Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u dawno niewidzianych przyjaciół... Rodmas

pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
808 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 11 październik 2013 - 21:14

Marudziłem, że mnie przeszkadza jak widać gwint od uchwytu... A uchwyt to chcę skss.. Albo nie! DPS tylko bez insertu; nie - z insertem, bo może być niewygodnie. O! Odwrócony DPS, to wtedy nie będzie widać tego śrubska , co mi na nerwy działa.
A Tomek słuchał, czytał, sugerował - od rana do południa przysyłał projekty - aż wyszło cacko jakie mi się wyśniło. Właśnie tak miało wyglądać, tylko niebardzo wiedziałem jak to osiągnąć. We czwartek już będę z nią spał:
de2341383f59fa34m.jpg

Miałem to dzisiaj w swoich łapach i powiem ,że Tomasz spisał się .,bardzo przyjemnie leży w dłoni i piana dobrej jakści :)


  • castomek i Ignash lubią to

#522 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2013 - 19:02

Jak tam testy dwuczęściowych M1? Z tego co dzwoniłem do Rodmas'u ze dwa miesięce temu, to wędki się suszyły i miały być sprawdzane nad wodą. Może ktoś z forum miał z nimi styczność, bo z tego co mi wiadomo miały iść do ludzi



#523 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 21:33

Mój blank 9'6" opisany  na 8lb i c/w 3/8oz śmiechowisko, bo w dole 14mm i w/g mnie 12lb , w szczycie 1,6mm .Więc będzie brzytew okrutna ,ale jeszcze nabiera mocy w kącie ,choć przelotki już zakupione .Set z Y -ków Pheniksa i wszystkie L-ki Fuji tytan, czyli 

20Y--10Y---6Y---6L--5.5L ---4 lub 5x4L +top. Blank mega czuły i mega szybki jak na tą długość ,w ugięciu bez mm przesztywnienia w okolicy złącza. 

Taki lekko-średni rzeczny uniwersal będzie , klenie ,bolki na woby do 12g na luzie , okonie i sandaczyk na lekko od 5-12g +7cm , obrotówki 1-3 może .To tak na sucho i dumam jeszcze nad rękojeścią.

 

Rafał Skalek popełnił już króciaka 7'2" 10 lb , blank masakryczny.



#524 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2013 - 21:45

Chodzi mi właśnie o króciaki. Jaka to wersja tego 7'2" do 3/8? Jak się ma do poprzednika MX-S72L dużo mocniejszy?

Nie ukrywam, że bardzo dość mocno się obawiałem o to, czy nie będzie przesztywnień na złączach i na szczęście moje wątpliwości zostały rozwiane :)  Po Twoich opisach i macanku napaliłem się dosyć mocno na wersję  12lb do 3/4" (MX-S72M), jedynym problemem był dla mnie jeden kawałek, ale jak widzę problem został już rozwiązany :D



#525 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 21:58

Osobiście łowię MXS72L 10lb w jednym kawałku , ten dwuskład Rafała jest jego odpowiednikiem .Zero przesztywnień, takich dwuskładów do tej pory nie widziałem, może mało widziałem.  Blank gnie się od samego szczytu i moim zdaniem ,chć nie tylko wydaje się czulszy od jednoskładu.



#526 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2013 - 22:04

Mów mi tak dalej, to zrobię sobie taki i chyba na lodzie będę łowił ;)

To był ten prototypowy, który zszedł jako ostatni, czy była już nowa dostawa w Rodmasie? Kurde długo namawiałem brata na ten blank, ale ostatecznie wziął MHXa :angry:



#527 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 22:11

Wszystkie blanki były po sztuce z rodzaju. Łukasz obiecał ,że dostawa po Nowym Roku :)



#528 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2013 - 22:22

Wiem właśnie, bo ten który ja chciałem to zbroił dla siebie na testy :( . Jak dzwoniłem to został mu jedynie ostatni ten najlżejszy, o którym mówiłeś.  Namawiałem na niego brata, ale nie mógł się zdecydować i widzę że ktoś inny się nim cieszy. Na szczęście do nowego roku niedaleko :)



#529 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 30 listopad 2013 - 23:02

Mój blank 9'6" opisany  na 8lb i c/w 3/8oz śmiechowisko, bo w dole 14mm i w/g mnie 12lb , w szczycie 1,6mm .Więc będzie brzytew okrutna ,ale jeszcze nabiera mocy w kącie ,choć przelotki już zakupione .Set z Y -ków Pheniksa i wszystkie L-ki Fuji tytan, czyli 

20Y--10Y---6Y---6L--5.5L ---4 lub 5x4L +top. Blank mega czuły i mega szybki jak na tą długość ,w ugięciu bez mm przesztywnienia w okolicy złącza. 

Taki lekko-średni rzeczny uniwersal będzie , klenie ,bolki na woby do 12g na luzie , okonie i sandaczyk na lekko od 5-12g +7cm , obrotówki 1-3 może .To tak na sucho i dumam jeszcze nad rękojeścią.

 

Rafał Skalek popełnił już króciaka 7'2" 10 lb , blank masakryczny.

Faktycznie popełniłem tego króciaka,(na szczeście :) ).Blank faktycznie masakryczny,przesztywnienia ani grama nigdzie,ugięcie cudne,czułość rzeczywiście jakby ciut większa od jednaskłada M1(ciekawe poniekąd ;) ),szczyt 1,35mm,podbija 15g+7cm wąska gumka,a zaczyna komfortowo współpracować od 5g.Blanku nie ważyłem,ale kijek wyszedł 102g,a wcale nie tak lekko uzbrajony. Takiego blanku jeszcze w pazurkach nie trzymałem a trochę już widziałem. Szczerze polecam



#530 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 listopad 2013 - 23:17

Mój blank 9'6" opisany  na 8lb i c/w 3/8oz ...

 

To też jakiś M1?


Użytkownik apioo edytował ten post 30 listopad 2013 - 23:18


#531 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 01:33

To też jakiś M1?

Też :)



#532 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 grudzień 2013 - 07:02

Ten M-1 10lb 7,2" może być bardzo ciekawą pstrągówką i też się na niego czaję  ;)

Ale najbardziej marzy mi się 15lb 9"-ka  :wub: - może będzie coś takiego :rolleyes:



#533 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 grudzień 2013 - 13:37

Tak dla podgrzania atmosfery  ;)


  • mrWhite7 i Wagner lubią to

#534 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 grudzień 2013 - 23:36

Zaczynam odkładać forsę i może jakaś mała wyprzedaż , hmmm wygląda ten blank bardzo smacznie.
Arek jaki to model blanku?

#535 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 grudzień 2013 - 08:43

Z tego co rozumiem z kontekstu rozmowy to 7" 10lb blank. Ścianki nie powalają grubością są wręcz cienkie!



#536 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 grudzień 2013 - 10:08

Cienkie ale baaardzo wytrzymałe, a ugięcie pozostawiam bez komentarza ... :)

#537 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 10:34

Podatność na gięcie jak w 100% szkle. Ja tam słyszałem 6-12 lb. Jeśli to model 7", to wg katalogu waży jakieś 42-50gr, więc nie wiem czy takie cienkie te ścianki. 



#538 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 grudzień 2013 - 10:45

Być może Krzysiek ma racje bo ani mój angielski ani mój słuch najlepszy nie jest  -_-



#539 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 10:47

Nie wiem, ja też się tylko domyślam z tego bełkotu.  :D



#540 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 16:40

Tego 10 lb 7'2" ma i faktycznie gnie się pięknie,męcząc ryby na krótkim dyszlu.Pstrągowego kabana zatrzyma w miejscu.

Ale w życiu nie przyszłoby mi do łba ,że takie cuda można z nim wyczyniać.

Choć po wadze odważnika ,można wnioskować że może jednak bohaterem filmu jest spiningowy 12lb, którego aktualnie zbroję kumplowi.Nie odważę się powtórzyć testu w domu :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia