Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

J.Śniardwy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 06 sierpień 2009 - 08:57

Coz pewna generacja wędkarzy musi wymrzec żeby młodzi wedkarze nie mieli skąd czerpać patologicznych wzorców. To tak jak z homo sovieticus.

#122 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 06 sierpień 2009 - 10:49

Znam osobiście dzierżawce Śniardw, jego gospodarstwo to jedno z wiekszych i lepszych na mazurach, ale skad o tym moze wiedziec weekendowy super etyczny wedkarz. Przeciez zawsze powodem zła i bezrybia jest rybak. zarybienia sa tam spore a nawet bardzo spore; szczupakiem, linem a w jeziorach z odpowiednia termiką i tlenem koregonidami.
Pamietajmy też drodzy wędkarze, że tak jak las nie jest tylko dla myśliwych tak i wody jezior mają status publiczny a wiec.... dla każdego i czy to wielki łowca okoni z Krakowa czy pani Halinka na łódce Venus z Ciechocinka każdy ma prawo do swobody.
Jeszcze raz nie obwiniajmy wszystkich( a ci emeryci całe życie pracowali żeby teraz jeden z drugim mieli kapitalizm ) :D

#123 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 sierpień 2009 - 11:47

Coz pewna generacja wędkarzy musi wymrzec żeby młodzi wedkarze nie mieli skąd czerpać patologicznych wzorców. To tak jak z homo sovieticus.

Przemyślałeś tą sentencję?


#124 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 06 sierpień 2009 - 14:24

Tak przemyslalem. Nie zrozum mnie ze odmawiam prawa do tego sportu dla emerytow.

Chodzi o wedkarzy ktory mysla ze publiczne czyli niczyje czyli ze moga sie nachapac 30kilo okonia (bo limitu nie ma przeciez) i jest cool. Czesto wlasnie emeryci ale nie tylko emeryci i nie wszyscy emeryci.

Homo sovieticus nie jest ograniczone wiekem. To pewna roszczeniowa postawa w stylu nalezy mi sie wyniesiona albo z domu albo wpojona przez lata komunizmu. Targam bialko z nad wodu bo targal moj tato, moj wuj, moj stryj i moj starszy brat. Wyludzam renty i zasilki bo wyladzaja wszyscy dookola. Nie place podatkow bo nie placa inni. Kombinuje jak kombinuja inni bo jak to stwierdzil Linda w filmie Segment 76 Kapitalizm to znaczy KOM-BI-NO-WAC! I tak kraj stoi w miejscu a ryb coraz mniej.

Tak sobie ponarzekalem bo z rybami ostatnio krucho u mnie a gdzie sie nie rozejrze na brzegu grube luski leza i rybie lby w stolicy 40m kraju. Rece opadaja.



#125 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 06 sierpień 2009 - 14:56

Tochę odbiegliśmy od tematu Sniardw, a mnie tam zawsze zastanawialo, że jesli ktos gdzies lowil, zaraz pojawial sie drugi, trzeci...dziesiaty, dwudziesty. I wszyscy trzepali - jak oni sie nie splatywali, nie wiem. Szczególnie w maju, szczupaka...podobnego do okonia, jak to w tamtejszym slowniku sie nazywalo.

#126 OFFLINE   robaczywakorporacja

robaczywakorporacja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 08 sierpień 2009 - 21:19

Witam panowie ciekawi mnie jaka jest sytuacja z boleniem na Śniardwach.Ktoś kiedyś słyszał o złowieniu bolenia na tym jeziorze??

#127 OFFLINE   wiesławek

wiesławek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaPisz

Napisano 10 sierpień 2009 - 21:58

Witam panowie ciekawi mnie jaka jest sytuacja z boleniem na Śniardwach.Ktoś kiedyś słyszał o złowieniu bolenia na tym jeziorze??

Z tego co wiem to nie słyszałem o złowieniu bolenia na Śniardwach,jeśli chcesz połowić boleni to na jeziorze Roś jest i łowią go metodą trolingu na woblerki Salmo.

#128 OFFLINE   tomek13

tomek13

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 14:38

Witam był ktoś ostatnio na śniardwach.
Jak sytuacja z okoniem.

#129 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 20 lipiec 2010 - 14:29

Witam

Panowie jak tam sytuacja na Śniardwach? Był ktoś ostatnio?

Pozdrawiam

#130 OFFLINE   robaczywakorporacja

robaczywakorporacja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 20 lipiec 2010 - 22:52

Okonie jeszcze na zielska nie wlazły :D Brań szczupaków coraz mniej.

#131 OFFLINE   Pistol

Pistol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 20:59

Witam,
czas sandacza na górkach się kończy chociaż trafiają się pojedyńcze; zaczął brać węgorz; szczupak bierze cały czas; a okonia warto by zostawić w spokoju na parę lat to apropos wędkarzy na Śniardwach-klapy na oczy i na doły albo zielska na okonka, żal :(
pozdrawiam
śniardwoski C&R team

#132 OFFLINE   robaczywakorporacja

robaczywakorporacja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 23 lipiec 2010 - 10:26

Fakt na Śniardwach spotkać kogoś wypuszczającego rybę to sukces.
Raz mój sąsiad złowił 13 kg okoni! wszystko poszło do wora, a że nie miał co z tym zrobić to oddawał wszystkim, ale sukces moralny i podziw sąsiadów bezcenny :(
Panuje zasada Catch & Reklamówka

#133 OFFLINE   MateuszWwa

MateuszWwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:.
  • Nazwisko:...

Napisano 21 czerwiec 2014 - 11:35

Czeu ten temat nie zyje? Niktk nie lowi na najwiekszym jeziorze? Czy jest jakis inny temat ?
  • szydłoś lubi to

#134 OFFLINE   MateuszWwa

MateuszWwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:.
  • Nazwisko:...

Napisano 21 czerwiec 2014 - 11:37

Czemu ten temat nie zyje? Nikt tu nie lowi? .

#135 OFFLINE   rmario73

rmario73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 18:23

Tak łowią ale siatami ;)



#136 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 22 czerwiec 2014 - 22:33

i agregatem :P



#137 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 27 czerwiec 2014 - 09:34

Czemu ten temat nie zyje? Nikt tu nie lowi? .

Podczas ubiegłorocznego wypoczynku nad Śniardwami byłem niejednokrotnie świadkiem trupich siacianych odpadów.

Fala na wschodni brzeg wyrzucała martwe ryby głównie jazgarze. Uwierz mi ale było ich tyle co liści jesienią. Może z siatek rybacy je  wyrzucają bo nie są atrakcyjne komercyjnie. Bywają też martwe szczupaki i sandacze, które widziałem w kwietniu.

Ogólnie temat jest cieżki do rozpracowania gdzie łowić kiedy i jak.

Kilka razy probowaliśmy coś namierzyć bo miejscach sztanddarowych i nie mieliśmy żadnego kontaktu. Prawde mówiąc na stronie pd ciężko było wydłubać okonka (ale to pewnie za sprawa rójki) więc przenieśliśmy się na Warszawskie.

W tym roku w kwietniu pojawiło się zdecydowanie więcej białej ryby w kiełkujących trzcinach więc może i z drapieżnikiem będzie lepiej.

Bedę tam 2 tygodnie w lipcu więc popływam, pomacam i napisze. Mam tylko nadzieję, że nie wrócę na Warszawskie gdzie wyniki ostatnio było bardzo dobre w skandynawskich ilościach :)



#138 OFFLINE   MateuszWwa

MateuszWwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:.
  • Nazwisko:...

Napisano 28 czerwiec 2014 - 18:22

Aha, no to dobrze że nie zdecydowałem się tam na wakacje bo mogłoby być mega słabo. Bo mapa batymetryczna bardzo pobudza wyobraźnie co do ryb. Wybrałem swoje dobrze znane jezioro, o którym naszczęście ryb i na nieszczęście wynajmujących kwatery krąży opinia że nie ma tam ryby.



#139 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 16 lipiec 2014 - 20:44

Urlop dobiega konca i po 6 dniach plywania rzucania nic procz slonca nie bralo. Plywalem po sztandarowych miejscach takich jak Mialka czy Luknanska i nic. Sledzilem (jesli mozna tak powiedziec) miejscowych co skupiali sie od czasu do czasu w miejscach jakby umowionych ....lowili okonie 18-25cm. Gdzies na poczatku postu ktos pisal ze gospodarstwo dzierzawiace zbiornik to jedno z lepszych .... mi wystarczu ze nie pozwalaja rybie sie wytrzec i zaraz po zejsciu loduodlawiaja. Porazka i smutek. Przeplywalem przez 6 dni ponad 200km i bez kontaktu. Az nie chce mi sie wierzyc ze moze tak byc beznadziejnie. Ide sie podleczyc ...

#140 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 09 lipiec 2018 - 13:25

Witam koledzy, odświeżę trochę temat.

 

Żona zaplanowała rodzinny wypad na Śniardwy do miejscowości Zdory. Ktoś może bywa w tamtych okolicach i podpowie czy chociaż opłaca się wziąć jakiś kij?