Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ktoś dzisiaj zatruł Wartę! Setki martwych ryb!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
434 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 27 październik 2015 - 10:01

No cóż.Nikt nie przyjechał.Smutne,ale jakie to Polskie.
Związek nie oszacuje,nie mając protokółu śniecia.Czym później będą ryby usuwane tym mniej ich będzie.Cześć spłynie,spadnie na dno,ptaki,lisy etc,etc.
Dobra,koniec pisania.
Jak coś to jestem na Marianowie,wyciągam ryby i spisze protokół.
Mój.tel 697 631 523
Pozdrawiam

Ja bym chętnie pomógł, też wędkuję nad Wartą. Tylko że mieszkam 150km od Poznania.



#82 OFFLINE   bori

bori

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjapoznan
  • Imię:adam

Napisano 27 październik 2015 - 18:33

Dzisiejsza akcja mozna powiedziec ze sie udała.Byłem sam,pozniej dzwonił i podjechał pomóc kolega Dawid,pózniej był Prezes Musiał,nastepnie Polsat,pózniej Głos ,i trzech chłopaków z koła Delfin,i Przemek z PZW.

Ryby zdechłej multum.Amur ponad 100cm,duzo ,małych i wielkich brzan,bolenie takie 80+,szczupaki takze nie małe,klenie po prostu cały rybostan.

Łacznie tak licze ze z odcinka 1100metrów,jakies ponad 500kg ryb.

Była to ryba ,która była dostepna przy brzegu lub w zasiegu woderów.

W klatkach widzielismy kupe snietych ryb ,których nie udało sie juz nam siegnac.Duzo ryby zjadły juz zwierzeta,porwał prad wody.

Pomeczyłem troche Przemka Wozniaka,pogadalismy z Prezesem Musiałem i jutro PZW powiadamia prokurature.

Podobno to nie Aquanet tylko Bros zniszczył rzeke,ale to tylko przypuszczenia.

Amur miał 14 kg.

 

54944fbe6f6851c8med.jpg

c29547490ad9dfe7med.jpg

 

2b29916fe5fd2d72med.jpg

 

c4ba48b33280cc52med.jpg


Użytkownik bori edytował ten post 27 październik 2015 - 20:08

  • Krzysiek Dmyszewicz i Dokuś lubią to

#83 OFFLINE   bori

bori

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjapoznan
  • Imię:adam

Napisano 27 październik 2015 - 20:25

Aha dodam jeszcze ,ze podobno dzis koło Sierakowa wyciagneli tone ryb.(info od PZW)



#84 OFFLINE   OlekD

OlekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 27 październik 2015 - 21:14

Brak słów... :(  :(  :(



#85 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 416 postów

Napisano 27 październik 2015 - 21:31

A wiadomo już dokąd w dół rzeki padały ryby?

Ciekaw jestem czy to co wyciągnęli w Sierakowie to np. spływ z Obornik czy np. we Wronkach, Sierakowie też ryby padały.



#86 OFFLINE   bori

bori

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjapoznan
  • Imię:adam

Napisano 27 październik 2015 - 22:20

Lepiej ,zeby to były ryby które spłyneły bo jak nie to 100km rzeki szlag trafił.



#87 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 27 październik 2015 - 22:21

Dzisiejsza akcja mozna powiedziec ze sie udała.Byłem sam,pozniej dzwonił i podjechał pomóc kolega Dawid,pózniej był Prezes Musiał,nastepnie Polsat,pózniej Głos ,i trzech chłopaków z koła Delfin,i Przemek z PZW.

Ryby zdechłej multum.Amur ponad 100cm,duzo ,małych i wielkich brzan,bolenie takie 80+,szczupaki takze nie małe,klenie po prostu cały rybostan.

Łacznie tak licze ze z odcinka 1100metrów,jakies ponad 500kg ryb.

Była to ryba ,która była dostepna przy brzegu lub w zasiegu woderów.

W klatkach widzielismy kupe snietych ryb ,których nie udało sie juz nam siegnac.Duzo ryby zjadły juz zwierzeta,porwał prad wody.

Pomeczyłem troche Przemka Wozniaka,pogadalismy z Prezesem Musiałem i jutro PZW powiadamia prokurature.

Podobno to nie Aquanet tylko Bros zniszczył rzeke,ale to tylko przypuszczenia.

Amur miał 14 kg.

 

 

 

 

 

 

@bori-widzisz ,tak działa w tym regionie kraju działalność społeczna na korzyść ryb/wędkarstwa itp. Byłem kiedyś członkiem takiej malej organizacji/towarzystwa.Działało to bardzo podobnie. Otóż, do prac w terenie ,typu grabienie żwiru,sprzątanie rzeki itp......stawało zazwyczaj 2-3 ludzi ,natomiast jak trzeba było roznieść kilka wiaderek z materiałem zarybieniowym...........to mało było tego materiału. Swoją drogą,wczoraj pisałeś że akcja odbędzie się w Biedrusku,dlatego też pewnie tysiące ludzi czekało na moście,ew.pod mostem,a nikt nie pojechał na Marianowo........Taki sarkazm/ironia z mojej strony.Dodam że ok godziny 15:00 na Bindudze (przystań kajakowa) nie widziałem żadnej martwej ryby.......znak to ,że nie tylko Twoja ekipa sprzątała rzekę.

 

Nie cytujemy zdjęć


Użytkownik milupa edytował ten post 28 październik 2015 - 09:53

  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#88 OFFLINE   bori

bori

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjapoznan
  • Imię:adam

Napisano 27 październik 2015 - 22:51

Wiem o tym jak to jest,także działam od kilku lat w towarzystwie i wiem jak trudno jest zmobilizować ludzi do jakiejkolwiek pracy.
Grunt ze jestem zadowolony,i że poznałem kilku fajnych zapaleńców.
Co do pozostałych ekip,to na Bolechowie miało dzis jakieś kolo sprzątac,nikogo nie widzieliśmy.
Dużo ryby juz opadło,spłynęło.

#89 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 28 październik 2015 - 08:34

Napisali i na wp.pl
Tylko zobaczcie jakie zdjęcie ryb ;-)

http://pogoda.wp.pl/...,wiadomosc.html
  • Meme lubi to

#90 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5795 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 październik 2015 - 09:24

Z kolegą byliśmy dzisiaj w Biedrusku, na lewym brzegu - przeszliśmy ok 1km rzeki. Zapraszam do galerii. http://bielinscy.pl/warta_zatruta1km rzeki = ok. 100kg martwych ryb w tym 3 wielkie sandacze, kilka boleni medalowych, wielka tołpyga nie wspominając o leszczach. 

 

Aha i to na pewno nie było coś co "zabrało z wody tlen" tylko jakaś chamska toksyna bo ryby spie.dalały wbijając się w brzeg jak to zaczęło płynąć. Jak poparzone prawie wyskakiwały na brzeg.

Zdjęcie nr 32 to kleń czy amur?  Jeżeli kleń to potężna ryba. Współczuję kolegom którzy łowią na Warcie, ale ryba napłynie z innych odcinków. Na szczęście nie zatruli całej rzeki, więc nie będzie tak źle. Kolejny raz się potwierdza przy zatruciach że w wodzie pływa więcej ryb niż nam się wydaje.


Użytkownik wujek edytował ten post 28 październik 2015 - 09:28


#91 OFFLINE   pretorian297

pretorian297

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Imię:Mario

Napisano 28 październik 2015 - 09:44

Mam nadzieje ze Zwiazek PZW w Poznaniu sie postara i faktycznie zglosi sprawe do Prokuratury , mialem do Warty 300metrów teraz musze sie zastanawiac gdzie bede jezdzil , i nie wiadomo jak dlugo bedzie trwała odbudowa Ekosystemu .



#92 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 październik 2015 - 09:55

Współczuję Wam. Po szybkości działania świństwa obstawiam podchloryn. Taki jak do basenów i używany w stacjach uzdatniania wody. U mnie kilka lat temu uciekło to gówno właśnie ze stacji uzdatniania wody i śnięta ryba wyglądała podobnie, rozdziawione pyski i nadmuchane skrzela. 


