Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

ZDOBIENIE WĘDEK - Wyplatanki

tech-rb omotka nici wyplatanka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 12 lipiec 2006 - 21:36

31 lipca jestem już W Gdańsku - czyli w domu i mogę zaczynać. Wszystkie rzeczy do robienia wyplatanek mam łącznie z tzw dechą.
PZDR.
TARŁO$

#42 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 13 lipiec 2006 - 13:34

@Tarlos zycze miłego wypoczynku,czekam z niecierpliwością na Twoje foty :mellow:
pozdro.

#43 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 25 lipiec 2006 - 09:08

Witam
Nieoczekiwanie mój urlop uległ skróceniu. :(
W związku z tym możemy zaczynać zdobić wędkę :mellow:
Czekam na instrukcję
Pzdr.
Tarło$

#44 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 26 lipiec 2006 - 17:44

Witam,
No to zaczynamy. Na początku trzeba rozrysować na blanku podział dekoracji. Wędka leży w poziomie na podpórkach. Element wędki na którym będzie wyplatanka jest pomiędzy podpórkami. Trzeba odmierzyć doległość od górnego korka na zaczep. Teraz na blanku, rysikiem robisz mały krzyżyk. Przytnij początek taśmy malarskiej pod kątem prostym. Przyklej prawy róg taśmy dokładnie w środku przecięcia się linii. Naklej taśmę na blank do momentu, kiedy taśma zajdzie na siebie. Zaznacz miejsce zetknięcia taśmy. Odwiń ją, masz na taśmie zaznaczoną średnicę blanku. Teraz podziel ten odcinek taśmy dokładnie na 4 części i zaznacz to na taśmie. Masz teraz podzieloną średnicę blanku na 4 części. Przyklej taśmę jeszcze raz, dokładnie w tym samym miejscu. Rysikiem zaznacz na blanku punkty które naniosłeś na taśmę. Odklej ją, i przyklej również w miejscu przecięcia się linii pierwszego punktu prawym rogiem, ale wzdłuż blanku. Zaznacz na blanku punkty które są na taśmie. Zrób to trzykrotnie. Otrzymasz odcinek trzykrotnej średnicy blanku podzielonej na 4. Od krzyżyka do ostatniego zaznaczonego punktu poprowadź linię prostą, równoległą do osi blanku. Biorąc pod uwagę ostatni punkt podziel średnicę blanku w tym punkcie dokładnie na 4 i zaznacz to na blanku tak jak poprzednio. Połącz punkty podziału średnicy z obydwu stron. Otrzymasz cztery równoległe do osi blanku linie oddalone od siebie na obwodzie dokładnie o 1/4 średnicy. Teraz obracając blank wokół osi ( przydała by się Wrapping Machine) narysuj linie prostopadłe do blanku, przebiegające dokładnie przez wcześniej zaznaczone punkty. W ten sposób otrzymasz siatkę złożoną z kwadratów o boku równym 1/4 średnicy blanku i długości 3 średnic blanku. Tę operacją musisz przeprowadzić z dużą dokładnością, równą grubości uzywanych nici. Dla pocieszenia powiem, że to najtrudniejsza i najbardziej precyzyjna czynność przy tej dekoracji. Dalej już będzie łatwo.
Pozdrawiam,
Irek

#45 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 lipiec 2006 - 18:35

no cóż.. nie pozostaje nic innego jak tylko mieć nadzieje, że czytając i postępując wg wskazówek Irka Jest to łatwiejsze niż... wygląda... Mi problem sprawia samo zozumienie tego co przeczytałem :blush::blush::blush:Embarassed

#46 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 26 lipiec 2006 - 19:33

Witam
Jako że to ja mam być tym królikiem doświadczalnym, jeżeli mogę to proszę o jakieś poglądowe zdjęcia, gdyż też mam mały mętlik po przeczytaniu tego opisu. Jeszcze jedna ważna uwaga ja swoją wyplatankę będę robił pomiędzy korkiem gdyż zrobiłem dwuczęściową rękojeść. Odległość pomiędzy korkami wynosi 15 cm.
Pzdr.
Tomasz Tarłowski-TARŁO$


załączam zdjęcie rękojeści,

Załączone pliki



#47 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 26 lipiec 2006 - 20:17

Witam,
No to mamy problem. Jest zdecydowanie za mało miejsca. Nie da rady zrobić dekoracji na tak małym odcinku. Odejmując po min 2 cm na każdym końcu na mocowanie nici, zostaje 11 cm i korek na końcach. Raczej to niewykonalne.
Pozdrawiam,
Irek

#48 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 26 lipiec 2006 - 20:34

Mam w taki razie pytanie, czy ten dekor ( łuska srebrno-czarna ) może być poprostu krótszy np długość dekoru dajmy na to 8 cm i zostaje po 3,5 cm na mocowanie nici? I jeszcze jedna dość istotna uwaga ja podałem odległość od końca omotki wykończającej uchwyt do początku drugiej omotki wykończającej. Całkowita odległość między korkami to 17,5 cm mierzona od pierścienia do pierścienia.

Ja lubię trudne wyzwania i jestem zdeterminowany do wykonania takiej plecionki :mellow:
Pozdrawiam
Tomasz Tarłowski-TARŁO$

#49 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 27 lipiec 2006 - 18:33

Witam,
Nadal jest mało miejsca ale możemy spróbować. Jeżeli instrukcja podana powyżej jest zbyt skomplikowana, zacznijmy jeszcze raz.
Zakładam,że mamy do dyspozycji 17,5 cm. Nie wiem jaka jest śerdnica w tym miejscu więc będziemy to robić doświadczalnie. Rysikiem narysuj na blanku linię prostą, dokładnie wzdłuż blanku. Linie należy rysować tak aby była widoczna, ale żeby była narysowana na werniksie i rysik nie uszkodził struktury blanku. Odmierz od lewej strony 2cm i narysuj małą, pionową kreskę przecinającą tę linię. Weź cienką taśmę malarską, utnij końcówkę taśmy tak, aby początek taśmy był idealnie równy. Odwiń kawałek taśmy z rolki. Przyklej taśmę do blanku tak, aby początek był równo z narysowaną linią a prawy róg taśmy był dokładnie w miejscu zaznaczonego wcześniej punktu. Owiń taśmą blank przez całą średnicę.
Na razie jest wszystko jasne?
Pozdrawiam,
Irek

#50 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 29 lipiec 2006 - 18:45

Ok. Wszystko jasne możemy jechać dalej.
Tomek Tarłowski - TARŁO$


Zdjęcia załącze jak się trochę z Panem Irkiem rozwiniemy.

#51 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 29 lipiec 2006 - 19:09

Dobrze. Kiedy taśma nawijana na blank połączy się z jej początkiem(zajdzie na siebie)zaznacz ten punkt ołówkiem na taśmie. Otrzymany odcinek taśmy jest równy obwodowi blanku. Odwiń taśmę z blanku i złóż ją dokładnie na pół powierzchnią bez kleju i zaznacz ołówkiem miejsce zgięcia taśmy. W ten sposób masz obwód blanku podzielony na pół. Zrób dokładnie to samo z każdą połówką tak, aby dokładnie odwód blanku podzielić na 4 części. Mając na taśmie odmierzony i podzielony na 4 obwód blanku przyklej taśmę jeszcze raz w tym samym miejscu na blanku. Narysuj na blanku, na obwodzie punkty zgodne z tymi, które są na taśmie. Odklej taśmę. Masz obwód blanku podzielony dokładnie na 4. Teraz przyklej taśmę dokładnie wzdłuż pierwszej narysowanej linii tak, aby pierwszy punkt który poprzednio zaznaczyłeś był zgodny z początkiem taśmy.
Pozdrawiam,
Irek

#52 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 sierpień 2006 - 19:17

No plećmy już!!! Plećmy!!!!

#53 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 01 sierpień 2006 - 21:11

Witam
Ok możemy lecieć dalej.
Mam pytanie czy na bieżąco robić zdjęcia? Czy chcecie żebym wszystko złożył w całość i skrobnął mały artykuł instruktażowy ze zdjęciami.
Pzdr.
Tarło$

#54 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 sierpień 2006 - 21:26

tak czy siak zdjecia robic musisz...
mysle ze Irkowi też by mogly na bieżąco pomoc w śedzeniu ew niedociągniec... choć moge się mylić :mellow:

#55 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 02 sierpień 2006 - 12:22

Tarłos, jasne że fotki sa mile widziane. Najlepiej na bieżąco.

#56 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2006 - 19:14

Fotki na bieżąco, jesli mogę wybierać :D Jak Ci potem najdą jakieś dodatkowe refleksje, za jakiś czas możesz skrobnąć artykuł z jakimiś poszerzonymi przemyśleniami np.

Pozdrawiam

#57 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2006 - 19:15

Fotki na bieżąco, jesli mogę wybierać :D Jak Ci potem najdą jakieś dodatkowe refleksje, za jakiś czas możesz skrobnąć artykuł z jakimiś poszerzonymi przemyśleniami np.

Pozdrawiam

#58 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 sierpień 2006 - 10:22

link dla fetyszystow
http://www.tackletou...aiwawajima.html

#59 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 03 sierpień 2006 - 17:35

To pleciemy dalej.
Jak przykleiłeś taśmę na narysowanej linii, zaznacz na linii punkty zgodne z punktami na taśmie. Odklej taśmę i przyklej ją ponownie tak, aby początek taśmy był w ostatnim przed chwilą zaznaczonym punkcie. Zaznaczonych punktów musi być parzysta ilość. Teraz napisz mi, jaka została odległość od ostatniego parzystego punktu do korka (prawa strona oczywiście).
Pozdrawiam,
Irek

#60 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpień 2006 - 08:40

Tomek, no co jest :mellow: gdzie fotki kolejnych etapow powstawania wyplatanki :mellow: do roboty!
:D
Pozdrawiam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, omotka, nici, wyplatanka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych