Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Yamaha - opinie i porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2173 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 24 listopad 2015 - 21:00

Hmm, może i faktycznie masz rację :)

Mam nadzieję że koleś nikogo w balona nie zrobi, choć pewnie prędzej czy później trafi kogoś, kto kupi albo nieświadomy albo...z premedytacją. Ale to patologia....



#702 OFFLINE   Lipkor

Lipkor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjakujawsko pomorskie / Koronowo
  • Imię:Darek

Napisano 24 listopad 2015 - 21:26

Dobre i pewne silniki z papierami rozchodzą się w większości wśród znajomych. Żal po prostu puszczać dobrą maszynę w świat. Gdy sprzedawałem swojego małego Mercurego 3.5 (jako pierwszy właściciel i jedyny użytkownik), to przyjechali goście zza Wrocławia (ponad 350km) i bez targowania wyłożyli kasę z wielkim podziękowaniem. Oczywiście wszystkie papiery były w komplecie, a silniczek odpaliliśmy w beczce. Sprzedałem, bo kolega kupował Yamahę 8, a ja łyknąłem od niego roczne Suzuki DF6 i tak to działa.



#703 OFFLINE   Zibi171

Zibi171

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Michałowski

Napisano 24 listopad 2015 - 23:25

No i dzisiaj zakupiłem Mercury 15hp z 2010r. Pojechałem po niego z kumplem do Siedlec - gościu odpalił w beczce - prawie go nie było słychać - zajebista praca, a jak rozkręcił na połowę to prawie całą wodę wychlapało :)

Kawał maszyny, jestem zadowolony no i wszystkie papiery w komplecie, więc temat Yamahy od której rozpocząłem post zamknięty dla mnie :)

http://img06.allegro...3/71/5809637153



#704 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 25 listopad 2015 - 09:12

Mam akurat  takiego Mercurego i coś mi się widzi ,że masz  pokrywę od starszego modelu  z nowymi nalepkami .



#705 OFFLINE   Zibi171

Zibi171

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Michałowski

Napisano 25 listopad 2015 - 11:17

Mam akurat  takiego Mercurego i coś mi się widzi ,że masz  pokrywę od starszego modelu  z nowymi nalepkami .


To akurat wiem. Koles uczciwie to powiedział. Długo na nim pływasz? Jestes zadowolony?

#706 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 25 listopad 2015 - 11:36

Pływam 3 sezony .

Ogólnie nic się nie dzieje. można polecić.


  • Zibi171 lubi to

#707 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 listopad 2015 - 16:39

..bo to silnik Tohatsu... ;)


  • yacaré, psulek i urasenty lubią to

#708 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 25 listopad 2015 - 20:24

No i dzisiaj zakupiłem Mercury 15hp z 2010r. Pojechałem po niego z kumplem do Siedlec - gościu odpalił w beczce - prawie go nie było słychać - zajebista praca, a jak rozkręcił na połowę to prawie całą wodę wychlapało :)

Kawał maszyny, jestem zadowolony no i wszystkie papiery w komplecie, więc temat Yamahy od której rozpocząłem post zamknięty dla mnie :)

http://img06.allegro...3/71/5809637153

Z tego co widać na fotce to nie jedyny silnik w pomieszczeniu ;) Jeśli sprzedawca jest solidny to może napiszesz kto nim jest?



#709 OFFLINE   mariog1974

mariog1974

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 listopad 2015 - 21:04

Z tego co widać na fotce to nie jedyny silnik w pomieszczeniu ;) Jeśli sprzedawca jest solidny to może napiszesz kto nim jest?

Niewiem jak Zibi ale ja co do jego uczciwości mam wątpliwości.Kiedyś kupiłem od tego gościa silnik Tohatsu 6km.Z racji tego że dzieliło nas jakieś 600km nie mogłem go obejrzeć osobiście.Silnik był roczny a sprzedawca zapewniał że wygląda jak nówka i niema jakichkolwiek oznak zużycia.Niestety wyglądał gorzej niż mój 7-letni Mercury .Obudowa była mocno porysowana a śruba krzywa i postrzępiona jakby miała z 15lat.Na dzieńdobry byłem 400stówy w plecy bo musiałem ją wymienić do tego po miesiącu zaczęły się problemy z ciśnieniem oleju i silnik strasznie wibrował.Niewiem może miałem pecha ale na pewno nie polecam kupowania u niego silnika na odległość tylko odbiór osobisty i sprawdzwnie na miejscu.



#710 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 25 listopad 2015 - 21:47

[quote name="Pietruk" post="1778485" timestamp="1448224387"]Niezła krucjata ROTFL.
A ilu doradców i "fachofcuf".
Ciekawe kto go potem przeprosi jeśli ma rację


Nikogo nie trzeba bedzie przepraszać, jeden telefon do gościa gdy dzwoniłem i 10 min rozmowy wystarczyło by miec pojęcie z kim rozmawiam, zresztą juz zmienił portal bo za duzo telefonów dociekliwych było, i wiesz jeszcze do gwiazdki troche daleko zeby ktoś z sprzedających prezenty robił za takie pieniądze i jeszcze z tego rocznika.

#711 OFFLINE   Zibi171

Zibi171

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Michałowski

Napisano 26 listopad 2015 - 06:23

Niewiem jak Zibi ale ja co do jego uczciwości mam wątpliwości.Kiedyś kupiłem od tego gościa silnik Tohatsu 6km.Z racji tego że dzieliło nas jakieś 600km nie mogłem go obejrzeć osobiście.Silnik był roczny a sprzedawca zapewniał że wygląda jak nówka i niema jakichkolwiek oznak zużycia.Niestety wyglądał gorzej niż mój 7-letni Mercury .Obudowa była mocno porysowana a śruba krzywa i postrzępiona jakby miała z 15lat.Na dzieńdobry byłem 400stówy w plecy bo musiałem ją wymienić do tego po miesiącu zaczęły się problemy z ciśnieniem oleju i silnik strasznie wibrował.Niewiem może miałem pecha ale na pewno nie polecam kupowania u niego silnika na odległość tylko odbiór osobisty i sprawdzwnie na miejscu.


Moze tak ci sie trafiło. Ja sprawdzałem z kolegą który dobrze sie zna na silnikach i po testach stwierdził że jest naprawde ok. Ale to czas pokaże ....

#712 OFFLINE   jani32

jani32

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Tomek

Napisano 26 listopad 2015 - 06:38

Kolego nie masz się czego bać miałem od tego handlarza z Siedlec Yamahe 9.9 silnik bajka,sprzedawca godny polecenia nie kręci nie mataczy jak cos było to mówi Polecam.

#713 OFFLINE   Zibi171

Zibi171

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Michałowski

Napisano 26 listopad 2015 - 18:12

http://allegro.pl/li...qm-spo-1-2-1120

Było 8500, mi chciał opchnąć za 8200 potem na alledrogo 9500 a teraz 8799. Normalnie można obstawiac jaka będzie kolejna cena :)

#714 OFFLINE   mariog1974

mariog1974

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 listopad 2015 - 18:49

Za tę cenę i tak ktoś go łyknie to tylko kwestia czasu.A tak naprawdę to i tak niewiemy czy jest trefny.Ciekawe czy jeżeli byłby kradziony to gość który go sprzedaje byłby tak głupi żeby wystawić go na alegro i na jeszcze kilku innych portalach?



#715 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2015 - 19:01

Za tę cenę i tak ktoś go łyknie to tylko kwestia czasu.A tak naprawdę to i tak niewiemy czy jest trefny.Ciekawe czy jeżeli byłby kradziony to gość który go sprzedaje byłby tak głupi żeby wystawić go na alegro i na jeszcze kilku innych portalach?

Nie wiem. Za 11000 zł masz nówke Tośkę Made in Japan z gwarancją. Za 11500 Hondę. 



#716 OFFLINE   jani32

jani32

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Tomek

Napisano 26 listopad 2015 - 19:23

Hondę jak dobrze ponegocjujesz to nawet za 11 tys kupisz.

#717 OFFLINE   mariog1974

mariog1974

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 listopad 2015 - 19:26

Ja na przykład zdecydowanie najwyżej cenię Yamahę póżniej Hohdę którą posiadam a do Tohatsu mam z pewnych powodów wstręt.Ale to jest tylko moje zdanie.


  • PiernikTorunski lubi to

#718 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 06:46

Nad czym tu się zastanawiać, trzeba jechać sprawdzić silnik i go kupić a nie gdybać :)

#719 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 07:38

przy zakupie silnika oprócz oczywiście własnych specyficznych upodobań należy brać pod uwagę dostępność części. nie wiem jak teraz jest z dystrybucją części (tych podstawowych i tych mniej) ale jak ja kupowałem pierwszy silnik to z częściami do yamahy nie było problemu a z częściami do hondy bywało różnie - na klin na wałku śruby znajomy czekał miesiąc w środku sezonu bo z japonii trzeba było sprowadzać... bliskość serwisu też ma znaczenie... używane silniki jak i nowe potrzebują od czasu do czasu nowych elementów...



#720 OFFLINE   Rafał Światłoń

Rafał Światłoń

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLuboń
  • Imię:Rafał

Napisano 30 listopad 2015 - 10:14

Ale co? Przeróbka możliwa jest tylko w dwutaktach???