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 28 październik 2015 - 09:57


#93 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 28 październik 2015 - 10:14

Zdjęcie nr 32 to kleń czy amur?  Jeżeli kleń to potężna ryba. Współczuję kolegom którzy łowią na Warcie, ale ryba napłynie z innych odcinków. Na szczęście nie zatruli całej rzeki, więc nie będzie tak źle. Kolejny raz się potwierdza przy zatruciach że w wodzie pływa więcej ryb niż nam się wydaje.

Amur lub tołpyga. 80-90cm.

 

 

Pozdrawiam


Użytkownik teethar edytował ten post 28 październik 2015 - 10:14


#94 OFFLINE   bori

bori

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjapoznan
  • Imię:adam

Napisano 28 październik 2015 - 11:03

Dzisiaj do Pzw wysłałem radio Merkury.
Dobrze ze media się zainteresowały.

#95 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 28 październik 2015 - 11:31

Amur lub tołpyga. 80-90cm.

 

 

Pozdrawiam

Nawet w takiej sytuacji żarty się Ciebie trzymają :D



#96 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 28 październik 2015 - 12:03

Witam, niestety Życie w Warcie na odcinku Koziegłowy-Czerwonak umarło , nie bede już pisał jak bardzo jestem wsciekły bo gdybym użył słowa K........... to zapisał bym Ksiązke Telefoniczną , poprostu Masakra , Porażka na maxa i coś czuje że nic i nikogo nie znajdą .

 

Brak słów.

 

P.S Jednego leszcza znalazłem jeszcze próbował oddychać , wrzuciłem do Wody ale czy mu sie uda mam nadzieje że tak ...............

 

[FOTO]

Na drugim zdjęciu jest ryba która wygląda na różankę, gatunek chroniony zarówno prawem krajowym jak i prawe europejskim po przez Dyrektywę siedliskowa. Może zamiast skupiać się na robieniu materiału fotograficznego dużych okazów boleni, brzan, leszcz i szczupaków warto poświecić ten czas i energię na zbieraniu dowodów na zabijanie gat. chronionych jak: koza, różanka, piskorz, śliż, głowacz, kiełb białopłetwy, itp



#97 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 28 październik 2015 - 12:09

http://www.polsatnew...h-ryb-w-warcie/

 

http://www.gloswielk...,1,id,t,sa.html


Użytkownik AdasCzeski edytował ten post 28 październik 2015 - 12:23


#98 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 28 październik 2015 - 13:53

W poniedziałek wieczorem byłem ze spinningiem nad Wartą w okolicach Wronek. Po brzegach znalazłem tylko śnięte leszcze i drobnice. Na szczęście w zalanej trawie można było dostrzec żywe rybki a na dodatek łowiąc podhaczyłem leszcza 60 cm w dość dobrej kondycji. Więc wynika z tego że albo zdechłe ryby spłynęły z góry rzeki albo trucizna zabiła tylko najsłabsze osobniki na moim odcinku rzeki. Dam odpocząć Warcie z tydzień i spróbuje pospinningować. Może nie wszystko stracone. Przynajmniej u nas w okolicach Wronek.

#99 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 28 październik 2015 - 15:23

Odbudowa rybostanu potrwa długo w szczególności, że padły duże ryby które były głównym generatorem nowego narybku. W pierwszej kolejności musi nastąpic ustalenie winnych i ich ukaranie. Niestety ale w moim odczuciu powinny też zapaść mało popularne decyzje dla samych lokalnych wędkarzy. Czasowe zamknięcie odcinków (wyłączenie z wędkowania) lub tzw: closed season lub przynajmniej czasowy zakaz zabierania ryby (pomijam już sam fakt zabrania i zjedzenia w takich okolicznościach). To jedyne co można w tej systuacji zrobić od siebie aby nie dojechać tej rzeki do końca.



#100 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5795 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 październik 2015 - 15:34

Jak był kataklizm na Bugu to nic się nie zmieniło, żadnych ograniczeń. Pod wodą nie widać rzeczywistej skali zniszczeń, więc temat umrze śmiercią naturalną, wędkarze trochę popsioczą i zapomną. Przynajmniej do następnego zatrucia. Nie liczyłbym na jakieś spektakularne działania PZW, co najwyżej wrzucą trochę narybku żeby uspokoić nastroje.


Użytkownik wujek edytował ten post 28 październik 2015 - 15:35

  • Majo i LOBO47 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych