Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Ktoś dzisiaj zatruł Wartę! Setki martwych ryb!


  • Please log in to reply
434 replies to this topic

#121 OFFLINE   xwaldi

xwaldi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 posts
  • LokalizacjaZakopane/Gorlice
  • Imię:Waldemar

Posted 30 October 2015 - 11:18

No to sprawa zamieciona.


  • jasku10 likes this

#122 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,177 posts
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Posted 30 October 2015 - 11:46

Mafia, kolesiostwo górą. Sprawa rozejdzie się po łokciach. A tych którzy najwięcej będą krzyczeć wrzuci się do wora "oszołomy" 


Edited by Popeye, 30 October 2015 - 19:25.


#123 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 posts
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Posted 30 October 2015 - 13:06

No to może śledztwo powinno zacząć się od przesłuchania redaktorzyny który wysmarował ten artykuł? Niech zdradzi skąd ma takie informacje.Nie sądzę żeby sanepid wydał taki komunikat,bo wszędzie piszą że nadal woda jest badana. Mam jakieś dziwne przeczucie że Pan redaktor może być w posiadaniu bardzo cennych informacji. Po za tym nie rozumiem, jak to możliwe że po przebadaniu wody z tego miejsca nic nie wykazało??? Jest to kolektor z którego rzekomo została zatruta rzeka. Normalnie Laguna.

Attached Files


Edited by Najeżony, 30 October 2015 - 13:07.

  • *Hektor* and coma like this

#124 OFFLINE   Viking-82

Viking-82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 posts
  • LokalizacjaStalowa Wola

Posted 30 October 2015 - 15:18

Dobrze że ludzie tego nie jedli bo padają dziki i ptaki.

 

http://www.miastopoz...z-ptaki-i-dziki


  • coma likes this

#125 OFFLINE   dawm84

dawm84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 30 October 2015 - 15:58

Zaraz na rmf pojawi się wpis, że dziki i patki padały od przyduchy... szkoda gadać.


  • pioo and mariusz79 like this

#126 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 posts

Posted 30 October 2015 - 19:17

Znajomy z Poznania mowil mi dzisiaj, ze podobno niektorzy brali ryby w sobote na obiad...

#127 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Posted 30 October 2015 - 19:23

Informacja o tym, jakoby śnięcie było efektem przyduchy to stara informacja napisana przez jakiegoś dziennikarzynę przygłupa.

Obecnie to wyglądamniej więcej tak :

 

http://www.tvn24.pl/...a,590197,s.html

 

http://wtkplay.pl/vi...o_skazilo_rzeke


Edited by mikolaj, 30 October 2015 - 19:33.


#128 OFFLINE   bori

bori

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 posts
  • Lokalizacjapoznan
  • Imię:adam

Posted 30 October 2015 - 19:35

Dzisiaj podobno ma byc o 20.35 debata na WTK o tej sprawie.


Edited by bori, 30 October 2015 - 19:35.

  • gregor269 likes this

#129 OFFLINE   Kmicic

Kmicic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Sebastian

Posted 30 October 2015 - 19:58

Dzisiaj podobno ma byc o 20.35 debata na WTK o tej sprawie.

 

Dzięki za info.



#130 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 posts
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Posted 30 October 2015 - 20:35

Wczoraj kolega z pracy rzucił mi nowinkę. Jakiś tam Wuja (tzw. gumofilc), od strony jego żony zbierał ryby przy brzegu, a dzisiaj stoją już w słoikach w zaprawie octowej. Ręce opadają. Dla zainteresowanych, na facebooku na profilach "klubu Colmic" i "Fundacji Ratuj Ryby" chłopaki starają się na bierząco informować jaka jest sytuacja. Został też specjalnie stworzony profil "zatruta rzeka"



#131 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,189 posts
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Posted 30 October 2015 - 21:04

Krzysiek, 

 

poczekajmy z takimi opiniami... 

 

Jak widzisz już coś udało się na tej katastrofie uzyskać - jedność wędkarzy i zainteresowanie opinii publicznej poprzez media, a de facto ostrożność PZW, bo im już zbyt wiele osób na ręce patrzy. To ważne, ale nie kluczowe. Kluczowe jest ustalenie kto. Czynię starania by móc mieć osobisty w tym udział. Nie jest to łatwe ze względów, o których pisał nie będę. Zapewniam Ciebie i kolegów, że jeśli mi się to uda to "olewanie tematu" nie nastąpi.  

U mnie po czymś takim brzany już się nie pojawiły. Są pojedyńcze sztuki, ale pewnie kilka osób tutaj wie z czego słynna była Warta w Konopnicy i  okolicach.

 

Życzę ciurkowi jak najlepiej, bo sam pamiętam setki brzan i innych spływających bezwładnie,


  • Szymon82 and Hunter_pike like this

#132 OFFLINE   Kmicic

Kmicic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Sebastian

Posted 30 October 2015 - 21:21

Kto ogladał WTK?

Bezradność i bezczelnośc Wojewódzkiego  Inspektoratu Ochrony Środowiska...przekracza wszelkie granice!

Po tym co usłyszłem z ust Pani Hanny Kończal, jestem pewien na 98% że nie będzie winnego.

"...Dajcie nam Państwo czas..." "może coś przeżyło"... "mamy tylko 20 inspektorów"...

 

Fajnie ,że WTK szuka odpowiedzi, to chyba jedyny pozytyw.


  • LOBO47 likes this

#133 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 posts
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Posted 30 October 2015 - 22:01

Znajomy z Poznania mowil mi dzisiaj, ze podobno niektorzy brali ryby w sobote na obiad...

Mam nadzieje, że te pazerniaki i gównojady dostaną takiej sraczki z całą rodziną, że im się odechce szukania własnej korzyści w takiej tragedii.

Poza tym liczę na to, że PZW na wiosnę nie będzie czekać na ustalenie winnego i wypłatę odszkodowania tylko weźmie się za konkretne zarybienia i to nie kroczkiem karpia.


  • NARA and Hunter_pike like this

#134 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Posted 31 October 2015 - 01:24

Debata WTK pokazała taki poziom nieudolności instytucji, że trudno w to uwierzyć. Tak właściwie to można mieć wrażenie po tym, że nic się nie stało. Gdyby nie ci durni wędkarze, ekolodzy i spacerowicze znad Warty to problemu by nie było.
  • Kmicic and michalvcf like this

#135 OFFLINE   pretorian297

pretorian297

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 posts
  • Imię:Mario

Posted 31 October 2015 - 08:21

I wlasnie w taki sposób Instytucje które maja za zadanie zrobic wszystko by udowodnić Kto i Czym zatruł Wode nie zrobi nic ,( oczywiscie beda sie starac ale tak bardzo ze nic z tego nie bedzie )  a dosłownie da sygnał innym że można bezkarnie wytruć wszystko .

 

Nie mozna raczej liczyc na Panstwowe Instytucje , ale samemu cos zrobic , jaki to problem spotkac sie tak sadze przynajmniej w 10 osób wejsc do zarzadu PZW na Znanieckiego zrobic jakas liste i Pytac , pytac jeszcze raz pytac.

 

Pisalem na poczatku , czy moze sie wypowiedziec jakis Prawnik i nic !!! cisza .

 

Skoro zdychaja zwierzaki to musi to byc mega świństwo , a Panstwowe Instytucje chyba delikatnie sie nie przykladaja bo Pani taka a taka pewnie żyje tylko swoim biurem i domem.

 

Szkoda gadac , łapska opadają .

 

Te wszystkie zebrane ryby należało by zostawic w holu tych wszystkich instytucji , które by chciały Pomóc ale nie daja rady a raczej maja to gdzieś.

 

 



#136 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3,206 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 31 October 2015 - 09:17

<...>Pisalem na poczatku , czy moze sie wypowiedziec jakis Prawnik i nic !!! cisza .<...>

Przecież się udziela w tym wątku...

co wg Ciebie powinien prawnik napisać?



#137 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 569 posts

Posted 31 October 2015 - 09:25

Ale gdyby chodziło jednego zbitego pieska, larum było by na pół Polski,a tu o zaledwie kilka rybek chodzi..."jacyś rybacy i i inne oszołomy"



#138 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 31 October 2015 - 11:52

Wędkarze i społecznicy wyciągnęli już ponad 2 tony martwych ryb. Po sobotnim wycieku toksycznej substancji do Warty - rzeka na wspomnianym odcinku jest całkowicie skażona. Strażacy, którzy zajechali na miejsce stwierdzili, że mamy do czynienia z substancją chemiczną, której nie mieliśmy w bazie naszych urządzeń pomiarowych, więc to może być jakaś mieszanina substancji – mówi Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej.

Dopiero po kilku godzinach od wycieku, próbki pobrali pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, jednak jak tłumaczą do dziś nie udało się ustalić co to za substancja. Oznaczyliśmy dotychczas ponad 60 substancji z tych, które są brane pod uwagę przy ocenie jakości wód. Poza jedną nie znaleźliśmy niczego. Natomiast stwierdziliśmy jedynie podwyższoną wartość przewodności elektrolitycznej, ale nie taką, która by uzasadniła to śnięcie – tłumaczy Hanna Kończal, zastępca dyrektora WIOŚ.

Każdego dnia z Warty wydobywane są tony zakażonych leszczy, szczupaków, okoni i innych gatunków, często z listy zagrożonych. Polski Związek Wędkarski, który w imieniu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej sprawuje pieczę nad rzeką, na własną rękę wraz ze społecznikami wydobywa martwe zwierzęta. Mówimy o dużych okazach, medalowych jeżeli chodzi o wędkarstwo i rybach, które mają po kilkanaście lat – mówi Sebastian Staśkiewicz, Fundacja Ratuj Ryby.

To katastrofa ekologiczna, bo wyginęły nie tylko ryby, obecnie zdychają ptaki, które żywią się śniętymi rybami i inne zwierzęta. Jednak specjaliści od ochrony środowiska podkreślają, że odnalezienie sprawcy może nie być proste. Monitoring środowiska jest niestety żmudny. Jest to kwestia zbadania dokładnie substancji, która zanieczyściła Wartę, to jest kwestia zlokalizowania źródła, czyli miejsca w którym wypłynęła i w dalszej kolejności ustalenie sprawcy – i to jest najtrudniejsza sprawa – tłumaczy Krzysztof Mączkowski, ekolog.

 

 

http://epoznan.pl/ne..._nadal_nieznane



#139 OFFLINE   Olek.B

Olek.B

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 posts

Posted 31 October 2015 - 12:51

Kurde... jestem młodym wędkarzem i zawsze miałem wrażenie, że gadanie "kiedyś to były ryby" jest formułką dla tych, ktrórym nie chce się wyjeżdżać na ryby. Oczywiście ryb było więcej bo zwiększyła się presja wędkarska ale moim zdaniem dużo bardziej poprawne było by mówić "kiedyś to byli ludzie" i jakgdyby się zastanowić to ma sens chociażby na przykładzie tej sytuacji... Wczoraj dowiedziałem się o całej sprawie i powiem szczerze, że gdybym nie był u Taty w ten weekend to zapewne byłbym już nad rzeką w tamtym miejscu. Mam wrażenie iż jeżeli jesteśmy wędkarzami dbającymi wodę, praktykującymi C&R to ryby jak i rzeka stają się dla nas kimś ważnym i tą sytuację można porównać do choroby bliskiej osoby, bo najpierw przychodzi złość, rzucanie *urwami na prawo i lewo a potem smutek i bezsilność, która jest aż oszałamiająca. Jak dowiedziałem się o całej sprawie to prawie płakałem z bezsilności. Oby złapali sprawcę i wymierzyli solidną karę ale rybostanu i genów ryb to nie odbuduje. Jak ktoś chce pogadać poza tematem to walić na PW. Olek B.
  • Gobio Gobio, LOBO47, coma and 1 other like this

#140 OFFLINE   pretorian297

pretorian297

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 posts
  • Imię:Mario

Posted 31 October 2015 - 17:15

Kilkanascie minut temu wrocilem z Spaceru z Echem na Odcinku ktory byl skazony , byłem na kilkunastu głowkach .

 

Nie wiem jak do konca odczytywac Echo , ale sadze ze niby cos tam jest , ale napewno nie wróci to co było .

 

Dzisiaj z Wody wyciągnalem dwa zdechłe Leszcze dobre 40+ , ogólnie juz nie zauważylem przy brzegach padnietego narybku.

 

Ale fakt widzialem dzisiaj te ryby które leżaly byly juz obgryzione przez zwierzyne.

 

 

Attached Files


Edited by pretorian297, 01 November 2015 - 08:02.