Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator do lekkiego spiningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
501 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 19 marzec 2024 - 20:35

Mi się takie early 93B, chyba przyda coś czuję. Na razie w wadze lekkiej ćwiczę onccf 9.0 do 15gr. Jako bekap mam kuyinga 8.6 ft. 0.8 do 15gr. Jak na chińczyka to nawet daje rade. Aż szkoda że za trochę więcej jak miech mentalnie wskoczę w wagę normalna. Czekam na relacje kombo steez yamaga. Pz
  • guciolucky lubi to

#442 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 19 marzec 2024 - 23:15

... celowanie w słupek zostaw do zestawu lajtowego... jako następny krok... ;)

Kuba, oby ta ekscytacja stała się za chwilę regularnością. Umiejętności rosną, pewność siebie również,  przy stosowanym sprzęcie i treningu. Ćwiczysz, choć bardzo krótko, efekty masz, wiesz, gdzie masz rezerwy. Masz pomysł na wędkę, tu sam bym poćwiczył....Dalej zgłębiać temat.


  • guciolucky i Alexspin lubią to

#443 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5088 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 marzec 2024 - 00:09

Fajne jest to, że grono osób skupionych wokół b-castingu jest bardzo otwarte na pomoc nowicjuszom. Każda osoba udzielająca się w dziale tematycznym, chętnie pomaga i nie obserwuję tutaj rywalizacji tylko chęć współpracy, budowania czegoś na kształt wiedzy publicznej. Mimo, że b-casting obecny jest w naszym kraju od wielu lat to jednak cały czas jest dość niszowym działem wędkarstwa. Czuję tutaj "ducha w narodzie" chęć rozwoju, konfrontowania, eksperymentowania a może nawet organizacji spotkań...Przypomina to stare dobre czasy kiedy ludzie jeździli spotykać się i uczyć od siebie nawzajem, bardzo fajnie.

Jeśli chodzi o mnie to będę trenował, może być tak, że zawieszę trening na czas sezonu, wrócę i będę dalej pracował nad każdym szczegółem i najdrobniejszym elementem składowym techniki rzutowej. Ciekawe jest to, że cel można osiągnąć na wiele różnych sposobów i trzeba przejść, co najmniej kilka etapów, aby przekonać się których z nich jest najbardziej odpowiedni dla siebie. Powyższe powoduje, że mając odmienne zdanie, doświadczenie czy pomysł, rację może mieć kilka osób na raz, dodatkowo każda może we własnym zakresie poddać proces walidacji. 



#444 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5088 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 marzec 2024 - 09:05

Załączony plik  IMG_20240320_090115.jpg   173,27 KB   11 Ilość pobrań



#445 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 20 marzec 2024 - 09:36

ćwicz, może kiedyś osiągniesz ten poziom :D

ps. to odnosi się do fotki


Użytkownik czarny1 edytował ten post 20 marzec 2024 - 09:41

  • guciolucky lubi to

#446 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 20 marzec 2024 - 11:18

Cienkie fluo w zimie plus miękki kij z rozkęconym odśrodkowcem, myśle że spokojnie nawet ichtiolog, ornitologiem zostanie;). Mi się udawało jak cholera chociaż budowlańcem jestem;). Ale spokojnie, teraz działa nie gorzej jak z plecionką. Z premedytacją mam kilka zestawów z żyłką i fluo. Każdemu wg. potrzeb i zasług. Byle ryby brały. pz 


  • S.N. i bob74 lubią to

#447 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 20 marzec 2024 - 12:37

Pamiętam swoją najlepszą brodę z początków mojego baitcastingu. Rzucałem Gnomem 2 i nie zauważyłem, że szczytowy skład kija się obluzował. Wziąłem boczny zamach prawie zza pleców i w momencie największego przyspieszenia kij rozdzielił się na dwie części, dźwignia się skróciła a kotwica wbiła mi się w tył łydki dwoma grotami, przez spodnie i grubą skarpetę :D na szpuli miałem największe gniazdo w całej chyba karierze wędkarza, ale to nie było moim największym problemem :D
  • Alexspin, bob74 i mayou lubią to

#448 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów

Napisano 20 marzec 2024 - 12:44

A macie doświadczenia z fluorocarbonem na szpuli do okoniowania? Łatwiej się operuje takim zestawem (brody, zasięg rzutu itd.) niż tym z plecionką?



#449 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 20 marzec 2024 - 13:41

A macie doświadczenia z fluorocarbonem na szpuli do okoniowania? Łatwiej się operuje takim zestawem (brody, zasięg rzutu itd.) niż tym z plecionką?

Od 3gr przynęty zasięg podobny, brody się robią. Fluo generalnie jest kapryśne, w moim przypadku miałem z 10 podejść na lekko. Dużą rolę ma w tym multik. Po prostu szpula musi nadążyć za rozpadającym się na niej fluo. Ja to nie zegra to albo skręcisz multik i spadnie odległość ( nawet dość znacznie)  albo co wypad nawijasz nowe fluo bo tak się to poplątało że do wycięcia.  Na początek może to być flustrujący temat, chyba że startujesz z poziomu aldka,  wypasionej dajwy i jakiegoś kosmicznego kija do bfs.  Nowe  lekkie chińczyki  też dają rade tylko ja je miele za szybko. Wg. mnie to jest modelowy przypadek że albo komuś przypasuje albo sobie odpuści. Żyłka wybacza więcej. Kup jakiegoś strajkkinga fluo ( bo tanie i dużo metrów), nawiń tego nie za dużo na multik i rzucaj. Albo będzie dobrze ...... albo kupisz kolejnego strajkkinga, multik, kij ...itd. pz   


  • Alexspin lubi to

#450 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów

Napisano 20 marzec 2024 - 16:44

Mam Aldebarana w lekkim kiju i Steeza w średnim. Zastanawiam się, czy do twitchowania by się nie sprawdził fluorocarbon. Też nie jest rozciągliwy, a do tego może by nie było gwizdania plecionki po przelotkach tylko gładkość. Może i do wirówek się nada? Chyba spróbuję z jednym kijem w maju... Kusi...



#451 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 20 marzec 2024 - 17:08

Jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział. Tłicze są ciężkie i lotne. Wirówka 000, trochę mało ale 1 w cięższym wydaniu to spoko. Wahadła 3-4gr. Gumki typu tanta czyli zwarte, też na luzaku. Zabawa się zaczyna na wobkach 1-2gr.Dla mnie to już była masakra na fluo. Ale pocieszę co bardziej zmartwionych. 16cm hering plus 30gr lata na flou 0.36mm w kosmos z bistmastera 2.7m do 100gr plus C201k. Pz

#452 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5088 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 marzec 2024 - 19:08

Dzisiaj osiągnąłem chyba docelowy dystans. Linka nawinięta do znacznika.

 

Załączony plik  IMG_20240320_185225.jpg   51,9 KB   13 Ilość pobrań

 

Pogoda bezwietrzna, praktycznie flauta i moja przynęta wybiera linkę z rolki.

 

Załączony plik  IMG_20240320_185209.jpg   40,3 KB   13 Ilość pobrań

 

Fajne uczucie, chociaż pierwsze 3 rzuty zawsze mi nie wychodzą, nie ustaliłem jeszcze dlaczego? Wędka przeszkadza jakby mniej , płynność i szybkość wymachu kijem, coraz większa. Powtarzalność nie jest 100% ale również się poprawia.



#453 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 20 marzec 2024 - 19:22

 Moja przygoda z castingiem jest już pełnoletnia ,a też czasem pierwszy rzut nie jest idealny . Więcej luzu i do przodu  :rockon:  


  • guciolucky, Alexspin i mayou lubią to

#454 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 20 marzec 2024 - 19:43

Ja na lekko, czasem na początku łowienia rzucam jak skończona ofiara. Potem jakoś już idzie. A tu chłop po 4 wypadach nad wodę wyp....... Całą szpule z multika jeszcze marudzi że mu nie lata. Chciałbym mieć taki progres. Luz, to zabawki do łowienia ryb ku uciesze użytkownika są. Ciekawie to się zrobi jak coś w przynętę p....... Pz
  • golsyl i Umbra lubią to

#455 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 20 marzec 2024 - 19:44

Jaki dystans w ten sposób osiągasz praktycznie wyciągając całą szpulę? :)

#456 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5088 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 marzec 2024 - 21:15

Gdybym liczył obroty i podaną przez producenta długość linki na obrót korbki to będzie koło 50m. 


  • cristovo i Alexspin lubią to

#457 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 20 marzec 2024 - 23:38

... co do spotkań.... wątek Jeziorko Czerniakowskie, i wszystko wiadomo, spotkania wyjadaczy i aspirujących do metod castingowych. Rozmowy, poznawanie sprzętu. Bob jako ,,Anioł", czyli gospodarz, Sławek jako mistrz grilla. Wypady nad Liwiec, ,,Nadliwie" , Kaszewiec nad Narwią, tu Arek jako lokalers i organizator... Coś w bieżącym trzeba obgadać i zorganizować...

... ad rem... z praktyki własnej. Przy pierwszym podaniu przynęty, wykonaniu rzutu, założyć coś lotniejszego. Wykonać podanie ,,bekhendowe", czy równolegle, czy lekko wznoszące w górę. Rzut płynny, bez napinki.  Wysnuta linka, mokra lepiej układa się na szpulce. Wtedy można ćwiczyć long cast. To z praktyki...


Użytkownik bob74 edytował ten post 20 marzec 2024 - 23:39

  • guciolucky i Alexspin lubią to

#458 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3734 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 marzec 2024 - 07:33

Gdybym liczył obroty i podaną przez producenta długość linki na obrót korbki to będzie koło 50m. 

Super! Nie możesz narzekać, szybko Ci poszło. :clappinghands:


  • guciolucky lubi to

#459 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów

Napisano 21 marzec 2024 - 16:39

Jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział. Tłicze są ciężkie i lotne. Wirówka 000, trochę mało ale 1 w cięższym wydaniu to spoko. Wahadła 3-4gr. Gumki typu tanta czyli zwarte, też na luzaku. Zabawa się zaczyna na wobkach 1-2gr.Dla mnie to już była masakra na fluo. Ale pocieszę co bardziej zmartwionych. 16cm hering plus 30gr lata na flou 0.36mm w kosmos z bistmastera 2.7m do 100gr plus C201k. Pz

Z wirówka poniżej 2 raczej nie będę schodził, wahadełka też mam tak od ok. 7 g, więc powinno dać radę. Ciekaw tylko jestem porównania z plecionką powiedzmy 0,8 PE fluoro ok 0,22-0,25 mm jeśli chodzi o łatwość i odległość rzutu ww przynętami.



#460 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5088 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 marzec 2024 - 22:43

Dzisiejszy trening zaczął się fatalnie. Przez pierwsze 20 minut zupełnie mi nie szło. Postanowiłem się przejść, uspokoić nerwy i rozluźnić mięśnie. Drugą sesje przeznaczam na forehand z rotacją tułowia i pracą nóg. Pierwsze rzuty ostrożne, wychodzą poprawnie, kolejne coraz mocniejsze, jeszcze lepiej. Ostatecznie zaczynam rzucać serię w której każdy shot, wymaga do zwinięcia, mojej 9cio gramowej przynęty, 70ciu obrotów korbką. Wykonuję rekordowy rzut na 72 korbki, co według danych producenta, oznacza złamanie dystansu 60ciu metrów, dokładnie 61,2m :) 

Jeśli będą w stanie, powtarzalnie osiągać dystanse jakie dzisiaj padały to jest realna szansa, że będę mógł swoim zestawem łowić ryby.

Cały czas mam wrażenie, że "pcham" rzuty zamiast wykorzystywać sprężystość blanku. Moja wędka jest zbyt mocna aby dało się ją płynnie załadować masą 9g. Oczywiście mógłbym naładować blank wykorzystując wysokie tempo ale wtedy linka wcina się w zwoje na szpuli do samego dna i żegnaj woblerze... Dawno już nie czekałem na nową wędkę z tak dużą nadzieją i niecierpliwością, jednocześnie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że moje odczucia mogą być mylne i słabszy kij nie ułatwi mi trenowania czy w konsekwencji, łowienia. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych