To nie jest giełda!
Yamaga Blanks Blue Current opinie
#121 OFFLINE
Napisano 10 listopad 2024 - 15:24
#122 OFFLINE
Napisano 10 listopad 2024 - 15:36
Dzięki. Już propozycji miałem sporo i na razie stanęło na wędce która kosztuje ponad 2k. Jeżeli ją kiedyś kupię to na pewno opiszę. Na razie nie zdradzam co i jak bo wiadomo jak u nas jest z dostępnością
#123 OFFLINE
Napisano 10 listopad 2024 - 18:13
Ja widzę, sprzedaż nie trwała długo
#124 OFFLINE
Napisano 12 listopad 2024 - 09:20
Wiesz jak jest ¯\_(ツ)_/¯
#125 OFFLINE
Napisano 12 listopad 2024 - 20:09
Pisałem o tej yamadze ale … w wątku Mikado bo porównywałem do sky dream’a.
Yamaga 1-10g jest genialnie lekka, czuła, fajnie wykonana i … gnie się pod dolnik pod kleniem 45cm . Tez mi nie pasuje ta akcja. Wiec zostałem przy tańszym mikado i droższym evergreenie. Obie zasięg osiągają inaczej ale równie daleki (moim zdaniem celniej) a do tego pracują jak lubię.
No ale yamaga … No właśnie. Jakbym się skupiał na okoniach pewnie by została, ale jakoś nie umiem sobie na niej wyobrazić 60klenia, 70 bolenia, 80 szczupaka (czemu bez problemu daje radę sky dream 1,5-9g a już w ogóle suma 100cm który na evergreenie 1-12g nie zrobił w ogóle wrażenia (blokadą była plecionka pe 0,5). Wiec yamaga leży.
Ale jak tak miałbym oddać … to sobie wyobrażam ze jak się kiedyś wybiorę na pstrągi, a jeszcze bez zadziora, to ta yamaga będzie numerem jeden. A może do maja jak u nas są przynęty do 5cm też się załapie na 3 miejsce na łódce obok wyżej wspomnianych …szczególnie ze okonki ponizej 22 to evergreena gną mniej niz 10g głęboki wobler
Kwestia upodobań. Lubię sztywne fasty które jednak pracują, ale parabolicznie a nie gnąc się w kółko.
Tak w sumie to parabola z funkcji wykładniczej to ja lubię tak 2 do x … No bo w sumie parabole też są rożne …
- Darek_W lubi to
#126 OFFLINE
Napisano 12 listopad 2024 - 22:15
Nie obraź się ale chyba nie ma użytkownika na forum, który by nie czytał o twojej kijance na patyku do 12g
Lata temu na Dadaju, podczas zawodów, Sławek Kubasiewicz złowił takiego 150cm na chińską wklejankę z bocznym trokiem do 5g... itp. sytuacji było wiele.
Wędki, opisywane są bardzo różnie, zarówno pod względem mocy i CW, jestem przekonany, że nigdzie w polskim internecie nie napisano o tym tak wiele jak tutaj. Aby zbytnio się nie podniecać i klepać czegoś w kółko, polecam studia wątków dotyczących blanków, czołowych producentów, będzie to kopalnia wiedzy i pozwoli zrozumieć bardzo wiele aspektów, które ułatwią poruszanie się w świecie spinningów. Warto zacząć od podstawowej klasyfikacji typów blanków i ich przeznaczenia, pisząc "yamaga 1-10g" to jakby napisać piwo 5% czy wódka 40% albo papierosy king size...
Ugięcie może być kołowe ale częściej występuje ono w głowie wędkarza niż fizycznie w ugięciu spina (często w muchówce), ugięcia nie da się ocenić z perspektywy operatora wędki, widać je dopiero patrząc z boku.
Wracając do YB, ich wędki opisane są w punkt ale krytyczne skalowanie JP może nie być powszechnie zrozumiałe dla użytkowników typowych blanków przeznaczonych na śródlądzie. Klasyfikacja, ukierunkowana pod kątem obsługi przynęt i technik, wabiących/poławianych, zwierząt morskich nie ułatwia wyboru. Większość modeli, możemy bardzo ogólnie, zakwalifikować jako narzędzia do obsługi przynęt twardych, bardzo dalekosiężnych, o niezwykle szerokim CW, świetnie holujących i odpornych na przeciążenia. Wędki doskonałe do połowu ryb reofilnych, szczupaków czy opaskowych sandaczy. Świetna seria pstrągowa Trout...itd. nie będzie tu typowych kijów jakie używamy w Polsce do trzepania dna w technice opadu, oczywiście przy założeniu, że nie chcemy kupić wędki o przesadnie dużym CW bo wtedy, tak. Wędki z paszportem SW, muszą katapultować łatwo, lekko i daleko w związku z tym ich sztywność nie może być bardzo wysoka ale już szybkość jak najbardziej i szybkość tych wędek jest zdumiewająca.
Wracając do light game, bo o tym głównie tutaj dyskutujemy, to w większości patyczki do łowienia tego co pływa w akwariach więc niech nikogo nie dziwi fizyczna, filigranowa ich natura. Będę tu wyjątki ale dotyczą one tylko najmocniejszych modeli w BCIII i BC-TZN.
- Biesan, Adam K., ubot i 3 innych osób lubią to
#127 ONLINE
Napisano 12 listopad 2024 - 23:38
Ja bym to nazwał: Nabyty Podhaczeniem Współczulno-Reofilny Zespół Kijanki Nizinnej A o „kijance” czytam pierwszy raz! Serio!
I tak na 100% mniej razy Marcin napisałeš o kijance niż ja o mojej wędce na literę „D” W wątku o okoniach chciałem ostatnio napisać ale sobie pomyślałem „Znowu? Serio?!
Kurde każdy z nas ma jakieś fascynacje, odkrycia, przeżycia - to się nimi dzieli.
Pozdrawiam Was Panowie serdecznie
- guciolucky lubi to
#128 OFFLINE
Napisano 13 listopad 2024 - 20:34
nie obrażam sie. Pisze nie o teorii tylko swoich osobistych doświadczeniach. W prosty sposób. Za duzo ich nie ma to sie powtarzają. Walczę z teoriami ze na szczupaka kij musi być 45+ bo potem ludzie się dziwią że na przełowionych miejscówkami nic nie łowią. Ten sezon był trudny. Poza majem który przechorowałem. Ale od czerwca nie mailem wypadu bez ryby. Dzięki delikatnemu łowieniu. I to żadne wyczyny.
A ty się tez nie obraź, chyba sobie zdajesz sprawę ze swojej hiperfiksacji? Dla mnie ryby to luz. Jadę, odpoczywam. Śpię. Jak łowię staram się to robić dobrze. Ale mistrzem nie będę i nawet nie zamierzam. A jak czasem się coś uda to się cieszę jak dziecko a mój kolega zawodnik się do mnie nie odzywa potem 2 tygodnie
- ubot i Darek_W lubią to
#129 OFFLINE
Napisano 18 listopad 2024 - 08:34
Posty dot. entezopatii nadkłykcia bocznego zostały przeniesione do istniejącego tematu o tym traktującego:
https://jerkbait.pl/...golfisty/page-9
- Rheinangler i Maciej1979 lubią to
#130 OFFLINE
Napisano 19 listopad 2024 - 17:18
Mam pytanie do użytkowników wędki Blue Current lll 78. Czy wędka ma wystarczająco dużo kręgosłupa aby prowadzić i animować małe woblery, powiedzmy klasyczne 4-5 cm z Czarnego, w wartkim nurcie rzeki o górskim charakterze?
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych