Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4232 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 27 sierpień 2016 - 13:12

Filtry cząstek to ekologia? A jak się zapcha to co się z tym dzieje? Proponuje sobie wyobrazić co się dzieje przy procedurze wypalania-zbierało się miesiącami, a potem wypluwa ten syf w 20-30min. z dodatkiem wiadra ON...


  • minnow lubi to

#722 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 sierpień 2016 - 13:28

Tych przykładów można mnożyć. Obecnie ekologia to to co można ciągle w dużych ilościach produkować i sprzedawać a zbyt się nie skończy.


  • pickok i coma lubią to

#723 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 wrzesień 2016 - 20:54

https://www.facebook...36790353117369/



#724 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 10:04

Siemka panowie czy ktoś z was jeżdzi na ryby octavią I z rocznika 2000-2004 1.6 benzyna 102km ? po zapakowania kufra da rady tym jechać czy nie bardzo ?



#725 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 23 wrzesień 2016 - 10:15

A dlaczego miałaby nie jechać ? Ja jeżdżę podobnym focusem 1.6. benzyna 100 KM kombi załadowanym pod sufit  i daje radę.  


Użytkownik pan bubu 1 edytował ten post 23 wrzesień 2016 - 10:17


#726 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 23 wrzesień 2016 - 11:57

Siemka panowie czy ktoś z was jeżdzi na ryby octavią I z rocznika 2000-2004 1.6 benzyna 102km ? po zapakowania kufra da rady tym jechać czy nie bardzo ?

Co prawda 2 ale zakładam, że różnice są niewielkie. Jedyne na co narzekam to niskie zawieszenie. Ale jeśli dojazd masz w miarę bez kolein to bez problemu dojedziesz. Jak to z osobówka ja w wiele miejsc bym się nie wepchnął ale część osób pewnie jest bardziej szalona. Może nie pakuję pod dach ale spalina do łódki i inne graty ważą dużo :)



#727 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 23 wrzesień 2016 - 15:55

Co prawda 2 ale zakładam, że różnice są niewielkie. Jedyne na co narzekam to niskie zawieszenie. Ale jeśli dojazd masz w miarę bez kolein to bez problemu dojedziesz. Jak to z osobówka ja w wiele miejsc bym się nie wepchnął ale część osób pewnie jest bardziej szalona. Może nie pakuję pod dach ale spalina do łódki i inne graty ważą dużo :)

ja także narzekałem na niskie zawieszenie co prawda w dieslu 110km , ale od czasu gdy podniosłem zawiechy ,to jest super 

post #683


Użytkownik Robas edytował ten post 23 wrzesień 2016 - 15:56


#728 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 wrzesień 2016 - 16:00

Octawie są miękkie, trochę kg i tył siada.

#729 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 23 wrzesień 2016 - 16:12

u mnie poszły sprężyny  Lesjofors HD  i amory Bilstein B4 + gumy pod sprężyny na tył , przód Lesjofors , Bilstein B4 + tulejki podwyższające 

 

#730 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 23 wrzesień 2016 - 20:39

Siemka panowie czy ktoś z was jeżdzi na ryby octavią I z rocznika 2000-2004 1.6 benzyna 102km ? po zapakowania kufra da rady tym jechać czy nie bardzo ?

Ja na ryby jeżdżę Corollą z 2003 z motorem 1,4l i chyba 96KM i co ma nie dać rady? że stanie i nie będzie jechać? Jeżdżę po nadbużańskich drogach i nic się nie dzieje. Zupełnie nie rozumiem czego się obawiasz? że załadowany 2-3 kijami i kilkoma pudełkami przynęt nie pojedzie bo za mało mocy? Moja Tocia 3x zaliczyła Norwegię a tam się nie bierze główek po 5-30g i kilku woblerów tylko przynęty morskie. Tak myślę że przynęty, kołowrotki i kije to tak +/- 25-30kg. Do tego bagaż na 2 osoby i zapasy płynów i pokarmu :-) . Tak obliczam że łącznie to będzie ok. 250-260kg i co? 96KM jedzie? jedzie :)



#731 OFFLINE   Tb01

Tb01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 24 wrzesień 2016 - 18:04

W mojej octavi nic z tyłu nie siada, a doładuję ją niekiedy na maxa. Być może dlatego że mam 4x4, a tam jest inny zawias i sprężyny. Jedyny minus to nisko osadzona miska olejowa.

#732 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2016 - 18:39

W mojej octavi nic z tyłu nie siada, a doładuję ją niekiedy na maxa. Być może dlatego że mam 4x4, a tam jest inny zawias i sprężyny. Jedyny minus to nisko osadzona miska olejowa.

Miałem tak w Golfie 4. Uszkodziłem ze dwie osłony więc się wkurzyłem i założyłem wyższe opony i podniosłem zawieszenie. Aby lepiej trzymał się drogi to zmieniłem ET felg i samochód miał opony na wysokości karoserii. Co najważniejsze podniosłem moc ze 100 na 170 KM :rolleyes: . Płakałem jak sprzedawałem  :wub:  


  • Rodu lubi to

#733 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 24 wrzesień 2016 - 21:06

No bo jeszcze mysle na vw borą kombi ale skoda tansza. Pytalem czy da rade bo mieszkam w gorach i gdzie sie nie ruszę to wiecznie gory. Zapakowana benzyna juz tak pod gore nie jedzie jak diesel. I wlasnie martwi mnie to niskie zawieszenie.

#734 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 24 wrzesień 2016 - 21:26

Vw Bora Combi używam od 8 lat . Bez zastrzeżeń , tylko materiały eksploatacyjne wymieniane systematycznie . Niski to prawda.



#735 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 wrzesień 2016 - 21:28

Te niemieckie 1,6 są dziwne, charakterystyką zbliżone do diesla. Na niskich obrotach trochę mocy dają, na wyższych już za wiele nie przybywa.

#736 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 25 wrzesień 2016 - 00:50

Bo nie moc jest istotna w codziennej eksploatacji a moment obrotowy i jego przebieg w stosunku do obrotów. I powtarzając za Adamem Oplem; pojemności skokowej nie da się niczym zastąpić, chyba, że większą pojemnością skokową. A w dzisiejszych autach benzynowych (dieslach już też) "króluje": piep..ony downsisizing i wciska się nam przykładowo silnik 1,2 tsi do oktawii (gdzie 1,6 to już trochę mało)  :angry:



#737 OFFLINE   pixel

pixel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Maciej

Napisano 25 wrzesień 2016 - 07:26

Ja mam starego poczciwego passata z 94 roku w kombi i jeśli chodzi o wysokość zawieszenia to chyba nie ma porównania do żadnego innego kombiaka. Ilość miejsca w środku bije na głowę inne samochody, a po złożeniu tylnej kanapy robi się niezły "salon". Przy dłuższych wyjazdach dokupiłem box dachowy i jest bajka ;). Samochodem tym zjeździłem sporą część Szwecji beż żadbyc problemów. Przez krótki czas miałem też volvo V70 to też dobry samochód ale zawieszenie ma niższe niż w passacie, a na plus większy silnik i moc. Czasami przy wyborze samochodu warto bardziej patrzeć na stan techniczny auta niż na rocznik.



#738 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 25 wrzesień 2016 - 07:37

Ja przy wyborze auta patrzę tylko na kolor.


  • ememiks lubi to

#739 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 25 wrzesień 2016 - 08:30

Ja przy wyborze auta patrzę tylko na kolor.

To tak, jak moja żona :):)



#740 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 wrzesień 2016 - 09:05

Czasami przy wyborze samochodu warto bardziej patrzeć na stan techniczny auta niż na rocznik.

To od dawna jest klucz. Tak jakby rocznik miał jakieś znaczenie.