.To będą kije pod woblery.Pod gumy narazie zostawiłem jednak CTS'y ale potem wejdą na ich miejsce Vegter Boron.Blanki będą lakierowane na granatowo/niebieski metalic do przelotki wlotowej reszta kijka grafitowa.Na omotkach coś tam powalczymy z kolorkami.Pierśćienie czerwone.Przelotki Tytan SiC.Szczyt może złota gold cermet.Nad resztą jeszcze myślę i sobie rysuje.

Jedziesz po bandzie jak modna panienka :) .Tak trzymaj, sprzęt ma być tip top.



#674 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 20:06

Te uchwyty może i są chińskie, ale montuje je shimano w kijach JDM. 



#675 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:07

Tak i powiem wam coś jeszcze.Nie dawał mi spokoju ten materiał.Lukam,kukam potem zacząłem wąchać i ma zapach ebonitu i będzie to właśnie to i nie jest malowane a polerka. :)



#676 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:13

Tomek Ty to masz nosa.... :o ;) :D



#677 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 26 czerwiec 2013 - 06:13

Moja śp.Babcia miała sedes z ebonitu ; ale nigdy jakoś specjalnie nie wąchałem .



#678 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 08:08

Te uchwyty może i są chińskie, ale montuje je shimano w kijach JDM. 

Tak też skojarzyło mi się z Jackall Poison Glorious B)



#679 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 08:17

Moja śp.Babcia miała sedes z ebonitu ; ale nigdy jakoś specjalnie nie wąchałem .

...................w garach też jest i jak się przypali jest charakterystyczny zapach.Morethany miały ten sam materiał na uchwytach. 



#680 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 26 czerwiec 2013 - 09:10

Taki uchwyt wystrugany z jakiegos drewna wyglądał by bosko :rolleyes:







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych