Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u dawno niewidzianych przyjaciół... Rodmas

pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
808 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 24 czerwiec 2013 - 21:22

Też tam byłem parę dni temu i Łukasz to pełen "PROFI", pracownia na bardzo wysokim poziomie , kije porażają starannością wykonania oraz ciekawym Design. Też czekam na nowego dwuskłada M1 ma być w przyszłej ofercie a obecnie już strugam sobie Hersa :) jestem ciekaw pojedynku tych dwóch megakos :) Phenix M1 vs Hers , to będzie pojedynek :)



#482 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 czerwiec 2013 - 21:29

Puść trochę pary Artur,- kiedy coś w dwóch częściach z M-1 ma być?



#483 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 czerwiec 2013 - 01:00

Ponoć niedługo , Łukasz twierdził że to raczej bliska przyszłość , w każdym bądź razie sprawa jest pod kontrolą i jak coś przyjdzie zza Wielkiej Wody to będę w miarę szybko poinformowany.Dobrze że mieszkałem w Gdańsku bo mam "wtyki" a tak na poważnie to sprawę mają na oku zaprzyjaźnieni koledzy.



#484 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 czerwiec 2013 - 01:05

to tak, bliska przyszłość = 6-7 miesięcy ;)



#485 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 25 czerwiec 2013 - 08:08

Ja też sie cieszę jak dziecko na dniach ma byc zakończony MX-S72M XF pod casta.



#486 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 12:18

to tak, bliska przyszłość = 6-7 miesięcy ;)

Chłopie daj se już siana...


  • maciekd07 lubi to

#487 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 czerwiec 2013 - 13:06

no tak, już wokół jednej pracowni było takie towarzystwo wzajemnej adoracji

 

było super, zachwalanie i WYROZUMIAŁOŚĆ

 

jeśli uważasz, że to postępowanie i jawne zwodzenie przez kilka miesięcy to normalna sprawa, to gratuluję

 

nie miałbym żalu, gdyby sprawa nie dotyczyła bym nie osobiście i nie musiałbym zrezygnować z całej koncepcji budowy wędek na ten sezon, ale skoro 3tyś za blanki od jednego klienta to mało dla Rodmas .... to trudno

 

ale ja nadal nie rozumiem jak można nad taką polityką tak po prostu przejść do porządku dziennego, w normalnym kraju taka działalność handlowa straciła by rację bytu, no ale koledzy nadal wdzięczni, że ktoś im raczy zrobić wędkę - to proszę bardzo (przypominam, że blanki Phenixa cały czas można było sprowadzić z USA inną drogą i gdyby nie to, że duża częśc TX z tego okresu była krzywa, to pewnie bym to zrobił)

 

tyle w temacie, więcej się nie odzywam, nie komentuję i usuwam subskrypcję tego wątku

 

pozdrawiam



#488 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 13:08

Ja też sie cieszę jak dziecko na dniach ma byc zakończony MX-S72M XF pod casta.

Ja w zasadzie pojechałem do łukasza po odbiór wersji castingowej 12lb 7'2",ale jak wziąłem do łapy oba od razu zmieniłem zdanie i wróciłem z DS-tem :) 



#489 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 25 czerwiec 2013 - 13:23

Czytam z zainteresowaniem o tych blankach Phenixa, ale czy prócz dwóch, trzech modeli Karabeli są jakieś "uniwersały" 2.6-2.7m - uncjówki lub ciut mocniejsze? Naoglądałem się wędek krótkich do łódki,, do UL, różnych pstrągówek, okoniówek, ale tak jak planuję zbudowanie sobie właśnie w Rodmasie St.Croix 2.56m do 28g, tak nie wiem, co prócz jednego PST, który ma różne opinie, można by wziąć pod uwagę w zamian.



#490 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 13:34

Nie wiem, jak rozumieć uniwersał, ale np. taka uncjówka 8"6' SCV 1oz to jest już kawał blanku.


  • Wilk_ lubi to

#491 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 25 czerwiec 2013 - 14:34

Ja w zasadzie pojechałem do łukasza po odbiór wersji castingowej 12lb 7'2",ale jak wziąłem do łapy oba od razu zmieniłem zdanie i wróciłem z DS-tem :)

A masz już po testach tego DS-a.?Mozesz go opisać?

Tez miałem do wyboru tą opcję jedakze po konsutlacjach z Łukaszem poszdłem inną drogą :)



#492 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 15:09

Narazie czeka w kącie na ubranko,ale będzie pod gumy 5g+5cm do ok 18-20g+8-10cm.



#493 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 25 czerwiec 2013 - 20:59

Nie wiem, jak rozumieć uniwersał, ale np. taka uncjówka 8"6' SCV 1oz to jest już kawał blanku.

E tam, na pewno wiesz, zwłaszcza, że przybliżyłem znaczenie terminu.
Coś nie mogę nigdzie znaleźć tego blanku, a poczytałbym o nim.



