Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

71 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 11:17

Męstwo, bohaterstwo to są cechy powstańców i nikt tu tego im nie umniejsza i raczej nie ma tu żadnych co do tego wątpliwości. I nawet stwierdzenie, że ludność przez powstańców umierała, cierpiała czy, że są wątpliwości co do powstańców(np Zbigniew) nie jest brakiem szacunku.  Natomiast ocena słuszności PW to inny temat przy którym już powstają wątpliwości. Niestety w dzisiejszych czasach jakiekolwiek próby podejmowania dyskusji związane z tym zagadnieniem, wątpliwości czy już negatywne zdanie od razu kwitowane jest  jako zdrajca, komuch, heretyk, złodziej i dopuszczony jest tylko jeden tok myślenia i oceny i wszystko co po za te ramy wychodzi jest krytykowane. Ale kiedyś będziemy się musieli zmierzyć z tą naszą historią.

Dziękuję, ładnie to opisałeś.



#62 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 04 sierpień 2015 - 11:35

Nie chcę tu niczego ponad stan deklarować,bo różnie może być, ale może ktoś z oponentów i sceptyków za rok skorzysta z zaproszenia i przyjedzie 1 sierpnia na akcję " Poczuj sierpień" z chęcią wcielę się w przewodnika i oprowadzę po miejscach których próżno szukać w telewizji a po całym dniu, wieczorem pośpiewamy NIE zakazane piosenki, oczy się "spocą" i  nam nadzieję że co nie którzy poczują Ducha tych Ludzi i tego Miasta.



#63 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:47


  • grzesiekp. lubi to

#64 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:55

Tak, i to mnie intryguje. Pracuję w instytucji gdzie co jakiś czas mamy "wizytę na szczeblu"  :rolleyes: , i poczynając od dyrektora departamentu (najniższy rangą) a skończywszy na premierze kraju WSZYSCY włóczą się po miejscach związanych z powstaniem w gettcie warszawskim no a od niedawna jeszcze muzeum historii Żydów polskich. 

Powstanie Warszawskie? a to nie to samo co w gettcie? i zdziwienie na twarzach. Dopiero uświadomienie im i wizyta w muzeum powstania (jak znajdą czas w programie) w jakiś sposób uświadamia że były to dwa różne wydarzenia.

ps. Żeby nie było, nie są to delegacje z Izraela :P  

 

Nie będę podejmował tematyki Powstania w Gettcie bo rozszerzanie wątków rozmywa główny temat.

W chwili obecnej bardzo "politycznie poprawne" była/jest ww. tematyka. Czemu ? Można snuć wiele teorii...

 

Cieszy jednak to co się dzieje w Muzeum Powstania Warszawskiego. Bardzo duża ilość odwiedzających a weekendowo to tłumy, cieszą tablice aut czy autokarów z całej Polski, cieszą oko wycieczki szkolne już najmłodszych pociech. To jest praca od samych podstaw, to zostanie w tych młodych ludziach. Dziękować wypada ich opiekunom którzy planują MPW w planach wyjazdów. Ktoś powie że niby nic ale to jest mega istotne w czasach gdzie recytacja wierszyka (znanego każdemu z nas) "Kto ty jesteś..." jest niesmaczne i niepoprawne, gdzie patriotyzm jest napiętnowany i równany z faszyzmem, gdzie honor czy poświęcenie jest towarem unikatowym.....

 

 

Ktoś dalej napisał że mamy się rozliczyć z własną historią i rozliczyć z PW czy było warto , czy słusznie zrobili.....

Nie będę wdawał się z Tobą w żadną dyskusję bo to stwierdzenie rodem z przytoczonej przeze mnie żałosnej publikacji. Wolność dla tych osób była pragnieniem największym - dobrem nieosiągalnym, poświęcić życie w jej imię największą ofiarą i zaszczytem. Ludzie śmierć mieli na co dzień przed oczyma, wychodząc z domu nie było najmniejszej gwarancji czy wrócisz czy natomiast rozstrzelają cię na ulicy z łapanki lub dla zabawy, wywiozą do obozu czy też w miejsca typu Palmiry. Ten balon niewoli musiał w końcu pęknąć (jak to Robert napisał dzięki wielu osobom w najbardziej odpowiedniej chwili).

 

Hmmmm a co mają powiedzieć Ci co wygłaszają słowa: "...Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić...". Nie daj Bóg powstałby jakiś konflikt zbrojny i co mieliby zrobić ??? Przeliczyć czy warto ?? Hmmm poddać się od razu a może iść na L4 ??? Bo nie ma sensu etc. 

 

Wszystko ,..... pewnie myśli jeszcze się więcej urodzi...



#65 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 sierpień 2015 - 14:04

Nie chcę tu niczego ponad stan deklarować,bo różnie może być, ale może ktoś z oponentów i sceptyków za rok skorzysta z zaproszenia i przyjedzie 1 sierpnia na akcję " Poczuj sierpień" z chęcią wcielę się w przewodnika i oprowadzę po miejscach których próżno szukać w telewizji a po całym dniu, wieczorem pośpiewamy NIE zakazane piosenki, oczy się "spocą" i  nam nadzieję że co nie którzy poczują Ducha tych Ludzi i tego Miasta.

Nie jestem oponętem ani sceptykiem. Mogę mieć inne spojrzenie ale jest to związane z opowiadaniem naocznego świadka. Jestem w takim wieku że pamiętam resztki ruin w II połowie lat 60 zwane "dzikim zachodem" (dla mniej wtajemniczonych bliska Wola). Mając lat naście w szkole średniej zdarzało mi się .......... iść na wagary  :rolleyes:. I nie szedłem do kina czy gdzieś z kolegami ale włóczyłem się po miejscach o których przeczytałem w książkach czy słyszałem z opowiadań matki i dziadków. 

Teraz też staram się czytać co się da związane z Warszawą, czy jest to koszerne czy nie :P .  


  • Novis, Pisarz.......ewski Piotr i grzesiekp. lubią to

#66 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:07

"W życiu bywają rzeczy ważniejsze niż samo życie..."

 

Pozdrawiam i dzięki za lekturę.

Adam.


  • giaur27, robert.bednarczyk i coma lubią to

#67 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 sierpień 2015 - 11:17

Może coś w tym jest...

https://przemeke.wor...-odbija-szajba/


  • Paweł Bugajski, giaur27 i robert.bednarczyk lubią to

#68 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 sierpień 2015 - 11:33

Może coś w tym jest...

https://przemeke.wor...-odbija-szajba/

Może i cos w tym jest, ale język przesycony niepotrzebnymi wulgaryzmami, ni jak ma się do obchodzonej rocznicy. Epatowanie czytelnika grubym słowem wzbudza niesmak, zwłaszcza w tym wypadku

U.


  • robert.bednarczyk lubi to

#69 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 07 sierpień 2015 - 11:50


  • grzesiekp. lubi to

#70 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 08 sierpień 2015 - 01:08

Może i cos w tym jest, ale język przesycony niepotrzebnymi wulgaryzmami, ni jak ma się do obchodzonej rocznicy. Epatowanie czytelnika grubym słowem wzbudza niesmak, zwłaszcza w tym wypadku
U.

Może i tak, ale tekst ma moc, która trafia do każdego, której poprawna, niezwulgaryzowana polszczyzna tak obrazowo być może pokazać nie potrafi. Mnie ten tekst wali jak obuchem w łeb, choć ja akurat pewnie takiego gwałtownego ocucenia nie potrzebuję...., ale inni.......?

#71 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 08 sierpień 2015 - 07:11

W całej tej nawałnicy zbędnego i nieadekwatnego mięcha tkwi ciekawa teza.
  • Marcin Rafalski, Paweł Bugajski, giaur27 i 3 innych osób lubią to

#72 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 sierpień 2015 - 15:13

Jeśli w zdarzeniach historii nam bliższej , czyli wprowadzenia "Stanu Wojennego" przez gen.Jaruzelskiego, nie potrafimy jednoznacznie stwierdzić , czy był to czyn bohatersko-patriotyczny , czy zdradziecko-haniebny , to jak możemy osądzać historię tak nam odległą.

Prawdę tamtych czasów , która była niewyobrażalnie pokomplikowana , powinni mieć możliwość oceny tylko ci którzy ją przeżyli.

Jeden z najbardziej znanych Warszawiaków Stanisław Grzesiuk , w niepowtarzalnie prostym stylu, zawarł  w swojej piosence jak oceniają tamten czas , Ci którzy go cudem przeżyli.

Nikt nie zaprzeczy że Powstanie Warszawskie , to był bohaterski czas mieszkańców Warszawy , a reszta jakie to ma dziś znaczenie.


Użytkownik pisarz edytował ten post 09 sierpień 2015 - 15:47

  • Paweł Bugajski lubi to

#73 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2015 - 16:38

Jeśli w zdarzeniach historii nam bliższej , czyli wprowadzenia "Stanu Wojennego" przez gen.Jaruzelskiego, nie potrafimy jednoznacznie stwierdzić , czy był to czyn bohatersko-patriotyczny , czy zdradziecko-haniebny , to jak możemy osądzać historię tak nam odległą.

Prawdę tamtych czasów , która była niewyobrażalnie pokomplikowana , powinni mieć możliwość oceny tylko ci którzy ją przeżyli.

Jeden z najbardziej znanych Warszawiaków Stanisław Grzesiuk , w niepowtarzalnie prostym stylu, zawarł  w swojej piosence jak oceniają tamten czas , Ci którzy go cudem przeżyli.

Nikt nie zaprzeczy że Powstanie Warszawskie , to był bohaterski czas mieszkańców Warszawy , a reszta jakie to ma dziś znaczenie.

Zapytam przewrotnie. Tak to był bohaterski czas mieszkańców Warszawy tylko czy to teraz ma większe znaczenie? A ta reszta czyli 200 tys. zabitych i ruiny czy to naprawdę nie ma znaczenia?



#74 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 sierpień 2015 - 17:21

Zapytam przewrotnie. Tak to był bohaterski czas mieszkańców Warszawy tylko czy to teraz ma większe znaczenie? A ta reszta czyli 200 tys. zabitych i ruiny czy to naprawdę nie ma znaczenia?

... coraz więcej pojawia się takich dziwnych przewrotności :angry:

 

Czy to powstańcy zniszczyli Warszawę i wymordowali ludność?- gdzie szukacie winnych tych nieludzkich rzezi w czasie powstania?

Czy tego czasem nie zrobili Niemcy (choć od jakiegoś czasu to już nie Niemcy tylko naziści- cholera wie skąd pochodzący zbrodniarze)

 

Była wojna, a  mordowany systematycznie naród nie chciał już dłużej chodzić na smyczy i próbował wywalczyć sobie niepodległość... zrozumienie tego prostego faktu dość ciężko co poniektórym przychodzi, co nie wróży zbyt  dobrze w przyszłość.


  • deichkind, Dienekes, Pisarz.......ewski Piotr i 4 innych osób lubią to

#75 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 09 sierpień 2015 - 17:48

giaur77 ....dziękuję Ci za Twoją odpowiedź !


  • Dienekes, robert.bednarczyk, coma i 1 inna osoba lubią to

#76 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 sierpień 2015 - 17:50

Zapytam przewrotnie. Tak to był bohaterski czas mieszkańców Warszawy tylko czy to teraz ma większe znaczenie? A ta reszta czyli 200 tys. zabitych i ruiny czy to naprawdę nie ma znaczenia?

A jakie ma znaczenie dla mieszkańców Iranu to co wydarzyło się pod Issos , lub dla Greków Termopile , dla Żydów Mosada , a dla Plaków Grunwald ? Tylko historyczne i symboliczne. Ruiny zostały odbudowane , o tych co zginęli powoli zapominamy , a koło historii toczy się dalej.

Zarówno w skali makro , jak i mikro nie ma to większego znaczenia. "Marność nad marnościami i gonitwa za wiatrem".

Dla mnie czas wojny ma jeszcze znaczenie , bo wtedy zginęła moja babcia , dziadek był więźniem Pawiaka i.t.d. , ale dla moich dzieci to będzie już tylko historia bez większego znaczenia , bo one będą tworzyć własną historię.

Stanisław Grzesiuk w swojej piosence zawarł myśl zapisaną w Biblii "Jedzmy pijmy bo jutro pomrzemy , reszta to marność i......."

Ciekawym faktem z życia Grzesiuka jest to , że kiedy okazało się że jest chory na gruźlicę i lekarze zabronili mu hulaszczo-nocnego trybu życia z którego słynął , powiedział nie po to przez pięć lat codziennie ocierałem się o śmierć ,żeby teraz nie móc robić tego co sprawia mi przyjemność. Konsekwencją tej decyzji , była przedwczesna śmierć. Z naszego punktu widzenia to był nonsens , widocznie on inaczej to oceniał , ale jakie to ma dziś znaczenie?

Powstanie Warszawskie mamy prawo oceniać jako patriotyczny zryw umęczonego narodu i chęć pokazania niezłomności ducha , oraz odzyskania  zwykłej ludzkiej godności . Reszta nie ma znaczenia.


Użytkownik pisarz edytował ten post 09 sierpień 2015 - 17:55


#77 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 09 sierpień 2015 - 18:37

... coraz więcej pojawia się takich dziwnych przewrotności :angry:

 

Czy to powstańcy zniszczyli Warszawę i wymordowali ludność?- gdzie szukacie winnych tych nieludzkich rzezi w czasie powstania?

Czy tego czasem nie zrobili Niemcy (choć od jakiegoś czasu to już nie Niemcy tylko naziści- cholera wie skąd pochodzący zbrodniarze)

 

Była wojna, a  mordowany systematycznie naród nie chciał już dłużej chodzić na smyczy i próbował wywalczyć sobie niepodległość... zrozumienie tego prostego faktu dość ciężko co poniektórym przychodzi, co nie wróży zbyt  dobrze w przyszłość.

Nie, nie powstańcy. Zastanawia mnie jednak czy osoby odpowiedzialne za decyzję o powstaniu nie pomyślały o tym że Niemcy nie będą walczyć z powstańcami ale będą rozwalać wszystkich i wszystko. Przecież od 1939 mieli okazję przekonać się jak Niemcy postępują. Dlaczego mieli nagle od sierpnia 44 oszczędzać cywili i domy? 



#78 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 sierpień 2015 - 19:33

Nie, nie powstańcy. Zastanawia mnie jednak czy osoby odpowiedzialne za decyzję o powstaniu nie pomyślały o tym że Niemcy nie będą walczyć z powstańcami ale będą rozwalać wszystkich i wszystko. Przecież od 1939 mieli okazję przekonać się jak Niemcy postępują. Dlaczego mieli nagle od sierpnia 44 oszczędzać cywili i domy? 

Nikt nie rozpoczyna wojny myśląc ,że na pewno ją przegra . Zapewne decydenci  Powstania rozważali różne możliwości rozwoju sytuacji , jednak musieli być przekonani o możliwości zwycięstwa. Zapewne liczyli na większe i zdecydowanie bardziej trafne wsparcie aliantów , jak i nadchodzący front wschodni pewnie miał osłabić opór okupanta . Jednak stało się inaczej.To wszystko tylko przypuszczenia .

Jest takie powiedzenie.     "Gdybym wiedział , że się przewrócę , to bym się położył"


  • coma lubi to

#79 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 19:45

Pozwolę wtrącić się do dyskusji i nieco odnieść się do tzw. Patriotyzmu.

Kilka lat temu przy okazji pobytu w czeskiej Pradze, rozmawiam z poznanym Prażaninem na temat ich stolicy i jej porównania do Warszawy - jaka Praga piękna, nie zniszczona, ile zabytków itd.
Po czym padają z jego ust takie słowa : "nie wiem czy nie bylibysmy bardziej dumni broniąc naszej stolicy i ginąc na jej zgliszczach, wy Polacy mieliście wtedy jaja ... zazdroszczę wam tego ducha walki " mniej więcej tak to brzmiało.

Zdaję sobie sprawę że to wypowiedż jednego człowieka i być może 90% byłoby odmiennych, ale jakoś poczułem się dumny z tego że jestem Polakiem !

Ważne słowa napisał tutaj robert.bednarczyk, witeg i Piotr
 

..."motywacja do obrony własnego kraju może być powodowana tym by nigdy nie być obywatelem drugiej czy trzeciej kategorii, popychadłem nazistów, komunistów czy innej swołoczy ?"...

 

...Mam nieodparte wrażenie, że gdyby przenieść powstańców w nasze czasy, nie spotkaliby się z uznaniem ich światopogląd poszedłby do szuflady - nacjonalistyczne mohery z faszystowskimi inklinacjami.

 

...Powstanie Warszawskie mamy prawo oceniać jako patriotyczny zryw umęczonego narodu i chęć pokazania niezłomności ducha , oraz odzyskania zwykłej ludzkiej godności . Reszta nie ma znaczenia.



I tak niestety Panowie jest, w świetle dzisiejszych czasów krew przelana przed wiekami za własny kraj stała się przedmiotem kpin i żartów, zwłaszcza w wybiórczych mediach.
Historia kraju, męstwo i honor stały się faux pas, teraz trzeba być multi kulti jewropejczykiem, otwartym na sprawy religi (zwlaszcza muzułmańskiej i tej zielonej), "biednych uchodźców" i współczującym członkiem ucieśnionych środowisk LGBT - jeśli nie utożsamiasz się z tymi ideami to jesteś postrzegany (przynajmniej przez mass media) jako zacofaniec, naziol, kibol, niebezpieczny prawicowiec i ciołek powiązany z RM - taki obraz jest lansowany.

Jakiś czas temu ogladając jakiś sobotni poranny bełkot w śniadaniowej tv (no miałem okazję :/ - również ubolewam), jedna z celebrytek (mniejsza o nazwisko), przy okazji konfliktu na Ukrainie, palnęła coś takiego - gdyby doszło do wojny z Polską to ona i jej rodzina szybko pakują walizki i uciekają na zachód (A kto ucieknie ? Ci którzy mają pieniądze und Ci którzy nie mają nic do stracenia).
Zakrztzusiłem się z wrażenia przy porannej kawie !

Bo niby dlaczego głupiej pindzi wydaje się, że ktoś inny będzie bronił jej pozostawionego majątku jak ona i jej podobni będą bezpiecznie grzać d.... na Rivierze czy innym Londynie ?

Nooooo ale Panowie, przecież jak nas napadną to newsy medialne w pierwszej kolejności podadzą wiadomość :
1. jednostki specjalne (wszelkiej maśći GROMY i FORMOZY) zostaną postawione w stan gotowości i skierowane do Wa-wy celem ochrony (nie)rządu.
2. Rząd (taaaa) w eskorcie komandosów szybciutko "ewakuuje" się na zachód (dajmy na to Bruksela).
3. Tusk razem z Ewką i Prezydentem będą machać Polakom z Brukseli i zachęcać Polaków do walki z najeźdcą o niepodległą Polskę.
4. Naród w kolejnej heroicznej walce przeleje krew i zwycięży, po to by kolejne s.....y mogły rządzić dalej i dymać obywateli w ...

no to co się tutaj jakiejś celebrytce dziwić ? ? ?

Tak Panowie !
W tym kraju, pewna część Kowalskich nie czuje związku z ojczyzną i nie chce bronić swego kraju, a dlaczego nie chce ?
- bo mają duże problemy z zapisaniem dziecka do przedszkola ?
- bo założenie własnej firmy to pasmo problemów ?
- bo na zabieg wycięcia przysłowiowego hemoroida z d... trzeba się zapisywać 2 lata wcześniej ?
- bo skarbówka nęka firemkę Polaka uznając go za potencjalnego złodzieja za niezapłacone 2zł, jednocześnie dając ulgi wszelkim biedronkopodobnym ?
- bo w jakiej dziedzienie życia nie patrzeć, obecne państwo kładzie pod nogi Kowalskiego kłody ?
- bo zarobki wiekszości Polaków ( w porównaniu do Niemców, Duńczyków, Belgów itd) umożliwiają jedynie przeżycie od 1 do 1-szego (a kino, sztuka, teatr, hobby praktycznie nie istnieją)
- ....
- itd

Doprowadzono do sytuacji (twierdzę że celowo) gdzie standardowy Kowalski nienawidzi własnego kraju (i o to chodziło - dlaczego tak się stało to temat na inną rozmowę), więc Kowalski nie ma ochoty bronić tego - DZIADOSTWA - !
Dlatego pewna część wyjechała żeby dziadostwa uniknać, mająć zdrowe relacje z innymi zdrowymi przepisami (które nie mogą zadziałac wstecz), zdrowymi podatkami i układem Państwo vel Obywatel.

Odniosę się jeszcze do jednego wpisu :
 

"W życiu bywają rzeczy ważniejsze niż samo życie..."

 

Wiem że podczas pokoju łatwo sie składa deklaracje patriotyczne (gorzej z ich rozliczeniem w stanie wojny) - jaki to ze mnie słowiański wojownik i ojczyzny bronił będę itd !

Pytanie, ilu z nas w obecnej chwili ponownie stanęłoby do takiego powstania jak warszawskie i przelało własną krew ?


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 09 sierpień 2015 - 19:50


#80 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 sierpień 2015 - 19:58

Nic dodać nic ująć Szanowny Kolego.
  • Marcin Rafalski lubi to