Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2281 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 12:02

Szczupom to niewiele rzeczy przeszkadza, oby tylko były :)


Użytkownik filip edytował ten post 03 listopad 2014 - 12:02


#1122 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 listopad 2014 - 12:05

Zero zacisków, krętlików i agrafek, wszystko na węzłach

 

Tak jak pisze Kuba, zero zbytecznych dodatków. Jedynie pętla i streamer - chodzi "rasowo"... W moim przypadku FC i wszystko jasne.  :) Agrafka, krętlik, nawet tych sporych rozmiarów nie przeszkadza szczupakowi na braniu. Jak ma uderzyć to zrobi to... ;)



#1123 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 listopad 2014 - 20:57

Dla mnie tylko tytan :) Jednego (słownie: JEDNEGO KURNA) przyponu używam od samego początku sezonu, nawet się nie zagiął, jest jak nóweczka od razu po zawiązaniu :)



#1124 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 04 listopad 2014 - 08:28

Podaj coś więcej, Alek. Firma lub link do sklepu ;). Używałem Robinson titan wire i był ok, chodz jeszcze nie to czego szukam ale może masz lepszy.

#1125 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 listopad 2014 - 09:00

Używam tego drutu o mocy 25 lb: http://www.aquateko....er_Wire_s/1.htm

Ktoś tu na forum go sprzedawał jakoś przed majówką i się zaopatrzyłem.

 

Wiążę sam, nie używam tulejek zaciskowych, tylko węzłów. Na jednym końcu agrafka, na drugim krętlik i jest git.



#1126 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 04 listopad 2014 - 16:40

Knot2Kinky tak jak wspomniałem najlepszy jaki do tej pory stosowałem, z tym że wychodziło drogo bo za każdym razem muchę wiązałem od nowa i dość szybko mi te 4.5 metra poszło. Chyba trzeba przy tym zostać tylko dodać agrafkę. 

W Polsce dostępny tutaj -> https://www.sklep.br...y-4,6m15ft/563 



#1127 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 08:46

To Knot2Kinky pewnie będzie dobre, tylko trzeba zawiąć agrafkę i po sprawie. :)



#1128 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 05:47

Nie ma se co katowac z wiazaniem przy kazdej zmianie muchy w zimne pozno jesienne muchowanie kiedy palce skostniale a czas aktytywnych ryb krotki. Mala, lekka, agrafka ze stali nierdzewnej spelnia zadanie. Jako fan FC Leader nie polece nic innego bo nic innego nie stosuje. Grubosc na esoxy to 80 i 100 funtow. Przypon o wytrzymalosci 60LB jest juz ryzykiem bo slyszalem to od nie jednej osoby ze nie zawsze ale od czasu do czasu zdarza sie ze zebaty przegryzie. 

Osobiscie FC Leader nigdy mnie nie zawiodl, a dowod ponizej -moj pierwszy musky na muche (chwile pozniej byl nastepny,mniejszy i przypon tez wytrzymal )

20141105_133606_zps1102c610.jpg

 

I mucha...juz zagryziona

20141105_144522_zpsee05b6a0.jpg



#1129 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 05:46

Ten sam FC wytrzymal trzeciego oraz kontakt z kilkoma innymi po ktore wroce w nastepnym roku niestety, bo zima przyszla do nas zbyt wczesniej (w ciagu dnia do-10C a odczuwalna temp. jeszcze nizej, lodu wiecej niz wody :( )

20141109_131602_zpsf454672e.jpg



#1130 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 19 listopad 2014 - 07:33

Nie ma se co katowac z wiazaniem przy kazdej zmianie muchy w zimne pozno jesienne muchowanie kiedy palce skostniale a czas aktytywnych ryb krotki. Mala, lekka, agrafka ze stali nierdzewnej spelnia zadanie. Jako fan FC Leader nie polece nic innego bo nic innego nie stosuje. Grubosc na esoxy to 80 i 100 funtow. Przypon o wytrzymalosci 60LB jest juz ryzykiem bo slyszalem to od nie jednej osoby ze nie zawsze ale od czasu do czasu zdarza sie ze zebaty przegryzie. 

Osobiscie FC Leader nigdy mnie nie zawiodl, a dowod ponizej -moj pierwszy musky na muche (chwile pozniej byl nastepny,mniejszy i przypon tez wytrzymal )

20141105_133606_zps1102c610.jpg

 

I mucha...juz zagryziona

20141105_144522_zpsee05b6a0.jpg

Hej

Opisz, proszę, jak robisz te przypony z zaciskami/tulejkami.

Czy tylko składasz w nich FC i zaciskasz?

 

Z innej beczki: chodzi za mną stripping basket.

Podobają mi się te z tworzywa, ale mają nieprzyjazną cenę.

Z podstawki dla dzieci z IKEA nie chce mi się robić.

Myślałem nad takowym koszu jak masz na fotkach z Wiliam Joseph - daje to jakoś sensownie radę?

 

 

 

pzdr

tomek

 

 

p.s.

Chodzi mi po głowie kosz z linka:

http://linekurv.dk/en/

może byłby ktośc chętny na wspólny zakup celem podziały przesyłki?



#1131 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 19 listopad 2014 - 11:21

Hej

Opisz, proszę, jak robisz te przypony z zaciskami/tulejkami.

Czy tylko składasz w nich FC i zaciskasz?

 

Z innej beczki: chodzi za mną stripping basket.

Podobają mi się te z tworzywa, ale mają nieprzyjazną cenę.

Z podstawki dla dzieci z IKEA nie chce mi się robić.

Myślałem nad takowym koszu jak masz na fotkach z Wiliam Joseph - daje to jakoś sensownie radę?

 

 

 

pzdr

tomek

 

 

p.s.

Chodzi mi po głowie kosz z linka:

http://linekurv.dk/en/

może byłby ktośc chętny na wspólny zakup celem podziały przesyłki?

Miałem kiedyś taki materiałowy koszyk, co prawda nie taki sam jak na zdjęciu ale idea ta sama. Linka się plącze, przy krótkich rzutach jest ok, ale jak chce się machnąć całą linkę to co któryś rzut jest kongo, przy jednych linkach mniej (40+) przy innych bardziej (Outbound). Najlepiej micha z kolcami, ja mam przerobioną z ikei i działa. Ta z linku to jeszcze w miarę normalną cenę ma, choć i tak to sporo za wiadro, które trzepią w chinach za parę dolców. Za podobną, a nawet lepszą cenę jest jeszcze koszyk Visiona. 



#1132 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 19 listopad 2014 - 13:41

Miałem kiedyś taki materiałowy koszyk, co prawda nie taki sam jak na zdjęciu ale idea ta sama. Linka się plącze, przy krótkich rzutach jest ok, ale jak chce się machnąć całą linkę to co któryś rzut jest kongo, przy jednych linkach mniej (40+) przy innych bardziej (Outbound). Najlepiej micha z kolcami, ja mam przerobioną z ikei i działa. Ta z linku to jeszcze w miarę normalną cenę ma, choć i tak to sporo za wiadro, które trzepią w chinach za parę dolców. Za podobną, a nawet lepszą cenę jest jeszcze koszyk Visiona. 

 

Bez kosza do rzutów moją szczupakową #10 w ogóle już łowienia nie zaczynam - szkoda linki. Kupiłem taki http://salar.pl/prod...roducts_id/6328

Cud techniki to nie jest bo musiałem krawędzie "obrobić" drobnym papierem ściernym z nadlewek, które mi dość nieładnie wyglądały i obawiałem się ich kontaktu z linką. Gdy wszystko wygładziłem jest ok. Dobrze jest wyrobić sobie przy ściganiu linki nawyk dołożenia lekkiego ruchu nadgarstkiem - takiego "zawinięcia" po półokręgu - wtedy linka się ładnie układa prawdopodobieństwo, że się w koszu splącze jest minimalne......, choć to też się zdarza. Kolega (doświadczony muszkarz), który namawiał mnie do kupna kosza twierdził, że rzuty będą o 20 % dłuższe i wychodzi na to, że się nie mylił. W lżejszych klasach, gdy zdecydowanie więcej wędruję  kosz mi się nie sprawdził...... wkurza mnie łażenie z wanienką przytroczoną do pasa, przeszkadza mi to.



#1133 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 listopad 2014 - 19:11

Linekurv jest świetny, używam go od ponad roku. Śmiga linka z niego bez najmniejszych problemów.

Sa 2 problemy - nalewa się woda i nalewa się woda :D

W sensie - nie wylewa się sama, trzeba koszyk ręcznie opróżniać.

Druga - to jak zbierzemy falkę nagle mamy przyczepione kilka kilo extra - na skałkach można wyciąć glebę.



#1134 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 19 listopad 2014 - 19:29

Przeciez można zrobić kilka dziurek w dnie i problem znika...

#1135 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 listopad 2014 - 19:31

Wiesz, jak musisz ruszyć taka masę jak moja, to bezwładność....

 

:D

:D


  • ictus lubi to

#1136 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 20:12

Domeldoom, przypony robie rozne i roznie. Do linki full tonace nie dluzsze niz 4 stopy. Lacze wtedy 2-3 stopy sredniotwardego mono 50funtow z niecala stopa fc 80 lub 100 funtow. Do linki intermedium uzywam przyponow dlugosci 4- 5 stop. Zaczynam od 60 lb. Fc- 3 stopy, nastepnie niecala stope 20 lub 30 lb. FC i do tego podobnej dlugosci przypon na zeby . Czesto ten kawalek kiku stopowy zastepuje wczesniej wymienionym kawalkiem sredniotwardego mono (Ande) 50 lub 60 lb. Wiaze to wezlami albright improvment i blood knot. Do agrafki na 80lb stosuje wezel bo z ta gruboscia jeszcze to estetycznie wyglada, do 100lb. zaciski. Do linki plywajacej podobnie tyle ze sam przypon juz dluzszy ale nie przekraczajacy dlugosci kija.
Co do koszyka to niestety trzeba zainwestowac bo ten obecny to koszyk ktory tylko pomaga utrzymywac linke w jednym miejscu. Dobry koszyk musi miec plaskie w miare twarde dno z "odwroconymi kubkami lodow" . Znalazlem taki za $55 na ebay w ...Chinach oczywiscie i chyba zakupie bo wydaje sie lepiej wyprofilowany niz ten Orvisa.
  • Tomasz Dyduch lubi to

#1137 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 19 listopad 2014 - 20:28

Przeciez można zrobić kilka dziurek w dnie i problem znika...

Wręcz przeciwnie.Można brodzić z lekko unoszonym przez wodę koszem i ,jeśli fala nie naleje do niego wody ,łowić długie godziny ..Kosz działa dobrze gdy wnętrze jest suche.Wtedy linka wylatuje prawie bez oporu.

Oczywiscie,i Kuba o tym napisał ,jest kłopot,gdy woda dostanie się do kosza.Trzeba ją jak najszybciej wylać,bo i ciężko ja nosić i linka się do niej klei.Nie zawsze się chce,nie zawsze jest to łatwe .Szczerze mówiąc przydatny byłby wentyl wypuszczajacy wode tylko na zewnatrz :)

Używam też na łódce,a gdy siadam przekręcam kosz na biodro.Gdy stoję jest oczywiscie znów z przodu.Gdy rzucam w różnych kierunkach jest zawsze tam gdzie trzeba.

Darecki 72 - piękna ryba!



#1138 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 21:06

Dzieki Kardi, jako ze byles chyba pierwsza osoba ktory zachwalal krotsze kije na zebacze to dopowiem ze moj 7'11" tez swietnie spisuje sie sie podczas brodzenia. Zdecydowanie latwiej jest wykonac szybki manewr kiedy ryba z nienacka podchodzi pod nogi za mucha.

#1139 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 19 listopad 2014 - 21:33

A jaki model?Chyba pisałeś o sage...

Dla przypomnienia,choć pewnie było,tani i dobry kij na łódkę

 

Załączony plik  IMG_8651.JPG   45,82 KB   8 Ilość pobrań Załączony plik  DSC02486.JPG   37,79 KB   8 Ilość pobrań

 

Ostatnio użyty jesienią na szkierach http://jerkbait.pl/b...ng-na-leniucha/



#1140 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 22:11

Tak, pisalem o Sage L Bass II bo mialem go w reku i przymierzalem sie do jego kupna tyle ze cena byla dosc zaporowa a na rynku wtornym kijow tych tyle co na lekarstwo. Nie bylem tez do konca przekonany czy ta dlugosc bede lubial, mowiac krotko za duzo kasy na jakies doswiadczenia. Bylem bliski zakupu tego Ross'a ale w ostatniej chwili znalazlem w BPS 4 czesciowy kijek Withe River Heat 10wt. Na przecenie ze $150 na $75 wiec go nabylem tym bardziej ze recenzje ma naprawde b. dobre. Z linka Rio Outbound Short 10wt. rzuca jie przyjemnie a w dolniku "miesa" na tyle ze gotowy jestem na walke nawet z 60 calowym zebatym☺.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych