Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

ZDOBIENIE WĘDEK - Wyplatanki

tech-rb omotka nici wyplatanka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 10 październik 2006 - 21:58

Witam
No to pracę przygotowującą do zrobienia całej wyplatanki już mamy :mellow: . Jeżeli to co zrobiłem do tej pory jest zrobione dobrze, a kolejny etap ma trwać kilka godzin nonstop to musicie się jeszcze uzbroić się w trochę cierpliwości. Dopiero w weekend znajdę te cztery potrzebne godziny do zrobienia tej wyplatanki do końca.
Na razie zamieszczam kolejne zdjęcia do weryfikacji przez Pana Irka.
Pzdr.
TARŁO$

Załączone pliki



#82 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 11 październik 2006 - 17:45

Witam,
Ze zdjęcia wynika, że nie poprowadziłeś nici od lewej strony do prawej. Po położeniu nici 1 powinieneś poprowadzić od lewej strony do prawej nić z linii pierwszej tak, aby początek był w prawym górnym rogu kwadratu, dalej przez lewy dolny róg. Nić powrotna powinna przeciąc się z pierwszą nicią w punkcie 1. Czynności w pkt. 2, 3 i 4 muszą być takie same. Zapamiętaj dokładnie kolejność. Jeżeli jej nie zachowasz, łuska nie wyjdzie.
Pozdrawiam,
Irek

#83 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 15 październik 2006 - 22:43

Witam
Musiałem coś źle zrozumieć. Poprowadziłem nici od lewej strony do prawej, ale nie wiem dlaczego nic mi się nie przecięło, wyszły mi linie równoległe po ukosie. Żeby mnie się przecięły nitki to muszę raz prowadzić je od lewej a drugi raz od prawej? Jeżeli będę prowadził tylko od lewej do prawej ( tak to zrozumiałem ) to nijak mnie się nie przetną. Panie Irku proszę jeszcze raz, ale tak bardzo łopatologicznie opisać mi jak zrobić tę siatkę. Idealnie by było jakby Pan zamieścił jakieś fotki jeżeli da radę. O co chodzi z nicią powrotną? Czy tą siatkę robimy tylko z jednego kawałka nitki ?
Pzdr.
TARŁO$

#84 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 16 październik 2006 - 17:46

Witam,
Przepraszam, oczywiście popełniłem błąd. Pierwsza nić idzie od lewej do prawej, druga od prawej do lewej.
Pozdrawiam
Ireneusz Matuszewski

#85 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 23 październik 2006 - 22:28

Witam po dłuższej przerwie.
Poprawiłem zgodnie z instrukcjami Pana Irka. Jeżeli jest ok to możemy zaczynać ostateczne plecienie. W tym tygodniu znajdę czas żeby dokończyć wyplatankę.
Pzdr.
TARŁO$

Załączone pliki



#86 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 23 październik 2006 - 22:29

i kolejne

Załączone pliki



#87 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 25 październik 2006 - 18:37

Super! Nazwijmy położoną nić bazową. Teraz weź czarną nić. Jej początek przyklej w pkt1 nici bazowej tak, aby do niej dotykała od lewej strony. Poprowadź ją równolegle do bazowej od lewej do prawej. Następnie z punktu 1 po prawej stronie poprowadź czarną nić do lewej strony, również od lewej strony nici bazowej. Zrób to identycznie z pkt 2, 3 i 4. Weź ponownie nić metallic i poprowadź identycznie jak nić czarną, z tym, że zrób to po prawej stronie nici bazowej. Dalej wszystkie czynności będą się powtarzać, z tym, że za każdym cyklem dokładasz po jednej nici czarnej tzn 2 nici, 3 nici itd. Natomiast nić metaliczna idzie za każdym cyklem tylko jedna. Trzeba to robić aż do całkowitego wypełnienia wyplatanki. Ostatnią kładzie się nić metaliczną, aby zamknąć każdy kwadrat. Po zakończeniu natychmiast polakieruj wyplatankę lakierem jednoskładnikowym, najlepiej Gudebrodem. Trzeba lakierować szybko i na obrotach, bo nici się rozmoczą i wszystko się zepsuje. Z zakończeniami po wyschnięciu pewnie dasz sobie radę.
Pozdrawiam,
Ireneusz

#88 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 29 październik 2006 - 23:23

Witam
Wybór grubych nici zdaje się, że nie był dobry. :(
Poza tym ciemna nić skończyła się przed zrobieniem całości , jutro kupię taką samą nić żeby dokończyć . Z tego co zrobiłem wg mnie nie wyjdzie łuska ale robię to pierwszy raz i za grubymi nićmi być może dlatego to tak wygląda.
Panie Irku proszę o ewentualną korektę.
I jeszcze jedna nurtująca mnie rzecz. Jakiego Pan używa rysika żeby zrobić siatkę na blanku? Czy może to być jakieś ostre narzędzie i czy zrobienie widocznych rys na blanku nie obniży jego wytrzynałości.
Poniżej przedstawiam zdjęcia.
Pzdr.
TARŁO$

Załączone pliki



#89 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 29 październik 2006 - 23:24

I jeszcze kilka.

Załączone pliki



#90 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 30 październik 2006 - 18:53

Witam,
Technika i kolejność nici jest dobra. Niestety wyplatanka nie wyjdzie z dwóch powodów:
1. Nici są za grube.
2. Po każdym cyklu musisz zwiększać o 1 ilość nici ciemnej, tzn 1 cykl-jedna nić , 2 cykl-dwie nici itd.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#91 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2006 - 22:55

No cóż, jaki widać zrobienie wyplatanki nie jest to sprawa łatwa i raczej wyzwanie dla początkującego rodbuildera. Na tym etapie można powiedzieć, że przebrnęliśmy teoretycznie w zasadzie przez cały proces, teoretycznie wiadomo co i jak należałoby zrobić - w zasadzie brakuje tylko finału, czyli zdjęć pokazujących skończoną wyplatankę. W tym miejscu z mojej strony chciałem złożyć podziękowanie dla Irka Matuszewskiego, za czas, który poświęcił na opisanie kolejnych etapów wyplatanki :D

Mam sygnały, że Tomek zawziął się w tej kwestii :D i że wyplatanka zostanie skończona, być może przy okazji najnowszego kija który Tomek robi. Mam nadzieję, że zdjęcia skończonej wyplatanki trafią w to miejsce, stanowiąc zakończenie tematu miesiąca.

Teraz jednak pora przejść do kolejnych zagadnień związanych z rodbuildingiem.

Pozdrawiam

#92 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 14 listopad 2006 - 16:13

Witam
Tak jak napisał @Friko wyplatanka to nie bułka z masłem , dlatego się tak grzebie. Buduje nową wędkę gdzie wyplatanka będzie stanowiła ozdobę dolnika, czekam na preparat do utrwalania koloru i jak tylko dostanę to obiecuję, że załącze zdjęcia gotowej wyplatanki. Chcę też bardzo podziękować Panu Irkowi za instruowanie ale przede wszytkiem za cierpliwość.
Bardzo dziękuję.
Tomasz Tarłowski - TARŁO$

#93 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 18:10

Witam,
Nie ma za co dziękować. Jest mi bardzo miło, że mogłem pomóc.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#94 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 marzec 2007 - 19:57

dzis dostalem link :D
http://www.geocities...lower/index.htm

a w zasadzie dwa :mellow:
http://www.leapinbas...od-building.htm


#95 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 marzec 2007 - 21:59

Mnie podobają się te z rybami :mellow:

#96 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 30 marzec 2007 - 18:26

rybki są fajne, choć kiedyś widziałem cóś ala flaga USA z jakimiś wstawkami, tylko nie jestem pewien czy to była wyplatanka czy może kalkomania. Wracając do tematu to ta czerwień na przelotkach jest porażająca.

#97 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 31 marzec 2007 - 10:07

:huh: ale to to już chybaw yzsza szkoła jazdy

#98 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 luty 2008 - 11:09

Witajcie

Jak w temacie- KawaleC zatapia swój znaczek, inny zatapiają pióro a co można jeszcze zakonserwować w ten sposób ???

Pytam sie bo zamawiam powoli dwa kije i chciałbym żeby kijek miał dusze <_<

bezel

#99 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 luty 2008 - 11:13

Nie chce mi się szukać - więc tylko ogólne namiary dam - ale masz wiele fajnych propozycji, wystarczy poszukać, a i może coś samemu ciekawego wymyślisz http://www.rodbuilding.org/photopost/

Miłej zabawy - kilka tysięcy fotek <_<

#100 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 18 luty 2008 - 11:14

Rybkę oczywiście jako naklejkę :D

Pozdrawiam
Slider





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, omotka, nici, wyplatanka