Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Pac Bay minima 4 - dobór i rozmieszczenie

tech-rb spacing minima przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
331 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 10 październik 2012 - 21:57

Zastanawiam się nad tymi przelotkami do kijka pod bolki , jednouncjowa , szybka wędka , miałyby służyć głównie z żyłką - jak myślicie dadzą radę ??

#42 OFFLINE   Radek

Radek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 11 październik 2012 - 08:51

Ja mam zrobionego Batsona pod bolki 3/4 uncji właśnie na minimach i sprawują się bez zarzutów.

Użytkownik Radek edytował ten post 11 październik 2012 - 08:52


#43 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 październik 2012 - 11:11

Co do obmarzania to jest zupełnie na odwrót, im cieńszy spiek tym wolniej obmarza, im wiecej materiału na spieku tym więcej wody zbiera się na przelotce i ma "czas" na zamarzniecie. Mitem jest że większe przelotki zamarzają wolniej. Jedynym parametrem decydującym o tym czy przelotka zamarza szybciej czy wolniej jest ilość wody która gromadzi się na jej wkładce...No i oczywiście jakośc wkładki,- im większa porowatość spieku tym zamarzanie szybsze.

#44 OFFLINE   maniek44

maniek44

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 11 październik 2012 - 14:48

Witam!Własnie dostałem przelotki PB minima black i sa kropla w krople jak SS304 ktore ABU zaklada(chinczycy)od poczatku XXIw nawet do 50g kijaszkow!


#45 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 11 październik 2012 - 15:43

Może cichaczem zamawiają w PB, jeśli rzeczywiście są identyczne, choć faktycznie minima mają wkład ze stopu ss304.

#46 OFFLINE   maniek44

maniek44

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 12 październik 2012 - 11:20

Identyczne?SS304 mam sciagniete z połamanego ok 2004r conolona,gołym okiem różnic brak!

#47 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 październik 2012 - 10:47

25 to 2,62, 7 to 0,26g. Sukinkot jestem wredny więc zapuszczałem test ze ścieraniem, plecionka na okrągło przez przelotkę umieszczoną w brudnej wodzie, napęd elektryczny i 5-6 godzin przewijania. Nie było śladów na przelotce i lince.

Cześć. Test był ciekawy. Ja mam ciągle obawy jak to z żyłką zagra. Dziś zrobiłem podobny test na mojej wędce kleniowej zbudowanej na przelotkach PB Hialoy. Zawiesiłem na niej 1,5kg obciążenie na żyłce 0,2mm i próbowałem podnieść je tak by żyłka się trochę rozciągała a obciążenie mocno wyginało blank. Po 150 próbach, żyłka była przy przelotce szczytowej była, bardzo mocno postrzępiona i łatwa do zerwania. Podobny test przeprowadzony na wędce z przelotkami Fuji Aclonite + Sic na szczycie nie naruszył powierzchni żyłki. Czy mógłbym któregoś z użytkowników posiadających wędkę zbudowaną na Minimach 4 poprosić o wykonanie podobnego testu? Myślę, że wynik tego eksperymentu dobrze zobrazowałby realną jakość tych przelotek. Dziękuje.

#48 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4996 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 październik 2012 - 12:34

Ale jaja, mało się w gacie nie zlałem ze śmiechu :lol: , jak już ryby nie biorą to lepiej napić się piwa z kumplami niż podnosić 150 razy ciężarek na żyłce. Przelotki PBm4 są rewelacyjne i na pewno nie tną żyłki a zużycie żyłki na tak małym odcinku jak podczas testu nie wystąpi nigdy w rzeczywistości gdyż wcześniej 150 razy zmienisz żyłkę na nową. Zamiast się wygłupiać to lepiej kupić sic-a na szczyt i nie robić z ludzi małp.
  • Siwy323 lubi to

#49 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 październik 2012 - 13:25

Nikt tu ludzi z małp nie chce robić - źle mnie zrozumiałeś. Możesz mi wierzyć lub nie ale taka cecha przelotek podczas wędkowania na przelewach, kiedy to dość często trzeba uwalniać wobka zaczepionego o patyki lub trawę sprawia że nawet bardzo dobre żyłki po 2 - 3 wypadach są zniszczone. Nigdy bym nie wpadł na taki pomysł by butelkę z wodą w ten sposób podnosić, ale jeden kijek jakoś w dziwny sposób osłabiał mi żyłki a drugi spisywał się bez zarzutu. No i ten test wyjaśnił mi wszystko. Też byłem zapewniany, że te przelotki są jak najbardziej OK itd. No tak nie ma w nich rowków i łowienie plecionką nie jest problemem. Ale to co się dzieje z żyłką po kilku łowieniach nie napawa radością stąd moje pytanie. Nie rozumiem tylko skąd w Tobie tyle uszczypliwości...

#50 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4996 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 październik 2012 - 13:51

Nie chodzi o uszczypliwość tylko jak wyobrażasz sobie dorosłego faceta, który siedzi z ciężarkiem i liczy podnoszenia na kiju? Ja łowię tymi przelotkami cały sezon i wszystko jest O.K, przelotki są super alternatywą dla drogich tytanów (w moim odczuciu są jeszcze lepsze). To, że żyłka niszczy się na przelot/kach/ce jest sygnałem aby sprawdzić czy aby któraś nie jest uszkodzona (to może wystąpić nawet w najlepszym sic-u), ja w takim przypadku przewlekam pończochę przez pierścienie i sprawdzam czy gdzieś się nie zaczepia, to jest dość miarodajny test, jeśli któraś z przelotek ma wadę wymieniam na nową. Swoją drogą bez względu na wkłady ja wymieniam żyłkę co 2-3 wyprawy.

#51 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 21 październik 2012 - 15:52

Nie mam zadnych zastrzezen do tych przelotek i to bardzo budrzetowe wyjscie jak chce sie miec kijka ubranego lekko ,testowałem je na łowieniu klenio jazi i bolkow wszystko jest ok z zyłka i z przelotkami ,ostatnio ubrałem w nie kijek sandaczowy bo klijet sie uparł zobaczymy jak bedzie po sezonie łowienia 30g ołowiu +guma to powinno rozwiac wszelkie watpliwosci

#52 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 październik 2012 - 16:58

Dzięki za opinie. W takim razie spróbuje i ja.
  • janos75 lubi to

#53 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 październik 2012 - 17:39

Nie wpadł bym na taki test, nie kwestionuję go. Tylko pytanie, czy w zestawie z hialoy szczytowa była SIC? Kąt na przelotce szczytowej jest duży w porównaniu z resztą przelotek- nawet przy sporym ugięciu kija.
  • Kadet lubi to

#54 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 październik 2012 - 19:02

Krzysiek w zestawie z Hialoy były same przelotki Hialoy. Test ten pokazuje, że Fuji SIC jest bardzo dobrą przelotką a te PB niestety nie. Wędka nie podnosiła butelki, ale żyłka była bardzo napięta i kąt między dolnikiem a szczytówką był prosty i te krótkie szarpnięcia (próby podniesienia butelki -> uwolnienia z zaczepu) zrobiły swoje. Można debatować czy takie coś ma miejsce w realu czy nie, ale to ma mniejsze znaczenie. Test być może jest może trochę naciągany ale niewątpliwie pokazuje jak różne przelotki oddziałują na powierzchnie żyłki. Dla mnie było istotne czy Minimy 4 w tym teście wypadną pozytywnie (tak jak SIC). Przelotka na pewno nie była uszkodzona, z resztą kolejna przelotka Hialoy niszczy żyłkę w ten sam sposób. Dzięki za zainteresowanie.

Użytkownik Robson1981 edytował ten post 21 październik 2012 - 21:10


#55 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 październik 2012 - 19:44

A mi tak F. SiC ciął żyłki. I wiesz co, gołym okiem wydawał się ok, ale pod lupą było widać coś w rodzaju odprysku (widocze jako załamanie światła). Zmieniłem przelotkę i jest ok.

Użytkownik krzychun edytował ten post 21 październik 2012 - 19:45


#56 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 październik 2012 - 20:38

Skoro tak, to ja bym powiedział, że test pokazał że gładkosc pierscieni SIC jest większa. Większosc jednak te SICi na czubek zakłada własnie dlatego. PB też ma w ofercie SIC, zresztą podobnie pozostali producenci.

#57 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 październik 2012 - 06:05

Panowie kluczową w tym wszystkim jest zdolność do odprowadzania wytworzonego ciepła . Czy to jest sic czy dynaflo niespecjalnie ma znaczenie , właściwie jest to rozważanie wartości reklamowych przekazów . Ale minimalizacja rozmiarów już tak ..

#58 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 październik 2012 - 17:01

Mnie się nie chcioało ale moje młode poćwiczyły tężyznę fizyczną próbujac podnieść bassowym 17lb Seekerem zbrojonym w Minimy 4 dwu litrową Colę. Podobno ponad 300 razy. Testu nie wytrzymała .... Cola. Nastąpił znaczny ubytek w zawartości butelki. Żyłka Stren 4lb jak i przelotki mają się dobrze.

Użytkownik woblerwz edytował ten post 22 październik 2012 - 19:59


#59 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 październik 2012 - 19:08

Masz wspaniałe dzieci! Pięknie dziękuje :).

#60 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 październik 2012 - 20:00

Psiakrew, jeszcze przeczytają :(





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, minima, przelotki