Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klub tetryka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1030 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 kwiecień 2017 - 11:45

Jejku, który to rok, bo aż trudno poznać gdyby nie żuraw... :huh:



#342 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 08 kwiecień 2017 - 13:46

Myślę ,że  lata 60 ubiegłego wieku



#343 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 kwiecień 2017 - 14:11

Pierwszy raz byłem w Gdańsku  w 1965 r. i wydaje mi się, że ten rejon już nieco inaczej wyglądał. To zdjęcie chyba jeszcze wcześniejsze. Może ktoś z Tetryków-autochtonów mógłby zidentyfikować datowanie tego historycznego zdjęcia?



#344 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 08 kwiecień 2017 - 21:46

To prawdopodobnie kanał Na Stępce. Widać most na Ołowiankę. Ręcznie kolorowane specjalnymi tuszami do barwienia fotografii. Datowanie przypuszczam - 1950- 1955...


Użytkownik Gadda edytował ten post 08 kwiecień 2017 - 21:48

  • Friko i Alexspin lubią to

#345 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 kwiecień 2017 - 08:27

Turystyka zarobkowa , czar lat minionych ;) . Może ktoś ma jakieś ciekawe wspomnienia? :D


Użytkownik pisarz edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 08:46

  • Alexspin lubi to

#346 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 09 kwiecień 2017 - 13:37

A'propos turystyki z tamtych lat. W latach 1999-2003 robiłem w tej samej firmie co teraz ale 1/2 etatu miałem w sekcji gdzie były dziewczyny które były na etapie studiów z czego chyba 4 studiowały turystykę czy coś związanego i miały przedmiot "ekonomia turystyki" . Siedzieliśmy razem w pokoju i dla nich był to temat przewodni.

A że ja byłem 20-25 lat starszy to im powiedziałem że szybciutko im temat wyjaśnię bo mam wieloletnie doświadczenie w tym temacie, zapadła cisza i słuchają  ;) .

Z Turcji jeans do sprzedania u nas lub w ZSRR. Do ZSRR też prezerwatywy i pocztówki trójwymiarowe z Azjatką. Prezerwatywa była po 1,50zł a dostawało się rubla którego w Bułgarii wymieniało się 1:1 na lewa a ze 4-5 lewa kupowało się 1$ którego się w Polsce sprzedawało za 60-65zł B) 1 kondon = 1$. Za plusz, kryształy, wiertarki, biseptol , majtki damskie stilonowe, płaszcze ortalionowe brało się lewa, leje, forinty, dinary a od turystów z Francji, NRF czy Anglii kupowało franki, DM czy funty. Woleli na plaży sprzedać niż wymienić w banku :). Ale okazało się że w III RP ekonomia turystyki jest czymś zupełnie innym niż w czasach PRL-u  :rolleyes: .


  • Pisarz.......ewski Piotr i turkucpodjadek lubią to

#347 OFFLINE   turkucpodjadek

turkucpodjadek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Błażej

Napisano 09 kwiecień 2017 - 13:56

A'propos turystyki z tamtych lat. W latach 1999-2003 robiłem w tej samej firmie co teraz ale 1/2 etatu miałem w sekcji gdzie były dziewczyny które były na etapie studiów z czego chyba 4 studiowały turystykę czy coś związanego i miały przedmiot "ekonomia turystyki" . Siedzieliśmy razem w pokoju i dla nich był to temat przewodni.

A że ja byłem 20-25 lat starszy to im powiedziałem że szybciutko im temat wyjaśnię bo mam wieloletnie doświadczenie w tym temacie, zapadła cisza i słuchają  ;) .

Z Turcji jeans do sprzedania u nas lub w ZSRR. Do ZSRR też prezerwatywy i pocztówki trójwymiarowe z Azjatką. Prezerwatywa była po 1,50zł a dostawało się rubla którego w Bułgarii wymieniało się 1:1 na lewa a ze 4-5 lewa kupowało się 1$ którego się w Polsce sprzedawało za 60-65zł B) 1 kondon = 1$. Za plusz, kryształy, wiertarki, biseptol , majtki damskie stilonowe, płaszcze ortalionowe brało się lewa, leje, forinty, dinary a od turystów z Francji, NRF czy Anglii kupowało franki, DM czy funty. Woleli na plaży sprzedać niż wymienić w banku :). Ale okazało się że w III RP ekonomia turystyki jest czymś zupełnie innym niż w czasach PRL-u  :rolleyes: .

 

 

 

Darku prawie się zgodzę:

do ruskich szedł jeans z Turcji: kurtki na podpince ze sztucznego misia, spodnie dekatyzy (piramidy) i t-shirty MUSIAŁ być napis chanel

do Polski leciały fajki i alkohol

 

ps

kiedyś mi ruscy uran w słoiku proponowali hehe


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#348 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 09 kwiecień 2017 - 14:09

Żyletki,gumy do żucia Donaldy,ciuchy a z Ruskich gold. ;)


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#349 OFFLINE   turkucpodjadek

turkucpodjadek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Błażej

Napisano 09 kwiecień 2017 - 14:25

z Bułgarii "perfumy" różane w drewnianych oprawkach wypalanych oraz naczynia gliniane, a na Różycu można było kupić pęk spięty gumką metek z krokodylkiem lub metkę levis'a (między stolikami z grą w 3 karty)
 



#350 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 09 kwiecień 2017 - 14:52

Darku prawie się zgodzę:

do ruskich szedł jeans z Turcji: kurtki na podpince ze sztucznego misia, spodnie dekatyzy (piramidy) i t-shirty MUSIAŁ być napis chanel

do Polski leciały fajki i alkohol

Ja zaczynałem w połowie lat 70 "ekonomię turystyki" i zajmowałem się tym (oczywiście jako praca dorywcza do połowy lat 80) to chyba pacholęciem byłeś :P .


  • KrisKP lubi to

#351 OFFLINE   turkucpodjadek

turkucpodjadek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Błażej

Napisano 09 kwiecień 2017 - 14:57

raczej z cycka ciągałem hehe



#352 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 kwiecień 2017 - 15:25

W 1970 byłem służbowo w Moskwie, rano zostawiłem w hotelu na krześle brudną nonironkę. Gdy wróciłem koszuli nie było a na stoliku leżały ruble, nie pamiętam już ile ich było, ale po powrocie kupiłem za to trzy takie same koszule. ;)


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#353 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 kwiecień 2017 - 15:41

Ja też uprawiałem ten sport z wysoką dawką adrenaliny :D . Bywałem oczywiście w  Demo-Ludach , ale i też za prawdziwą granicą . W 1978r udało się wyjechać do Austrii i był to "turystycznie" wyjazd bardzo udany :) . Drugi wyjazd w 1981r do Wiednia już nie był tak udany :(  . Spędziłem 48 h w kryminale i dostałem 5 lat zakazu wjazdu na terytorium Austrii .

Te 48 h na dołku wspominam bardzo miło ;) . Wtedy zrozumiałem sens dowcipu .

 

W gazecie w dziale Zamienię , ukazało się ogłoszenie.

 

Zamienię wczasy w Leningradzie , na więzienie w Kanadzie. :D


Użytkownik pisarz edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 16:40

  • Alexspin lubi to

#354 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 13 kwiecień 2017 - 21:07

A mnie bratanki wydaliły  :lol:  :lol:  :lol:

 

Załączony plik  IMG_20170413_0001.jpg   92,91 KB   10 Ilość pobrań


  • BOB i Alexspin lubią to

#355 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 kwiecień 2017 - 23:22

Koleżanka była w którejś z republik wtedy radzieckich. Wychodki były co prawda rozdzielona na damskie i męskie ale bez zamknięć kabin. Ot dziura w podłodze i dwa ślady stóp na których sie stawało i kucało (n.b w pruskich koszarach też kiedyś z takich zmuszony byłem korzystać) No więc koleżanka kucnęła i załatwia potrzebę fizjologiczną pochodzi "tubylka" i sie gapi. Zararaz druga... trochę głupio więc pyta grzecznie po ichniemu  "czemu patrzysz" a nato "gdzieś ty takie majtki kupiła"

 

Co do "prawdziwego" handlu obiło mi się o o uszy... W Polsce ubrania wtedy z Mody Polskiej do ZSRR gdzie brylanty wtedy podobno można było bez kłopotu nabyć korzystnie. Brylanty jechały do Holandii(mimo ze szlif był niemodny). Z Holandii świńskie filmy(wtedy jeszcze  8mm) które znów do Rosji.... przebitka była taka że nikt nie uwierzyłby... Paru pono się dorobiło, paru straciło... życie


  • BOB i Alexspin lubią to

#356 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 kwiecień 2017 - 05:41

A mnie bratanki wydaliły  :lol:  :lol:  :lol:

 

attachicon.gifIMG_20170413_0001.jpg

Nieźle musiałeś narozrabiać... :D :D :D



#357 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 14 kwiecień 2017 - 08:13

Pewnie poszło o "szklankę"  ;)



#358 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 14 kwiecień 2017 - 08:46

Nieźle musiałeś narozrabiać... :D :D :D

Oj tam. oj tam ..... ledwie kilkanaście tysięcy fajek wkręconych w przedziale kolejowym do Bukaresztu. Wielki mi przemyt  :lol:


Użytkownik wojtek_n edytował ten post 14 kwiecień 2017 - 08:47

  • Alexspin lubi to

#359 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 kwiecień 2017 - 09:14

W 1965 roku byłem na obozie sportowym w Dreźnie. Były tam automaty z Colą. Wrzucało się 2 zł, wypadała butelka Coli i 50 pf reszty. To była zupełnie dobra transakcja.

Gdy dwa lata później powtórnie byłem w Dreźnie, na automatach były zamocowane tabliczki z napisem w języku polskim "PROSIMY NIE WRZUCAĆ DWUZŁOTÓWEK"...

;) :D :D :D



#360 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 kwiecień 2017 - 11:33

Koleżanka była w którejś z republik wtedy radzieckich. Wychodki były co prawda rozdzielona na damskie i męskie ale bez zamknięć kabin. Ot dziura w podłodze i dwa ślady stóp na których sie stawało i kucało (n.b w pruskich koszarach też kiedyś z takich zmuszony byłem korzystać) No więc koleżanka kucnęła i załatwia potrzebę fizjologiczną pochodzi "tubylka" i sie gapi. Zararaz druga... trochę głupio więc pyta grzecznie po ichniemu  "czemu patrzysz" a nato "gdzieś ty takie majtki kupiła"

 

Co do "prawdziwego" handlu obiło mi się o o uszy... W Polsce ubrania wtedy z Mody Polskiej do ZSRR gdzie brylanty wtedy podobno można było bez kłopotu nabyć korzystnie. Brylanty jechały do Holandii(mimo ze szlif był niemodny). Z Holandii świńskie filmy(wtedy jeszcze  8mm) które znów do Rosji.... przebitka była taka że nikt nie uwierzyłby... Paru pono się dorobiło, paru straciło... życie

Kolega studiujący w Leningradzie pod koniec lat 70 do drugiego roku studiował lat 5 aż go wywalili. Zamiast pogłębiać wiedzę jeździł z jeansami tam, z brylantami z "tam" do Holandii, z filmami z Holandii z powrotem "tam" to kiedy na wykłady chodzić ? Na początku lat 90 był właścicielem domu nad jeziorem na Kaszubach i bywaliśmy tam na wakacjach kilka razy. Dom postawił bo uciekł od cywilizacji a że już w podstawówce miał ciągoty artystyczne to tam próbował malować i pisać. Ale chyba za daleko od przeszłości nie uciekniesz bo kiedyś jak byliśmy (chyba 93 albo 4) zajechała bryka na niemieckich numerach i jakiś 4 osobników pochodzenia kaukaskiego zachowywało się agresywnie ale nas też było 4 tyle że my bez pistoletów :rolleyes: . Żądali obiecanych materiałów i jak pojechali to kolega dzwonił gdzieś Rosji i robił awanturę że nie przysłali.

Na co komu cez?


  • woblery z Bielska lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych