Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 11 czerwiec 2009 - 15:18

Witam
Chyba domyślam się co to za płytki zbiornik zaporowy @Sbaig. :wacko:


#442 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 11 czerwiec 2009 - 15:24

Gdzie mogę kupić te RH10 tylko o nim słyszę na tym forum a nigdzie nie mogę go zamówić :(:(








#443 OFFLINE   thunderor

thunderor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 11 czerwiec 2009 - 15:33

RH10 - przynęta jak każda inna, czasami na to ryby biorą a czasami totalnie olewają, także żadna rewelacja, nie ma się czym podniecać.

#444 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 czerwiec 2009 - 17:12

Gdzie mogę kupić te RH10 tylko o nim słyszę na tym forum a nigdzie nie mogę go zamówić :(:(

Napisz do @Roberta

#445 OFFLINE   kaspar

kaspar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Lokalizacjaz nad Warty

Napisano 11 czerwiec 2009 - 18:12

Gratuluję wszystkim złowionych bolków :D
Wczorajszy wypad na Wartę udany, poaczątek na miejscówce obiecujący , około 21 na kiju melduje się bolek 60cm , potem jeszcze kilka odprowadzień , poł godziny przelotnego deszczu bolki wchodziły w miesjce co jakiś czas , mniejsze bliżej brzegu te większe stały na granicy przejścia z płytkiej wody na głęboką i właśnie w tym miejscu wziął tuż przed 23 w niemal całkowitych ciemnościach bolek 71cm narazie moja życiówka złapana na uklejkę 8cm (widać na foto) , około 1.30 w nocy zanotowałem obicnke , jak się okazało to szczupak 73cm którego udało się o godzinie 2 wyjąć , oczywiscie wszystkie ryby wrociły do wody :D
A fotki , cóż było ciemno , było ciężko ... :mellow:
.

Załączone pliki



#446 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 11 czerwiec 2009 - 21:14

RH10 - przynęta jak każda inna, czasami na to ryby biorą a czasami totalnie olewają, także żadna rewelacja, nie ma się czym podniecać.



No bardzo ciekawe spostrzeżenie, bo przeglądając wątek 80% złowionych ryb jest właśnie na przynęty RH, w koledze przejawie się chyba zazdrość. Jeśli to nie jest rewelacja początku sezonu to wybacz ale :unsure:


@kaspar grat bola :D jeszcze o tej godzinie to rewelka :D

#447 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 czerwiec 2009 - 21:15

Bardzo fajna rapka i tak sobie pięknie w oczy patrzycie :mellow:
Ja właśnie wróciłem OKRUTNIE wymęczony, ale miałem 3 bolki. Wszystkie w okolicach 60cm... z czego 2 z klatki. Podobno w klatce nie biorą? :D:D Między braniami nie minęło nawet 5 minut.
Odra poniżej Brzegu Dolnego, wobler x 2 i RH 10 x 1.
Piwko i spać!

#448 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 czerwiec 2009 - 21:17

[quote]
RH10 - przynęta jak każda inna, czasami na to ryby biorą a czasami totalnie olewają, także żadna rewelacja, nie ma się czym podniecać.
[/quote]


No bardzo ciekawe spostrzeżenie, bo przeglądając wątek 80% złowionych ryb jest właśnie na przynęty RH, w koledze przejawie się chyba zazdrość. Jeśli to nie jest rewelacja początku sezonu to wybacz ale :unsure:


@kaspar grat bola :D jeszcze o tej godzinie to rewelka :D
[/quote]

co do RH - pełna zgoda. Mają potencjał. Nie mówię już nawet o jakimkolwiek porównaniu do Thrilla heheh. Są ZNACZNIE łowniejsze.
Jednak dobrego woblera zobaczyłem dopiero niedawno. Ajajajajjjj

#449 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 11 czerwiec 2009 - 21:55

Redzi , daj spokój, szkoda pary :D

#450 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 11 czerwiec 2009 - 22:02

Tak ..szkoda pary Robercie , tez chcialem cos napisac ...ale szkoda pary ...przyneta broni sie sama :D

#451 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 czerwiec 2009 - 22:06

Na RH nieźle ostatnio wymiatam na Atlantyku rdzawce. Bywa tak, ze nie mam pustego rzutu przez kilkanaście minut. Wprawdzie biorą na razie bolki, ale już nie długo podejdą większe

#452 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 11 czerwiec 2009 - 22:07

Kolega z Niemiec lowi na RH trocie :D To swietna przyneta :D

#453 ONLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 11 czerwiec 2009 - 22:18

Panowie a ja myśle ze RH10 jest taka sama przyneta jak inne... i jest jeszcze duzo takich przynet lecz nie wykonywanych na duza skale.. przykładów moge podać co najmniej kilka.. : woblery PG, boleniówki Karola Chmielewskiego , Darka Mleczki i jeszcze kilku ludzi w Polsce.. a nie ukrywajmy nagonka na Rh jest na tym portalu dosć duza.. :D i mysle ze nikt mnie za moment nie zlinczuje , ale takie jest zdanie młodego skromnego chłopczyka który od czasu do czasu łowi bolenie..

PS.Plusem a zarazem i minusem RH jest jego ogolno dostepność...:D


Tyle odemnie w kwestji idealna boleniowa przynęta. :D

#454 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 11 czerwiec 2009 - 22:24

Pewnie to trochę OT, ale... Dałem koledze 3 szt. do Norwegii. Cieszył się nimi tylko jeden dzień. Wszystkie popłynęły z grubymi rybami nie do wyjęcia na plecionkę 30 Lb. Również nie miał pustych rzutów a przynęta była zagryzana po przepłynięciu kilku metrów. Dostałem nawet w nagrodę sporego fileta. Jak nie przepadam za rybami to zjadłem go ze smakiem. Rewelka Embarassed

[admin: nie prezentujemy zdjęć martwych ryb na forum]

#455 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 11 czerwiec 2009 - 22:27

[quote]
RH10 - przynęta jak każda inna, czasami na to ryby biorą a czasami totalnie olewają, także żadna rewelacja, nie ma się czym podniecać.
[/quote]


No bardzo ciekawe spostrzeżenie, bo przeglądając wątek 80% złowionych ryb jest właśnie na przynęty RH, w koledze przejawie się chyba zazdrość. Jeśli to nie jest rewelacja początku sezonu to wybacz ale :unsure:


@kaspar grat bola :D jeszcze o tej godzinie to rewelka :D
[/quote]

co do RH - pełna zgoda. Mają potencjał. Nie mówię już nawet o jakimkolwiek porównaniu do Thrilla heheh. Są ZNACZNIE łowniejsze.
Jednak dobrego woblera zobaczyłem dopiero niedawno. Ajajajajjjj
[/quote]
Lassojbajt w thrillu usuń ster,wtedy jest skuteczny,dostaje pracy.RH skuteczne,chociaż u Mnie na górnej Wiśle gdzie z bolkiem nie jest tak kolorowo,rządzi zdecydowanie Siudak bezsterowiec.


#456 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 11 czerwiec 2009 - 22:28

Ciag dalszo OT....rowniez symbolicznie jadam ryby [ nie ma sie czym chwalic to blad ] Tez kiedys Jozio Komandos przywiozl mi filet halibuta prosto z kutra z Alaski [ lecial pol dnia ]...pysznosci nad pysznosciami :mellow:

#457 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 11 czerwiec 2009 - 22:31

Redzi , daj spokój, szkoda pary :D



Pary jeszcze nie ma bo jestem spokojny po meczu bo się utrzymaliśmy :mellow: Reszta dziś nie ma znaczenia hehe
ważne że faza dziś jest :mellow:

#458 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 czerwiec 2009 - 07:46

złowiłem w tym roku 7 bolków (pewno to niedużo) ale żaden nie padł na gumki RH - cóż (skoro inni maja wyniki) to ja pewno nie mam dość wiary w tą przynętę bądź moja technika do niej nie pasuje bądź ... i wiele można by jeszcze wymienić.

Tak czy siak dobrze że Robert opracował nową przynętę - zawsze to podnosi nasze szanse z bolkami i pewno przyjdzie i mi złowić na nią jakiegoś bolka (a może i życiówkę?)


#459 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 czerwiec 2009 - 07:49

Ja dzisiaj połowiłem sobie jak nigdy w tym sezonie boleniowym,aktywność dzisiejsza boleni przerosła moje oczekiwania.6 boleni w trzy godziny na Bugu podczas deszczu to nie lada wyczyn,a i emocji nie miara.Niestety te powyżej 70cm nie dały się skusić na przynęty które posiadam w swoim arsenale.Miło spędziłem dzisiejszy wieczór :D .


Cześć Biosteron,

Czy bolki podczas deszczu polowały na powierzchni czy nie było ich widać a brały? Możesz kilka słów napisać o charakterze miejscówki?


#460 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 12 czerwiec 2009 - 08:23

[quote]
Ja dzisiaj połowiłem sobie jak nigdy w tym sezonie boleniowym,aktywność dzisiejsza boleni przerosła moje oczekiwania.6 boleni w trzy godziny na Bugu podczas deszczu to nie lada wyczyn,a i emocji nie miara.Niestety te powyżej 70cm nie dały się skusić na przynęty które posiadam w swoim arsenale.Miło spędziłem dzisiejszy wieczór :D .
[/quote]

Cześć Biosteron,

Czy bolki podczas deszczu polowały na powierzchni czy nie było ich widać a brały? Możesz kilka słów napisać o charakterze miejscówki?

[/quote]

Witam.

W dniu którym łowiłem nie było oznak powierzchniowego żerowania boleni.Stan pogody (padał deszcz, zero wiatru,nadciągały czarne chmury z zachodu),pierwszy rzut za przelew i wolne ściąganie przynęty w poprzek warkoczy,głębokość wody 3m,podejrzewam ze przynęta prowadzona była w pól wody,po bodajże trzecim obrocie korbką następuje atak na przynętę...jest 68cm.Po jakimś czasie spokój,ale to trwa krotko i następny atak ale już wzdłuż warkoczy z 40 metrów za przelewem blisko ziela rosnącego przy malej wysepce,w tym przypadku nie czekałem na opadniecie przynęty , gdy tylko przynęta dotknęła wody szybko prowadziłem przynętę,atak na przynętę nastąpił bardzo szybko, tej już nie mierze na oko widać ze mniejsza i szybko wraca do wody.Trzeci boleń pobił gdy przynęta tylko zatonęła na krańcu przelewu,jeden obrót korbką i jest.Po kilkudziesięciu rzutach blogi spokój,pomyślałem sobie czas się przenieść na inna miejscówkę,niedaleko gdzie łowiłem jest wysoka burta a obok w wodzie lezą powalone stare dęby.Tam jednego bolenia złowiłem prowadzać przynętę nie opodal burty zwijając ja z prądem,następne dwa bolki uderzyły gdy przynęta była prowadzona w poprzek nurtu w stronę burty.Tego dnia bylem w południe na innej miejscówce znanej na cala Polskę,tam to dopiero istne eldorado boleniowe,gdzie nie spojrzeć to pobicie bolenia,niestety nie udało mi sie choćby jednego skusić do współpracy.Zauważyłem zgrany zespól bolenie i rybitwy,nic się nie zmarnuje...jakaż ta natura jest cudowna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych