Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Pytanie o zakladnie omotki na zlaczu wedki

tech-rb omotka nici

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 05 luty 2012 - 17:33

Prawda, są takie złącza, gdzie jest grubo, najczęściej jest to w korespodencji z częścią męską. Kiedy, dół ma grubą ściankę, to maszą dać matę z tego powodu, żeby wyrównać sztywność + wzmocnienie krawędzi, z tamtąd pójdzie rysa. Drzew nie łamałem, wolałbym zrobić próbę obciążenia na max, na chociażby 10 blankach. Jak się robi 10 omotek na kiju to jedna więcej nie robi różnicy. Po co ryzykować? Ten 1% to inreseujące spostrzeżenie. Dlaczego nie 0,95%? ;)

#42 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 luty 2012 - 17:39

Może i 0,95 , w granicach błędu pomiarowego.

#43 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2012 - 22:13

W swojej praktyce miałem kilka przypadków kiedy pomarnowałem blanki wieloczęsciowe tylko dlatego, że nie chciało mi do wyginania zabezpieczyć krawędzi taśmą. Po tych przykrych doświadczeniach, teraz zanim wezmę się do spacingu czy w ogóle jakiegoś mocniejszego gięcia blanku - pierwsza rzecz jaką robię to zabezpieczam końcówkę żeńskiej części solidnym nawojem taśmy, i dopiero łączę częsci blanku. I z całą pewnością we wszystkich swoich kijach będę miał omiotki na krawędzi części żeńskiej - nie wiem czy to mi da 1 czy 10 %, nie zamierzam się nad tym nawet zastanawiać :D to co jest istotne to żeby omotka zaczynała się jak najbliżej krawędzi blanku.

#44 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 luty 2012 - 09:54

Jest to też kwestia konstrukcji blanku. Na przykład CD ma specjalnie wzmocnioną część żeńską w muchówkach i nie wymaga stosowania omotek. Muchówki fabryczne od CD omotek na złączach nie mają. A spiningi już tak.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, omotka, nici

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych