Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na klenie - jazie, jaki blank wybrać?

jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
936 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:05

Owszem miałem xmg 1142L -słusznie zauważył jeden z kolegów :)

Miałem , ale już nie mam :( 

Nic o blankach blaas ?:)



#462 OFFLINE   Jacosław

Jacosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Jacek

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:09

Moim zdaniem spośród całej trójki prym wiedzie Blaas, później Lami a dalej Batson.

Charakterystyka pracy identycznie uzbrojonych lamiglasa i blaasa będzie bardzo podobna, z mniejszym 'wychylaniem się' tego drugiego. Batson będzie miał lekkie problemy z pięciocentymetrowym woblerem przedzierającym się pod prąd rzeki.
Nie zmienia to faktu, że wszystkich trzech może powstać dobra kleniojaziówka.



#463 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:15

Podobnie jak Daniel uważam iż najlepszym i najbardziej uniwersalnym wyborem z tej trójcy będzie Lamiglas 



#464 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:18

Moim zdaniem spośród całej trójki prym wiedzie Blaas, później Lami a dalej Batson.

 

A czy mógłby kolega troszkę rozjaśnić i uzasadnić ww zdanie?

Może jakieś doświadczenia znad wody?

Ciekaw jestem bo dotychczas docierające do mnie informacje z wiarygodnych (dla mnie) źródeł troszkę się mijały z tym co kolega pisze.



#465 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:21

Ja mam tego Lamiglasa od kol.pablo 208 i mam też Batsona Rx 8 8lb. Według mnie Batson a Lamiglas to zupełnie rużne blanki. Lamiglas jest dużo sztywniejszy,szybszy i czulszy od Batsona ,ale to tylko moja opinia.



#466 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:32

Mam nadzieję , że dobrze służy Darku  :) 

 

Ja najprawdopodobniej powróce do tego blanku :) 



#467 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:39

Powiem szczerze że mi bardzo służy :D ,na początku niemogłem się przyzwyczajić do szybkosci tego kija,ale teraz uwazam że jest to bardzo fajny kij.



#468 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:47

Batson w nurcie klęka pod byle czym. Ale ja go bardzo lubię pod okonia w jeziorze. Jeśli już to raczej 1142.

 

 


 Okonki albo jakaś leniwa rzeczka i łowienie niewielkich ryb daje mega frajdę, pracuję jak muchóweczka.

 

 

Może ktoś machał XMG1142LL 8LBS?



#469 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 styczeń 2014 - 18:44

Grzegorzu pod jazia z kleniowym przyłowem to świetna alternatywa np dla Phenixa o którym pisaliśmy wcześniej  :)



#470 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 11 styczeń 2014 - 00:20

Dobrze Pablo pomyśl nad tym SLF10010-2. W minimach wychodzi szybka kosa w ugięciu nie ma stanów pośrednich ... stopniowo pogłębiające się ładne pełne ugięcie. Po rzucie szybciej gaśnie od wszelakich konkurentów tychże mocy. Szczyt 1,8 mm w tym module nie będzie poddawał się przynętom stawiającym większy opór.



#471 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 styczeń 2014 - 07:57

 Po rzucie szybciej gaśnie od wszelakich konkurentów tychże mocy. Szczyt 1,8 mm w tym module nie będzie poddawał się przynętom stawiającym większy opór.

A może kilka słów jak obsługuje wobki 2-3 cm czyli 1-3g ? W sensie zasięg,- bo to że szczyt pod nimi nie klęknie to już wiemy ;)

Co do tego, że górny zakres cw w Krzyśkowych kijach jest najczęściej poprawnie opisany to już zdążyliśmy przywyknąć.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 11 styczeń 2014 - 07:58


#472 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 styczeń 2014 - 09:47

A może kilka słów jak obsługuje wobki 2-3 cm czyli 1-3g ? W sensie zasięg,- bo to że szczyt pod nimi nie klęknie to już wiemy ;)

Co do tego, że górny zakres cw w Krzyśkowych kijach jest najczęściej poprawnie opisany to już zdążyliśmy przywyknąć.

Akurat ten F 10lb to rzuca i 18g bez problemu. 1-3 gramy (ze względu na opisany wyżej szczyt) nie są chętnie obsługiwane). No i ma prawie tyle mocy co 12lb+ CD Exclusive do 18g.



#473 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 09:52

Akurat ten F 10lb to rzuca i 18g bez problemu. 1-3 gramy (ze względu na opisany wyżej szczyt) nie są chętnie obsługiwane). No i ma prawie tyle mocy co 12lb+ CD Exclusive do 18g.

W 100% potwierdzam.



#474 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 11 styczeń 2014 - 10:44

Jeżeli chodzi o gramatury 1-3g to do tego z blaasow jest 6lb. Dla f-ki 10lb. 2,5-3g to minimum,góra do 16-18g.Ja łowię swoim (slf10010-2) jazi/klenie na wobki3-5cm i bolki na na przecinaki 5-7cm (7-12g).Jest czulszy i o wiele szybszy niż rx7 12lb. (którym robiłem to wcześniej).



#475 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 styczeń 2014 - 10:48

Panowie a co to znaczy "nie chętnie obsługiwane", można prosić o rozwinięcie tego stwierdzenia. Czy da się rzucić , ale bez komfortu? :) . Czy rzuty  to tragedia i rozpacz :( . Pytam bo przymierza się do tego kija , jako uniwersał  kleniowo - boleniowy.                   Widzę że się trochę spóźniłem z pytaniem i kolega częściowo już odpowiedział.


Użytkownik pisarz edytował ten post 11 styczeń 2014 - 10:51


#476 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 styczeń 2014 - 11:00

Tak czytam ,analizuję......Wygląda na to że lamiglass i blass mają bardzo podobną prace. Skoro tak ,to po co przepłacać :) Teraz pytanie , który waszym zdaniem  zdaniem jest sztywniejszy ? Szybszy ?

Lami byl super , ale wobkami 2cm rzucało sie śrenio nie ładował odpowiednio :( Jeśli Blaas jest sztywniejszy to chyba mi nie podejdzie ....



#477 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 11 styczeń 2014 - 11:04

Kolega napisał że będzie wobami 2-5 cm chlastał. To 3 metrowy blank który cały pracuje przy wyrzucie wiec na cienkiej żyłce z pewnością poleci nawet gramowy wabik. Można go ubrać w trochę cięższe przelotki np alpsa s-6 i bedzie się głębiej bujał. Przy takim łowieniu ważne jest aby blank nie kucał przy prowadzeniu przynęty w silnym nurcie i dobrze było czuć co się z nim dzieje tam pod wodą a 5 cm to już sporo choć moje 2,5 cm grochy DR potrafią też dobrze napiąć żyłkę w czeluściach nurtu.

 

Jakieś 2 lata temu łowiłem batsonem 2,9 rx 8 do 21 gr i z żyłką 0.12. Wabiki skrajnie małe do 2,3 cm. Dawał sobie rade tylko trzeba było lżej ustawić hamulec. Był ubrany w alconity w ramkach v na starcie i dobrze nim miotało się nawet przy małych wobkach. Kumpel złożył ten sam blank na minimach i raczej nie rzuciłbym nim tak samo moimi pchłami.

 

Warto tez pomyśleć nad SLM1008-2 ubrać w minimy nie szukać miodu po forach i iść łowić.


Użytkownik Forecast edytował ten post 11 styczeń 2014 - 11:21

  • wildriver i skippi66 lubią to

#478 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 styczeń 2014 - 11:38

 

 

Warto tez pomyśleć nad SLM1008-2 ubrać w minimy nie szukać miodu po forach i iść łowić.

Święte słowa  :)  A co myślisz o F-ce 10lb 3.05 ?  



#479 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 11 styczeń 2014 - 11:46

Bierz SLM1008-2 najwyżej będzie na mnie ;) i jazie Ci nie będą spadać jak się zagapisz ;) Więcej nie pisze bo znów Ci się namiesza w głowie. Najlepsze są proste rozwiązania.



#480 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 20:29

Kuba widziales Blasa 10lb u mnie, przynasz, ze to nie jest kij do wobkow tych najmniejszych. Nawet Twoje grochy, 2.5cm ciezsze nie ladowaly go dobrze. Mom zdaniem to konstrukcja typowo kleniowo-boleniowa na duza rzeke i wieksze przynety. Ani F ani XF 10lb do malych gramatur sie nie nadaje, co innego moze byc z M jak zauwazyles, wiec to jest juz lepszy kierunek wyboru.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaź, kleń