Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki G. Loomis

blank nfc g.loomis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 29 lipiec 2008 - 11:59

Gumo fajne wrażenia na gorąco. Ja też pamiętam lekki kijek z tradycyjnym kołowrotkiem o długości około 3 metrów i mocy około 10-12 lbs zbudowany w pracowni Andrzeja Osowskiego na blanku GLX. Wówczas był to top technologiczny i kulturowy. (długość). Dziś pamiętam po latach, że miał bardzo wyszukane przelotki Fuji Gold Ceramit, super korek i był wypieszczoną konstrukcją. Miał go mój kolega i wszyscy mu dookoła zazdrościliśmy. Używał go przedewszystkim na łodzi. Taka była wtedy moda.
Jednak w przedstawionej tabeli nie widzę wersji GLX ? Może jeszcze oferta zostanie uzupełniona o ten wyszukany model blanku?

pozdrawiam :D

#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2008 - 12:38

Ja tez pamietam, ze nawet w szczytowym momencie tej mody istnialo calkiem silne lobby o troche odmiennych pogladach tzn., ze z materialu weglowego, odpowiadajacego modulem sprezystosci IM6 (okolo 40 mln psi chyba), a wiec grubo mniejszej niz GLX da sie zrobic bardzo dobra wedke. I przy tym wytrzymalosc na przypadkowe urazy bedzie wieksza...
To samo odnosi i odnosilo sie do przelotek Gold Cermet na tytanowej ramce.
Jezeli idzie o dlugosc to nadal sa przypadki, gdzie kij okolo 3m, nawet z lodzi jest w uzyciu..

Jasne, ze jak ktos znajdzie zastosowanie dla wedki o b.duzym module, to glupio wyglada jak sie do niej zamontuje przelotki Hardloy :D ...choc i tak moglyby one ja przezyc...

Co do pytan konkretniejszych, mysle ze sie wypowie wlasciciel.

Ja zauwazam, ze w ofercie jest tez bardzo ciekawy, przynajmniej jak dla mnie patyk z IMX (ST 1084)

Gumo

#23 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 29 lipiec 2008 - 13:12

Uważam Gumo, że masz dużo racji. Pamiętam mój kij f. Abu nr1 na który złowiłem moje największe pstrągi był na blanku szklanym i miał przelotki z drutu. Dziś należałoby napisać REC.
Również mój obecny ciężki kij castingowy mimo, że zbudowany jest na blanku dużo nowocześniejszym niż ówczesne GLX ma zamontowane przelotki Alconite oprócz szczytowej. Więc jak widzisz moda chodzi różnymi drogami.
Długość 3m też się zgadzam. Nawet kiedyś z dwoma sympatycznymi kolegami z Warszawy łowiłem na największym zbiorniku Wielkopolski i oni posiadali właśnie na łodzi kije o przybliżonej długości.
ale czy my nie odbiegamy od meritum wątku?

Dlatego może sprecyzuję pytanie do Irka Matuszewskiego.
1 - kto i gdzie produkuje omawiane blanki sygnowane GLoomis?
2 - które modele są nowościami ?
3 - czy w ofercie będą castingowe blanki GLX lub ich nowe wersje ( jak n.p. było w ofercie Daiko) ?

pozdrawiam :D

#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2008 - 13:19

Andrzeju, chyba odbiegamy... :D ...jezeli dobrze kojarze to w uzyciu byly kije od 2,1 do 2,7m, w zaleznosci od metody....a odbiegamy bo zaden z nich nie byl Loomisem... :mellow:

Gumo

#25 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 lipiec 2008 - 14:02

Hej! Bardzo fajnie, że G.Loomis wraca do oferty FC! Z kilku klasyków my też chętnie skorzystamy. Co do oferty blanków, to odkąd GL kupiło Shimano, ewidentnie większy nacisk kładą na wędki gotowe, fabryczne, a sprzedaż blanków jest mocno ograniczona.
Pozdrawiamy!

#26 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 29 lipiec 2008 - 14:07

Witam,
Andrzeju, kto produkuje personalnie to nie wiem. Blanki są produkowane w wytwórni G.Loomisa w Woodland. Aktualną ofertę blanków i wędzisk znajdziesz na www.gloomis.com Nowości na 2008 w blankach nie ma. Myślę że Loomis uznał, że robi doskonałe blanki i nie ma potrzeb produkować nowości. Jeżeli znajdziesz w ofercie G.Loomis interesujący Ciebie blank, przyjedzie on w następnej dostawie.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#27 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 29 lipiec 2008 - 20:02

Irku to bardzo dobrze, że ponownie G.Loomis pokazuje się w kraju.Wędki budowane na tych blankach mają długą tradcję. Tak się składa, że w zasadzie nigdy u nas nie było klasycznych wędek G.Loomisa tylko kije budowane u nas i to często takie regionalne konstrukcje jak n.p. spiningo-muchówki czy coś takiego.
Dziś jest już łatwiej bo można dopasować coś z oferty pod krajowe gusty.
Wierzę, że dzięki Twojej firmie te markowe blanki ponownie zagoszczą na wielu stojakach w kraju.

pozdrawiam serdecznie :D

#28 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 30 lipiec 2008 - 10:28

Andrzeju, dzięki za miłe słowa. Sam nie wiem dlaczego przerwałem import G.Loomisa na cztery lata. To co jest aktualnie dostepne jest już na mojej stronie.Jak uporam się z nowościami z innych firm zajmę się powiększeniem oferty GL. Myślę, że na wiosnę pojawią się w ciągłej ofercie modele z GL2 i GLX jednoczęściowe, odpowiednie dla większości użytkowników tego portalu.
Pozdrawiam,
Irek

#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 30 lipiec 2008 - 10:35

Witam,

@Ireneusz Matuszewski,

Postaraj sie jesli mozna o GLX Crankbait :D Jednego zamawiam od razu. Wiem ze pewnie nie wykonalne ale warto sprobowac.

Pozdrawiam,

Bujo

#30 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 30 lipiec 2008 - 11:10

Zobaczę, może się uda. Jak nie będzie blanku, chcesz wędkę?
Pozdrawiam,
Irek

#31 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 02 sierpień 2008 - 00:53

A ja ponowię pytanie,
czy Fishing Center jest oficialnym dystrybutorem blanków G-Loomis na Polskę i jakie są warunki gwarancji.








#32 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 04 sierpień 2008 - 09:26

@Tarłoś,
Z informacji którą otrzymałem w październiku od Jima Lebsona z G.Loomis dowiedziałem się, że od stycznia 2008 generalnym dystrybutorem w Europie produktów G.Loomis zostaje firma Shimano. W Polsce dystrybutorem Shimano jest firma Normark. Dlatego skontaktowałem się z dyrektorem Normark Polska i po rozmowie dowiedziałem się, że nie są zainteresowani dystrybucją blanków GL. Tak więc za wiedzą Normarku postanowiłem w dalszym ciągu importować i sprzedawać w Polsce te blanki. Właśnie przyjechała pierwsza partia bezpośrednio z USA. Na blanki jest dożywotnia, oryginalna gwarancja G.Loomis. Fishing Center daje na wędki zmontowane na tych blankach 5-cio letnią gwarancją dla pierwszego właściciela, tak jak na wszystkie montowane u nas wędki.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#33 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 04 sierpień 2008 - 11:39

Dziękuję.
Mam pytanie, kiedy mozna się spodziewać blanków z serii GLX? I czy będą też muchowe blanki z tej serii.


#34 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 04 sierpień 2008 - 12:02

Witam,
Będą. Teraz muszę zająć się dostawą z CD i dostawą nowości z Batsona. W następnej kolejności będzie Loomis. Blanki muchowe z IMX już są dostępne. Będzie je sprzedawał nasz dealer - Roman Pietrzak- Specjalista. Jeżeli potrzebujesz coś z GLX napisz na priva, to przy następnej dostawie z przyjemnością dla Ciebie sprowadzę.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#35 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 08 październik 2008 - 19:05

Wreszcie i zobaczyłem na własne oczy, no i się stało jeden już zmienił właściciela <_< oj będzie się działo <_<

#36 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 13 październik 2008 - 18:56

A ja mam od kilku lat 260 cm prawdziwego LOOMISA od Pana Irka i cieszę się nim jak dziecko do tej pory. Szczupaki trochę mniej, ale to ich zmartwienie jak wracają do wody. A tak na serio - kolejna możliwość połowienia klasykami. Nie tylko liczy się to, co łowimy, ale również czym.
Pozdrawiam.

#37 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 16 październik 2008 - 20:59

Witam,
doszły mnie słuchy i chciałbym to potwierdzić lub nie, że ponoć Garry Loomis zaprzestanie niebawem sprzedaży blanków!
Czy to prawda???????


#38 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 17 październik 2008 - 09:42

Witam,
To prawda. G.Loomis miał zaprzestać sprzedaży blanków pod koniec tego roku. Jednak interwencje monterów z całego świata spowodowały przesunięcie tego terminu do końca 2009. Nic nie jest jeszcze przesądzone.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#39 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 17 październik 2008 - 11:39

Uff.
A tak na marginesie - dlaczego kura znoszące złote jajka chce przestać je znosić?

#40 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2008 - 11:41

Bo znosi jeszcze platynowe jajka, jeszcze bardziej opłacalne. Oficjalnym powodem anonosowanym przez G-Loomisa było z tego co wiem to, że nie mogą nastarczyć blanków na fabryczne wędki, które sprzedają!

Też odetchnąłem :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, nfc, g.loomis

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych