Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na klenie - jazie, jaki blank wybrać?

jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
931 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 16 marzec 2014 - 21:08

Pablo czemu niestety, bo też jestem ciekawy opinii o tym blanku, jak on się zachowuje podczas wędkowania?

Kolego chwilowo nic nie powiem mam goly blank i czeka na uzbrojenie ... na sucho wydaje sie fajna kosa boleniowa ....

Puki co tyle mogę powiedzieć...

 

Pozdr



#542 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 09:29

Witam,

 

Czytają to forum coraz bardziej przekonuje się żeby zrobić sobie wędkę zwłaszcza, że nie mogę znaleźć nic seryjnego co spełniałoby moje oczekiwania.

Doszedłem również do wniosku że chęć posiadania wędki z pracowni jest zaraźliwa.Na początek jednak bez szaleństw z wiadomych względów.

 

Blank jaki wybrałem to taniutki kleniowo-jaziowy Batson DSS1142. Stoję teraz przed wyborem przelotek i tu moje pytanie, czy warto zbroić ten blank w droższe przelotki?

 

Nie będę używał plecionki więc wymyśliłem sobię, że wystarczą mi takie przelotki jak Alps s6 zirconium. Co o tym myślicie? Czy jednak Fuji to Fuji i długo długo nic.

 

Pozdrawiam.



#543 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 09:34

Jeśli to ma być kij do lekkich zastosowań to ja uzbroiłbym go w PB Minimy Tich. Minimalnie droższe ale lżejsze i nie obciążające zbytnio blanku. Myślę, że różnica cenowa nie przekroczy 25zł na całym komplecie.


  • Guzu lubi to

#544 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 09:41

Dzięki Żbiku, orientujesz się może jaki byłby koszt wykonania takiej wędki na tych przelotkach i korku bez żadnych udziwnień. Sam też dałbym radę to zrobić ale wolę zdać się na jakiegoś roduildera.

 

Co do kija to rzeki Lubelszczyzny od Wisły przez Wieprz i Tyśmienice aż do Bugu no i wiadomo przede wszystkim kleń i jaź.



#545 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 15 listopad 2014 - 10:20

 Z 600-700zł, jak chcesz taniej to pomyśl nad PB Minimy Hard Chome. Też są lekkie i sporo tańsze od Tich. Miałem ja na MHX St1262 i grało to fajnie :P


Użytkownik mako150 edytował ten post 15 listopad 2014 - 10:22

  • tyka3 lubi to

#546 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 listopad 2014 - 10:27

Jeśli chcesz bardzo tanio komplet minim tich to zapraszam na priv
Mam zestaw do wyjścia
Zdjety z wedki, która zmieniła przyodzienie

#547 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 10:28

Dzięki cena do przełknięcia teraz tylko znaleźć pracownię:-)



#548 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 10:30

Poszukaj lepiej na forum kogoś z Twojej okolicy, kto montuje kije. Jest kilku, kilkunastu rodbuilderów na forum, od których niektóre pracownie mogłoby sie wiele nauczyć ;)


  • Mr.Happy lubi to

#549 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 15 listopad 2014 - 10:35

.


Użytkownik apioo edytował ten post 15 listopad 2014 - 10:36


#550 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 10:41

Poszukaj lepiej na forum kogoś z Twojej okolicy, kto montuje kije. Jest kilku, kilkunastu rodbuilderów na forum, od których niektóre pracownie mogłoby sie wiele nauczyć ;)


co racja to racja :D

#551 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 15 listopad 2014 - 10:41

Alps Zirconium miałem na przezbrojonym kijku i wyglądają ok.Jak cena to priorytet można je rozważyć.Nie wiem jak w stosunku do PB, wyjdzie to porównanie.Co do wagi to nie jestem w 100 % pewien, ale i tak są chyba lżejsze od Alconitów Fuji.

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 15 listopad 2014 - 10:42


#552 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 10:43

PB minima tich a na szczt fuji sic i do roboty :D
te napewno beda najlzejsze

Użytkownik majatony edytował ten post 15 listopad 2014 - 10:45


#553 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 10:49

Dzięki panowie, co do rodbuildera to chyba w Lublinie jest ktoś kto się tym zajmuję. 



#554 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 15 listopad 2014 - 10:52

http://wedki.pl/



#555 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 11:22

http://wedki.pl/


tam tanio raczej nie bedzie :D :D :D
  • Kaszub Bait lubi to

#556 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 11:35

Widziałem ich stronę naprawdę fajne wędki. Ja jednak pisałem że na początek chcę coś taniego wiadomo za 400 zł nic nie złożę ale nie chcę wędki za 1000-1500 zł.

 

Poza tym blank który wybrałem to Batson DSS1142 za 250 zł więc szkoda go zbroić w drogie przelotki skoro i tak łowię klenie tylko na żyłkę.

 

Wybór miedzy Alps s6 zirconium a PacBay minima tich podobno 25zł różnicy więc przy cenie wędki powiedzmy 700zł różnica żadna. Kij ma być typowo kleniowy więc zastanawiam się czy waga przelotek ma aż takie znaczenie.



#557 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 11:41

Koszt wykonania wędki u forumowego rodbuildera to zapewne ok 250-300zł. Mówię o samej robociźnie, czyli montażu rękojeści i przelotek, lakierowaniu itp. Koszt materiałów (korek, uchwyt do kołowrotka, przelotki, blank, zaczep do przynęty itp) to osobna sprawa.

 

Pogadaj z kimś znanym na forum, na pewno sie dogadasz w kwestii uzbrojenia kija. Cały zakup potrzebnych komponentów chłopaki wykonaja tez za Ciebie. Polecam dwóch Rafałów (@Dąbek111 i @skalek-77)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 15 listopad 2014 - 11:42


#558 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 11:48

Ponownie dzięki Żbiku.



#559 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 15 listopad 2014 - 12:12

Witam, te blanki odrobinę podrożały ostatnio w F.C. jest to 290 PLN. chyba, że masz gdzieś taniej. Pracownie policzą sobie myślę ok. 250 zl. za robociznę bez bajerów. Ten balnk to raczej do przynęt typu smużak, wobki nei stawiające duzego oporu, jakieś małe obrotówki bo kolega nic  nie wspomina o przynętach. Osobiście używam dss 1143; do 21 gr., jest to świetny niedoceniany blank na tym forum, uchodzący za miano "taniochy" bo i z tym się spotkałem. Jesłi korek na rekojeść to polecam aglomerat tanszy i bezobsługowy. 



#560 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 12:33

Witam, te blanki odrobinę podrożały ostatnio w F.C. jest to 290 PLN. chyba, że masz gdzieś taniej. Pracownie policzą sobie myślę ok. 250 zl. za robociznę bez bajerów. Ten balnk to raczej do przynęt typu smużak, wobki nei stawiające duzego oporu, jakieś małe obrotówki bo kolega nic  nie wspomina o przynętach. Osobiście używam dss 1143; do 21 gr., jest to świetny niedoceniany blank na tym forum, uchodzący za miano "taniochy" bo i z tym się spotkałem. Jesłi korek na rekojeść to polecam aglomerat tanszy i bezobsługowy. 

 

Cześć spius przynęty to max 6cm rapala ul minnow, 5cm mint papaja, kwiski raster 4,5cm. Najmniejsze to 2,5cm bonito kleń. Myślisz że ten blank będzie za słaby do prowadzenia ich w wiślanym nurcie?

Czytałem gdzieś że ten DSS1143 to tak naprawdę 3-17g więc jak jest z rzucaniem tych najmniejszych 2g wobków?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaź, kleń