Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na klenie - jazie, jaki blank wybrać?

jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
939 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 czerwiec 2010 - 11:40

Zgodzę się, blanki phenixa to rewelacja. Niesamowita czułość i cięcie. No ale to inna półka cenowa.

#182 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 13 czerwiec 2010 - 13:10

Nie chcę inwestować w tego kija za dużo kasy bo sam nie wiem jak często będę go używał, generalnie łowię na muchę i raczej się to nie zmieni, zwłaszcza po wczorajszym dniu :mellow:
Strugam też wobki , a ostatnio wystrugałem serię maluchów i byłem zaskoczony ich łownością, ale niestety największe rybki nie dały się wyjąć , po prostu się wypinały.
Kupię tego batsona i uzbroję go na lekko. A jak dalej będzie za sztywno , to kupię jedenastostopową muchówkę i zrobię spinoklucha.


#183 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 19 sierpień 2010 - 12:28

Proszę o jakieś wskazówki odnośnie blanku kleniowo-jaziowe łowienie...blank musi być szybki..cięty...z głębszym ugięciem..do wobków 2-3cm...może coś poradzicie..chce coś zmontować a przed wizytą w pracowni może ktoś poradzi coś fajnego.
:D

#184 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 19 sierpień 2010 - 12:41

Lamiego Certified Pro XSH 114 2LL, czyli 2,9/8 lb/3-10 doradzam bez wahania.
Sporo o nim w artykule o jaziokleniowych wędkach z cyklu Rodbuilderzy prezentują.
Co mogę o nim powiedzieć? Szybki, cięty, z głębszym ugięciem, do wobków 2-3 cm...

#185 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 19 sierpień 2010 - 12:51

Witam,

Jest taki nowy blank Batsona z RX8 XST1142F lub odpowiednik z RX7. Do dyspozycji są również Talony 100MLXF2 ze wszystkich 3 grafitów.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#186 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 19 sierpień 2010 - 12:54

Oh yes!!! Dobra rzecz!
Odnosiłem się do Lamiglasa. Ten Batson może też być fajny. Z tym, że Lami jest bardziej szczytowy w ugięciu i jakoś tak ... fajnie nim sie rzuca.
Batson wg. opisu jest mod/fast, a Lami - fast (korekta: Lami też jest opisany mod/fast, ale przynajmniej od Batsonów RX-7 jest bardziej szczytowy).

Zdaje się, że XMG o tych parametrach jest bardzo cacy. Zapewne, natomiast Certified'a mam, znam i wiem, że jest fajniutki.
Pzdr

#187 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 19 sierpień 2010 - 14:18

Dokładnie o tych blankach myślałem...Brałem pod uwagę Lami do 10g 4-8lb gdyż mam model do 21g 12lb i bardzo fajnie lub batsona rx8 ... trafione Panowie w samo sedno :D wiec jedynie pozostaje mi udać się do pracowni i zamawiać :mellow:

#188 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 20 sierpień 2010 - 08:37

Ten lami jest sporo wolniejszy od nowego batsona, jak lubisz bardzo szybkie kije to proponuje zobaczyć również talona z itm.

#189 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 09:42

Jak ma być żlyleta to jest jeszcze phenix FX902-2-B, 8lb, 3/8oz. Piękny blank, jest cięty niesamowicie, szybki. Ja osobiście wolę na kleniuchy wolnijesze, miałem tego lamiglasa 8lb, z czystym sumieniem mogę polecić :D .

#190 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 10:08

Musi być ostry cięty kijek..Myślę poważnie o batsonie rx8 w następnym tygodniu odwiedzę FC i coś wybiorę . dzięki za wskazówki :D

#191 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 20 sierpień 2010 - 10:32

Ojej, no taki superostry to ten Certified rzeczywiście nie jest.
Jak dla mnie cięty akurat na tyle, ile powinien być kijek 8 lb do woblerów, wirówek.
I jeszcze - z czegoś trzeba rzucić tym 2-3 cm woblerkiem, Lami się już nieźle ładuje.
No i temat żyłki - jak szukasz superostrego, a używasz żyłek 0,14 - 0,16, to bym raczej celował w 8, nie 10 lb; a właściwie dolnej granicy tego zakresu bym się przyjrzał, i z rodbuilderem (i użytkownikami danego modelu) skonsultował, jak to wygląda w przypadku konkretnego blanku.

