Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stradic (kolejne generacje) - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
951 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 czerwiec 2020 - 17:43

Nie popadam w skrajności. Kręciłem oboma modelami i takie mam zdanie, a lżejszy rotor w Ci4+ tłumaczy to technicznie.


Jaka jest różnica w wadze obu rotorów?

#522 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 28 czerwiec 2020 - 19:29

Nie ważyłem, ale FL ma grafitowy z Twina 15, a Ci4+ Magnumlite z Vanquisha więc spora.



#523 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 czerwiec 2020 - 20:35

Spora tzn ile? 10g, 20g?

Zarzuć proszę konkretem, bo teraz brzmi to jak bełkot marketingowy w stylu "niewyczuwalne połączenie korbki ze szpulką"
  • Artech lubi to

#524 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 28 czerwiec 2020 - 21:01

Chyba nie przeczytałeś powyższego posta, bo napisałem tam, że nie ważyłem. Co za różnica czy to 10, 20 czy 35 gramów? Chodzi o to, że rotor jest lżejszy, a kołowrotek ma łatwiejszy start. Teraz rozumiesz?



#525 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 czerwiec 2020 - 23:37

Chyba nie przeczytałeś powyższego posta, bo napisałem tam, że nie ważyłem. Co za różnica czy to 10, 20 czy 35 gramów? Chodzi o to, że rotor jest lżejszy, a kołowrotek ma łatwiejszy start. Teraz rozumiesz?


Rozumiem w zupełności.

Tylko takie pisanie że jest lżejszy bez podanej różnicy wagowej nie ma sensu. Kręciłem Shimano z rotorami Magnumlite Ci4 jak i zwykłym Stradiciem FL czy TP 15 i 20. Jakoś nie zauważyłem, by te "ciężkie" rotory powodowały większy wysiłek przy pierwszym zakręceniu.

Trochę bajki po przeczytaniu folderów reklamowych. Różnica w wadze też według mnie jest znikoma, a na pewno nie wynosi 10 i więcej gram.
  • Artech lubi to

#526 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 06:11

Jak wcześniej napisałem do mniejszych przynęt do wędek z pracowni a posiadam takowe zdecydowanie lepszym wyborem będzie Ci4 kultura pracy jak dla mnie lepsza

#527 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 czerwiec 2020 - 07:25

Nie ważyłem, ale FL ma grafitowy z Twina 15, a Ci4+ Magnumlite z Vanquisha więc spora.


He,he. Ani Twin 15 nie miał grafitowego rotora, ani też Stradic Fl go nie ma. To plastik zwany przez Shimano XT-7. Pomijając oczywiście fakt, iż Stradic Fl nie ma rotora od Twina 15, tylko własny wzór.

W drugim przypadku już sprawa jest mniej oczywista, bo rotory Stradica CI4+ Fb i Vanquisha Fa wyglądają prawie identycznie. A Shimano w katalogowych informacjach nazywa je właśnie Magnumlite. Ale prawie, jak uczy Ż, robi wielką różnicę. Optycznie to tylko niuanse (np. inna, inaczej mocowana chromowana osłonka - wstawka na ramieniu) ale własności mechaniczne, jak ktoś miał sie okazję przekonać, są wyraźnie inne. Od Vanquisha jest zdecydowanie bardziej sztywny. Jednak tworzywo nie jest raczej identyczne. Przemawia za tym istotnie dwukrotnie większa cena tego elementu, jako serwisowej części Vanquisha. Proszę sobie zerknąć na schematy jdm.

#528 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 07:26

Rozumiem w zupełności.

Tylko takie pisanie że jest lżejszy bez podanej różnicy wagowej nie ma sensu. Kręciłem Shimano z rotorami Magnumlite Ci4 jak i zwykłym Stradiciem FL czy TP 15 i 20. Jakoś nie zauważyłem, by te "ciężkie" rotory powodowały większy wysiłek przy pierwszym zakręceniu.

Trochę bajki po przeczytaniu folderów reklamowych. Różnica w wadze też według mnie jest znikoma, a na pewno nie wynosi 10 i więcej gram.

 

Foldery to chyba Ty czytałeś. Ja mówię o moich subiektywnych wrażeniach z użytkowania. 

 

 

He,he. Ani Twin 15 nie miał grafitowego rotora, ani też Stradic Fl go nie ma. To plastik zwany przez Shimano XT-7. Pomijając oczywiście fakt, iż Stradic Fl nie ma rotora od Twina 15, tylko własny wzór.

W drugim przypadku już sprawa jest mniej oczywista, bo rotory Stradica CI4+ Fb i Vanquisha Fa wyglądają prawie identycznie. A Shimano w katalogowych informacjach nazywa je właśnie Magnumlite. Ale prawie, jak uczy Ż, robi wielką różnicę. Optycznie to tylko niuanse (np. inna, inaczej mocowana chromowana osłonka - wstawka na ramieniu) ale własności mechaniczne, jak ktoś miał sie okazję przekonać, są wyraźnie inne. Od Vanquisha jest zdecydowanie bardziej sztywny. Jednak tworzywo nie jest raczej identyczne. Przemawia za tym istotnie dwukrotnie większa cena tego elementu, jako serwisowej części Vanquisha. Proszę sobie zerknąć na schematy jdm. 

 

 

Spoko. Przy FL vs TP chodziło mi o materiał, a nie identyczny wygląd. Co do Ci4+ vs Vanquish może faktycznie inny, bo Vanquish jak mówisz sztywniejszy, ale waga obu raczej identyko, a to jest clue mojego wpisu.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 29 czerwiec 2020 - 07:35


#529 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 czerwiec 2020 - 09:50

Foldery to chyba Ty czytałeś. Ja mówię o moich subiektywnych wrażeniach z użytkowania.




Spoko. Przy FL vs TP chodziło mi o materiał, a nie identyczny wygląd. Co do Ci4+ vs Vanquish może faktycznie inny, bo Vanquish jak mówisz sztywniejszy, ale waga obu raczej identyko, a to jest clue mojego wpisu.


A ten dalej bez wagi wie co ile waży.

Miałem FL C3000HG, mam teraz TP '20 C3000 i TP XD C3000HG więc różne rotory.

Co najlepsze Stradic FL C3000 waży 225g,
TP '20 C3000 215g a TP XD C3000 235g.

Różnice znikome, a XD ma rotor Magnumlite Ci4 który ponoć nic nie waży.

Wszystkie mają body z aluminium,pokrywy grafit. TP rotor z aluminium, Stradic z plastiku a XD z Ci4. Rączki podobna waga, szpulki w zasadzie też. Wnioski?

#530 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 29 czerwiec 2020 - 10:11

TP XD ma cale body aluminiowe w przeciwieństwie do reszty kolowrotkow które wymieniłeś. Nie ma w nim pokrywek czy zaślepek z tworzywa dlatego mimo lzejszego rotora jest cięższy.
Tak już zupełnie odchodząc od tematu, to w mojej opini TP XD stawiam najwyżej z tych 3 jeśli chodzi o koncepcję budowy.

Użytkownik saitt edytował ten post 29 czerwiec 2020 - 10:11


#531 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 08 lipiec 2020 - 08:50

Ogólnie chujnia jest 😡
Stradic 4000 fl po miesiącu czasu i z 5 wędkowaniach chodzi niby dobrze, ale zacząłem czuć przy kręceniu, chyba przekładnie... Nie jestem pewien, bo nigdy się z tym nie spotkałem. Wrażenie takiego delikatnego chrobotania.
Niby nic a wku... a. Na początku tego nie było.
Idzie się tego pozbyć? Czy ten typ tak ma?
Na reklamację się to chyba nie nadaje?

Użytkownik Artech edytował ten post 08 lipiec 2020 - 08:51


#532 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 08 lipiec 2020 - 11:58

Obstawiam dolne to małe łożysko na pinionie - jak ono padnie to czuć takie chrobotanie i dość spory szum 


  • Artech lubi to

#533 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 08 lipiec 2020 - 13:49

Reklamować
  • Artech lubi to

#534 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 lipiec 2020 - 06:34

Ogólnie chujnia jest 😡
Stradic 4000 fl po miesiącu czasu i z 5 wędkowaniach chodzi niby dobrze, ale zacząłem czuć przy kręceniu, chyba przekładnie... Nie jestem pewien, bo nigdy się z tym nie spotkałem. Wrażenie takiego delikatnego chrobotania.
Niby nic a wku... a. Na początku tego nie było.
Idzie się tego pozbyć? Czy ten typ tak ma?
Na reklamację się to chyba nie nadaje?


A czym był katowany, że są takie objawy?

#535 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 lipiec 2020 - 06:46

A czym był katowany, że są takie objawy?

no właśnie katowany nie był. Max 25 g ołowiu + 7-8 cm guma, ale to ze trzy rzuty. Dwie wyprawy na Odrę gdzie trochę łowiłem na gumę (główki 18-22 g) reszta woblery boleniowe.

#536 OFFLINE   tymof

tymof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bogdan

Napisano 09 lipiec 2020 - 07:53

Hej Arturze 

 

W takim razie czas na stellę  :)

 

pozdrawiam  


  • Artech i smokwelski lubią to

#537 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 lipiec 2020 - 05:55

Ciekawy ten punkt 1.
"Gwarancja nie obejmuje:
1. Produktów Shimano, które były używane w sposób niewłaściwy, w tym w szczególności w przypadku których nie stosowane były zalecenia dotyczące czyszczenia i serwisowania. Głośno pracujące łożyska, smarowanie i sklejone smarem tarcze hamulcowe są uważane przez serwis za prawidłowe, jeśli nie wpływają na pracę podzespołów kołowrotka. "

Użytkownik Artech edytował ten post 10 lipiec 2020 - 05:55


#538 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1821 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 lipiec 2020 - 11:22

Myślę, że normalny zapis w karcie gwarancyjnej :)

#539 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 12 lipiec 2020 - 05:42

Ogólnie chujnia jest
Stradic 4000 fl po miesiącu czasu i z 5 wędkowaniach chodzi niby dobrze, ale zacząłem czuć przy kręceniu, chyba przekładnie... Nie jestem pewien, bo nigdy się z tym nie spotkałem. Wrażenie takiego delikatnego chrobotania.
Niby nic a wku... a. Na początku tego nie było.
Idzie się tego pozbyć? Czy ten typ tak ma?
Na reklamację się to chyba nie nadaje?

Mój FL 4000 od nowości szumiał...szum wydawał się być czysto akustyczny - nie było czuć przekładni ani innych tarć raczej też nie.

Jeżeli już coś było "czuć" to może tylko tarcie elementów uszczelniających połączenie rotora z body. One od nowości są utytłane czymś w rodzaju sylikonu - ta sama gumowata biała masa co w Stradic'u '15 i '16 CI4+

 

Po 3-4 wypadach na ośce pod szpulą oliwka zaczęła szarzeć. Wytarłem ją ręcznikiem papierowych i puściłem kropelkę świeżej.

Kolejne 3-4 wypady i to samo. Dostrzegłem piękny wzorek "honowania" na osi szpuli. Od tamtej pory smarowałem kroplą oliwki która wydziela się z DG-6...bo gęstsza.

 

Tydzień temu...nieszczęście straszne...wędka z przykręconym FL'em leżała na parapecie. Uchwyt rolety okiennej odkształcił uszczelkę okna, przyszła ulewa zajebitna, okno przeciekło i zamoczyło maszynkę.

Kołowrotek leżał później 4 godziny w cieplejszym miejscu w mieszkaniu żeby wysechł. To nic nie dało...szumiał jakby wszystkie łożyska się zatarły.

Rzecz się stała w sobotę...a w niedziele rano Stradic miał tyrać za sandaczem. Cóż robić ? Pozbyłem się gwarancji, rozebrałem ofiarę...umyłem części, sprawdziłem łożyska - były ok. Co było widać ? Na osi szpuli oliwka była szara, wymieszana z wodą...tak bynajmniej mi się wydawało. Zarówno część wewnątrz kołowrotka jak i ta część powyżej rotora, pod szpulą była trącona wodą...ten sam problem miałem z resztą w Stradic'u '16 CI4+ C2500S który też ucierpiał na tym samym parapecie.

 

Nasmarowałem, złożyłem...kręci lekko, płynnie, lepiej niż po zalaniu ale ten szum który, od nowości był tak i jest...jak od nowości przy próbie szybkiego startu (takie szybkie rozpoczęcie kręcenia jakby chciało się wybrać szybko luz plecionki) był stuk tak jest...nie zmieniłem nic.

 

Jak widać całe te magiczne uszczelnienia są tyle warte ile obietnice przedwyborcze.

Pasowałoby mi kupić FL'a 2500 do lżejszego zestawu...ale po tej przygodzie rozważę to mocno...

Mój FL 4000 najciężej dostawał smukłe 10cm gumy + 10g ołowiu. A najczęściej 7.5-9cm + 8 - 15g ołowiu.

 

Także Arturze...te kołowrotki chyba po prosu szumią...mam wrażenie, że szumią uszczelnienia, oś szpuli też szumi bo tylko w miejscu nakrętki rotora luz między osią szpuli, a pinionem jest zredukowany samą nakrętką...no i to, że końce osi przekładni mają spory luz w bieżni wewnętrznej łożysk. I w przypadku rozmiarów C3000 i większych takie luźne pasowanie obciąża wielki, ciężki "T-knob"...takie są moje odczucia.


Użytkownik Catrol edytował ten post 12 lipiec 2020 - 06:14


#540 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 12 lipiec 2020 - 07:33

Dopóki przekaz medialny, koncernem opłacony, tworzący peany na temat Stradica FL będzie przez znanych z ekranu komputera profesjonalistów uskuteczniany, dopóty będą ludzkie tragedie w stylu „Stradic szumi” lub „hamulec nie chodzi tak jak w Stelli”.

To jest młynek za circa 600-700 złotych, dla mnie Zauber lepiej pracował.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • PLnK lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych