Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u dawno niewidzianych przyjaciół... Rodmas

pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
808 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 maj 2013 - 00:06

Dzielona rękojeść to styl wykonania  jak i pełna ,i mając kij w reku oparty na przedramieniu nie odczuwam różnicy to samo jeśli chodzi o walory użytkowe,kwestia podobania się danego stylu ,ale jesli zrobimy rękojeść pełna z piany przy mocnym kiju co często stosowane ,to będzie bardziej leciał na pysk od korkowej dzielonej z burla  

 

owszem jak zrobisz z Batsonowskiej czy ATC, którą można sobie w nos wsadzisz, badziew straszliwy

pianki Matagi i Fuji są nieporównywalnie twardsze i wytrzymalsze i co za tym idzie cięższe, mam u siebie obie i to poprostu jest przepaść jakościowa

99,9% procent wędek Shore, Surf, SW Light Jigging i Squid w JP jest uzbrojona w pianki - nie bez powodu



#462 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 19 maj 2013 - 09:34

Już wyjaśniam.

Komfort rzucania przy dzielonym korku to przede wszystkim chwyt za dolny korek przy wykonywaniu dźwigni i wymachu, idealnie zamykam w dłoni ten fragment dolnika, szczególnie jest to wygodne jeżeli chcę posłać przynętę bardzo daleko  ;)

Co do poręczności to dbanie o czystość i szpachlowanie dzielonego dolnika jest sporo łatwiejsze niż pełnej konstrukcji z wiadomych względów, co do narażania blanku na uderzenia to nie bardzo rozumiem ten argument bo chyba cały kij jest podobnie narażony a korkiem go nie pokrywamy  :P

Wrażenia wizualne hmm no tutaj każdy jak woli ja swoje zdanie mam już wyrobione.

Pozdrawiam



#463 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 maj 2013 - 09:58

zaraz to przy pełnej rękojeści nie możesz złapać za dolny odcinek i wykonać dźwigni ? tłumaczenie raczej pokrętne ;)

 

łatwiejsze dbanie o czystość ? dlatego, że mniej o 15cm ???

 

szpachlowanie ?, to co to za korek co musisz go co sezon szpachlować ???

 

z mojego doświadczenia wynika, że w łódce czy na opasce to dolnik jest najbardziej narażony na drobne urazy

 

tak jak pisałem sam używam i nie neguję całkowicie splitów, ale z czasem dochodzę do wniosku, że split jest właśnie mało praktyczny i chyba kolejny już u mnie nie zagości, choć bardzo mi się podobają, zwłaszcza niesymetryczne


Użytkownik bazyloss edytował ten post 19 maj 2013 - 09:58


#464 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 19 maj 2013 - 13:53

Przy pełnej oczywiście też można a nawet wypada chwytać za dolny odcinek korka ale dla mnie poręczniej przy dzielonym wychodzi, co do czystości to sam sobie odpowiedziałeś no a szpachlowanie co sezon to już chyba nie do mnie bo ja nic takiego nie napisałem, tylko stwierdziłem oczywisty fakt, że mniej korka to mnie konserwacji przy nim, natomiast ani z łódki ani na opaskach nie łowię  ;)



#465 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 maj 2013 - 09:53

LEGENDARNA JUŻ DOSTAWA DOTARŁA  


  • maciekd07 lubi to

#466 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 20 czerwiec 2013 - 14:40

Przymierzałem się dziś w sklepie do St.Croix 5SC86MHF2-G.(miał krzywo założoną przelotkę, na co właściciel zaproponował mi, bym sobie "gdzieś to naprawił za 40zł", na tym samym oddechu informując, że nie ma w Polsce dobrej pracowni, która potrafi zbroić wędkę, więc lepiej kupić tę). Podobał mi się kijek - już pierwsze rozmowy z Łukaszem Masiakiem i Tomkiem Siudakiewiczem za mną - szukają blanku.



#467 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 czerwiec 2013 - 15:34

Przymierzałem się dziś w sklepie do St.Croix 5SC86MHF2-G.(miał krzywo założoną przelotkę, na co właściciel zaproponował mi, bym sobie "gdzieś to naprawił za 40zł", na tym samym oddechu informując, że nie ma w Polsce dobrej pracowni, która potrafi zbroić wędkę, więc lepiej kupić tę). Podobał mi się kijek - już pierwsze rozmowy z Łukaszem Masiakiem i Tomkiem Siudakiewiczem za mną - szukają blanku.

Dobre, widać według tego jegomościa tylko st.croix fabryczne jest poprwnie zbrojone :) .

Widać wiedza jego jest kompletna, abo czegoś mocnego do nosa zapodał :)  .

A sprawdziłeś czy Lukasz umie zbroić kije :lol:  :lol: :lol: 


  • Wilk_ lubi to

#468 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 20 czerwiec 2013 - 15:58

Odpowiedź jest prosta: jest po prostu nieuczciwy :)
Łukasz na pewno nie umie zbroić - ten, który mi zbroili miesiąc temu z Tomkiem wysłali pewnie do St. Croix...:)



#469 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 czerwiec 2013 - 16:03

Wilku, odpowiedzi takich to można tylko u Żbika posłuchać  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


  • Wilk_ lubi to

#470 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 20 czerwiec 2013 - 16:22

Wilku, odpowiedzi takich to można tylko u Żbika posłuchać  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Wreszcie ktoś to potwierdził, bo przecież jak kiedyś tu przytoczyłem przykłady, jaki to sprzedawca, to było oburzenie :)

Jadę na ryby, choć upał. Tu na pewno nic nie złowię na to badziewie, co mi spaprali w Rodmasie, a mogłem kupić gotowca....;-)


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 20 czerwiec 2013 - 16:24


#471 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 czerwiec 2013 - 16:33

Samemu mi szczęka opadła jak zadzwoniłem i usłyszałem odpowiedź na temat Lamiglasów z serii SI,- miałem wrażenie że przeniosłem się do przeszłości, którą dobrze pamiętam nie tylko z filmów drwiących celnie z komuny....

Skąd oni takiego kosmitę wytrzasnęli :lol:  :lol:  :lol: nie chcę żeby sprzedawca właził mi w .... ale odpowiedzi w stylu "no - co jeszcze bo nie mam czasu' po minucie rozmowy.... to już tylko można się śmiać i czekać aż to badziewie padnie i .... dalej się śmiać :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: choć może nie wypada bo naśmiewanie się z głupców, buraków i niedorozwiniętych ćwierć inteligentów jest po prostu nie ładne  :unsure:


  • Wilk_ lubi to

#472 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 czerwiec 2013 - 05:03

Wilku, odpowiedzi takich to można tylko u Żbika posłuchać  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Jak kupowałem lat temu kilka avidy u Żbika i jak zapytałem o zbrojenie ondywidualne  to polecał mi Pracownię w Poznaniu Panów MM :) .

Więc chyba nie do końca nie ma zdolnych rodbuilerów w kraju :) .

O innych nie pytałem.


  • Wilk_ lubi to

#473 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 21 czerwiec 2013 - 14:32

Józek,a czy on czasem nie wciąga nochem tego nowego towaru ELITE EXTREME w tym dziwnym opakowaniu,że mu takie odloty się pojawiają?



#474 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 czerwiec 2013 - 17:46

Józek,a czy on czasem nie wciąga nochem tego nowego towaru ELITE EXTREME w tym dziwnym opakowaniu,że mu takie odloty się pojawiają?

No niewykluczone :) .



#475 OFFLINE   lajcik

lajcik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rozumek

Napisano 21 czerwiec 2013 - 18:51

No i zakończyły się moje poszukiwania kija pod duże gumy o którym pisałem a w zasadzie o którego pytałem w wątku http://jerkbait.pl/t...-pod-duże-gumy/ Po rozmowie z Łukaszem postanowiliśmy wspólnie zbudować kij na blanku TX-715H-C. Kijek piekielnie czuły. Potrafi obsłużyć komfortowo Kopyto 6 razem z 30 gramami. Dolnej granicy jeszcze nie poznałem bo Kopyto 4 z 10 gramami obsługiwał również komfortowo :)

Pięknie zbrojony



#476 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9529 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 czerwiec 2013 - 19:38

Dzisiaj, z potrzeby serca a szczerze, dla dokarmienia wygłodniałego ego, wpadłem "przypadkiem" do Łukasza.
Pretekstem była przeróbka pewnej Karabelki, na coś znacznie szybszego, niż jest obecnie.
Pracownia ulokowana w podpiwniczeniu dość dziwnego miejsca, robi wrażenie.
Na dzień dobry wita nas solidna krata oraz drzwi wejściowe, chroniące wejście do pracowni RODMAS.
Później już wita mnie Łukasz i Tomek.
Oglądać jest co. Przerzucać, macać, kupować też  ;). Podobno dojdzie jeszcze sporo ciekawych rzeczy.
Niestety nie potrafię tego zapodać fachowo ale taka wizyta, średnio zakręconego sprzętomaniaka przyprawić może jedynie o ból. I na pewno nie jest to ból paluszka :P .
Przy okazji można, co nieco, odchudzić portfel, co skrzętnie uczyniłem, po prezentacji jednego z patyków.
Mam nadzieję, ze będzie fartowny.
Oczywiście nowy nabytek pojechał ze mną a Karabelka została, na parę najbliższych dni.
Łukasz pozwolił mi cyknąć kilka fotek swojego sanktuarium, więc chyba nie będzie miał za złe, że je teraz zaprezentuję.
Nie jestem tylko pewien, czy gdzieś już podobnych fotek z tej pracowni nie widziałem.
Załączony plik  Image 002.jpg   69,92 KB   316 Ilość pobrań  Załączony plik  Image 003.jpg   69,81 KB   386 Ilość pobrań  
Załączony plik  Image 004.jpg   87,3 KB   382 Ilość pobrań  Załączony plik  Image 005.jpg   85,31 KB   372 Ilość pobrań
Załączony plik  Image 006.jpg   88,59 KB   367 Ilość pobrań  Załączony plik  Image 007.jpg   72,81 KB   362 Ilość pobrań  
Załączony plik  Image 008.jpg   40,04 KB   354 Ilość pobrań  Załączony plik  Image 009.jpg   54,25 KB   335 Ilość pobrań
Załączony plik  Image 010.jpg   62,34 KB   361 Ilość pobrań
 
No i to co przyjechało ze mną.
Wiele nie brakowało bym go nie kupił, przeważył sentyment, do tego typu pracy kijka. Mam nadzieję, że się nie pomyliłem, co do wyboru :ph34r:
Załączony plik  356.JPG   24,18 KB   317 Ilość pobrań

Użytkownik popper edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 19:44

  • joker i Wilk_ lubią to

#477 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:19

Popper mamy zgadywać ,czy puścisz parę :)



#478 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:56

Rafał, kolega Waldek sie drażni z nami wszystkimi ;) :)  jak po naciskamy, to może się wygada :)



#479 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 czerwiec 2013 - 21:00

M1 :)
  • popper lubi to

#480 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 21:10

M1 :)

Tak mi właśnie wygląda. :) Zajebiasze blanki ,właśnie strugam kosę na MX-S72M XF :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych