Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4309 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 15 styczeń 2016 - 17:28

Drodzy koledzy bardzo ciekawy wątek po co się spinać i zaśmiecać 500 czy 600 a może 700.😊?
  • ryba1981 lubi to

#622 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:43

Drodzy koledzy bardzo ciekawy wątek po co się spinać i zaśmiecać 500 czy 600 a może 700.😊?

Sezon ogórkowy w pełni, na ryby nie bardzo, to i pospierać się można :-D
Żeby nie było - zero spinki, wrogości, czy takie tam :-) Z nas dwóch to Kolega @Osiemnastak na mechanice zna się lepiej. Zresztą w wielu miejscach się zgadzamy :-)
  • oktawiusz lubi to

#623 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 16 styczeń 2016 - 17:50

Heloo...A może na rybki takie auto 4x4 oczywiście...z hakiem do targania łódki. Wjedzie i wyjedzie w śliskie błotko  i sypki piasek. A i sporą łódkę pociągnie bez problemu...bo jest moc. Polecam na rybki i na co dzień...hehe...

Autko moje...u mnie 4,5 roku nigdy nie zawiodło...

 

Zdjęcia i opis zamieszczę na stronie http://chelm.edu.pl

 

 


  • 5384 i Marioo lubią to

#624 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 16 styczeń 2016 - 18:17

Z nutą ironi super auto do utrzymania dla zwykłego kowalskiego😀😀😀

Użytkownik Marioo edytował ten post 16 styczeń 2016 - 19:10


#625 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2016 - 18:42

Z nutą ironi super auto do utrzymania dla zwykłego kowalskiegi

Na zakup faktycznie stać każdego. Ale wtryskiwacze po 1000 sztuka. Wiem , bo rocznie kilka setek ich sprzedaję....  



#626 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 16 styczeń 2016 - 20:03

Na zakup faktycznie stać każdego. Ale wtryskiwacze po 1000 sztuka. Wiem , bo rocznie kilka setek ich sprzedaję....  

Jak ktoś leje syf nie wiadomo skąd...to i wtryskiwacze trzeba mieniać...jakoś u mnie już od prawie 5 lat żaden nie padł i jeżdżę na orlenowskiej ON zwykłej.... Normalna eksploatacja...niczym szczególnym nie różni się od A4 z np. 1.9...tyle że pali z 3 litry więcej...ot i tyle. Za to masz quattro i 204 KM. No ale trzeba się wypowiadać...jak ktoś zna takie auto i nim jeździł...



#627 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2016 - 20:09

Jak ktoś leje syf nie wiadomo skąd...to i wtryskiwacze trzeba mieniać...jakoś u mnie już od prawie 5 lat żaden nie padł i jeżdżę na orlenowskiej ON zwykłej.... Normalna eksploatacja...niczym szczególnym nie różni się od A4 z np. 1.9...tyle że pali z 3 litry więcej...ot i tyle. Za to masz quattro i 204 KM. No ale trzeba się wypowiadać...jak ktoś zna takie auto i nim jeździł...

To nie tak. To są wtryski piezo i wytrzymują zazwyczaj 120-200 tys km. A jak zalejesz szambo to i 1 km nie zrobisz.

Nie mówię że to złe auto. Nawet bardzo dobre. Ale może być drogie w utrzymaniu.

Nawiasem mówiąc oprócz tego że sprzedaję w mojej firmie masę nowych wtryskiwaczy do tych samochodów to sam jeżdżę A4 z tego samego rocznika tylko że 1,8T. Zrobiona na 230 KM.

Tak więc co nieco wiem ;)  



#628 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 16 styczeń 2016 - 20:25

To nie tak. To są wtryski piezo i wytrzymują zazwyczaj 120-200 tys km. A jak zalejesz szambo to i 1 km nie zrobisz.

Nie mówię że to złe auto. Nawet bardzo dobre. Ale może być drogie w utrzymaniu.

Nawiasem mówiąc oprócz tego że sprzedaję w mojej firmie masę nowych wtryskiwaczy do tych samochodów to sam jeżdżę A4 z tego samego rocznika tylko że 1,8T. Zrobiona na 230 KM.

Tak więc co nieco wiem ;)  

Spoko...też fajny silnik. Wiadomo że zawsze coś siada, teraz już tak jest z tymi nowszymi autami. Osobiście do tej pory...odpukać nic nie siada.

Szukaj kupca na moje 3.0 TDI... ;) hehe...nabywca nie pożałuje. Sprzedaję tylko ze względu na to, że jestem po wypadku na razie unieruchomiony już prawie pół roku i zanim wsiądę do auta to może trochę potrwać...i szkoda żeby stało. Na bardziej extrim po nadbużańskich terenach...miałem pięknego Granda 5.2...ale to już historia bo właśnie nim miałem wypadek i niestety zezłomowany... :(



#629 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 16 styczeń 2016 - 21:52

A co to ma wspólnego z tytułem wątku?😐

Użytkownik Marioo edytował ten post 16 styczeń 2016 - 21:54


#630 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 17 styczeń 2016 - 04:23

Na zakup faktycznie stać każdego. Ale wtryskiwacze po 1000 sztuka. Wiem , bo rocznie kilka setek ich sprzedaję....  

To chyba i tak nieźle. Kupując ostatnie auto uparłem sie na 3-litrowy silnik. Skończyło się na niezaturbinionej benzynie R6. Ale przez chwilę zastanawiałem się nad dieslem. Z rozeznania, które zrobiłem, wyszło, że wtryski do diesla to koło 2tys/szt. Benzyna połowę tańsza...

 

Co do "lania szamba" - rozmawiałem z osobą sprzedającą samochód jeszcze na fabrycznej gwarancji. Wtryski padły przy ~80tys. Właściciel mówił, ze najprawdopodobniej będąc w trasie zatankował na niewłaściwej stacji. I bynajmniej nie posądzam go o "głupie oszczędzanie". Cały kłopot w tym, że te same wtryski w niemczech dają radę, natomiast na polskim paliwie radzą sobie różnie...

 

Nie wiem, jak to moje rozeznanie ma się Andrzej do Twojej wiedzy....?



#631 OFFLINE   toomi1-83

toomi1-83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Lokalizacjastudziany las
  • Imię:tomasz

Napisano 17 styczeń 2016 - 09:54

To nie tak. To są wtryski piezo i wytrzymują zazwyczaj 120-200 tys km. A jak zalejesz szambo to i 1 km nie zrobisz.
Nie mówię że to złe auto. Nawet bardzo dobre. Ale może być drogie w utrzymaniu.
Nawiasem mówiąc oprócz tego że sprzedaję w mojej firmie masę nowych wtryskiwaczy do tych samochodów to sam jeżdżę A4 z tego samego rocznika tylko że 1,8T. Zrobiona na 230 KM.
Tak więc co nieco wiem ;)

a jakiej firmy polecisz akumulator? do vw t4 2.5tdi?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#632 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 17 styczeń 2016 - 10:03

Prosty przykład jak wcześniej pisałem pokonuje trasę,raz w miesiący Polska Niemcy.Tankując w Niemczech, do pierwszwgo punktu mam 890 km i bez problemu dojadę,na temp.120/130 spokojan jazda,a w drodze powrotnej tankując w Polsce nie dojadę i muszę dotankować.Kiepskiej jakości paliwa i nie tylko paliwa,dziwne czasy nastały😊

#633 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 21:33

Prosty przykład jak wcześniej pisałem pokonuje trasę,raz w miesiący Polska Niemcy.Tankując w Niemczech, do pierwszwgo punktu mam 890 km i bez problemu dojadę,na temp.120/130 spokojan jazda,a w drodze powrotnej tankując w Polsce nie dojadę i muszę dotankować.Kiepskiej jakości paliwa i nie tylko paliwa,dziwne czasy nastały😊

Były takie czasy, może jeszcze są, że paliwa z Orlenu oficjalnie nie spełniały min wymagań jakościowych producentów sam ciężarowych. Tak było, gdy wchodzily normy euro 5.
Spełniały za to polskie normy.

#634 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2016 - 22:51

a jakiej firmy polecisz akumulator? do vw t4 2.5tdi?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Nie wiem. Od 1997 roku sprzedaję tylko wtryski, pompy wtryskowe i wszystko inne do aparatury wtryskowej w Dieslach. Żadnych akumulatorów, rozrządów czy opon.



#635 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 18 styczeń 2016 - 07:57

a jakiej firmy polecisz akumulator? do vw t4 2.5tdi?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

ja do swojego diesla kupiłem mało znany akumulator Tuborg , i jak na razie idzie drugi sezon i jestem zadowolony  (77Ah)



#636 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 21 styczeń 2016 - 19:41

Po przeczytaniu całego postu, troszkę się nakręciłem i do głowy wpadł pomysł"może auto terenowe".Fajosko osobówka do pracy,a terenówka na rybki😊.Start otomoto i szukamy nagle szok,patrzę i przecieram oczy ze zdumienia Suzuki Vitara rok ok.89/92 od 6-10 tyś nie wspomnę o Pajero 10-tyś i w górę.Decyzja?😊😊😊😊zostanę przy mojej BUNI(asterka))))

#637 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1909 postów
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2016 - 22:20

A co sądzicie o Hyunday Tucson 2007 rok CRDI 140 KM . Może ktoś używa -mam ofertę na takiego od znajomego i mam w sobotę jechać oglądać.



#638 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 21 styczeń 2016 - 23:41

A o co konkretnie pytasz?

Szwagier dokładnie takim jeździ od kilku lat. Z eksploatacją, awaryjnością ma nie najgorzej, przyzwoicie. Nie jeździ tym w terenie, więc trudno powiedzieć co na piaskach i błotach.

Narzekał tylko na jazdę z wyższymi prędkościami-galopuje, buja.



#639 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 styczeń 2016 - 23:59

Dzisiaj cały dzień jeździłem po mieście RAV-4 z motorem 2,0l benzyna. Przeloty po kilka km, postój przez kilka minut, trochę trasy Ł, trochę korka, jakieś światła.

A że zresteowałem sobie spalanie to wiem , pali 12,3l/100km.



#640 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1909 postów
  • Imię:Robert

Napisano 22 styczeń 2016 - 07:30

A o co konkretnie pytasz?

Szwagier dokładnie takim jeździ od kilku lat. Z eksploatacją, awaryjnością ma nie najgorzej, przyzwoicie. Nie jeździ tym w terenie, więc trudno powiedzieć co na piaskach i błotach.

Narzekał tylko na jazdę z wyższymi prędkościami-galopuje, buja.

Chodziło mi własnie o awaryjność i zachowanie na drodze i w lekkim terenie/wyjazd na rybki,narty itd/.

A co to znaczy wyższe prędkości powyżej ile na godzinę go buja?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych