Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

J.Śniardwy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#101 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 04 lipiec 2009 - 22:59

od strony wedkarskiej nie warto??????????????
Panowie nie przeginajcie....
w porównaniu z zegrzem to wedkarski raj
postaram sie tam zajrzec w niedzielę
chłopaki z pisza mówią że okon birze całkiem dobrze miedzy wyspami i na wandołach jak wiesz gdzie to jest...
do zobaczenia na szlaku


Tak się składa, że na Śniardwach (południowy brzeg) byłem w pierwszym tygodniu czerwca. Efekty mizerne (1 kilogramowy szczupak na woblera w pasie trzcin i trochę okonków na płyciznach). Na otwartej wodzie nic nie trafiłem, ale miałem tylko wiosłową łódkę i daleko się nie zapuszczałem. Pogoda była kapryśna, zaczeło wiać więc kupiłem zezwolenie na Wiartel (70 zł na 3 dni) i się przeniosłem. Zdecydowanie zmniejszyła się liczba sieci na kołkach (porównując np z rokiem 99/2000). Nastroje w bazie rybackiej ponure jeśli chodzi o dalsze perspektywy. Wszyscy równo klną kormorany, których rzeczywiście jest bez liku. Na Mazurach ogółem podobno 50 tys sztuk ! łatwo wyliczyć 50 000 x 0,5 kg ryb dziennie = 25 ton/dzień !
Nie zauważyłem jakiegoś jakościowego skoku w poównaniu z tym co było 10 lat temu jeśłi chodzi o rybność, ale zdaję sobie sprawę, że aby wypowiadać się w tej kwestii musiałbym połowić dłużej i to najlepiej w sierpniu gdy zaczyna bić mewa. Ktoś tam złapal 9 kg szczupca, ale okoń bierze między wyspami... No pewnie, że coś się w końcu złowi bo to wielkie jezioro o urozmaiconym dnie i ciężko jest wybić wszystko, ale to nie znaczy, że Śniardwy są rybne (szczególnie w stosunku do tej masy wody).
Na szlak wracam we wrześniu. :D Może będzie lepiej.

pozdro


  • TAJMIEN lubi to

#102 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2009 - 23:39

Jak zwykle warto do zagadnienia podchodzic zdroworozsadkowo. Jszzce kilka lat temu, zeby zloic na Sniardwach szczupaka 1,5 - 2kg albo srednie okonie wystarczylo odwiedzic niewielki fragment jeziora a scislej kilka gorek.
Jak ja bylem na S. glownie widzialem kilometry sieci.

Prawda jest rowniez, ze zeby lowic skutecznie na S trzeba dysponowac lodka z mocnym silnikiem. No i zainwestowac ladnych pare litrow wahy.
Po tym co opowiadal znajomy nie chce mi sie.

Zegrze to jest jakby inny rodzaj jakosci, lowia tam z reguly ludzie, ktorzy lowili tam rowniez przez ostatnie kilka lat.
Niewatpliwie ryba tam jest ale chodzi o te szanse na zlowienie.... :unsure:

Gumo

#103 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 05 lipiec 2009 - 08:45

@juranty - zdajesz sobie sprawę, że pisząc takie słowa wydajesz wyrok śmierci na te ryby. Przynajmniej już nie pisz w którym miejscu łowił.


:lol:

Nie przesadzajmy naprawde

#104 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2009 - 11:13

[quote]

@juranty - zdajesz sobie sprawę, że pisząc takie słowa wydajesz wyrok śmierci na te ryby. Przynajmniej już nie pisz w którym miejscu łowił.
[/quote]
:lol:
Nie przesadzajmy naprawde
[/quote]Nie przesadzam naprawdę. Nie wiem co w tym śmiesznego, śmieszku.
Szarpakowcy tylko czekają na takie informacje.



#105 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 05 lipiec 2009 - 12:28

Nie przesadzam naprawdę. Nie wiem co w tym śmiesznego, śmieszku.
Szarpakowcy tylko czekają na takie informacje.


Z góry przepraszam za off top.

Tzn. że będą posługiwać się kwokiem, czy też nie wiedzieli, że występuje tam sum? Nie przechodzi to w lekką paranoje?

#106 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 05 lipiec 2009 - 19:20

[quote]

@juranty - zdajesz sobie sprawę, że pisząc takie słowa wydajesz wyrok śmierci na te ryby. Przynajmniej już nie pisz w którym miejscu łowił.
[/quote]
:lol:
Nie przesadzajmy naprawde
[/quote]Nie przesadzam naprawdę. Nie wiem co w tym śmiesznego, śmieszku.
Szarpakowcy tylko czekają na takie informacje.


[/quote]

Smieszne jest to ze w jednym poscie w jednym zdaniu piszesz ze Zegrze to rybna tragedia a w drugim zdaniu lajasz nowego kolege na forum bo napisal to co wszyscy wiedza ale ani slowo za duzo.
Z Twoich postow wynika ze szarpakowcy nie wiedza ze w Zegrzu plywaja duze sumy.

Pomysl zanim zrazisz nowych na forum takimi wrzutami.


#107 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2009 - 22:56

lajasz nowego kolege

Nie przesadzasz trochę z tym stopniowaniem? Dobrze wiemy jak jest opiszesz publicznie miejscówkę a na drugi dzień masz las wędek.
Starczy tego offtopu.


#108 OFFLINE   szwagier

szwagier

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Lokalizacjapruszków

Napisano 06 lipiec 2009 - 08:26

z tymi szarpakowcami też chyba przesada... na śniardwach sama wedka nie wystarczy jak wyzej napisał kolega , trzeba łodzi... no i relatywnie mocnej bo z brzegu to raczej trudna woda...
z paliwem tez spokojnie , zatankowałem 25 litrów pływałem cały dzien po całym jeziorze , potem jeszcze syna na nartach ciągałem ze 2 godzinki i cos tam jeszcze zostało, nie wiem ile bo nie sprawdzałem....
może mam oszczedny silnik.....
byłem w niedziele , nie udało mi sie rano wypłynac.... trochę za bardzo wiało , jak troche przestało pływałem za szczupakiem , nastawiny raczej na duże po głebokiej wodzie, w zeszłym roku w lipcu miałem z ta ryba zadowalajace wyniki w tym okresie , wczoraj niestety lipa...
okonie trochę brały z tego co widziałem raczej małe... dlatego odpuściłem .... brakło czasu na sprawdzanie innych miejscówek....
mimo to nie podpisze się pod tym że w śniardwach nie ma już nic...
pierwszy raz w życiu próbowałem wedzonych okoni na ciepło... zarąbiste... poczestowali mnie znakjomi z białegostoku poznani w zeszłym roku na półwyspie.... pozdrawiam i dziekuje....

kocham sniardwy.................................................... ............................................................ ........

#109 OFFLINE   szwagier

szwagier

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Lokalizacjapruszków

Napisano 06 lipiec 2009 - 08:34

zapomniałem o najwazniejszym....
przeraziła mnie siec rybacka rozstawiona w poprzek szlaku na wysokości 4 i piatej boji...
nie wiem czy to przepisy się pozmieniały czy to zwykłe kłusownictowo...
kiedys było tak w przepisach że w wekendy rybacy nie mogli rozstawiac sieci....
nie wiem czy tak dalej jest?????????????
na policje nie dzwoniłem nauczony poprzednimi doswiadczeniami... bo nie są oni chetni do współpracy w tamtym rejonie....
ma ktos może pojecie w tym temacie.....
chętnie nastepnym razem zrobiłbym z tego komisyjne ognisko....
fajnie się pala takie sieci....

#110 OFFLINE   tomek23

tomek23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2009 - 08:45

Witam,

na Śniardwach było super. Okonie sobie odpuściłem bo w dołkach gdzie były stało po 20 łodzi i wędkarze łowili na choinki.

Za to szczupaki brały bardzo ładnie. Łowiłem tylko na górkach, najlepsze były te z roślinami (rdest, wywłócznik, moczarka). Brały na 10 cm slidery i 15 cm mannsy. Rybki były przyjemnych rozmiarów, trafiły się dwa ponad 80 cm (82, 87 cm).

Zdecydowanie lepsze wyniki miałem w sobote, ale w niedziele łowiłem tylko do południa.

Ogólnie jestem bardzo miło zaskoczony, dawno w Polsce tak dobrze nie połowiłem. Wiadomo, ze ilościowo i jakościowo w porównaniu do np. Szwecji jest źle (biorąc pod uwagę potencjał wody), ale jak na nasze warunki to świetna woda.

Pozdrawiam,

#111 OFFLINE   szwagier

szwagier

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Lokalizacjapruszków

Napisano 06 lipiec 2009 - 09:02

dzięki za optymizm...
chyba gledza tylko ci co tam nie byli....
pozdr.

#112 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 06 lipiec 2009 - 10:46

zapomniałem o najwazniejszym....
przeraziła mnie siec rybacka rozstawiona w poprzek szlaku na wysokości 4 i piatej boji...
nie wiem czy to przepisy się pozmieniały czy to zwykłe kłusownictowo...
kiedys było tak w przepisach że w wekendy rybacy nie mogli rozstawiac sieci....
nie wiem czy tak dalej jest?????????????
na policje nie dzwoniłem nauczony poprzednimi doswiadczeniami... bo nie są oni chetni do współpracy w tamtym rejonie....
ma ktos może pojecie w tym temacie.....
chętnie nastepnym razem zrobiłbym z tego komisyjne ognisko....
fajnie się pala takie sieci....

Jak pisal Gumo, konczy sie dzierzawa. Wiec teraz sieci beda swiatek-piatek. A co do palenia sieci klusowniczych, jezeli masz juz sie tam wiecej nie pojawic, to spróbuj. Tylko ostatniego dnia pobytu. I nie czekaj, az sie wypali.:angry:
Niestety, tylko policja.

#113 OFFLINE   szwagier

szwagier

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Lokalizacjapruszków

Napisano 06 lipiec 2009 - 11:23

wole czyny niż gledzenie...
bo w koncu przyjda i mi nasraja na progu i poprosza o papier....

kilka lat temu ognisko takie zrobilismy z grupa przyjaciół na jednym z jezion nalezacym do gospodarstwa szwaderki, spotkało sie to z ogólna aprobata, wezwalismy policje, okazało się że jeden z pracowników rozstawił siatke gospodarstwa na swój uzytek
nie poniosłem zadnych konsekwencji i zyje i mam sie dobrze i ciesze się że mogłem co kolwiek zrobic oprócz gledzenia
czasem tam jeszcze zagladam

#114 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2009 - 11:34

To prawda, nie bylem w zeszlym roku na S. W tym sie nie wybiore na pewno z powodow w/w. Ogolnie wiadomo co dzieje sie na jeziorach w ostatnim roku dzierzawy.
Odnosnie lowienia to nawet w Szwecji ryby nie pchaja sie same na hak.
Odnosnie innych spraw to prosze o mniej agresywne wypowiedzi, napisz lepiej cos o tych rdestnicach, w koncu to watek poswiecony Sniardwom.

Gumo

#115 OFFLINE   szwagier68

szwagier68

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 06 lipiec 2009 - 13:50

co do papieru toaletowego - to dowcip z przed lat- szczyt bezczelności

absolutnie nie miało to miec nic wspólnego z agresja wobec ciebie

moja agresja do NIELEGALnych sieciaży... poprostu tak mam ...nie cierpie tych którzy niszczą to co dała mi natura
i o ile nie sieciujesz NIELEGalnie tez się ciebie nie tyczyło

co do tych roślin- nie jestem ichtiologiem ale rosną ich całe plntacje na 3 -4 metrowych podwodnych górkach.... wyglada to majestatycznie przy czystej wodzie, utrudnia wedkowanie, ale czy to zle czy dobrze że to rośnie to nie wiem , w encyklopedii nic nie wyczytałem że to chwast, a raczej że normalna nizinna roślinność
moim skromnym zdaniem dobrze że to rośnie ... ryby mają gdzie odetchnąc... przed wedkarzami , sieci też w tym nie da rady postawić
wcczoraj roslin nie dojrzałem - zbyt duża fala była

#116 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2009 - 05:14

a miało być tylko o Śniardwach i łowieniu....


więc wracam do wątku mazurskiego oceanu...
dzwonił wczoraj do mnie mój serdeczny kolega mazurzak z urodzenia. Wieści są następujące...
W skrócie.
Okoń wychodzi coraz bardziej na blaty i górki. Ze szczupakiem kiepsko...
obecny hit okoniowy - Łuknańska...
okoń średni i mały, większe egzemplarze, ale znacznie mniej liczebnie - Miałka

ot i tyle mogę się z kolegami podzielić nt. newsów ze Śniardw

#117 OFFLINE   robaczywakorporacja

robaczywakorporacja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 24 lipiec 2009 - 13:04

Witam , tak się składa że mam działkę nad Śniardwami więc trochę czasu tam spędzam.Parę dni temu jakiś typek złowił szczupaka 7,70 kg w maju sąsiad złowił 6,50 kg szczupłego ,oczywiście wszystkie ryby dostały w łeb , co jakiś czas łowiła takie duże ryby.Najczęściej są one łowione na wahadłówki na troling (który jest tam zakazany).Ci pseudo wędkarze łowią też wielkie okonie w bardzo dużych ilościach , często wracają z np. 6 kg okoni (raz sąsiad w parę godzin złowił 13 kg ).Okonie łowią na dwie przynęty na raz , na końcu przyponu zakładają wirówkę a jakieś 30 cm wyżej przywiązują twistera.Największe okonie łowią na szarpaka.Najczęściej wygląda to tak , najpierw typ wrzuca zestaw do wody z dwoma przynętami, odkłada wędkę dając czas przynętom na opadnięcie , w tym samym czasie bierze szarpaka wyciągnie z dwa okonie i bierze się za drugą wędkę. Zmieniając miejscówkę wrzuca do wody blachę i trolinguje do następnej miejscówki.Łamią trochę przepisów.Tak się łowi na Śniardwach.

#118 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 lipiec 2009 - 13:17

Witam , tak się składa że mam działkę nad Śniardwami więc trochę czasu tam spędzam.Parę dni temu jakiś typek złowił szczupaka 7,70 kg w maju sąsiad złowił 6,50 kg szczupłego ,oczywiście wszystkie ryby dostały w łeb , co jakiś czas łowiła takie duże ryby.Najczęściej są one łowione na wahadłówki na troling (który jest tam zakazany).Ci pseudo wędkarze łowią też wielkie okonie w bardzo dużych ilościach , często wracają z np. 6 kg okoni (raz sąsiad w parę godzin złowił 13 kg ).Okonie łowią na dwie przynęty na raz , na końcu przyponu zakładają wirówkę a jakieś 30 cm wyżej przywiązują twistera.Największe okonie łowią na szarpaka.Najczęściej wygląda to tak , najpierw typ wrzuca zestaw do wody z dwoma przynętami, odkłada wędkę dając czas przynętom na opadnięcie , w tym samym czasie bierze szarpaka wyciągnie z dwa okonie i bierze się za drugą wędkę. Zmieniając miejscówkę wrzuca do wody blachę i trolinguje do następnej miejscówki.Łamią trochę przepisów.Tak się łowi na Śniardwach.


To nie nowość, taki sposób nawet był opisany w WP dawno temu. Można zarybiać, można uchwalać, można zakazywać ale jak nie będzie ochrony nad wodami to wszystko nic nie da..

Pozdr.

Salmo

#119 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 sierpień 2009 - 21:28

Panowie czy był ktoś ostatnio na Śniardwach ?
Jak z okoniem, szczupakiem ?

Pozdrawiam

#120 OFFLINE   Pistol

Pistol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 06 sierpień 2009 - 08:39

widzę kolego, że jesteś dobrze zorientowany :D . Niestety wszystkie śniardwowe Prawdziwki tak łowią, DRAMAT DRAMAT DARAMAT. Są dni kiedy niegrozni emeryci wyciągają po 30kg okonia dziennie. Śniardwy zabijają: wspomniani emeryci, TYPOWY rybacki dzierżawca i tysiące kormoranów.
Jeżeli chcecie postać w tłumie łódek z sączącą się piękną muzyczką z małych radyjek, przyjedźcie na śniardwy :mellow: . Jest pięknie. pzdr