Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

ZDOBIENIE WĘDEK - Wyplatanki

tech-rb omotka nici wyplatanka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3671 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 25 luty 2008 - 12:13

Szczególnie łuska z suma :mellow:

#122 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 27 luty 2008 - 12:28

No jak ma być unikalna i tylko Twoja, to ja bym sobie próbkę
nasienia zalał, nawet testy DNA potwierdzą unikalną zgodność
z właścicielem. To tak trochę dla żartu, jakby co. :lol:
Pozdro Jachu

#123 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 luty 2008 - 14:10

No jak ma być unikalna i tylko Twoja, to ja bym sobie próbkę
nasienia zalał, nawet testy DNA potwierdzą unikalną zgodność
z właścicielem. To tak trochę dla żartu, jakby co. :lol:
Pozdro Jachu

heheheheheheh :lol: :lol: :lol:

#124 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 luty 2008 - 14:14

Bezel, a wybrałeś wogle blank pod budowę kija, czy zaczynasz od ozdób :lol: :lol: :mellow: ... bo odnosze jakieś dziwne wrażenie że nie wiesz co co ci kaman :lol: :lol:

#125 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 luty 2008 - 17:40

Blanki wybrane i kije sie robią <_<

#126 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 09 lipiec 2008 - 16:11

Witam , czy podczas budowy kija kierujecie sie również jego wyglądem ? a może nie zwracacie na to uwagi? .Jak dla mnie wygląd wędki jest na drugim miejscy za parametrami kija.
A jak to jest u was?

#127 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 09 lipiec 2008 - 16:36

Ja teraz sobie będę pomału składał kijka i kieruje się na 1 miejscu jego parametrami a na drugim wyglądem połączony z komfortem użytkowanmia oczywiście <_<

#128 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2008 - 17:09

Czytałem niedawno wywiad z założycielem firmy Thomas & Thomas, słynącej z bardzo eleganckich muchówek. Wypowiedział się mniej więcej w tym stylu, że wędka określonej (wysokiej) klasy powinna być wykończona elegancko, żeby podkreślić jej walory użytkowe.
Myślę że to jest tak jak z posiłkiem, można go zjeść z papierowej tacki, a można przy nakrytym stole. To co jemy się nie zmieni, ale smakować będzie inaczej.


#129 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 17:27

Takie samo zdanie co do wygładu wędzisk mam jak @Friko.

Pozdrawiam
Slider

#130 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 09 lipiec 2008 - 17:41

Dzięki za odpowiedź Friko .
W moich okolicach ludzie gdy kupują wędkę to może być ona niewyobrażalnie źle zbudowana ale jeśli jest ładniejsza od kija kuzyna czy sąsiada to jest to kij idealny:D .
Jak dla mnie wędka musi mieć akcje taką jaką potrzebuje do tego blank o małej średnicy,jedno stopkowe przelotki,ciemne omotki i jak najlepszej jakości korek, gdy kij spełnia moje oczekiwania ale blank nie jest małej średnicy to taka wędka odpada pomimo to że spełnia wszystkie inne warunki.

#131 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 09 lipiec 2008 - 18:19

@kamil


doskonale sobie zdaje sprawę ze są gusta i guściki i że każdy z nas ma swoje gusta ale wytłumacz mi to dlaczego średnica blanku (za duża grubość)dyskwalifikuje taki kij

#132 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 09 lipiec 2008 - 18:41

Nie wiem co powiedzieć, ale mam podobne zdanie do @kamila, nie lubię grubościennych blanków, choć jak wiadomo ma się liczyć akcja,trwałość,przydatność dlatego też zakupiłem HM80 Silver Demona, ponieważ strasznie przypadł mi do gustu.Racja, ma on bardzo smukły blank,80mln PSI sprawia, że jest sprężysty, ale nie można pominąć w nim jego walorów użytkowych.
Każdy z osobna ma swoje wartości, którymi się kieruje i niech tak pozostanie.

#133 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2008 - 18:42

To jest oczywiscie bardzo maczo pisać że wygląd nie ma znaczenia i liczą się tylko walory użytkowe B) a ja -przewrotnie - chciałbym zwrócić uwagę na inny aspekt: otóż z mojej praktyki wynika, że często sprawdza się zasada że jak coś wygląda żle, to jest złe. Łatwo to unaocznić na przykładzie omotek - ja są spaprane, za duże, niechlujne, z naciekami - to obniżają również wartość użytkową wędziska B)

Myślę że ta dyskusja jest bardzo subiektywna i trudno z niej będzie wysnuć wnioski natury ogólnej, bo o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje.

Chyba że wniosek taki: dobra wędka to ładna wędka (odwrotnie nie zawsze) - pod tym każdy chyba się podpisze ? :lol:

ps. w kwestii grubosci scianki blanku: tu raczej panuje zgodna opinia, że chroni ona do pewnego stopnia blank przed urazami mechanicznymi. Wysokiej klasy blanki, jak np. seria XLS firmy Composite Developments maja naprawde relatywnie grube scianki, ale sa przy tym bardzo lekkie, z powodu wysokiej jakosci materialow i technologii użytej do produkcji.



#134 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 09 lipiec 2008 - 19:13

@szpiegu

Gdy trzymam kij o grubym blanku to czuje tak jak by był mniej poręczny , a z kijem o cienkim blanku jest właśnie odwrotnie ,wtedy kij daje mi tak jakby większą poręczność na łowisku podczas rzutu gumą jak i podczas holu ryby.Jest to hmm może takie zauroczenie wędkami muchowymi które to zazwyczaj posiadają cienkie blanki.Dodam że w wielkim stopniu zwracam uwagę na grubość blanku przez kij Dragon HM80 Easy Rider(2,60-2,75m 7g-25g)którym miałem okazje pomachać .

#135 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 lipiec 2008 - 19:20

A ja powiem tak: jak wędka jest ładnie wykonana, to jest to przeważnie wykonanie porządne i trwałe. A to podnosi walory użytkowe (subiektywnie - bo się podoba - i obiektywnie).





#136 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 09 lipiec 2008 - 20:09

Dodam że w wielkim stopniu zwracam uwagę na grubość blanku przez kij Dragon HM80 Easy Rider(2,60-2,75m 7g-25g)którym miałem okazje pomachać .

Zgadza się, HM80 mają smukłe blanki, takie jakie lubię.
Gdy łowie lekko np. okonie,klenie,jazie to takie smukły blank jak najbardziej mi pasuję bo wtedy czuję tą lekkość, natomiast gdy łowie cięższym sprzętem grubość blanku nie ma dla mnie tak dużego znaczenia.

#137 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 09 lipiec 2008 - 21:34

@maniak

Właśnie o to mi chodzi , ja używam wabików do max 15-18g i są to przeważnie gumy , szukam kijka a może zbuduje własny(oczywiście nie sam :mellow:) o takich właściwościach jak wspomniane HM-y.Przyszły kij ma służyć do łowienia gumami do max 18g(do 7cm + główka), ze względu na wędkowanie z brzegu kij musi mieć do 2,90m i płynnym ugięciu aż do dolnej części blanku, nie za mocny bo ryby jakie będę kusić nie przekraczają 6kg. W związku z moim przyszłym kijem mam pytanie czy znacie jakieś blanki o takich parametrach?? i w jakich są cenach?(cenna kija ma nie przekroczyć ceny HM-a).

#138 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2008 - 21:41

moze zalozysz nowy watek? Bo to chyba nie za bardzo pasuje do tematu.

#139 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 09 lipiec 2008 - 22:05

ok sorki.Można ten już zamknąć
Dzięki za odp

#140 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 lipiec 2008 - 10:14

A dla mnie wygląd idzie w parze czy trio z funkcjonalnością oraz charakterystyką danej wędki. Poczucie estetycznośći oraz wrażliwość sensoryczna jest sprawą indywidualną dla każdego. Jako mały chłopak byłem zafascynowany wyrabianiem mieczy samurajskich. Pełen podziwu czytałem o mozolnym procesie tworzenia białej broni. Ogladane na zdjeciach miecze zapierały dech w piersiach. Były nie tylko funkcjonalną bronią ale również dziełem sztuki, wizytówką zbrojmistrza...Kiedy spotkałem się z rodbuildingiem wspomnienia ożyły a ja odnalazłem analogie miedzy tworzeniem mieczy i budowaniem wędek. Budując wędkę chciałbym aby miała duszę, charakter oraz aby cieszyła oko. Obecnie na wielu japońskich targach da się zauważyć ekspozycje na których w towarzystwie pięknych wędęk leżą sobie bogato zdobione katany. Wiec chyba nie tylko ja znalazłem podobieństwo <_<





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, omotka, nici, wyplatanka