#192 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 20 sierpień 2010 - 10:55

ja łowię XST1143F (ciężej) i lekko IST1141F. Tym IST mimo jego miękkości i opisu jako moderate bez problemu zacinam sandacze, o kleniach czy jaziach nie wspomnę. Lamiglasem miałem okazję połowić, jak i talonem. Bardzo różne blanki. Bardzo szybki jest St. Croix chyba avid. Samą charakterystykę blanku można zmienić poprzez uzbrojenie. Dlatego jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia wędki nad wodą to od tego bym zaczął, no chyba że dokładnie wiesz czego chcesz. A, żaden z ww blanków nie jest kołkowaty no może poza avidem (który wg mnie jest niedoszacowany) - ale to tylko moja ocena.

#193 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 20 sierpień 2010 - 13:00

pablom! A ten Batson XST1142F fajny? Czy on jest taki raczej dookoła się gnący, czy też ku szczytowi nieco przesunięty, jak (moim zdaniem) Certified Pro?

Czy może jest to po prostu szybsza wersja IST1142F?

Pzdr,
Fatso

#194 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 13:36

No to pojawiają się wątpliwości co do konkretnego blanku..każdy ma jakieś doświadczenia i wysuwa wnioski..Osobiście łowiłem IST1142F i to nie jest to...Blank fajnie prowadzi rybkę, ładnie pracuje pod obciążeniem jednak dla mnie ciut za mało finezyjny... łowiąc na wobki 2-3cm lekkie jaziówki kijek sobie dobrze radził ale brakowało mi w nim tego szczytu..wydaje mi sie że rx8 4-8lb był by bardziej dostosowany do tego łapania..aczkolwiek nic nie zarzucę ww rx7...jeśli rx8 jest szybszy to będzie to najtrafniejszy wybór . takie jest moje zdanie

#195 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 20 sierpień 2010 - 15:28

pablom! A ten Batson XST1142F fajny? Czy on jest taki raczej dookoła się gnący, czy też ku szczytowi nieco przesunięty, jak (moim zdaniem) Certified Pro?

Czy może jest to po prostu szybsza wersja IST1142F?

Pzdr,
Fatso


Zupełnie inny charakter, dużo bardziej szczytowy. Jak chcesz pomacać to wpadnij do mnie albo jakiegoś rodmakera.

#196 OFFLINE   dawm84

dawm84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 sierpień 2010 - 10:33

Autorze - weź pod uwagę jeszcze Lamiego XMG 1142 LL - wbrew opisowi (mod/fast) - bardzo szybki i cięty kijek. POLECAM z czystym sumieniem.

#197 OFFLINE   BACIAR

BACIAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 25 sierpień 2010 - 10:00

Witam ,

Jeśli i klenie i jazie i cięty blank to polecam Talona ITM 10'0-MLXF2. Jest szybki , finezyjny i ma zapas mocy. Są tacy co zbroją go nawet pod bolenia. Klasa blank - oczywiście moim skromnym zdaniem. Wg mnie doskonały pod ten większy kaliber jazi i kleni.

Pozdrawiam
Piotr

#198 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 sierpień 2010 - 11:48

Witam serdecznie,
podczas rozglądania się za mocniejszym i szybszym (niż przeważnie tu polecane)kijem na klenia (jaź u mnie praktycznie nie występuje, a boleń trafia się przy polowaniach na klenia rzadziej niż szczupak) trafiłem na allegro na aukcję http://allegro.pl/sh...item=1196696491.

Szczerze mówiąc nie jestem obeznany w temacie wędek z wyższych półek, więc prosiłbym o opinie o wędce z linku. Zdaję sobie sprawę, że w terenie pewnie nikt jej nie używał, ale może na podstawie opisu ktoś doda coś ponad to co napisał sprzedający.

Te 500zł to jest taki maks moich możliwości, więc wędki z pracowni raczej odpadają (pytałem i zaczynają się od 750zł).
Będę wdzięczny za pomoc.


#199 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 27 sierpień 2010 - 12:23

Wędki rzeczywiście nie znam, nie wiem na ile Anos kiedys i dziś to to samo.
Może napisz do sprzedającego gdzie, co, na co i jak chciałbys łowić, może jeszcze o jakieś właściwości jakich od kija oczekujesz.
Spytaj o możliwość zwrotu (nieużywanej), gdyby Ci nieodpowiadała na sucho (choć zdaje sobie sprawę, że to czasem trudno ocenić, no i trzeba ponieść koszty wysyłki).
Kupowanie wędki na odleglość to niestety spore ryzyko, że to nie będzie to czego oczekiwaliśmy (sam kilkukrotnie tego doznałem, choc miałem też trafione zakupy:))

#200 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 sierpień 2010 - 12:45

Poprosiłem już o kilka zdjęć pod obciążeniem. Zawsze to coś.
Niestety wyjazd podniósłby cenę o jakieś 250zł, więc odpada.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaź, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych