Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

St.Croix Legend Elite

blank st.croix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 22 luty 2010 - 11:00

Fatso,
handlowcy z corona fishing w Warszawie mają St.Croix LEC96MHF2 9'6 (MH, Fast, cz. 2, 8 – 17lb, 3/8 – 1oz., 5.7 oz.). :D


#42 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 luty 2010 - 12:12

Kontakt nawiązany. Wygląda na to, że jednak zostanę przy Avidzie (tak, jak podejrzewałem)
Pzdr,
Fatso

#43 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 22 luty 2010 - 14:02

Na razie mam plany, związane z Batsonami RX8 (salmon&steelhead).

To ciekawe, chetnie uslusze cos wiecej, RX8 nie mialem przyjemnosci. RX7HS owszem i jestem nadal pod wielkim wrazeniem, to mój ulubiony kij szczupakowy a i suma dzwignal niemalego. Batson tu i ówdzie jest opluwany za chinskosc, ale raczej nieslusznie.

#44 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 luty 2010 - 14:15

Coś więcej o moich planach, czy coś więcej o blankach z tej serii? Jeżeli to drugie, to jeszcze nie mam i nie wiem, ale podobają mi się.
Pzdr,
Fatso

#45 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 luty 2010 - 14:34

Posiadam RX 8 do 3/4oz (9`6 przyciete do 9`3). Fajny, lekki i ciepły uniwersał. Nieźle zapodaje 3cm Sieczka i gumę na 20gr główce. Niezła alternatywa dla Avida do 3/4.

#46 OFFLINE   siacho73

siacho73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Gd.
  • Imię:Sylwek

Napisano 23 grudzień 2011 - 13:57

Witam.Chciałbym prosić kolegów o pomoc w wyborze przelotek.Czytałem kilkakrotnie na tym forum że lekkie blanki(np.5S66LF2)warto uzbroić w tytany,to tak jakby rozumiem.Chciałbym zapytać czy Elitke 66MLF2 oraz 66MF2 warto uzbroić w tytany.Będę zbroił te dwa patyki i nie wiem czy są jakieś racjonalne przesłanki do tego aby pakować taką kasę czy dać sobie siana i zdecydować się na alconity.Czy tytany zrobią rzeczywiście wyczuwalną różnice w wadze i wpłyną na szybkość kija?Mam nadzieję że koledzy z jakimś doświadczeniem w budowie pomogą laikowi.Pozdrawiam :D

#47 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 grudzień 2011 - 14:17

Pewnikiem warto bo zdecydowanie poprawią dynamikę kija.Może zrób mikst np. zwykłe s-6 na szczyt tytany S-6.Przelicz sobie ile wyjdzie, tu masz link
http://www.fishingar...i-s6-tytanowe/.

#48 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 grudzień 2011 - 20:03

Tytany zdecydowanie wpłyną na dynamikę i różnica w wadze w stosunku do innych będzie spora procentowo. Natomiast czy koniecznie ,,najlżejsze wg wielu alco, poczytaj przyklejony wątek o wadze przelotek z kalkulatorem w ręce. Tylko jak tu hardloy LV do SCV zapakować? Wstyd przecie.
@Jozi zdążył dopisać, parokrotnie uzywałem S6 tyle że nie miałem np po 5 szt rozmiaru aby je zważyc. Warte są uwagi.

#49 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 grudzień 2011 - 20:06

Dlatego polecam mu S-6 :D.
Hardloy do scV jak kwiatek do kożucha :lol:.

#50 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 grudzień 2011 - 20:11

A piasłem co nie uchodzi ale jak poważysz. Może ten , no kożuch barwiony pod kolor hardloya :mellow:

#51 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 23 grudzień 2011 - 20:16

Mam s-6 na dwóch kijach. Są super dynamika jak trzeba. Są lżejsze od alconite i hardloyów. Zbieram na RX 8 pod jazie i też go uzbroję w s-6.

#52 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 grudzień 2011 - 20:53

Jedyna co mi przeszkadza w S6 to rozmiarówka, nie zawsze pasuje koncówka LV10, L8,L7,L6. Do niektórych wolałbym LV8,LV7,LV6 i trzeba szukać innych.

#53 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 grudzień 2011 - 21:53

Mam MF z elite w wersji 7 stopowej (210 cm).
1 czesc.
Uzbrojony jest w komplet tytanow.
Gdybym mial zbudowac ten kij drugi, trzeci czy nawet 5 raz. To by powstal dokladnie tak jak ten co posiadam.

Jesli decydujesz sie na topowy blank to czemu nie byc konsekwentnym do konca i nie zrobic go na tytanach ?

Wiadomo, jest kwestia finansow. Ale nie wiem ile St Croix Elitow bedziesz budowal w najblizszych latach i jak bardzo zalozenie tytanow odbije sie na Twoim budzecie. Natomiast na pracy kija odbije sie z pewnoscia

Pozdrawiam

Guzu



#54 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 23 grudzień 2011 - 22:14

66MF to już kawał kija, więc jak ci kaski nie wystarczy to zbroj go na alconite (lub SIC w standardowych ramkach)a na tytany zostaw do tego lżejszego 66MLF :unsure:
P.S. dlaczego decydujesz się na blanki 2-częściowe, bież w 1-części to tylko 198cm (z transpotrem nie ma problemu a po co obciążać blank łączem) :unsure:

#55 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 grudzień 2011 - 22:18

O widzisz Tasku, ja nawet nie doczytalem ze to maja byc 2 czesciowki.

Zdecydowanie dobrze piszesz: w tych dlugosciach 1 czesciowki.

A jak nie tytany to zwykle sic.
Poszukaj w zasobach forum tabeli porownawczej z waga poszczegolnych przelotek.

Guzu



#56 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 23 grudzień 2011 - 22:23

Sylwek,no co ty ,chyba ustaliliśmy ,że Elitki zasługuja. :mellow: Ja lece ze swoimi po całości ,no może oszukam na dwóch największych przy 9'pod spina,ale króciaka w całości tytan Fuji i w spiralkę.
P.S
daj znać czy wróciłes ,bo telefon nie aktywny.

#57 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 23 grudzień 2011 - 22:30

troszke o masie przelotek można poczytać tu:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=12992&am p;prevloaded=1&&start=0

#58 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 grudzień 2011 - 01:34

Tak jak radzą koledzy odpuść sobie dwuczęściówki przy tej długości. Sam długo walczyłem ze sobą i swoimi przyzwyczajeniami, ale w końcu zdecydowałem się na jednoskłady (do 7 stóp) i absolutnie tego nie żałuję.
Tytany robią dużą różnicę (mam trzy kije w nie uzbrojone). Miałem okazję machać tymi samymi blankami uzbrojonymi w Alconite i w Ti i naprawdę od 12lb w dół przy kijach sandaczowych i okoniowych Ti to strzał w dziesiątkę i różnica jest DUŻA, potem będziesz żałował, że nie zdecydowałeś się na Ti. Przy mocniejszych to powoli różnica się zaciera, ale zgadam się, że Alconity do Elite to trochę grzech :D Przy długich kijach S&S Ti mogą dać niezamierzony gorszy efekt niż Alconite.

#59 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 grudzień 2011 - 01:39

Przy mocniejszych 12-15lb alternatywą finansową jest połączenie TI Fuji i American Tackle z Nanolite. Wychodzi 250-300zł taniej. Ja mam tak uzbrojonego Phenixa UMBX-S700MH (4+4) jest OK.

#60 OFFLINE   siacho73

siacho73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Gd.
  • Imię:Sylwek

Napisano 24 grudzień 2011 - 08:55

Dzięki koledzy za pomoc.Zapadła nieodwołalna decyzja-TYTANY.Tak jak piszecie ,wół do karety raczej nie pasuje.Z finansami dam radę,najwyżej jedna flaszka mniej pęknie w te święta. Z świątecznymi pozdrowieniami dla całej ekipy JERKBAIT i kolegów forumowiczów serdecznie dziękuję za pomoc :D . :mellow:





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych