Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Dolnik - inspiracje

tech-rb dolnik rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
751 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 listopad 2015 - 10:31

Alpsy niby tez metalowe, ale w srodku maja plastykowe nakladki na nozke kolowrotka.



#162 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 listopad 2015 - 10:39

to dokładnie jest w PALMS Egeria,

 

fae0d4f85624d216.jpg

 

podobnie jest w Tenryu Juvia, tylko insert ma jednolitą średnicę

 

attachicon.gif2883a7d76e50.jpg attachicon.giftrout_rings.jpg

 

a co to za kijek ?

Piękny kijek , czy insert ma frez na stopkę ? Na zdjęciu tego nie widać, ale śliczny to jest bez dwóch zdań ,mój to  tylko "hand made " St.Croix Legend Elite 12 lb ,9' :)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 22 listopad 2015 - 10:43


#163 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 22 listopad 2015 - 10:53

tak ma http://jerkbait.pl/t...acje/?p=1777723

 

a to gdzieś kupiłeś taki uchwyt, czy z rozbiórki jakieś ?


  • TOFIX99 lubi to

#164 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 listopad 2015 - 11:12

Kupiłem w Gdańsku u Łukasza Masiaka z Rodmas , są to chińskie uchwyty bodajże firmy Sea Guide ,chociaż mogę się mylić .W tegorocznym katalogu ich nie ma ,ale w tamtym roku przeglądając chyba ich produkty "wpadł mi w oko" i tak się złożyło że odwiedzając Rodmas ,zobaczyłem je ponownie .Zakupiłem trzy sztuki i jeden już zużytkowałem a dwa czekają w kolejce :) Właściwie to nie jest tylko uchwyt bo kupuje się także gustowną "dupkę" ,więc całość wygląda bardzo estetycznie

c81c2c3008501323.jpg


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 22 listopad 2015 - 11:15

  • Paavo lubi to

#165 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 22 listopad 2015 - 11:13

o kurka, to ja też chcę taki na zapas, może jeszcze się trafi jakaś pstrągówka custom :)



#166 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 listopad 2015 - 11:17

o kurka, to ja też chcę taki na zapas, może jeszcze się trafi jakaś pstrągówka custom :)

To tylko "telefon do przyjaciela" pomoże rozwiązać sprawę ") http://rodmas.pl/ :) :) :) ...i dlaczego tylko pstrągówka ? Uchwyt ma jednak ograniczenie bo  jego średnica wewnętrzna to 11 mm i można go rozwiercić w bardzo ograniczony sposób ( ze względu na cienka ściankę w miejscu frezu ) należy  to zrobić bardzo delikatnie ,ponieważ może ulec uszkodzeniu .Na szczęście nie uszkodziłem żadnego a następnym projektem z wykorzystaniem tego uchwytu troszkę zaszokuję, bo zamierzam go użyć do blanku bynajmniej nie pstrągowego tylko troszkę mocniejszego :)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 22 listopad 2015 - 11:32


#167 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 11:56

Artur, problem z rozwiercaniem byłby mniejszy gdyby producent się trochę postarał i dobrał kształt frezu do stopki kołowrotka, a nie poszedł na łatwiznę i sfrezował insert na płasko.



#168 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 22 listopad 2015 - 12:06

Uchwyty Sea-Guide są niezłe pod wględem relacji cena-wykonanie,jedynie mankament to zły klej użyty do sklejenia metalowych elementów do insertu.Posiadam uchwyt tej firmy a'la Andrew's Fishing i po dogłębnym moim przemacaniu rozłożyłem go w rękach bez użycia praktycznie siły na cześci pierwsze,po wszystkim oczywiście skleiłem wszystko pożądnie.



#169 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 22 listopad 2015 - 12:21

puprTWp.jpg

 

Uchwyty w dolnikach Restaffine (zarówno w dzielonych jak i niedzielonych)- są wg mnie i piękne i wygodne i co nie mniej ważne- ciepłe.

Nie rysują stopek kołowrotków dzięki plastikowemu wyłożeniu wnętrza obejmy a jednocześnie przenoszą idealnie sygnały z blanku.

No nie wiem, czego chcieć więcej...

 

 

 



#170 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 22 listopad 2015 - 12:59

Ładny uchwycik w tym patyczku , ale piękniejsza jest ta Team Daiwa :P



#171 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 listopad 2015 - 13:04

Artur, problem z rozwiercaniem byłby mniejszy gdyby producent się trochę postarał i dobrał kształt frezu do stopki kołowrotka, a nie poszedł na łatwiznę i sfrezował insert na płasko.

No właśnie całkiem na płasko nie jest .Frez jest dobrze dobrany i kołowrotek "jest zabetonowany" :)

1b337df918426606.jpg


  • Paavo lubi to

#172 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 13:11


 

Uchwyty w dolnikach Restaffine (zarówno w dzielonych jak i niedzielonych)- są wg mnie i piękne i wygodne i co nie mniej ważne- ciepłe.

Nie rysują stopek kołowrotków dzięki plastikowemu wyłożeniu wnętrza obejmy a jednocześnie przenoszą idealnie sygnały z blanku.

No nie wiem, czego chcieć więcej...

 

Można powiedzieć, że właściwie niczego bo to naprawdę fajny uchwyt. Ma jednak kilka dronych, choć często niewiele znaczących wad. Jeśli np. stopka kołowrotka będzie odrobinę za krótka, to uchwyt nie będzie dobrze trzymał. Z kształtem foregripu też nie można zaszaleć, bo średnica jest dość spora i wymusza właściwie takie dość proste rozwiązanie.



#173 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 13:16

No właśnie całkiem na płasko nie jest .Frez jest dobrze dobrany i kołowrotek "jest zabetonowany" :)

1b337df918426606.jpg

Aaa,  no to pole do ewenualnego poprawiania otworu jest, bo na zdjęciu Kamila jest sfrezowany na płasko.



#174 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 listopad 2015 - 13:32

Aaa,  no to pole do ewenualnego poprawiania otworu jest, bo na zdjęciu Kamila jest sfrezowany na płasko.

Pole jest ale trochę ograniczone , myślę że do średnicy 13  mm to absolutny max i według zaleceń Łukasza trzeba to robić delikatnie ,rozwiercać ręcznie a jak już w wiertarce to na wolnych obrotach i "wstecznym" biegu. Ja robiłem to ręcznie i udało mi się spasować trzy sztuki bez strat :). Wklejony na blank klejem który pracuje uchwyt nie będzie narażony na ewentualne zniszczenie nawet przy potężnych siłach bo klej zapracuje i odcinek oddziaływania jest bardzo mały około 9 cm ,więc nie występuje jakieś ekstremalne ugięcie :)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 22 listopad 2015 - 13:32


#175 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 22 listopad 2015 - 13:33


Można powiedzieć, że właściwie niczego bo to naprawdę fajny uchwyt. Ma jednak kilka dronych, choć często niewiele znaczących wad. Jeśli np. stopka kołowrotka będzie odrobinę za krótka, to uchwyt nie będzie dobrze trzymał. Z kształtem foregripu też nie można zaszaleć, bo średnica jest dość spora i wymusza właściwie takie dość proste rozwiązanie.

 

Możesz mi wyjaśnić o co Ci chodzi w tym wpisie?

 

Może mniej interesuje mnie część "Z kształtem foregripu też nie można zaszaleć, bo średnica jest dość spora i wymusza właściwie takie dość proste rozwiązanie", bo nigdy nie zamierzałem "poprawiać" zawodowców z tej manufaktury, jednak dalsza  wypowiedź: " Ma jednak kilka dronych, choć często niewiele znaczących wad. Jeśli np. stopka kołowrotka będzie odrobinę za krótka, to uchwyt nie będzie dobrze trzymał " to już chciałbym zrozumieć dokładnie.



#176 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 listopad 2015 - 13:40

Możesz mi wyjaśnić o co Ci chodzi w tym wpisie?

 

Może mniej interesuje mnie część "Z kształtem foregripu też nie można zaszaleć, bo średnica jest dość spora i wymusza właściwie takie dość proste rozwiązanie", bo nigdy nie zamierzałem "poprawiać" zawodowców z tej manufaktury, jednak dalsza  wypowiedź: " Ma jednak kilka dronych, choć często niewiele znaczących wad. Jeśli np. stopka kołowrotka będzie odrobinę za krótka, to uchwyt nie będzie dobrze trzymał " to już chciałbym zrozumieć dokładnie.

Odpowiem za kolegę bo mam już spore doświadczenie z tymi uchwytami i co do fore to zgoda , zaszaleć nie można bo tak jak DPS rozmiar 17 uchwyt ma wyjściową średnicę 25 mm  ...no chyba że założymy go odwrotnie to wtedy ..."hulaj dusza piekła nie ma " co do obaw że stopki "będą za krótkie" no to wtedy taka stopka kołowrotka musiałaby mieć jakieś 55 mm to wtedy jest takie zagrożenie bo gwint się skończy i nie będzie dociskał stopki .Jednak dzięki inżynierom stopki są robione w jakimś tam standardzie i mają długość  62-63 mm i gwint jest właśnie tak umiejscowiony że pierścień dociska dokładnie stopkę. Dotyczy uchwytu Sea Guide !

Sorry koledze chodziło o uchwyt Restaffine  i tak się składa że też mam spore doświadczenie jeżeli chodzi o Rastka .Z fore to zaszaleć nie można ,średnica 25 mm obliguje do zrobienia takiego fore ,długość to już inna sprawa , minimalna to 30 mm bo tak długi jest gwint na tulei , maksymalna to już zależy od inwencji , w standardzie 69  mm nie ścinając ani nie przedłużając niczego ale można ją przedłużyć tak jak ja to zrobiem i uzyskałem fore 80 mm. Co do gniazd to jak już pisałem w swoim wątku ,uchwyt domyka standardowe stopki zarówno Shimano jak i Daiw o długości stopki 62 - 63 mm ,jak ktoś ma inną długość stopki to niestety musi poszukać inny uchwyt

 

Shimano

 

a0f16dc67a4656b8.jpg

 

Daiwa

 

def5f5425ed5335e.jpg

 

Przedłużony Fore do 80 mm

 

59ffa4fe5f63d9ad.jpg


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 22 listopad 2015 - 14:21


#177 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 14:03

Artur, jeśli ze standardową stopką pierścień dociskający dochodzi prawie na styk z insertem, to ma jeszcze możliwość dociskac dalej  ?


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 22 listopad 2015 - 14:06


#178 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 listopad 2015 - 14:28

Artur, jeśli ze standardową stopką pierścień dociskający dochodzi prawie na styk z insertem, to ma jeszcze możliwość dociskac dalej  ?

Standardowe stopki Shimano i Daiw dociska "na beton" Pierścień jest też elastyczny i w Daiwach które są troszkę szersze minimalnie się spłaszcza i dociska stopkę , Shimano są troszeczkę węższe ale uchwyt mimo to trzyma je rewelacyjnie. Nie ma możliwości dociśnięcia dalej , pierścień dochodzi na styk i kołowrotek siedzi na beton i to mi się podoba bo w Fishing Andrews jest spora szpara która koszmarnie wygląda



#179 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 14:49

Właśnie, długość drogi pierścienia dociskającego ograniczona jest długością insertu. Fajnie, że ze stopkami standardowymi tak ładnie pasuje. Wydaje mi się, że stopka 60 mm może być już za krótka, ale może nie ma takich zbyt wielu :)



#180 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 22 listopad 2015 - 15:29

Właśnie, długość drogi pierścienia dociskającego ograniczona jest długością insertu. Fajnie, że ze stopkami standardowymi tak ładnie pasuje. Wydaje mi się, że stopka 60 mm może być już za krótka, ale może nie ma takich zbyt wielu :)

Takie stopki są w starych czarnuchach Aero w małym rozmiarze i np: w uchwycie Sea-Guide SWS nie było możliwości założenia takiego kołowrotka (dokładnie modelu 1010).Po dokręceniu na maks,stopka dalej była bardzo luźna.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, dolnik, rękojeść