#494 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:48

Wilku,co do uniwersali ,to własnie dostałem info od Łukasza ,że doszły nowe blanki,miedzy innymi oprócz morskich traweli blanki trifecta :)

 

 

http://www.mudhole.c...Trifecta-Series

 

Szczególnie interesuje mnie 1oz 8'6" pod casta :D


  • Wilk_ lubi to

#495 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 26 czerwiec 2013 - 05:56

Dzięki, no ja oczywiście miałem na myśli spinna :P



#496 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 15:05

Czytam z zainteresowaniem o tych blankach Phenixa, ale czy prócz dwóch, trzech modeli Karabeli są jakieś "uniwersały" 2.6-2.7m - uncjówki lub ciut mocniejsze? Naoglądałem się wędek krótkich do łódki,, do UL, różnych pstrągówek, okoniówek, ale tak jak planuję zbudowanie sobie właśnie w Rodmasie St.Croix 2.56m do 28g, tak nie wiem, co prócz jednego PST, który ma różne opinie, można by wziąć pod uwagę w zamian.

Jest i czeka w kolejce do zbrojenia :D Właśnie w zamian za PST czy Elit SC, niby niższa półka ,lecz wcale takiego wrażenia nie robi.Konkretnie nowość Phenixa  z serii Trifecta  TRX-S866-2 8'6" 17lb 3/8-1oz. Miał być blasF z Krakowa bo to fajny blank,ale ścianki dolnika w Phenixie budzą większe zaufanie.Szczytówka z maty o wyższym module niż mięsisty dolnik ,jako całość fajnie współgra obiawiając się w płynnym i progresywnym ugięciu.U mnie wystąpi w spiralnym castingowym ubranku na sicach Przenixa od 7LN do 4L,docelowo wislany bolek ,kanałowy szczupak i troling z łapki za zatokową trotką.

Myślę ,że sprawdzi się też pod sandaczowymi gumakami,bo blank szybki i gaśnie momentalnie.

Macałem też wersję 9'6" do 21g piękny lakierowany blank ,a Łukasz od razu stwierdził że super bolkowa kosa to jego główne przeznaczenie.

Powiem szczerze ,że jedynie cena bo okolice 4 stówek ,świadczy o tym że mamy do czynienia z nie najwyższą pólką. :) Polecam kazdemu odwiedziny i własnoręczne macanko-wyginanko bo alternatywa dla topowych modeli jest niewatpliwa :)


  • Wilk_ lubi to

#497 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 lipiec 2013 - 14:28

MX 72ML [M-1] w ugięciu (na ile pozwolił pokoik) ;)

http://imageshack.us/g/1/10221469/


Użytkownik popper edytował ten post 02 lipiec 2013 - 14:31

  • castomek lubi to

#498 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 lipiec 2013 - 15:57

Super Waldek! Wszystko jasne ;) chyba jesteś pierwszy jak chodzi o pokazanie M-1 w ukłonie :D jak tylko się pokażą 2 częściowe to zaraz biorę jakąś dodatkowa robotę i dwa zamawiam :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


  • castomek lubi to

#499 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 lipiec 2013 - 19:16

Arku, to jeszcze nie koniec.

Karabela, która z Twoich zasobów trafiła do mnie, dostała nowe, lżejsze ubranko.

Podobno już miała i zmieniłeś na cięższe ale pewności nie mam. Ja, dopiero od dzisiaj, się tym lżejszym (tytan SiC) cieszę ;) .

Myślę, wyszedł całkiem "inny", szybszy i chyba bardziej "cięty" kijek, niźli pierwowzór, przy zachowaniu tego niepowtarzalnego designu, nadanego przez Zbyszka Kawalca. Omotka tylko minimalnie ciemniejsza.  

Dziękuję Łukaszu :)

Kilka fotek na szybko:

Załączony plik  386.JPG   14,32 KB   499 Ilość pobrańZałączony plik  387.JPG   13,16 KB   583 Ilość pobrańZałączony plik  388.JPG   11,94 KB   519 Ilość pobrańZałączony plik  389.JPG   10,6 KB   461 Ilość pobrańZałączony plik  390.JPG   9,26 KB   388 Ilość pobrań

 

I, na koniec... 

Macałem, machałem, mlaskałem i marzyłem. FX966, niestety tylko goły blank.  Ale, za to jaki :rolleyes: . 

Myślę, przez jakiś czas będę miał trudności z zasypianiem :lol: 


Użytkownik popper edytował ten post 05 lipiec 2013 - 21:26


#500 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 lipiec 2013 - 23:38

Tak Waldek masz rację u mnie wcześniej ten kij miał tytany ale był dla mnie za szybki i słabo ładował się w dole co przy jego przeznaczeniu pstrągowym nie zadowalało mnie,- bo taki rozkapryszony jestem :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Fajnie jest widzieć, że kij wciąż wygląda dobrze czyli, że nie trafił w ręce syfiarza, niestety kilka "moich' kijów trafiło do takich wędkarzy i jak je czasem widuję ... to mi smutno -_-

Ciesze się także, że podoba Ci się FX 966 i od razu widać z tego, że wiesz dobrze o co chodzi w finezyjnym średnio-ciężkim spinningu ;)

Ciekaw jestem czy teraz po oględzinach blanku potwierdzisz to co Ci opowiadałem o nim rok temu?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia