Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary WileyX

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
342 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9469 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 czerwiec 2021 - 17:20

.............

 

PS. możliwe, że to kwestia indywidualna...

 

..............

Dokładnie tak myślę. U mnie, jazda samochodem, w polaryzacyjnych, to bajeczka. Jest a raczej było super.

Niestety, teraz doszły jeszcze   +/- i bajka się kończy.



#322 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 22 czerwiec 2021 - 06:52

Panowie a co powiecie o wadach fabrycznych tych okularów..? Ja kupiłem za 500 zł WileyX Rebel i z każdym rokiem coraz bardziej zaczęły się przebarwiać od strony wewnętrznej. Okulary używane kilkanaście razy w roku, przez resztę czasu w opakowaniu, myte tylko w ciepłej wodzie z mydłem dove bo takie używamy akurat. Wyglądają jak nowe a po 3 latach czyli w tej chwili są do wyrzucenia, nie da się przez nie patrzeć choć są jak nowe nie mają nawet rysy. Oczywiście był problem z reklamacją ale zostawiłem je w sklepie gdzie kupowałem i czekam na decyzję. Powiedziano mi, że przebarwienia zdarzają się i jest to wada fabryczna czekam już 3 tyg na decyzję czy faktycznie to wada fabryczna bo te okulary maja dożywotnią gwarancje ale tylko na wady fabryczne. Dopiero później ewentualna wymiana szkieł. Nie uważacie, że przy okularach za 500 zł to skandal? Może na rybek Polski przychodzą jakieś wadliwe? Miałem solano po 3 latach jak nowe, w ogóle przerobiłem kilkanaście par różnych okularów przeciwsłonecznych nie tylko wędkarskich i nigdy nie słyszałem o jakiś przebarwieniach....... to jest skandal. Chyba nigdy już nie kupię tych okularów. Poza tym jak je kupiłem to Solano zdecydowanie lepiej dopasowane były do mojej głowy i ten sznurek od WileyX jest jakiś szorstki i sztywny jak w lato łowię kark się spali to ten sznurek szorstki rusyje karczycho aż jest to nieprzyjemne.



#323 OFFLINE   kaiser

kaiser

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 22 czerwiec 2021 - 08:03

........................ Nie uważacie, że przy okularach za 500 zł to skandal? ................

 

 

Oczywiście, że skandal. Okulary w tej cenie, jeśli są do wywalenia po 3 latach mimo poprawnego użytkowania, a producent/dystrybutor "kwęka" przy reklamacji to lekka pomyłka.

Moje blisko 10-letnie Arctic'i są ok, żony także. 

 

Jeśli odrzucą to odwołaj się i postrasz Miejskim Rzecznikiem Konsumentów i UOKIKiem.

Jak dalej będzie problem to pisz tu na tym forum, niech ludzie opiszą swoje problemy. Następnie "uzbrojony" w screeny z materiałów marketingowych, screeny z tego forum etc pisz do MRK i UOKIK.

 

*z UOKIKiem może być lekki problem bo raczej zajmują się zbiorowymi interesami konsumentów a nie pojedynczymi sprawami, ale spróbować nie zaszkodzi.


  • ~30 lubi to

#324 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 23 czerwiec 2021 - 10:06

Oczywiście, że skandal. Okulary w tej cenie, jeśli są do wywalenia po 3 latach mimo poprawnego użytkowania, a producent/dystrybutor "kwęka" przy reklamacji to lekka pomyłka.

Moje blisko 10-letnie Arctic'i są ok, żony także. 

 

Jeśli odrzucą to odwołaj się i postrasz Miejskim Rzecznikiem Konsumentów i UOKIKiem.

Jak dalej będzie problem to pisz tu na tym forum, niech ludzie opiszą swoje problemy. Następnie "uzbrojony" w screeny z materiałów marketingowych, screeny z tego forum etc pisz do MRK i UOKIK.

 

*z UOKIKiem może być lekki problem bo raczej zajmują się zbiorowymi interesami konsumentów a nie pojedynczymi sprawami, ale spróbować nie zaszkodzi.

dziękuję, będę walczył ale na razie czekam spokojnie bo może uwzględnią.



#325 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 05 lipiec 2021 - 12:51

reklamacja odrzucona... powód: "użyłem środka chemicznego, który spowodował przebarwienie". Bzdura totalna bo jakbym takiego użył np domestos hahaha to przebarwienia by były także po zewnętrznej stronie a tak nie jest. Dział reklamacji nie istnieje w tej firmie by najmniej w Polsce. Przedstawiciel na region Toruń nie odpisuje na smsy nie odbiera telefonów, nie oddzwania więc pójdzie też na niego skarga chyba się zasiedział i może warto zatrudnić kogoś kompetentnego. Chyba, że taka jest polityka firmy. Nie podali jakiego środka użyłem. Poproszę o aprobatę techniczną okularów, w której jest jasno napisane czym czyścić i jak to robić, żeby nie uszkodzić. Nie wierzę, że mydło z letnią wodą zepsuło szkła tylko od wewnętrznej strony. Tym bardziej, że przebarwienia pojawiały się już od samego początku tylko w niewielkiej ilości a teraz jest ich tyle, że okulary nadają się do wyrzucenia. Jedynie kontakt utrzymuje z WileyX facebook przez messenger ale oni niestety nie wiedzą nic o moim przypadku ale chociaż odpowiadają na wiadomości. Widać, że w Polsce ta firma to jedna wielka porażka bynajmniej odział kujawsko-pomorski. Apeluje do Was żeby się dobrze zorientować przed zakupem jak wygląda proces reklamacji bo rzekomo jest dożywotnia ale tak nie jest i jak zareklamować bo w sklepie się kończy reklamacja po dwóch latach więc warto się dowiedzieć co potem tzn jak później ewentualnie reklamować. Niestety dowiedziałem się, że nie tylko ja mam takie przebarwienia bo kolego z Torunia także ma coś podobnego z tym, że jeszcze widzi coś przez nie. Niestety przedstawiciel też go lekceważy heheheh. Smutne dlatego rozpoczynam wojnę a najpierw bitwę i dam Wam znać co z tego wyszło. Okulary mega zadbane nawet ryski nie mają a są do wyrzucenia po 3 latach (kosztowały 500zł) to jest skandal. Odwołam się do zagranicznego WX poproszę też o zrobienie porządku w Polsce, potem MRK i UOKiK i media takie jak fejsbok i inne forma wędkarskie.


  • kostom63 lubi to

#326 ONLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 05 lipiec 2021 - 17:45

Tak z ciekawości gdzie Ty wyczytałeś o tej dożywotniej gwarancji? 



#327 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 06 lipiec 2021 - 06:06

Tak z ciekawości gdzie Ty wyczytałeś o tej dożywotniej gwarancji? 

tak mi powiedzieli w CW Bydgoszcz i przedstawiciel to potwierdził ale dożywotnia ponoć tylko dotyczy wad fabrycznych....... ale oni nigdy się nie przyznają, że to wada fabryczna hahaha



#328 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 06 lipiec 2021 - 06:08

Czy ktoś ma jakiś adres korespondencyjny albo e-mail żeby złożyć odwołanie i skargę na przedstawiciela, który nie odbiera telefonów, nie oddzwania i na smsy też nie odpisuje. Mam ochotę zrobić porządek w oddziale toruńskim bo widać jak zwykle w Polsce jest syf!



#329 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 lipiec 2021 - 06:49

Zobacz tutaj


https://www.wileyx.com/contact

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

#330 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 15 lipiec 2021 - 06:44

Zobacz tutaj


https://www.wileyx.com/contact

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

dziękuję, ogólnie odrzucili reklamację więc się odwołałem i napisali mi, że w drodze wyjątku firma wymieni szkła na nowe.....



#331 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 15 lipiec 2021 - 06:46

Myślę, że warto podzielić się informacjami na temat wad tych okularów bo jak widać zdarzają się takie przypadki. Może ktoś miał podobne przebarwienia w okularach model REBEL? Może ktoś ma inne doświadczenia z działem reklamacji firmy WileyX ?



#332 OFFLINE   kaiser

kaiser

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 lipiec 2021 - 08:40

dziękuję, ogólnie odrzucili reklamację więc się odwołałem i napisali mi, że w drodze wyjątku firma wymieni szkła na nowe.....

 

A to dobre. Nie w drodze wyjątku, ale "skalkulowali" uciszenie człowieka vs potencjalne straty wizerunkowe. 



#333 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 19 lipiec 2021 - 06:33

A to dobre. Nie w drodze wyjątku, ale "skalkulowali" uciszenie człowieka vs potencjalne straty wizerunkowe. 

też tak myślę. Wyszli z twarzą ale trochę i tak stracili w moich oczach...



#334 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 23 lipiec 2021 - 12:22

Tak dla zainteresowanych byłem u optyka z okularami WX i powiedzieli mi że morderstwem dla takich okularów z polaryzacją jest wystawianie ich na upał w "puszce" tzn np w zamkniętym samochodzie w upalny dzień czy na parapecie jak słońce wali. Musi być cyrkulacja powietrza i pod żadnym pozorem nie można czyścić na sucho. Lepiej wodą z jeziora czy chuchnąć żeby para się zebrała i dopiero wtedy można czyścić.



#335 OFFLINE   kaiser

kaiser

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 09 sierpień 2021 - 13:28

Tak dla zainteresowanych byłem u optyka z okularami WX i powiedzieli mi że morderstwem dla takich okularów z polaryzacją jest wystawianie ich na upał w "puszce" tzn np w zamkniętym samochodzie w upalny dzień czy na parapecie jak słońce wali. Musi być cyrkulacja powietrza i pod żadnym pozorem nie można czyścić na sucho. Lepiej wodą z jeziora czy chuchnąć żeby para się zebrała i dopiero wtedy można czyścić.

 

Dużo racji jest w tym, przy czym okulary okularom nierówne. Jak rozumiem dla takich WX z "lustrem", powłoką hydrofobową etc etc etc gorąco to killer, co zresztą wydaje się oczywiste. Przy czym swoje arctici z polaryzacją trzymam od 7 lat w samochodzie i nic się z nimi złego nie dzieje.

 

PS. WX są mega wrażliwe na zadrapania i ryski - staram się je oszczędzać ale już 2 ryski na powierzchni. Eh...



#336 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2021 - 13:33

Mocno przereklamowane, miałem kilka par. Ryski powstawały od patrzenia, poza tym ciężkie i niewygodne jak na tak wysoką cenę. Teraz Smith Optics i to jest to. 


  • Rodu, Tom Rob i Robert Crocker lubią to

#337 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 09 sierpień 2021 - 13:37

Mocno przereklamowane, miałem kilka par. Ryski powstawały od patrzenia, poza tym ciężkie i niewygodne jak na tak wysoką cenę. Teraz Smith Optics i to jest to. 

A jak polaryzacja w nich i jaki model używasz .Czy tez tak ,,prześwietlają "wodę , że wszystko widać jak na dłoni jak Wilexy?



#338 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 12 sierpień 2021 - 11:38

więcej nie kupie tych WX są mocno przereklamowane i mega delikatne..... i Pan godski ma racje są jakies niewygodne, słabo dopasowane, moje nawet lekko zsuwaja się :/ sznurek mega szorstki, jak łowię w pełnym słońcu i karka się lekko spali to czuję jak ten sznurek rusyje mi szyję i jest to mega nieprzyjemne.



#339 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2021 - 11:57

A jak polaryzacja w nich i jaki model używasz .Czy tez tak ,,prześwietlają "wodę , że wszystko widać jak na dłoni jak Wilexy?

Co do polaryzacji to jak dla nie nie ma różnic, pewnie jakieś niuanse by wyszły nad wodą w bezpośrednim porównaniu.

Miałem 3 par modelu Drake na duży łeb 60 cm. Jedna utopiona tydzień temu.



#340 OFFLINE   JigAndJig

JigAndJig

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 26 listopad 2023 - 08:28

Witam koledzy po kiju! Czy ktoś z obecnych użytkował ten konkretnie model WILEY X TREK CAPTIVATE? Są teraz Wileye w świetnych promkach i chciałbym zasięgnąć opinii praktycznych, kolegów użytkujących ten model :) Z góry bardzo dziękuję za feedback!





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych