Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Yamaha - opinie i porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2173 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 22:27

ja miałem silnik z 82r johnson i chodził jak zegarek co do przeróbki to silnik yamaha 4 t :o 9.9 można niewielkim kosztem zrobić 15 (często w Holandii można spotkać odblokowane) ale do bodajże 2008 roku bo później były nowe modele i już jest to nieopłacalne

kazda decyzja wymaga przemyslenia.

powiem tak, historia: znajomemu padł cewkomoduł w Suzuki 8 km, 2T. w serwisie cena 300$.

w Johnsonie/evinrudzie nowy moduł to cena 60$.

wole kupic Johnsona/Evinrude ( zalezy jaki model oczywiście), dokupic tłoki nadmiar 0,010",zrobić szlif cylindra wymienić łozyska, nowe membranki pompki paliwa i jazda



#742 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2015 - 22:29

kazda decyzja wymaga przemyslenia.

powiem tak, historia: znajomemu padł cewkomoduł w Suzuki 8 km, 2T. w serwisie cena 300$.

w Johnsonie/evinrudzie nowy moduł to cena 60$.

wole kupic Johnsona/Evinrude ( zalezy jaki model oczywiście), dokupic tłoki nadmiar 0,010",zrobić szlif cylindra wymienić łozyska, nowe membranki pompki paliwa i jazda

Jak robisz to sam to OK. Jak masz to zlecić serwisowi to zaczyna się ból.



#743 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 03 grudzień 2015 - 12:58

Godski, akurat swój możesz zlecić @evinowi, zrobi lepiej i taniej niż jakikolwiek serwis warszawski czy około warszawski. Coś wiem w tym temacie. Opłacało się wysłać kurierem do @evina i odebrać kurierem niż w wawce robić (zresztą NIKT w wawce nie chciał się podjąć obsługi evinruda), czy też jeździć do Łodzi do autoryzowanego serwisu.



#744 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 03 grudzień 2015 - 19:41

Nie wiem jak w innych serwisach w Polsce ale w Aso Yamaha Bydgoszcz filtry,oleje, mieli na miejscu natomiast sruba napędowa, iglica do gaźnika oraz banał - klucz do świec wszystkie te życzy były zamawiane i czekanie 2-3 tygodnie.
Moze i bym kupił gdzies poza serwisem ale wole miec pewność co do oryginału.

ps. Przypomniałem sobie ze chyba w wawie jak dzwoniłem to okres czekania na śrubę i cena była ta sama co w Bydgoszczy.

Pzdr.

#745 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2015 - 20:07

Mam z 2008roku 13.5 km yamahę, to nie to co 9.9, można ją odblokować na 20km, dziś rozmawiałem o tym w serwisie yamahy,

 

<<edit>> To nie jest giełda!



#746 OFFLINE   mariog1974

mariog1974

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 grudzień 2015 - 21:08

Tak jak pisze Piernik nie ważne czy Yamaha czy Honda bo w serwisach mają tylko jakies pierdoły typu filtry,uszczelniacze czy łozyska a takie rzeczy można kupić wszędzie a jak się stanie coś poważnego to i tak sie czeka na części kilka tygodni.Na szczęście poważne awarie zdarzają się niezwykle rzadko i w większości z winy użytkownika o wbrew pozorom taki silnik to niezwkle prosta konstrukcja.



#747 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 04 grudzień 2015 - 09:11

Nie wiem jak w innych serwisach w Polsce ale w Aso Yamaha Bydgoszcz filtry,oleje, mieli na miejscu natomiast sruba napędowa, iglica do gaźnika oraz banał - klucz do świec wszystkie te życzy były zamawiane i czekanie 2-3 tygodnie.
Moze i bym kupił gdzies poza serwisem ale wole miec pewność co do oryginału.

ps. Przypomniałem sobie ze chyba w wawie jak dzwoniłem to okres czekania na śrubę i cena była ta sama co w Bydgoszczy.

Pzdr.

Klucz do świec to idziesz do pierwszego motoryzacyjnego z brzegu i kupujesz za 10-15zł, ważne żeby średnica pasowała ale są też dwustronne 19-21 (standardowe rozmiary klucza), masz od ręki :-).



#748 OFFLINE   Protool

Protool

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Lokalizacjaświetokrzyskie
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 grudzień 2015 - 20:29

Witam. Jestem nowym na  forum, mam na imię Wojtek i chciałbym bardzo serdecznie przywitać wszystkich użytkowników .

Noszę się z zamiarem zakupu silnika zaburtowego http://olx.pl/oferta...html#6f4cfefa52i w związku z tym chciałbym zapytać czy może ktoś z państwa miał do czynienia  konkretnie z tym sprzedawcą.


Użytkownik Protool edytował ten post 28 grudzień 2015 - 20:32

  • bulionn lubi to

#749 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 28 grudzień 2015 - 20:45

Cena wcale nie jest atrakcyjna jak na używany silnik z 2011r. W tej cenie masz nowiutką Hondę 20KM



#750 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:05

sprawdz silnik na policji i jesli jest ok to warto rozważyc zakup



#751 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:13

Cena wcale nie jest atrakcyjna jak na używany silnik z 2011r. W tej cenie masz nowiutką Hondę 20KM


Mała roznica 20 a 25 KM

Honda a Yamaha

No faktycznie prawie żadna .....

Protool- użytkownicy JB nie znają wszystkich sprzedawców na olx, a jesli nawet ktoś by go znał to trzeba samemu najpierw wypytać o silnik a potem jechać odpalić i posłuchać i obejrzec samemu, tak kupowałem 15KM a ostatnio miesiąc temu 20KM Yamahe i gdyby nie to ze 25KM jest duzo cięższa od 20 wziąłbym 25 KM, zastanów sie czy nie za ciężki jest do twojej łódki ???
Pzdr

#752 OFFLINE   Protool

Protool

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Lokalizacjaświetokrzyskie
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:24

To są moje pierwsze kroki , które stawiam w temacie pływadełek ,silnik prawdopodobnie napędzałby Skyllę i wolałbym 25 żeby mieć zapas mocy. Nowa 25 w salonie w Bydgoszczy ok.15200 tys.chyba bez linii paliwowej i zbiornika.Różnica w cenie około 4000 tys.Wybieram się go obejrzeć, zobaczymy.



#753 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:30

Uważam że Honda i Yamaha to jedna płóka

 

Tak do porównania, piszę z pamięci i mogę się nieznaczni kropnąć, ale:

 

-Honda 20 : poj 350 cm3 i waży +/- 50 kg

-Yamaha 25 : poj 480 cm3  i waży +/- 80 kg (nie mniej jednak Yamaha 25 ma większą nadwyżkę pojemności  względem Hondy)



#754 OFFLINE   Protool

Protool

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Lokalizacjaświetokrzyskie
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:39

Mała roznica 20 a 25 KM

Honda a Yamaha

No faktycznie prawie żadna .....

Protool- użytkownicy JB nie znają wszystkich sprzedawców na olx, a jesli nawet ktoś by go znał to trzeba samemu najpierw wypytać o silnik a potem jechać odpalić i posłuchać i obejrzec samemu, tak kupowałem 15KM a ostatnio miesiąc temu 20KM Yamahe i gdyby nie to ze 25KM jest duzo cięższa od 20 wziąłbym 25 KM, zastanów sie czy nie za ciężki jest do twojej łódki ???
Pzdr

Wybieram się w środę do producenta skylli (może zamówię łódkę) i przy okazji podjadę obejrzeć silnik..Chodziło mi tylko o jednego  sprzedawcę :D


  • fefko lubi to

#755 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:50

Na długą stopę potrzebujesz ?



#756 OFFLINE   Protool

Protool

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Lokalizacjaświetokrzyskie
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:57

tak



#757 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 22:09

silnik plus łódź...... zestaw (tak jak multik i wędzisko)..... łódź wymusza/narzuca moc silnika. najpierw określić trzeba jaką łódź będzie silnik miał napędzać. ja jestem fanem yamahy i będę polecał yamahę. a nowe silniki yamahy są w zestawach z liniami paliwowymi i zbiornikami.... kupowałem dwie nówki i do obu dostałem zbiornik i linię paliwową w cenie!



#758 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2015 - 22:18

linia paliwowa... poważna rzecz :)  Wydając na łódkę parę tysięcy, i na używany silnik 12tys zł rozkminka nad zbiornikiem za 200zł i szumnie nazywanym linia paliwową wężykiem 8mm za 30zł z gruszką za 40zł i złączką za 80zł... linia  paliwowa - poważna rzecz ;)


Użytkownik Bolesław edytował ten post 28 grudzień 2015 - 22:24

  • spinnerman lubi to

#759 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 22:27

linia paliwowa oryginalna do yamahy ze zbiornikiem potrafi kosztować ponad 500 zeta więc to nie jest mały koszt.....

a jeżeli sprzedawca nowego silnika coś kombinuje (nie dając tego co inni dają w standardzie) to ja bym poszukał innego sprzedawcy


Użytkownik Przemsol edytował ten post 28 grudzień 2015 - 22:28


#760 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2015 - 22:44

Pewnie że potrafi tyle kosztować, chodzi mi jedynie o to że wiele osób, jak i sama nazwa dośc "gloryfikuję" aspekt techniczno-finansowy że tak napisze tego elementu. W przypadku worka kasy za nowy silnik warto tego wymagać jeśli producent przewidział to w zestawie, tu racja. Ale jeśli nie, to nie ma co kruszyć kopii, to zrobić takową pod siebie, pod swoją łódkę.


Użytkownik Bolesław edytował ten post 28 grudzień 2015 - 22:46