Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na klenie - jazie, jaki blank wybrać?

jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
931 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 15 listopad 2014 - 13:28

Koszt wykonania wędki u forumowego rodbuildera to zapewne ok 250-300zł. Mówię o samej robociźnie, czyli montażu rękojeści i przelotek, lakierowaniu itp. Koszt materiałów (korek, uchwyt do kołowrotka, przelotki, blank, zaczep do przynęty itp) to osobna sprawa.

 

Pogadaj z kimś znanym na forum, na pewno sie dogadasz w kwestii uzbrojenia kija. Cały zakup potrzebnych komponentów chłopaki wykonaja tez za Ciebie. Polecam dwóch Rafałów (@Dąbek111 i @skalek-77)

Widzę że robisz fajną przysługę kolegom. Nie pomyślałeś że to wskazówka dla US? W większości pracowni koszt robocizny jest na takim właśnie poziomie przy prostych projektach. I odpada myślenie o gwarancji i problem z wyborem komponentów i zakupem w 5 różnych sklepach. W razie czego masz dokument na wykonany gotowy produkt i tyle cie obchodzi. Takie jest moje zdanie, ale wybór ma każdy :)



#562 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 13:39

Panowie ta wędka nie ma wyglądać tylko spełniać moje oczekiwania co do przynęt i ryb. Nie chcę szaleć z pierwszą wędką myślę że 800 zł to mój maks.

 

Pytałem o te przelotki Alpsa bo wydawały się spoko pod żyłkę poleciliście mi PacBay minima tich więc ok jeśli cena niewiele większa. 

 

Co z tym blankiem czy DSS1143 będzie kompromisem między smużakiem 1,5 cm a 6 cm woblerem typu rapala ul minnow?



#563 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 15 listopad 2014 - 13:56

DSS1142 będzie najlepszym wyborem. 1143 to już jest blank boleniowy pod konkretne wobki.



#564 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 15 listopad 2014 - 22:16

Rozważ też wędkę na blanku Blaas F 2,9m. Mam taki kij uzbrojony w Alpsy . Wędka ładuje się pod swoim ciężarem , ma prawie środkowe ugięcie i jest dość szybka.Wszystko to powoduje że potrafi zaskoczyć swoimi możliwościami wyrzutu.Jednocześnie ma wystarczająco mocy w dolniku.Cena blanku też nie powala.



#565 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 14:51

Złożyłem zapytanie do pracowni zobaczymy jak cenowo wyjdzie ten kijek. Co do tego blanku to jest za drogi na dzień dobry uderzę w tego batsona no chyba, że rodbuilder

poda mi jakieś mocne argumenty co do ciut droższego blanku.



#566 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 16 listopad 2014 - 15:04

A gdzie się odezwałeś ?

#567 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 15:33

Pewnie zaraz dostanę cięgi ale oglądałem program z panem Irkiem Matuszewskim i wydał mi się w porządku.



#568 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 16 listopad 2014 - 15:47

Bo jest w porządku.Po prostu jego wyroby poszły w stronę masowości, często są poprawnie, ale mało innowacyjnie zbudowane jednak są to standardy tej pracowni, na zamówienie można nieco bardziej powymyślać o czym tutaj często się zapomina.Za 800 powinieneś coś tam już ukręcić.Ja też pierwsze kroki tam postawiłem z racji tego programu - reklama fantastyczna ;)


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 16 listopad 2014 - 15:51


#569 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 16:00

Bo jest w porządku.Po prostu jego wyroby poszły w stronę masowości, często są poprawnie, ale mało innowacyjnie zbudowane jednak są to standardy tej pracowni, na zamówienie można nieco bardziej powymyślać o czym tutaj często się zapomina.Za 800 powinieneś coś tam już ukręcić.Ja też pierwsze kroki tam postawiłem z racji tego programu - reklama fantastyczna ;)

 

Widzisz Szymon chodzi o to, że ja z góry założyłem sobie iż pierwsza wędka którą sobie zrobię ma przede wszystkim fajnie łowić. Jeśli różnica w pracy takiego kija od kija seryjnego będzie znacząca to na pewno nie będzie to moja ostatnia wędka na zamówienie.

 

Co do masowości produkcji to myślę że właśnie jest dużo takich klientów jak ja którzy znaleźli odpowiadający im pracą blank a nie chcą płacić po 1000 zł za 40g lżejsze przelotki i jakieś ozdoby więc biorą blank w standardowym wykonaniu.



#570 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 16 listopad 2014 - 16:03

Osiem stówek to wcale nie tak mało. Jakiś czas temu ukręciłem Batsona IST 993F na Alconitach + sic na szczycie, DPS, drewniany insert, korkowy grip,  nieco pokombinowany i wyplatanka za 850 złociszy. Tylko zdaje się wtedy ceny blanków były nieco niższe. W każdym razie da się z pewnością fajną wędkę zrobić w tej cenie i to wcale nie nazbyt oszczędnościowo.

Za IST 1141F czyli kleniojazia zapłaciłem zdaje się podobnie.

Czyli można i to nawet z pewnymi fajerwerkami.



#571 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 16:20

Ja właśnie wybrałem sobie blank pod klenia-jazia DSS1142 mam nadzieję że będzie spoko. Ma obsłużyć kleniowe smużaki i woblery do 5-6 cm w wiślanym nurcie i powalczyć w nim z kleniem 40+.



#572 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 22 listopad 2014 - 19:30

Witam.

 

Planuję zakup nowego kijka pod klenia - jazia i chciałbym się poradzić wobec tego forumowiczów jaką wędkę powinienem zakupić, aby spełniała pewne warunki w komforcie łowienia na micro przynęty od 2cm do 4cm oraz blaszki obrotówki od 0 do 2. Ponieważ łowię na rzece (Odra), zależy mi aby za pomocą tej wędki oddawać jak najdłuższe rzuty powyrzej wymienionymi małymi przynętami smile.png.

A więc moja prośba o proradę jest następująca - na jaką wędkę się zdecydować jaki blank i firma, lub z pośród jakich modeli i firm wybierać kij z przeznaczeniem pod klenia - jazia? Zależało by mi myślę żeby kijek miał ładne ugięcie przechodzące w półparabolę lub aż do dolnika paraboliczne, tym chyba powinny się charakteryzować wędki kleniowo - jaziowe smile.png?

Jaką kwotę trzeba przeznaczyć na tero rodzaju piękny kijek, myślę, że raczej robiony w pracowni i  na jaką pracownię się zdecydować, ponieważ będzie to moja pierwsza wędka z duszą jestem zielony w tym temacie ??? Polećcie proszę na jaką wędkę czy też blank się zdecydować i na jaką sprawdzoną pracownię? Czy w kwocie 1000-1200zł da się zmieścić z tego rodzaju kijkiem smile.png ?

Za wszelkie posty, które będą oparte na waszym doświadczeniu w tych kwestiach z góry bardzo dziękuję smile.png!

Pozdrawiam!!!



#573 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 22 listopad 2014 - 19:33

Tak na szybko:
http://jerkbait.pl/t...i-blank-wybrać/
http://jerkbait.pl/t...jazie-i-klenie/
http://jerkbait.pl/t...od-kleniajazia/
http://jerkbait.pl/t...jazie-i-klenie/
http://jerkbait.pl/t...enia-jazia-kij/

więcej pod
https://www.google.p... jazia&start=10


  • Jack__Daniels i Negra lubią to

#574 OFFLINE   rapa10

rapa10

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 listopad 2014 - 19:34

Znajomy robił coś podobnego nie wiem dokładnie na jakim blanku wiem tylko że robił go w FC i dał za gotowy kij 900 zł



#575 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 19:42

Jak kij na zamówienie to nie lepiej zadzwonić lub podjechac do wybranej pracowni, pomacać rózne blanki i coś wybrać ? Tutaj każdy poleca i chwali swój kijek (i pewno ma rację bo taki własnie mu pasuje) a Ty się tylko zakręcisz :unsure:



#576 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 22 listopad 2014 - 19:53

Jak kij na zamówienie to nie lepiej zadzwonić lub podjechac do wybranej pracowni, pomacać rózne blanki i coś wybrać ? Tutaj każdy poleca i chwali swój kijek (i pewno ma rację bo taki własnie mu pasuje) a Ty się tylko zakręcisz :unsure:

Idąc tym torem rozumowania to w pracowni polecą (jak to w biznesie)to czym handlują i opłaca się sprzedać ;) A tak na poważnie to kolega Spider1987 najbliżej ma do fishingrod.pl - pewnie warto tam zaglądnąć, tym oczekiwaniom sprostają np Batsony 1142F (290cm do 14g) do wyboru w zależności od preferencji czy zasobności portfela w 3 wariantach RX6, RX7, Rx8.


Użytkownik apioo edytował ten post 22 listopad 2014 - 19:56


#577 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 20:01

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 21:54


#578 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 22 listopad 2014 - 22:14

Polecam Blaas  SLF 9610-2 .



#579 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 listopad 2014 - 12:20

blank muchowy wt5-9 zalezy jak bardzo uniwersalny kij chesz mieć . Ja mam na 9 i ogarnia wszystko co plywa w wodzie i wolno łowić do czerwca :P

 

po taki kij zgłosic się trzeba do Wojtka Grocholi Vel Pstragman .

Załączone pliki

  • Załączony plik  yad 3.jpg   14,43 KB   57 Ilość pobrań
  • Załączony plik  yad 4.jpg   14,09 KB   56 Ilość pobrań
  • Załączony plik  yad 5.jpg   13,8 KB   57 Ilość pobrań
  • Załączony plik  yad.jpg   122,14 KB   59 Ilość pobrań
  • Załączony plik  yad 2.jpg   150,51 KB   59 Ilość pobrań

Użytkownik antilag edytował ten post 23 listopad 2014 - 12:25

  • Jozi lubi to

#580 OFFLINE   Zwijadełko

Zwijadełko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 13:00

Ja zamówiłem Batsona 1143-2 na Fuji alconite KR pod większe klenie na Wisłę z małymi bajerami za mniej niż 1000 zł, ot taki prezent pod choinkę. 1142-2 byłby za delikatny łowię klenie nawet 5-6 cm woblerami. 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaź, kleń