Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Dolnik - inspiracje

tech-rb dolnik rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
751 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 13 styczeń 2016 - 09:36

Ten podbierak jest piękny... tytan, boron to tylko metal ;)



#222 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2016 - 10:09

Radek- idźmy dalej-

ten pstrąg to jest dopiero piękny... boron, tytan, podbierak to tylko rzeczy :D


  • Franc lubi to

#223 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:15

Casket:

 

 

 

 

 

jak widać mocowania tytanowe to już za mało, teraz boron na warsztacie

W dobie C&R rybkę się wypuszcza z szacunkiem,ale jelonka ''szesnastaka'' to  można ''pierdykąć'' w komorę... :wacko: .Elementy z boronu świetne,ale inserty z poroża to już trochę za dużo jak na moje oczy.



#224 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:17

zapomniałeś , że zdarza im się gubić koronkę ? ;)


  • DonPablo lubi to

#225 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:24

Szukanie ''zrzutów'' na skalę nawet mini produkcyjną w dobie wygodnictwa...szczerze wątpie <_< .



#226 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:55

W dobie C&R rybkę się wypuszcza z szacunkiem,ale jelonka ''szesnastaka'' to  można ''pierdykąć'' w komorę... :wacko: .Elementy z boronu świetne,ale inserty z poroża to już trochę za dużo jak na moje oczy.

Można wiedzieć po co te manipulacje?

Jakie "pierdyknąć" "szesnastaka"?

Nie zauważyłeś, że grubość tego dolnika wskazuje na ewidentnie pokaźnych rozmiarów poroże?

I na koniec- wiesz co to odstrzał selekcyjny?



#227 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 13 styczeń 2016 - 13:17

Radek- idźmy dalej-

ten pstrąg to jest dopiero piękny... boron, tytan, podbierak to tylko rzeczy :D

 

Oj, to nie pomyłka ;) Nie ma co iść dalej = pstrąg poza konkursem - wiadomo naj, naj... :)



#228 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 13 styczeń 2016 - 13:22

Szukanie ''zrzutów'' na skalę nawet mini produkcyjną w dobie wygodnictwa...szczerze wątpie <_< .

 

Nie raz widziałem ogłoszenia o skupie "zrzutów", kasa chyba też sensowna za kg - więc trochę tego można nazbierać od ludzi. Sam mam dwa w garażu, znalezione przy okazji nad rzeką w zeszłym roku, a ile znajdzie Zbieracz-Szukacz? Podejrzewam, że dużo więcej.

Niekoniecznie więc strzelają... aczkolwiek wykluczyć tego nie można.


  • DonPablo lubi to

#229 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 13 styczeń 2016 - 17:40

 

Podziekowal :)


  • DonPablo lubi to

#230 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 13 styczeń 2016 - 17:42

W dobie C&R rybkę się wypuszcza z szacunkiem,ale jelonka ''szesnastaka'' to  można ''pierdykąć'' w komorę... :wacko: .Elementy z boronu świetne,ale inserty z poroża to już trochę za dużo jak na moje oczy.

 

Niekoniecznie odstrzal, przeciez poroze zrzucaja co rok.



#231 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 styczeń 2016 - 17:49

wie ktoś ile waży uchwyt Andrew's Fishing Flat Face TINY - Double nut ?



#232 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 styczeń 2016 - 17:34

ciekawa modyfikacja ECS

 

Załączony plik  painted_castaway_reel_seat_002.jpg   56,62 KB   36 Ilość pobrań


  • Del Toro lubi to

#233 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 14 styczeń 2016 - 17:40

Niezle zielone ;) 

Kamil twoj ten zestawik? Co to za nitka?

 

Matagi jakies nowosci ostatnio na fejsie pokazywalo, cos podobnego tez u nich widzialem.



#234 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 styczeń 2016 - 18:27

aż tak po bandzie bym nie poszedł ;)



#235 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 styczeń 2016 - 18:39

Można wiedzieć po co te manipulacje?

Jakie "pierdyknąć" "szesnastaka"?

Nie zauważyłeś, że grubość tego dolnika wskazuje na ewidentnie pokaźnych rozmiarów poroże?

I na koniec- wiesz co to odstrzał selekcyjny?

 

Wstrzymaj konie kolego...kto tu kogo zmanipulował i w jaki sposób... :huh: .

A wiesz co to jest prawo do publicznego  wyrażania własnego zdania...

Właśnie z gruboscią insertu związana jest moje zniesmaczenie...z chorego koziołka raczej nie pochodzi...a jeśli chodzi o odstrzały selekcyjne,to przez kilka lat byłem świadkiem praktyk,jak to w naturze wygląda...tam gdzie mieszkałem selekcję robiły wilki...a ''selekcjonerzy'' mieli co wieszać na ścianie...tylko nisko,bo pieruństwo zachaczało o sufit.

 

Koniec offtopa...peace.



#236 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 14 styczeń 2016 - 18:53

aż tak po bandzie bym nie poszedł ;)

 

hahaha a juz myslalem ze sie odwazyles :D 



#237 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 16 styczeń 2016 - 19:13

Wstrzymaj konie kolego...kto tu kogo zmanipulował i w jaki sposób... :huh: .

A wiesz co to jest prawo do publicznego  wyrażania własnego zdania...

Właśnie z gruboscią insertu związana jest moje zniesmaczenie...z chorego koziołka raczej nie pochodzi...a jeśli chodzi o odstrzały selekcyjne,to przez kilka lat byłem świadkiem praktyk,jak to w naturze wygląda...tam gdzie mieszkałem selekcję robiły wilki...a ''selekcjonerzy'' mieli co wieszać na ścianie...tylko nisko,bo pieruństwo zachaczało o sufit.

 

Koniec offtopa...peace.

 

Jeśli nie rozumiesz o co chodzi, już wyjaśniam- zapoznaj się proszę z definicją:

https://pl.wikipedia...a_(psychologia)

najwidoczniej masz jakiś uraz związany z myślistwem lub go po prostu nie lubisz. Twoje prawo. Tam też można spotkać patologie.

To nie jest jednak powód do tego, by BEZ ŻADNYCH DOWODÓW oskarżać ludzi z firmy Casket o nadużycia lub to sugerować.

ZASUGEROWAŁEŚ, że poroże wykorzystane do produkcji tego dolnika może pochodzić z jakiegoś niecnego źródła lub zostało pozyskane w sposób nieetyczny.

Oczami wyobraźni czytelnik widzi biednego, małego koziołka, któremu ktoś odbiera życie, by zrobić sobie wędkę.

By wzmocnić efekt, rozwinąłeś swoje wynurzenia o kolejne przykłady z życia i wyrazy typu "zniesmaczenie". To właśnie manipulacja.

Nikt nie zabrania wyrażania swojego zdania, ale wyrażanie go w taki sposób jest nie fair.

 

To jest wątek dotyczący INSPIRACJI i dla mnie, to co robi Casket jest inspirujące. Dlatego znalazło się w tym miejscu.

Wg mnie, pięknie łączą najnowocześniejszą technologię (boron) z tradycyjnymi materiałami (poroże).

Over.



#238 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 18 styczeń 2016 - 12:13

Jeśli nie rozumiesz o co chodzi, już wyjaśniam- zapoznaj się proszę z definicją:

https://pl.wikipedia...a_(psychologia)

najwidoczniej masz jakiś uraz związany z myślistwem lub go po prostu nie lubisz. Twoje prawo. Tam też można spotkać patologie.

To nie jest jednak powód do tego, by BEZ ŻADNYCH DOWODÓW oskarżać ludzi z firmy Casket o nadużycia lub to sugerować.

ZASUGEROWAŁEŚ, że poroże wykorzystane do produkcji tego dolnika może pochodzić z jakiegoś niecnego źródła lub zostało pozyskane w sposób nieetyczny.

Oczami wyobraźni czytelnik widzi biednego, małego koziołka, któremu ktoś odbiera życie, by zrobić sobie wędkę.

By wzmocnić efekt, rozwinąłeś swoje wynurzenia o kolejne przykłady z życia i wyrazy typu "zniesmaczenie". To właśnie manipulacja.

Nikt nie zabrania wyrażania swojego zdania, ale wyrażanie go w taki sposób jest nie fair.

 

To jest wątek dotyczący INSPIRACJI i dla mnie, to co robi Casket jest inspirujące. Dlatego znalazło się w tym miejscu.

Wg mnie, pięknie łączą najnowocześniejszą technologię (boron) z tradycyjnymi materiałami (poroże).

Over.

 

Miałem nie pisać kolejnych postów,aby rozwijać kolejną dyskusję z Tobą,ale Twoja argumentacja przyczyniła się do tego,że muszę coś naskrobać.

W kwesti manipulacji,to jeśli przyczyniłem się do tego,że swoimi wpisami znegowałem Twoje poczucie estetyki i nastawiłem innych czytających ten wątek do podobnych poczynań...to Serdecznie Przepraszam...,ale w dobie możności wypowiadania się krytycznie na tematy przedstawione przez inne osoby,bez konieczności bycia twarzą w twarz,doprowadza często zbyt emocjonalnych kontr,w kierunku osoby krytykującej i dolepianie do ich wpisów mylnego obrazotwórstwa,co widać już w Twoim ostanim poście...niestety.

W moich wpisach jedynie co zasugerowałem to to,że te ''elementy zwierzęce'' pochodzą od osobników ''dorodnych'' rozmiarów i pozyskanie ich w inny sposób niż wymieniony przeze mnie to raczej mitologia.

Wykożystanie ''elementów zwierzęcych'' w kulturze człowieczej oprócz aspektów czysto użytkowych i estetycznych,miało zawsze jeden istotnych wydźwięk,a mianowicie ukazanie posiadacza owych przedmiotów jako wybitnego łowcę i ''pana panującego nad naturą'' i z tym zawsze będzie się mi kojażył,nawet w ówczesnych czasach,gdy walory użytkowe nie są już tak istotne.

Dla mnie wędkarstwo to harmonia i obcowanie z naturą na jej zasadach i takie inspiracje są poprostu nie strawne.


  • TroutFan lubi to

#239 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 18 styczeń 2016 - 21:55

Miałem nie pisać kolejnych postów,aby rozwijać kolejną dyskusję z Tobą,ale Twoja argumentacja przyczyniła się do tego,że muszę coś naskrobać.

W kwesti manipulacji,to jeśli przyczyniłem się do tego,że swoimi wpisami znegowałem Twoje poczucie estetyki i nastawiłem innych czytających ten wątek do podobnych poczynań...to Serdecznie Przepraszam...,ale w dobie możności wypowiadania się krytycznie na tematy przedstawione przez inne osoby,bez konieczności bycia twarzą w twarz,doprowadza często zbyt emocjonalnych kontr,w kierunku osoby krytykującej i dolepianie do ich wpisów mylnego obrazotwórstwa,co widać już w Twoim ostanim poście...niestety.

W moich wpisach jedynie co zasugerowałem to to,że te ''elementy zwierzęce'' pochodzą od osobników ''dorodnych'' rozmiarów i pozyskanie ich w inny sposób niż wymieniony przeze mnie to raczej mitologia.

Wykożystanie ''elementów zwierzęcych'' w kulturze człowieczej oprócz aspektów czysto użytkowych i estetycznych,miało zawsze jeden istotnych wydźwięk,a mianowicie ukazanie posiadacza owych przedmiotów jako wybitnego łowcę i ''pana panującego nad naturą'' i z tym zawsze będzie się mi kojażył,nawet w ówczesnych czasach,gdy walory użytkowe nie są już tak istotne.

Dla mnie wędkarstwo to harmonia i obcowanie z naturą na jej zasadach i takie inspiracje są poprostu nie strawne.

To co piszesz, to Himalaje hipokryzji i obłudy.

Jeżeli jesteś wędkarzem, to jesteś łowcą i żadna ekwilibrystyka słowna typu "...Dla mnie wędkarstwo to harmonia i obcowanie z naturą na jej zasadach..." tego nie zmienią. Co więcej- ingerujesz w przyrodę NIE na jej zasadach. Możesz starać się co najwyżej łagodzić skutki tej ingerencji np. stosując c&r, jednak ogólnie nie zmienia to stanu rzeczy. Jak następnym razem będziesz chciał harmonii z przyrodą, zamiast wędki weź aparat fotograficzny.

I na koniec- weź się ogarnij z ortografią, bo oczy bolą.


Użytkownik DonPablo edytował ten post 18 styczeń 2016 - 21:56


#240 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2016 - 07:24

Taki sobie czytam i jeśli posiadanie sprzętu z naprawdę z górnej półki czyni z nas konesera, a co za tym idzie autorytet w tej kwestii,to w osiągnięciu tego statutu znaczenie ma jedynie grubość portfela,a estetyka i inne bardziej przyziemne kwestie przestają mieć znaczenie.Hipokryzją jest bez krytyczne podejście do siebie,a nadmierny konserwatyzm i specjalizacja to niestety powolna śmierć.Więc życzę zdrówka Don Pablo.
  • wene lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, dolnik, rękojeść