Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 26 czerwiec 2009 - 13:09

To że na przyborze ryba szaleją to wiem, w tamtym sezonie trafiłem na taki moment i było bardzo miło :D

Niestety teraz praca nie pozwoliła, ale jak woda opadnie to napewno coś się w wodzie znajdzie :D

#562 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 26 czerwiec 2009 - 14:01



Proponuję przejść już do meritum wątku i pokazać jakieś zdjęcia z ostatnio złowionymi boleniami :D
Na Wiśle pięknie brały bolenie przed podniesieniem się wody. A gdzie są zdjęcia? Czyżby nikt nie połowił?

[/quote]

Ktoś coś tam połowił :D .

#563 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 czerwiec 2009 - 14:21

Faktycznie lepiej przejść do głównego wątku bo ten przydługi wywód na temat zagranicznych łowisk tez o dupę rozbić :D Gdyby był prawdziwy to by nikt tam nie jeździł. Wędkarze podróżują bo tu już największa wiedza przestaje pomagać. Z pustego Salomon ... W dobrym łowisku nawet bez znajomości wody i zwyczajów ryb złowisz więcej niż u nas ale dużo mniej niż miejscowi co znają wodę. Kiedyś Rożnów był jak Sirava a oto by się pięknie różnił zadbali miejscowi „boleniarze”. A co do przyborów to też różne bywa. Czasem są w nocy a czasem zanim woda przybierze to już płynie błoto. Brak ryb na forum nie koniecznie musi znaczyć, że użytkownicy to cienkie bolki. Może najzwyczajniej nie było czasu?

#564 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2009 - 17:04

A ja tak w razie co apeluje, zeby watek nie przerodzil sie w...diadli wiedza co.
No bo trzeba bedzie ciac. B)


#565 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 czerwiec 2009 - 20:29

Gumo nie przesadzaj z tą poprawnością wątkową. Jak widać na pewne tematy warto rozmawiać. Ja zauważyłem to już dawno i pisałem o tym nie raz, że dla młodych wędkarzy ten obraz nędzy i rozpaczy w naszych wodach to norma bo oni nigdy nie widzieli nic innego. Zaporówka u sąsiadów pełna ryb to jak nic musi być łowisko komercyjne :D To trzeba prostować bo to skolioza psychiczna. Potem tacy ludzie zostają decydentami i gadają coś o progach wodnych na Wiśle aby pan Franiu woził turystów z Krakowa do Gdańska.

#566 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 20:44

Jakość taka sobie bo z telefonu i szybko

Załączone pliki



#567 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2009 - 20:57

Gratulacje.
Solidna rapa :mellow:

pzdr
Grzecho

#568 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 02 lipiec 2009 - 12:45

Kolejny artykuł napisany przez @rognis_oko pt : Czas na rapę (II) http://przewodnicywedkarscy.pl/?p=2416

Ps.
Uwielbiam czytać tego typu artykuły,zachęcam również do przeczytania :D.

#569 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 lipiec 2009 - 16:04

Kolejne zawody na żywej rybie”, ogólnopolskie, na „lepszym” zachodzie Polski. I to samozadowolenie „Perfekcyjna i profesjonalnie zorganizowana impreza, serdeczna atmosfera, wspaniali ludzie i kontakt z przyrodą, czyli najlepsza strona wędkarskiej pasji. :lol:
Spotkajmy się w jeszcze większym gronie w przyszłym roku!” może uda się zaj... więcej ryb. :angry:
http://www.rybobranie.pl/wiadomosci/2537/1/_8222drapieznik_w arty_20098221__relacja_z_imprezy_i_konkurs


#570 OFFLINE   PiotrK

PiotrK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Napisano 02 lipiec 2009 - 16:18

mhhh.... i te foty z trupami :angry:

#571 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 02 lipiec 2009 - 18:05

I jak panowie u was bolki??? Ja dziś widziałem pare ataków, więc jutro czas wyuszyć i się nieco zrelaksować :D

#572 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2009 - 18:19

Kolejne zawody na żywej rybie”, ogólnopolskie, na „lepszym” zachodzie Polski. I to samozadowolenie „Perfekcyjna i profesjonalnie zorganizowana impreza, serdeczna atmosfera, wspaniali ludzie i kontakt z przyrodą, czyli najlepsza strona wędkarskiej pasji. :lol:
Spotkajmy się w jeszcze większym gronie w przyszłym roku!” może uda się zaj... więcej ryb. :angry:


Klasycznie wrzucili trochę padliny na oficjalny portal uznawany przez PZW.
Wspaniała promocja naszego hobby.
Czyli na tym miało polegać wdrażanie hasła nic o nas bez nas
:wacko: :angry:

pzdr
Grzecho

#573 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 02 lipiec 2009 - 18:26

Witam serdecznie,

probuje lowic bolenie na Menie w Niemczech. Ta rzeka to najzwykljezsy kanal - czyli malo struktury, jednak dosyc szeroka rzeka.
Chcialem sie dowiedziec jak duzo daja w polowie boleni wodery, tym bardziej ze nie wolno lowic na Menie z lodki a duza ilosc miejscowek nie jest dostepna z brzegu.

Pozdrawiam
Tomek

#574 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 02 lipiec 2009 - 18:30

Tomek to zależy ile będziesz mógł w nich przejść :D Bo jak tylko metr od brzegu i wpadasz po pachy to raczej bezsensowny pomysł. Ale jeśli jest odcinek gdzie można przejść spory kawałek to napewno będą pomocne by dostać się do upragnionego miejsca :D Oczywiście odpowiednie podejście ryb na nowym łowisku też bedzie wyzwaniem by ich szybko nie spłoszyć z wyznaczonego miejsca. Ale lepsze niż wodery byłby spodniobuty tak mi się przynajmniej wydaje.

#575 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 02 lipiec 2009 - 19:13

Ciezko mi ocenic sytuacje. Zalezy to od miejsca - w samym centrum nie ma co z spodniobutami/woderami startowac bo bedzie wlasnie tak jak mowisz.

#576 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 lipiec 2009 - 19:48

Redzi ma rację. Lepsze od woderów są butospodnie, ale jak nie masz doświadczenia w brodzeniu musisz uważać bo można stracić życie. W przypadku dzikiej rzeki jak Wisła doświadczony wędkarz który umie czytać wodę jest w stanie ocenić gdzie jest głęboko, gdzie płytko. W przypadku kanału który ma równe dno i nurt może to okazać się trudne tym bardziej że w kanałach jest przeważnie stała głębokość i woda już przy brzegu nie nadaje się do brodzenia. Mi czasami udawało się na Wiśle dojść z brzegu do przykos, ale to spore ryzyko i trzeba wiedzieć jak to robić. Pomocny okazuje się kij którym można sądować dno.
pozdrawiam
W

#577 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9550 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 lipiec 2009 - 20:11

Ten troszkę już zaległy, czerwcowy. Ale za to pierwszy, złowiony na cykadę. Przynęta produkcji @Smaczka, zapodana według wskazówek @kuzyna.
Cholera na początku myślałem, że sumka podhaczyłem a tutaj tylko takie cuś
.

Załączone pliki



#578 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 02 lipiec 2009 - 20:17

Właśnie w tym wątku chodzi o takie cuś :lol: .Gratulacje :D.

Mnie dziś jeden gość wkurzył nad wodą,nr. warszawskie :wacko:.



#579 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 02 lipiec 2009 - 20:42

Dzis od Tomka doszly do mnie gumki RH 8 i 10. Z ciekawoscia skoczylem na sluze by troche poczesac wode. Dwa ataki po zasiegiem rzutu.Tak jak tomek napisal rzeka MAIN to jeden wielki kanal i wogole takiemu amatorowi jak mi ciezko zlokalizowac ryby.Na przyborze mialem miejsce gdzie bily nawet w najwiekszym sloncu a teraz nic. Wybralem 3 miejscowki co byscie mogli polecic abym poswiecil szczegolna uwage? Jaz(sluza) z ktorego nawet moge lapac, Laczenia starorzecza i glownego koryta, lacha za filarem mostu. Brak mi slow juz bo na przyborze bolek byl latwiejszy jak lapanie plotek a teraz jakby nagle zniknal.sporadyczne ataki i to strasznie niemrawe.Prosze o pomoc.
zdr

#580 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 lipiec 2009 - 20:49

@Biosteron,
A jak tam u Ciebie bolki na podnieisonym Bugu? Ruszają się? Chociaż dla mnie to teoretyczne pytanie, w ten weekend nad Bug nie wpadnę...

Wybieram się za do Wrocławia na ślub kolegi. Zastanawiam się, czy przedłużyć sobie weekend o jeden dzień w poniedziałek, tak żeby w niedzielę wieczorem spokojnie połączyć leczenie kaca z machaniem na Odrze za boleniami. Ostatnio we Wrocławiu miałem nawet efekty, i to w samym centrum, które zawsze wcześniej ze spiningiem zupenie omijałem. Ale czy przy obecnej powodzi ma to w ogóle sens? Na imgw.pl podają że wszędzie w okolicy przekroczony jest stan alarmowy. Zastanawiam się co robić, bo szkoda mi trochę tego dnia urlopu. Może ktoś coś poradzi?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych